Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Награда "Оскар" на българин.  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано13.03.23 09:39





""Навални" с Христо Грозев спечели "Оскар" в категория "Документален филм".

"Ние дължим толкова много на Христо Грозев - нашият българин. Христо, ти рискува всичко, за да разкажеш тази история", каза режисьорът на филма Даниел Роър. Роър благодари за куража на семейството на руския опозиционер Алексей Навални.

"Благодаря на всички! Съпругът ми е в затвора, просто защото е казал истината. Съпругът ми е затворен, само защото защитава демокрацията. Алексей, мечтая си за деня, в който ще си свободен и нашата страна ще е свободна. Бъди силен, любов моя!", каза съпругата на Алексей Навални - Юлия Навални.

Самият документален филм едва не уби последния жив голям руски опозиционер - той и в момента се намира в затвора, арестуван още на летището при завръщането си в Москва през 2021 г. след лечение в Германия след отравяне с новичок.

В документалния филм Навални работи с разследващата група Bellingcat, с която работи Грозев.

Самият Грозев в момента се намира в САЩ, но не специално за церемонията по връчването на Оскарите, а заради повишена заплаха за живота му. Христо Грозев живееше в Австрия, но преди два месеца Руската федерация го обяви за федерално издирване - на сайта на Министерството на вътрешните работи, макар и да не бе обявено точно защо и в какъв режим, включително и след официално запитване от българска страна. След предупреждения от няколко служби, включително и тези в Австрия, за интерес от страна на агенти към личните данни на Христо Грозев той напусна Австрия.

Дейността на изданието Bellingcat, което се опита да установи обстоятелствата на отравянето на блогъра Алексей Навални и обхвана редица други нашумели инциденти, включително отравянето на бившия руски шпионин Сергей Скрипал и дъщеря му в Солсбъри, Великобритания. Именно Bellingcat обвързаха отравянето на българския бизнесмен Емилиян Гебрев и експлозията в чешкия оръжеен склад във Врбетице.

Във "Фейсбук" Теодор Ушев писа, че моментът е исторически, защото за първи път българин печели "Оскар"."

Редактирано от kuduger965O6 на 13.03.23 09:37.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.03.23 09:57



Назаем от Ирина Асиова-Диамант, ФБ

"По желание на читатели ще отворя дума за българската следа в тазгодишните Оскари. “Навални”! Това е бг следа не просто в Оскарите, а в забъркването на един шпионски трилър, който гледаме в реално време с реални последствия и пластове. И ако получи Оскар, това ще означава, че Академията взима страна. Това, което е било замислено като епопея на забравения Навални, обаче вместо да му изпише веждите, га че ли му е изболо очите. Цялата работа изглежда доста неловко сценографирана. Навални не просто си играе зле ролята, а изглежда нарцистично налудничав. И не просто, неубедителен, а направо несимпатичен. На Христо Грозев пък е дадена ролята на хай тек нърда на Джеймс Бонд, който с две траквания по клавиатурата намира от дълбокия руски нет телефонните номера на отровителите на руския опозиционен лидер. Като за данните плаща от джоба си. И вика: само да не разбере жена ми!
Не, не се майтапя, тва си е реплика от филма. После сядат и почват да ги набират един по един, докато най-тъпият клъвва и си изпява всичко. По телефона! Щото руските тайни служби са пълни с крет$ни. Били се опитали да отровят Навални с новичок в гащите! Пълни деб$ли! Путин унизен, да живей Навални.
На финала Алексей Анатолиевич се завръща геройски в Русия, където по същество доброволно се предава на властите и бива заточен в Сибир. И понеже като отидеш в Сибир, дорогие друзя, всички те забравят, две години по-късно се налага да си припомним кой беше тоя… с номинация за Оскар. А Христо Грозев дава интервюта от Ел Ей.
Значи, вижте, аз не съм предубеден човек. Не изключвам всичко да е било точно така. И дори съм убедена, че руските тайни служби са пълни с идиоти. И нямам нищо против да ме лъжат дори. Но интелигентно и талантливо."

