Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: ПП вчера, КК дненови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.05.23 17:33



Кои са имената в този "ан-блок"?

А ДАНС като какви точно охраняват "мистър" Гела ми Янко?

Гледам днес реакциите на герберите и започват да ме глождат едни съмнения, относно това, кой точно е поръчал на въпросния "мистър" да прави такива записи, особено в светлината на прекратеното дело срещу ББ за кюлчетата...!

Аз разбирам, че искат да са в по-изгодна позиция при съставяне на правителството, както и че неистово искат да ударят по имиджа на ПП (щото лидера на ГЕРБ има да плаща грехове, за разлика от двамата му ПП-съперници), но ако подозренията ми се оправдаят, собствения им електорат няма да му/им прости.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано27.05.23 17:38



В смисъл...!?
Искаш да разровя на всеки инвеститор кои са му акционерите?
Ами ако се окаже, че голяма част в собствеността (не в управлението, забележи) на чуждите инвеститори в БГ е американска, кво правим!?
Ти имаш ли представа колко собственост в големите ЕС фирми и фондове е американска?
Не разбирам въпроса на чертежите, но не мога и да си представя каква част от технологиите, придобити с външни и вътрешни инвестиции изискват разрешение от САЩ внос в БГ или биха могли да бъдат забранени от тях .. тогава какво правим?
Сделките, паричните трансфери от Свет.банка, МВФ, СУИФТ, гарантирани или сключени в долари, проследими и предоставени от... Който си ги и печата, без тях май никоя държава няма реална икономика.

Въобще не разбирам какво питаш.
Питаш ме имат ли положително влияние САЩ тук, искаш да го измерим!?
Не мога, знам само, че без тях в днешно време, на това място, към този момент (друг е търсен, но никой още не е изнамерил), не бихме могли и да оцелеем като народ и държава. Та ние и благодарение на сделка с долар (разбирай САЩ) се върнахме въобще на политико-икономическата карта на Европа след тотал-фалита.



Тема Re: А сега накъде?"Стищшнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.05.23 17:46



"Колко ще струва централата с неизбежната ескалация във времето?
Колко години ще трае строителството?
Какво ще бъде финансирането – от държавния бюджет или от банкови кредити или експортно финансиране? Какви ще са процентите, ако са банкови кредити?
Каква ще бъде цената на тока в периода на изплащане на централата? Какъв ще бъде този период?
Каква ще бъде цената на тока в периода след изплащането на централата? Какъв е срокът на живот на централата?
И това е всичко. Всеки може да се ориентира в отговорите на тези въпроси и да си изгради мнение, при това съвсем адекватно..."

Стига, бе, Куманич. Прекали. Точно това са въпросите, около които циркулират най-разнообразни противоречиви "обективни" мнения. По тези точно въпроси най-лесно се заблуждава неспециалист лта и някои специалисти) и най-лесно се спекулира

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: А сега накъде?нови [re: nikolayds]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано27.05.23 17:45



Знам и никога не съм се чудил.
Чудя се само, защо не ни умъртвиха още 1990, когато отказахме плащанията!?
Всъщност, единствен отговор, който намирам е, че нито те, нито руснаците са чудовища. Но САЩ побеждават, докато русите системно се сгромолясват под тежестта на собствените си претенции за величие.
Трябва ли и с теб да си доказваме и убеждаваме технологията ли движи прогреса, или ресурсите - добавената стойност или суровината.

Да, разчитам на обикновения американски народ или избирател да е балансьор или спирачка за евентуална тенденция към тоталитаризъм. Техен съюзник съм, не на държавата. За мен тя е плашещо космополитна и трябва да сме отворени към всяка идея или възможност.
Те поне са успявали. Русия, Китай... Стига глупости!



Тема Re: А сега накъде?"Стищшнови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.05.23 18:09



Стига, бе, Куманич. Прекали. Точно това са въпросите, около които циркулират най-разнообразни противоречиви "обективни" мнения.

Ами не си цитирала продължението на изречението след "при това съвсем адекватно..." Продължението е "...дали въпросната централа трябва да се строи, или не. Неадекватно в тази ситуация ще бъде само мнението на политически и икономически обвързаните експерти, журналисти и партийци."
----
Без тях. Отговор на така формулираните въпроси (които ще дадат и отговор за цената на тока, което интересува гражданите) ще ги даде независим специализиран одит. (такъв имаше за "руското" Белене от БАН и от американска агенция доколкото си спомням)

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: ПП вчера, КК дненови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано27.05.23 18:13



Ан блок — “вече са съгласувани нашите хора за службите с посолствата”. Това не е ли ‘ан—блок’?
Как от уважавания гражданин Р.Василев стана Ради Гела за един ден?

Аз за ГЕРБ бих гласувал с отвръщение въпреки, големите простотити — просто поне пазеха държавата. И не би ми трепнала ръката, ако обвинят Борисов (ако стане министър, т.е. Може да изпълнява нареждания от посолство) в измяна.
Но ти как още намираш оправдания за ПП незнам.



Тема Жалко, много жалко...нови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано27.05.23 18:26



Целта поради която РР дойде на власт е постигната. Тотален срив на държавата и на политическата класа. Това само мога да кажа.
Но...хубавото предстои.





Тема Re: Жалко, много жалко...нови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано27.05.23 18:24



Юмрука бате, юмрука. А помниш ли, преди три години какви беха най—големи грехо на управлението:
Ремонта пред св Седмочисленици, забавянето с месец на автомагистрала Европа…



Тема Re: Жалко, много жалко...нови [re: DannyDeVito]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.05.23 18:29



Целта поради която РР дойде на власт е постигната. Тотален срив на държавата и на политическата класа.

Моят любимец Иво Христов мисли тъкмо наопъки:

Румен Радев остава единствената институционална конструкция в държавата, разполага с властови и символен ресурс да се противопостави на всичко това, коментира социологът.

"Когато пяната тръгне, тя трябва да залее всичко, а пък тук имате една скала, около която тази пяна се разбива.





хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Жалко, много жалко...нови [re: cumanich126454]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано27.05.23 18:36



РР - мистър ала-бала?






Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.