Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 15.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано31.03.23 22:09



Абе не знам, ама днес получих имейл от един колега по Аутлука на телефона ми, и понеже бях на улицата му отговорих с вграден бърз отговор. Имаше три опции: "ок", "ок благодаря" и още нещо си. След около час, същият колега пак ми прати писмо, като освен другото ми съобщаваше, че най-после се е родило детето на племенничка му, и че е много радостен. На първо място, като бърз отговор стоеше "Поздравления!"

***
Слава Україні!


Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано31.03.23 22:17



Мъск, брат, е в борда на директорите на OpenAI - това е компанията зад GPT енджина и чатаGPT. Общо компанията са 31 човека, майрософт им предоставя облак услуги за 10млрд, като взима 30% дял.

======
1. Моделите (енджина) се разработва от малко на брой програмисти. Няма нужда от много инвестиции.

2. Скъпото е обучението на енджина — там се задават данните. По—оценка на експерти от индустрията 10 млн за всяка една област. Значи да го обучим както трябва за Македония, ще ни отнеме 10 млн във вид на време (компютърно) и сторидж (дисково пространство).

3. Мъск е бай—полар, гений. Но тук се изразява “да спрем за 6 месеца” — и да е в борда на директорите, един от водещите, в компанията която не само не спира, ами увеличава усилита и развива нови модификаци на енджина. Отделно, най—голямата нюро—мрежа (способна на събиране и обработване на данни, с последващо взимане на решения) е негова. В Тесла. Всяка кола събира данни и праща да самообучава и настройва (от програмисти) автопилота им. Да не говорим за инхибитора, който пак негова компания разработва.

4. Всяка банка и инвестиционна компания, в последните тримесечия, в отчетите говори за инвестиции в Изкуствен Интелект и интеграция с GPT в частност. И не само. СейсФорс, гиганта в софтуер и услуги за управление на клиентски контакти CRM, прехвърли собственият си AI, Айнщайн на GPT енджин. Освен в ново придобития Tableu unit, където е собствен AI.

====
Така че, винаги имаи брат едно на ум, когато става за пари. Нали се гордееш с “подписа си”.

И последно, моето мнение по темата (вземи го като мнение).
Ситуацията се развива с непредвидими последици. Днес са колите и инвестирането. Утре ще са клиентските връзки. Реакламите вече са твърдо с примитивен AI.
В други ден, ще кажат, по—безгрешно е да дадем и военните решения на AI. Всеки е играл на стратегическа война и Шах — няма е шанс :)

Айде това последното не го вярвам, но че много работни места, които ние сега ги работим, няма да са достъпни за децата и внуците (дай Боже) е факт. И това са места за жирналисти, редактори, хора в бизнес услугите, шофьори, както ТИ се подиграваш офисен планктон, много е зле. И това го перефразирам от доста експерти, които казват AI е на границата да вземе работата на хора базисно казано получаващи от 75 до 100хил долара на година с висше образование.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: tormentor]  
Автор nikolayds ()
Публикувано31.03.23 22:23



А бе ние се смеем на статията написана за Македония, ама тя е в пъти по коректна даже от статии в наши вестници. Да не говорим за средното за чужди за региона журналисти. Сметай, ако се напънем да вкараме датасети и го обучим да разпознава ВМРО деец, като ТМОРО деец, като БМОРК деец и катобългарин, какво ще стане.
И да го убедим, че протича на Зорба е от Крит и нема нищо македонско.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано31.03.23 22:42



Борисов копира КК:
Днес в интервюто с Евронюз:
“Ама вие сериозно ли ме питате. Аз мислех, че е сериозно интервю и завода ви поканих”
“Лъжете, сега ще ви дам кой как е гласувал”.

Апропо, журналиста беше по—зле от Ризова. Може би на нивото на интервюто с КК в Нова.



====
Дани брат, от това или от интервюто с Ризова:
“Ние с Възраждане се уважаваме” :) — нищо лично, само малко ги цЕлИвам…

Аз бих бил за ГЕРБ, ама Борисов, малллце тук нещо …



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано31.03.23 22:44



Абе щом не ти е дало опция за бърз отговор:
“Не е от мен”

Значи още нищо неможе да прави този AI.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: nikolayds]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано01.04.23 08:25



Борисов си спасява задника и затова не подбира средства за това, той е всеяден, оцеляващ, и в крайна сметка побеждаващ тип, идеален за политик в Източна Европа и Ориента. Знае той колко може, знае че не е особено умен, знае колко може България и си познава народа. Избягва откритите схватки, освен ако не е сигурен, че ще победи, конформист е, за собственото си оцеляване и победа е готов и да замълчи, отстъпи, да дели, дори и с дявола. Това го прави много опасен по принцип, най-вече за опонентите му и за хората които работят за него. Типичния каратист, но си по балкански прост и завършен егоист.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: DannyDeVito]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.04.23 09:21



ББ е 24 каратов шоп.
Дори и ТЖ не беше чак 24 каратов.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано01.04.23 10:05



За другото незнам, но не е глупав. Има памет и съобразява изключително бързо, в движение.

За прост … ами нашенец е, шоп. Е какво. Всички сме от село (аз от Орланденбург :) )


За другото изглежда си прав. Но прави все пак лошо впечетление
1. Как се излята на посолството. И то въпреки, че смята, че,ще наруши конституцията.
2. Как ще прави сега правителство със шмекерите, при положение, че само 9% от избирателите му го искат. Даже за БСП са повече — 20%.



Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.04.23 10:17



Демек печенег





Тема Re: K. Костадинов в Нованови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.23 11:26



Аз споменах за симбиозата между ББ и КК неотдавна, но тогава ти си спореше за "щмекерите"!
Карай, човек проглежда, понекога с леко закъснение...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.