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 10:45



Като видях кой го е писал - дори и не го дочетох.





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано13.03.23 11:04



Смениха червение килим.....заради Русия и червената и армия ли?



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.03.23 11:21



Тая Ирина ли беше на Филип Боков някаква?

Аз също мисля, че наградата си е неоспоримо политическа и че това помрачава успеха, макар да се радвам. Подкрепям антипутин-опозицията, антипутинските становища, Навални конкретно, и все пак - чисто политическа е. Филмът пак може да е добър, то и миссветовете (миссвятките?) от Латинска Америка, дето се твърди, че по политически, пиарски и подобни причини стават миски, и те са хубави.

Сутринта допълнително ми вгорчи удоволствието едно начукване на канчето от водещата на сутрешния блок по "Хоризонт", която заяви, че сега в България всички щели да се втурнат да гледат филма, а преди не се интересували от Христо Грозев. Ми да ви се не видят и журналята, нещо още по-тъпо не можахте ли да измислите...

"Юлия Навални" е нещо като "Надежда Нейнски" и Луиза Григорова-Макариев". Юлия Навалная би следвало да бъде, предполагам, но не знам дали и при тях е мода вече мъжкото окончание, или просто който е писал текста, не знае.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 13.03.23 14:21.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 12:56



Аз също не съм го гледал все още филма, не знам кога ще стане, но това е документален филм. И естествено, че ще бъде свързан с войната в Украйна и опозицията в Русия, пред носовете ни е, това ни интересува, с това ставаме и лягаме. Филма едва ли има претенциите да има качествата на игрален филм със всичките му майсторлъци, но самият факт, че българин е имал смелостта да прави това, което прави и е награден за това - ме радва.
Но затова пък дежурните матрьошки немаше начин да ен ес обадят и да бълват отново размисли и страсти за глупавата и кръволочна Америка и недотамумната, но пък добродушна Русия.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.03.23 13:03



Русия е ясна. Смешното е да се изкарва американския шпионин Грозев герой, а Америка облечена в бяло. И не, това не е Ирина Бокова и няма нищо общо с Филип Боков.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.03.23 13:02



Не Бокова, някакви роднини Асиови имаше той, но сега не мога да се сетя - леля, чичо, доведен/природен брат или сестра, нещо такова.

П.П. Да, Филип и Ирина Бокови имат брат на име Ангел Асьов от първия мъж на майка им. Но тази Ирина Асиова явно не е от неговите потомци, просто реших, че Дани ги познава там из района.
Иначе и нея съм я срещала като име из нета, но не я свързвам с нищо определено; също в "Дума" навремето имаше една Бойка Асиова.
Може би Дани нея - Ирина А. - е имал предвид лично, а аз съм се подвела. Сори.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 13.03.23 13:10.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: DannyDeVito]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано13.03.23 13:32



Ами, гледайте го - има го в HBO Max. Христо Грозев е вътре.


Ако някой се чуди дали има принос

Редактирано от WlSP на 13.03.23 13:28.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 14:13



Ами не си се подвела, впечатленията са лични. Принципно избягвам всячески моите лични контакти да ги разпространявам и коментирам, тоя път нека е едно малко изключение, няма да влизам в подробности.
Въпроса е принципен. Ние, като нация, като държава, като народ на коя страна сме? На страната на Америка или на страната на Русия? Ако се правим на вселенски мъдреци и кадии да отсяваме кой крив, кой прав няма да ни отива много.



Тема Най -смелия българин.нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано13.03.23 15:01



Той е направил най-много от всички българи в борбата с тиранията и това е без съмнение:



"Наградата „Оскар“ е прагматично полезна. Сега филмът ще бъде гледан от поне още 20 млн. души. Това означава, че зрителите ще бъдат запознати с фактите, които изнасяме в този филм – Русия има програма за убийство и елиминиране на собствените си граждани - на всички, които имат смелостта да тръгнат против властта или да се кандидатират за президенти“.

Това заяви Христо Грозев по БТВ след церемонията за наградите „Оскар“, на които филмът „Навални“ бе отличен.

