Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: ПП вчера, КК дненови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.05.23 20:43



Разбира се, че още го мисля! Бетонът може да се разбие само с нанасяне на пукнатини оттук-оттам, докато се строши на парчета. Не знам каква жертва е ББ, за мен е "хитрата сврака с двата крака" и ще си понесе последствията. Преди 5-6 години всичко беше много стабилно, нали? Герб, ДПС, БСП, президент, прокурори, съдии, ВСС, КЗК, ДАНС и Компи ни осигуряваха несломимо статукво, стабилно ограбване, обилно хрантутене на олигарси, банкери, собственици на тотализатори, хидро-инженери и всякакви бивши и настоящи мутри, излезли на светло, а България беше и си остана общоизвестният пример и символ на корупцията в Европа. На мен така ми харесва - прокурори срещу прокурори, президент срещу прокурори, партиите срещу президента, партиите срещу партиите и т.н. Докато не се създаде съвсем друго състояние на стабилност. Нали знаеш, че за едно общество е много по-добре различните кланове на мафията да са във война, отколкото мирно да си поделят плячката.
А сега накъде? Аз съм оптимист, че има достатъчно умни и можещи хора, които ще намерят пътя. А и не е толкова сложно. Началото е поставено и няма време за страхове.

***
Слава Україні!


Тема Re: ПП вчера, КК дненови [re: Amateur]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано30.05.23 21:05



Викаш, няма омлет без да счупим яйцата.

Е, на тая логика по-трудно се възразява.
Моят извод е, че не е важно кой чупи и как бърка яйцата, а кой лапа омлета.
Не ми се седи гладен, след като и яйцата са мои, сам съм ги трошил и бъркал, а друг да ги руча.
Но ако ме поканят бих споделил своето с чуждото, за да не ги оставим едни и същи да преяждат.


Та, май по-скоро бих бил с вас, с Ники на протеста, отколкото против вас, само и само да не си помислят, че ще ви маат яйцата безнаказано.




Тема Re: А сега накъде?нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано30.05.23 21:28



Аха!
Добре!

С теб съвсем други доводи работят, май.
Като например, що ме плашиш, като утре идва Джеймс Рубин.
Ако ти се се счуло някой да си отваря биричка и пука пуканки, да знаеш - от мойта кухня е.

Подобен човек и то в този момент да дойде, за хората като мен е много.
На първо място, като най-ниско ниво на значение звучи, че не сме забравени и не сме оставени сами.

То, ясно, че няма да видим теманета да му въртят, като на Гундяев, все пак сме друга ценностна система и друго ниво.

Така че... Не важат особено медийните, публични интерпретации. Нека си се вихри каката, няма лошо.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.05.23 23:56



След всичко случило се днес, може спокойно да се каже, че въпросът за службите, коментиран от ПП на изтеклия запис, добива съвсеем друг смисъл!
Овладяни напълно от президент и компания (тук и МВР).
Разбира се преди или по време, докато е подчинявал олигарсите от ДПС.
За ИТН няма вече какво повече да се каже.
И сега изведнъж правосъдие... съвсем видно като бухалка!!!

Извинявам се , ма това господа започва да прилича на ситуацията в една друга държава, където президетна на въпросната федерация, подчини олигарсите, както и босовете на престъпния свят, службите и без това си бяха негови, а правосъдната система в крайна сметка също започна да обслужва него и другарчетата му. Армията разбира се му пристана и не се здържа въпросният президент, да я хвърли и върху друга страна, не за пръв път междувпрочем.
Слепци смятам няма в този форум. Може малко бавно да стоплят некои реотани, включително моят, но барем работят...

Редактирано от kuduger965O6 на 31.05.23 00:13.



Тема Re: ПП вчера, КК дненови [re: tuzlija-179435]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано31.05.23 00:04



С теб си уважаваме простичката логика и който не е съгласен го пращаме да спори с науката, не с нас.
Радев издигнат от Нинова - поради некадърност, неспособност да си подбира кадри(сега го плюе) или поквареност (още тогава е знаела, но се е поддала). А той пък се съгласява пак от некадърност или поквара да бъде въобще лансиран. При всички случаи не са нашите хора, защото са или тъпи или покварени и двамата. Отделно са ни идеологически противници (наши, на прозапада).
Радев кани и води всичките тези Румен, Асен, Денков - поради некадърност или поквара. Пак простичката, същата логика за този кюп. Тези са приели да му служат пак под същите допускания. Те предварително или не са били наясно един с друг, или съвсем са в поквара и днес се плюят. Протестират се един друг. Заплашват се и всеки съди другия, а всички общо съдят... Прокуратурата. Тя пък съди онези, дето били още по-големи разбойници, но не може да го докаже.



