Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Интересно интервюнови  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано08.04.23 14:21



Игнорирайте гейския аспект и изгледайте това интервю. Интересно е как изглеждаме в очите на образован македонец живял доста време в чужбина.




Редактирано от Buyer на 08.04.23 14:25.



Тема Re: Интересно интервюнови [re: Buyer]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.04.23 17:06



Не е основното, но стигнах дотам, където съпругът Живко - българин, доколкото разбрах - подмята онова, че сме ги смятали за свои заради "50 години Тодор-Живкова пропаганда" и се ядосах. Е, може ли да си толкова зле, бе, човек! Може ли да си толкова паднал от Марс, че да пасеш такова! Верно ще излезе, че гейщината у нас има здрава корелация с крайния, злокачествен умнокрасивитет тип Ивайло Дичев.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.04.23 17:10.



Тема Re: Интересно интервюнови [re: MupaM]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано08.04.23 17:40



В кюпа от мнения по време на дългия разговор може да има и такива недомислици, но общо взето има доста неща, галещи българското ухо. Например дядото на македонеца от Берово се писал българин в болницата в Белград през 1988. Или за интелектуалното измерение на България, което оставало скрито за обикновения незапознат македонец. Доста колмплименти получаваме за интелигенция, култура и архитектура в София.



Тема Re: Интересно интервюнови [re: Buyer]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.04.23 17:48



Да, чух го това за болницата, останах много изненадана. Не разбрах и откъде точно е по произход дядо му, де (Западни покрайнини да не е?), но не каза да не е местен. Изглежда, че в главите на някои от тях успява да се се съчетае някак без конфликт знанието за българско самосъзнание, а.к.а. ;) българофилство, на някои по-стари хора там с иначе стандартния "наратив", "Тодор-Живковата пропаганда" като причина да ги мислим за "наши" и т.н. Още не успявам да си го обясня как точно е, но се опитвам.

Интервюто иначе е интересно и не е нещо изненадващо, мисля, че е много близко до стандартния поглед на тамошен, който се опитва да бъде обективен, с все предубеждения, попити не само там, но и в самата София от нашите. Т.е. за някои неща неговият поглед е оформен от чуждия поглед на тези, с които е контактувал тук - за как сме си избили интелигенцията, как лугето били стрелани при колективизацията, за колко сме били гладни през прехода и колко било страшно, подозирам - и за "мафията", макар да каза, че имал лични впечатления, много по български ми звучат тия приказки.

Не беше "анти" настроен, но си беше със стандартните тамошни виждания, без злобата.
Да расчистиме со предрасудите от двете страни, то ясно, че любов нема да има, все пак ние кай нас открай време бугарите и албанците много ги мразиме, ама поне да има соработка, бугарите не се САМО нацисти, колку и да са... (тук така и не разбрах една дума)...

Имаше и както казваш, комплименти, да, наистина. Но вгорчени с как Люлин и Младост били нещо ужасно, което македонецът не може да си го представи едва ли не, как бабите от хубавите софийски къщи не можели да си купят круши (пък вашите баби могат, сигурна съм)...
Интересно беше, определено.

А това за българките курви, българите цигани и т.н. съвсем очевидно е напълно целенасочено градено там от официалната пропаганда. Наред с фашисти и татари. Нямам пълна яснота как точно става стъпка по стъпка, но не е случайна спонтанно формирала се заблуда, отделно си е набивано. Подозрително еднакви са изразните средства.


„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!"

Редактирано от MupaM на 08.04.23 18:34.



Тема Re: Интересно интервюнови [re: MupaM]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано08.04.23 18:48



Ти си вече ветеран в този форум, не знаеш ли къде е Берово?

В Северна Македония, до границата с България, от отсрещната страна на Сандански.



Тема Re: Интересно интервюнови [re: Buyer]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.04.23 19:00



Знам къде е Берово, имах предвид да не е преселник от З.п. - примерно като на Ковачевски жената.
Защото иначе бих очаквала да светне някакво съмнение за "наратива", вековната вражда, липсата исторически на българи в Македония и за Тодор-Живковата пропаганда. А явно в очите на съответния човек (не само тоя Игор) няма противоречие.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Моите посештениа на Софија се отнови [re: Buyer]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано09.04.23 14:03



сортата по неколко дни, но ако некои ме пита бих казал на 90% саштото както и човека от Интервјото. Иако моите сознанија и впечатленија са предимно от четене и интернет източници, за много нешта имам идентични изводи.

Сега малко за дотичната госпожа Козлова ! Преди десетина години, когато тја започна да се “интересува“ и да се пројавјава по темата (веројатно причината са били пари от некаков грант и пр, а не досиетата на башта и както обича сега да го претсавја) мојата скромна маленкост и пишех коментари и бележки на лични штото ме триеше. На краја и ме БЛОКИРА во ФеисБука !? Сега виждам станала много мека и полна со разбиране по темата Балгарија. Ето такива работи.

Редактирано от SashetoBE на 09.04.23 14:07.



Тема Re: Моите посештениа на Софија се отнови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано09.04.23 20:13



Имаш предвид Колозова, Катерина, дъщерята на актьора?

Редактирано от Darkages на 09.04.23 20:11.



Тема Re: Моите посештениа на Софија се отнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано11.04.23 20:53



абе, ти кой знае какви си й ги писал на госпожа "козлова" на лични /пръчо, нйеден/.


вероятно нешо от сорта на "мр*сницо, ще ми пуснеш ли без пари, ма?"

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Ало, аза сам френска школа ?!!?нови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано11.04.23 22:02



пуснеш-муснеш просташки предложенија не ползвам.

Парво и искам инстграма а след това казвам и право, искаш ли мури да се мандросваме ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.