„Филмът беше в голяма степен български. Идеята е българска. Голяма част от финансирането в началото беше мое“, посочи той.

„Един филм има много по-голям емоционален ефект върху аудиторията, отколкото което и да е печатно разследване. От данни, които съм получил от хора, близки до Путин, след като той е гледал филма, е бил много вбесен. Предполагам, че филмът има връзка с опасността за живота ми“, подчерта Грозев.

Организаторите на наградите не допуснаха изявление на президента на Украйна Володимир Зеленски, но според Грозев посланията му са били отправени.

„Организаторите винаги са избягвали директно въвличане в политическия контекст. Режисьорът на филма Даниел Роър в изказването си заяви позицията по отношение на войната. Голяма част от нещата, които Зеленски би казал, ги казахме ние“, добави той.

„Единственото, което искам да отправя като послание, е да се внимава с фактите, винаги да проверяваме какво стои зад думите на политиците. Това се опитваме от „Белингкат“ да правим и се надявам младото поколение в България само да търси фактите“, каза още Христо Грозев."

Редактирано от kuduger965O6 на 13.03.23 14:57.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.03.23 15:21



Аз пък съм го гледал филма. Не е лош.

А наградата е просто шамар по Путин. Иначе, Христо Грозев ми е малко антипатичен, нищо, че е роден в Пловдив. Прекалено много тайни служби има при неговата работа, кална среда е, дори да приемем, че намеренията му са чисти. Но по случая "Навални" попаденията му са определено находка.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.03.23 16:29



Бокови са с потекло от Якоруда. А тази Асиова е по потекло от Разлог:



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.03.23 16:37



По украинските телеграм канали кипи недоволство от номинацията на филма за Навални. Те го приемат за обида... Не може един орк (московит) да бъде положителен герой. Орките винаги са зли.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.03.23 16:49



както са казали хората:
могъл-взел



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.03.23 16:50



Може, може, аз си го нагласих така - направих погрешно предположение.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.03.23 17:36



навални освен другото беше на мнене, че крим не трябва да се връща на украйна. сега напоследък лъже, че бил за връщането му /но никой не му вярва/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.23 17:40



" - Пешо, ти разбра ли, че нашият съученик Гошо е номиниран за Нобелова награда по физика?
- Тоя ли бе? Не може да бъде - аз навремето съм ебал сестра му!"



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.03.23 18:10







Тема Грантаджия печели заради престъпникнови [re: kuduger965O6]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано13.03.23 19:57



Грозев е една мътна фигура и грантаджия. Направи филм за престъпника Навални. И това било големата работа. Навремето имаше един комунистически фестивал "Ален Мак". Та тоя "Оскар е нещо като награда от "Ален Мак".





Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: el_sofia]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано13.03.23 20:25



Нещо не разбрах! Путлер не отрови ли Навални и не го ли навря в концлагер след това? Путлер не трови ли опонентите си и не ги ли избива? Путлер не взриви ли вече военни складове и не отрови ли българи и то в България? Защо тук има русороби, които защитават този руски сатрап? Защо тези русороби си мислят, че са българи?

Русороб=боклук!

Редактирано от jingiby на 13.03.23 20:42.



Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: el_sofia]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 20:30



Като гледам как всички чебурашки се гърчите като червеи - мед ми капе на душата!



Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.23 20:39



От комунярската, наложена ни от Москва идеология и практика, чийто израз беше "Ален мак" няма как да има по-противна и втръснала ни до гуша.



Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: tuzlija-179435]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.03.23 21:02



кво беше това ален мак, нямаше ли един фестивал сан ремо /пардон, златния орфей/



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.23 21:04



Фестивал за политически песни в Благоевград.



Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.03.23 21:43



Путлер не отрови ли Навални и не го ли навря в концлагер след това?

Ами, нье! Навални го навряха в трудовата колония менторите му след като го изгониха от Германия. Него му се искаше да остане в Германия, ама него не го питаха...

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано13.03.23 21:56



Епохално!

Голям се оказа Христо. Тука няма ама тия дали, онези го нагласили. Документално, истинския живот - кой звяр и кой герой.

