Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 20.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Вицнови [re: nikolayds]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано26.03.23 13:50



Украйнците, като от мобилизираните до септ 1941 остават под 10% живи.

Сам го доказваш:
Те поемат големите удари!



Тема Re: Вицнови [re: o_megas]  
Автор nikolayds ()
Публикувано26.03.23 21:12



Не се изразих правилно, от всички мобилизирани в началният период, остават живи под 10%. Същото е в групата на мъже “18—22” год в 1941г. Като цяло, не само украйнци, а съветски граждани.

Това разбира се, ако е вярно в книгите, които съм чел.

Иначе за висшите офицери и така обозначените “талантливи” пълководци и на РУската Империя и на СССР, поне до Втората световна няма много украйнци. След това се пълни армията им. Те са пробивни, Украйнците, по мои лични впечетления. И доста са намазали от СССР, в лично качество, пак тези, които познавам. И от украйнски и от руски произход.



Тема Re: Вицнови [re: nikolayds]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано26.03.23 21:49



И доста са намазали от СССР, в лично качество, пак тези, които познавам. И от украйнски и от руски произход.

Така е.. прав си!
Доста намазаха...
Други ги помазаха...
Трети ги размазаха...




Нямам обеснение... Толкова жертви през ВСВ, заедно воюваха.. И... Сега да се избиват?!

Редактирано от o_megas на 26.03.23 21:57.



Тема Re: Вицнови [re: o_megas]  
Автор nikolayds ()
Публикувано26.03.23 22:00



Сега познати от Запдните краища нямам, но тези от Северна, централна и левобрежна и Крим … ами намазали са в лично качество. Апартаменти, коли, висше, доста по—лесно отколкото в РСФСР. И нали ти казах, мой братовчеди са били интернирани в Сибир и пак чичо станал декан на катедра в Магнитогорск и целото семейство дръпнал. И ако им се вярва, магазините им били по—пълни от РСФСР (и това по думите на хора от Ростовска и Белгородска област) и заплатите по—добри.

Сега може би това е станало след Хрущов и Брежнев, все пак те тогава взимат Украйнците “властта” у СССР :) Но знам ли аз. А и нали знаеш, с времето лошото се забравя и остават само добрите спомени.



Тема Re: Вицнови [re: nikolayds]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано26.03.23 22:23



А и нали знаеш, с времето лошото се забравя и остават само добрите спомени.

За жалост

след 24.02.2022 едва ли ще им останат добри спомени

Ние забравихме ли Априлското въстание?!



Тема Re: Вицнови [re: o_megas]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано26.03.23 22:33



Има сериозна разлика.
В селцето от където са родом и двамата ми родители, годишнината от Априлското въстание отбелязваме ката година по тържествен начин.
Но аз не мразя турците, дори в някаква степен са ми симпатични (Ердоганя баш не)
В общуването си с тях винаги съм забелязвал голяма доза уважение към българите.

Още е рано да кажа какво ще бъде отношението на обикновения украинец към руснаците (не персонално към Путин), но едва ли ще бъде особено положително, барем известно време.
Нещата са различни, времената също.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.