Днес с омерзителна кампания ни обясняват как всичко това имало нещо общо със САЩ...!?
Божеее!

Аз пак съм доволен де. Нека видим сега САЩ дали така ще оставят нещата, а нашите кресли открият каквото са търсили зад вратата, на която така упорито тропат.
Ако пък нищо не последва, то значи за света сме нещо толкова ню-ню, че никой не би си направил труда или капка усилие, което още повече усмивка напъните на пишман-патриото с руски отенък.

@В Москва съм, в Москва!@
Не может бъйть, Ана утанула. Кто тъй такой - американец!?




Тема Re: А сега накъде?нови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано31.05.23 14:05



Граф Оболенски (а ка Паун Цонев):

С поискания имунитет на Борисов Гешев изигра гениален ход, след който неговите нови душмани от ГEРБ и стари от ПП/ДБ изпадат в цунг-цванг. Няма какво да играят на дъската.

Каквото и да направят, все е грешно!

Ако ПП и ДБ гласуват свалянето на имунитета на Борисов, няма да има правителство на Денков/Габриел. Това означава нов служебен кабинет, продължаване на политическото безвремие, тупик във Висшия съдебен съвет, където няма да знаят на кой господ да се кланят, отлагане отстрелването на развилнелият се главен прокурор, който пък ще спечели време за повдигане на нови и нови обвинения, докато довърши тези, които му вдигнаха мерника.

Ако ПП и ДБ не гласуват свалянето на имунитета на Борисов и се договорят криво-ляво за спасително правителство, тогава Гешев си отива, но като герой, а те се самоубиват политически.
На следващи избори, каквито и да се те, ще катастрофират.
Просто тези, които са гласували за тях, ще загубят всякаква мотивация да го направят отново.

Защо да гласуват за харвардските аматьори и авантюристи, които в прав текст им се заканиха, че ще разчистят с кръв кадрите на ГЕРБ къде законно, къде незаконно, при това само за две седмици!?

А как, например, ще гласува Бойко Рашков за имунитета на своя адаш!? Нали докато беше вътрешен министър обвиняваше лидерът на ГЕРБ във всички възможни грехове!
Ами, сега?
Явно пак е дошло време разделно.

За журналистите и политическите наблюдатели е голям купон.

Лошото е, че държавата си отива…

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: А сега накъде?нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.05.23 14:39



Не е невъзможно, но има и опция за справяне със ситуацията и следващи парламентарни избори да не са тази или следващата година. Тогава баенето на боб на гол пъп няма да излезне.
Но дето се вика - сега им е паднало да солят манджата, пресолването няма да им навреди в близък план.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано31.05.23 15:00



Именно. Направят ли сега правителство ще стои четири години. Дотогава я камилата, я камиларя. Така че, дано се разберат.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано31.05.23 15:26



Не е невъзможно, но има и опция за справяне със ситуацията и следващи парламентарни избори да не са тази или следващата година.

А факторът "Гешев"? Сякаш забравяте за него, а той сериозно обеща да измете политеческия боклук. И аз като Лейте се зареждам с пуканки и бира. А между другото какво мисли и Андрей Райчев:



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: А сега накъде?нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.05.23 15:48



Гешев е заминал, дори и той самия го знае. Сега просто гледа да се спазари (ама тоя път наистина) за кожата си, ама надали... прекалено много и прекалено силни врагове си направи! ДПС ще искат парче от баницата, и много вероятно ще го получат, защото техните гласове са важни за промени в Конституцията.
Силно се надявам вгъзраждане да бъдат погнати от Закона, и копейкините да се видят в раирани костюми! Истинските майцепредавници са те!
За да не е двусмислено - всеки престъпник трябва да е в затвора! Всеки! Без значение как се казва!




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.