Бог да пази човека Навални!

Силен е Оскара за този филм. Много рядко така с точен материал и точна тема, най-вече в точен момент се постига такъв резултат със световно значение и влияние. Вече и признание.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: leyte]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.03.23 22:03



сега последно христо от къде е точно, от кършияка или от брестник?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Грантаджия печели заради престъпникнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано13.03.23 22:06



Лъжеш като дърт циганин. Сигурно си го прочел от нелигитимния мухльо, който много разчита на полезни идиоти като тебе. Освен това, по тая логика българските власти (и лично цар Борис 3) са навряли евреите от Кавала в газовите камери на Треблинка и не виждам какво толкова се пениш в другата тема.

***
Слава Україні!


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано13.03.23 22:16



А, на Елито Йончева можеш ли да си представиш какво й е в момента отвътре!?

Срещат се утре двамата в Брюксел как ще го отрази в. "Дума": 'Елена - Нашият заслужил деятел на културата; лауреат на Димитровска награда; носител на орден на труда златен, втора степен, с дъбови листа; председател на президиума на културните дейци; герой на социалистическия труд; член кореспондент на агенция "Гаварить Масква"; почетен председател на съюза на журналистите следотърсачи в България се срещна със... Пикасо (разбирай с Наш Ицо)."



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tormentor]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано13.03.23 22:27



Ти, щом застанеш срещу величия, като Христо Бонев, Христо Колев, Христо Стоичков, Христо Телкийски, Христо Грозев, физкултурен институт "Христо Ботев" или Ел Президенте - Христо Крушарски, можеш само крушки да има носиш.

Ти, като ядеш бъркани яйца, питаш ли се откъде излиза яЙцето.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: leyte]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.03.23 22:29



сред толкова много футболни величия, грозев направо не си е паднал на името



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано13.03.23 23:06



И още от България на Оскар-ите:





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.03.23 23:24



Като гледам филма взел 7 Оскара, не виждам на какво отгоре се радвате на единия Оскар на Хр.Гр. Пълна кретения и деградация.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.23 23:43



Точно щом такива като теб не се радвате, значи е нещо добро.





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 23:52



мислиш, че точно в твоята глава е нещо по-различно от филма спечелил 7 Оскара ли?





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано13.03.23 23:54



Ако де, аз го разбрах по друг начин. Но в твоя смисъл малко ми стана криво, че Емил Джасим е изпаднал в екстаз от този Оскар на Грозев... Сещаш ли се? Щото аз за този български учител ми идват едни много нецензурни думи... Особено като се сетя, че родителите ми, лека им пръст, бяха учители.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано13.03.23 23:56



Това е факт (за 7-кратното оскарово лайно), но не можеш да сравняваш круши с ябълки.
Айде да е хаирлия, до 5 години ти да вземеш такъв Оскар! Всички тука ще изпаднем в екстаз и ще бием чела в земята в твоя чест! Може?



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: DannyDeVito]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано13.03.23 23:55



P.s. Не го казвам за да те обидя, филма е добра алегория на хаоса в главите ни, особено в днешно време. Не знам какво е било преди сто години, може би тогавашните социални мрежи биха го обрисували по друг начин. :-)



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.23 06:58



На мене ми е чудно дали Грозев ще ни покаже златната статуетка връчена му персонално на него? Като гледам статията за филма:



Той е посочен, че само участва във филма. Но в лично качество не е номиниран нито награден с каквато и да е награда по различни фестивали, не само на Оскарите. Той е "лауреат" на Оскар, колкото беше и Димитър Маринов

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано14.03.23 07:17



Филма е уникален сам по себе си по начина на представян, просто го гледай пак. Това не е някакво пародийно фентъзи. а много дълбок философски и психологически анализ на човешките взаимоотношения и семейните връзки: съпруг-съпруга; родител- дете; баща-дъщеря, майка- дъщеря и така нататък. Явно малко общуваш с младите хора (или недостатъчно, или само от твоята камбанария), аз лично се радвам, че се дава гласност и възможност за окарикатуряване на изкривените днешни ценности и начини на комуникация.



Тема Re: Луси Комисар, The Komisar Scoopнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.23 08:02



Как се прави добър пропаганден филм? Как го представяш така, че да спечели наградата за говорене на истината, с което раздаващите наградите да се изложат, преди да открият, че това е псевдо-документален филм, номиниран за Оскар – преди белият плик да се отвори пред милиони хора в нощта на Оскарите на 12 март?

„Навални“ е стройна продукция, пълна с лесно документирани измислици, дезинформация и множество хитри визуализации, които да отвличат и манипулират вниманието на зрителите. Филмът е за руския политичерски активист Алексей Навални, който, според уважавания Levada Institute има 2% подкрепа в Русия. Но той и филмът се ползват с огромна подкрепа от Вашингтон и Лондон.

Тримата души, посочени като автори на продукцията, са канадецът Даниъл Роер – който признава, че никога не е посещавал Русия, българинът Христо Грозев от Bellingcat – открито враждебна към Русия организация, която признава финансирането си от правителствата на САЩ, Великобритания и Европа, и рускинята Мария Певчих – тя е работила за организацията на Навални, но е живяла предимно извън Русия след 2006 г., а през 2019 г. е получила британски паспорт. CNN и Der Spiegel, които поставиха имената си под заключенията на филма, признават, че са се присъединили към разследването на групата Bellingcat. Това поставя под въпрос достоверността на филма като независима продукция.

Героят на филма Алексей Навални е силно свързан с Вашингтон. През 2009-2010 г. Навални е стипендиант на фондациите Отрворено общество, финансирани от Джордж Сорос, които подкрепяха мрежа от опозиционни НПО в Русия, преди да бъдат забранени през 2015 година. През 2010 г. той завършва Greenberg World Fellowship на Йейл, което първоначално се е казвало White House Fellows по времето на Бил Клинтън. Първият програмен директор на Йейл World Fellows е Дан Ести, съветник по енергийната и екологичната политика в кампанията на Обама през 2008 година.

Когато Навални се завръща от САЩ в Русия, той започва анти-корупционна кампания. Тя е подкрепена от държавния секретар Хилари Клинтън. Навални е свързан също и с олигарха в изгнание Михаил Ходорковски. Той лежа в затвора 10 години за документирано укриване на данъци чрез използване на трансферно ценообразуване през офшорни фирми, с цел изпиране на печалбите на петролната компания Юкос, която пък той придобива чрез скандална корупционна сделка със заеми срещу акции по времето на Борис Елцин.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Луси Комисар, The Komisar Scoopнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.23 08:07



Пак от Луси Комисар:

Но нека се спрем на изфабрикуваните факти в сърцевината на филма. Има дълга секция за това как Христо Грозев, за когото е установено, че работи за Bellingcat, купува в Тъмния интернет данни за пътувания и контакти, за да намери имената и телефонните номера на агентите на федералната служба за сигурност (ФСБ), които са пътували със самолет до Сибир през август 2020 година. Няма никакъв начин да се провери дали графиките и лицата потвърждават това, което Грозев и Bellingcat посочват като доказателства, поне не и по стандартите на която и да е прокуратура или съд в Съединените щати. Всъщност, на 14 декември 2020 г. CNN съобщава, че „CNN не може да потвърди със сигурност, че именно отделът, базиран на улица Академика Варги е отровил Навални с Новичок в нощта на 19 август.“

Голямата измама с телефонния разговор

Истинският тест за достоверността на филма, „димящото оръжие“, към което всичко води, е голямата измама с телефонното обаждане.

Тези, които са направили филма, разбират от психология на манипулиране на публиката. Бавно я въвличаш в тайна схема, която се играе от лошите. В този случай, това започва с поставянето на микрофон на тялото на Навални. Защо? Той не е тръгнал никъде за тайна среща с някого. Само собственият му екип е в стаята. Истинският записващ микрофон е извън камерата, където зрителите не могат да го видят. Но микрофонът на тялото е специален ефект, той е драматичен сценичен ефект. Натиснете стрелката. Навални говори на камерата: „Сега се чувствам като агент под прикритие, с поставени кабели.“ Публиката осъзнава ли, че това е само театрална шега?

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Луси Комисар, The Komisar Scoopнови [re: cumanich126454]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано14.03.23 08:44



Ти нямаш собствено мнение. Всяко твое мнение е копи пейст. Пожелателно мислене, ако го има. Аз го гледах филма и ми хареса. Не по начина, който е направен, но все пак това е документалистика, сглобени клипове, които естествено могат и да се манипулират. Но е правдив . Никога не съм си правиш илюзиите, че може нещо да се промени в Русия в смисъл да бъде свободна страна и демокрация, подобна на западните. Но методите на и начина на действие на властите там са добре пресъздадени във филма.

Редактирано от DannyDeVito на 14.03.23 09:14.



Тема Re: Ти видя ли Путин как тровинови [re: jingiby]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано14.03.23 09:19



Навални ? Или някой друг, който го трови ? А на другите отравяния присъства ли ? Същата работа като с измисления дисидент Г. Марков, която е ял и пил на трапеза с Тодор Живков. Пък после ДС го убила. Само дето Великобритания след 1989 г. когато бе имаше разследване у нас за смъртта на Марков, отказа на сътрудничи на нашите власти.



Тема Re: Комунярската идеологиянови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано14.03.23 09:22



и практика роди нашите антлантици. Всички до един от добри комунистически семейства. Впрочем и Грозев май е от тях.





Тема Re: Да ти е сладконови [re: DannyDeVito]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано14.03.23 09:23



Все пак медът вдига кръвната захар. Да не хванеш диабет ?! Загрижен съм за теб. Няма кой да командва цирка.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: NAVYBG]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.03.23 09:48



Оскарите бяха престижни миналия век,,,
Сега са отживелица.



Тема Re: Ти видя ли Путин как тровинови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.03.23 10:19



" Задочните репортажи" на Георги Марков, излъчени приживе и после посмъртно по "Свободна Европа " дадоха алтернативен поглед към българската действителност, различен от унифицирания на тогавашните автори вътре в страната.
Лош-арен, но различен.И доста реален, бих казал.



Тема Re: Луси Комисар, The Komisar Scoopнови [re: DannyDeVito]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.23 10:28



Ти нямаш собствено мнение. Всяко твое мнение е копи пейст. Пожелателно мислене, ако го има.

По тази тема многократно съм излагал личното си мнение тук във форума. Проучвал съм детайлите относно праните гащи на Навални още тогава. Луси Комисар просто повтаря моите "открития". Трябва ли да я обвиня, че ме плагиатства? Че ти харасва такава халтура - твоя работа. А аз ще чакам номинирането за Оскар на документален филм по разкритията на Сиймур Хърш. (знам, че няма да дочакам)

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.03.23 11:38



филмът със 7 оскара беше прекрасен. даже се учудих защо в имдб рейтинга му е само 8, а не направо 10. най-добрата алегория във филма беше в сцената с онези мускулести кунгфуисти с изути гащи, които правеха неистови опити да седнат на едни големи гумени дилда - с тази вулгарна картинност създателите на филма всъщност тънко намекваха, че въпросните кунгфуисти са един вид не нещо друго, а директно онагледяване на зрителите на филма и огромните /и силно неприятни/ усилия на последните да изгледат филма.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Луси Комисар, The Komisar Scoopнови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано14.03.23 11:48



Тая е някакъв американски вариант на Ива Николова, ама по-дърта и по-злобна.

Да ти имам източниците, дето все ги цитираш, ама то от възраждане сте си такива, и оня другия el_a_me_ritni и той като тебе.





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.23 12:15



В Офисе Президента очень обиделись на запад за то, что Оскар получил фильм про Навального, а Зеленского даже не удосужились выслушать.

В кулуарах этот сигнал все расценивают как некий намек, на слив Зеленского, как отыгравшую карту или актера, но который никак не хочет покидать сцену.
Запад начинает мягко сливать Офис Президента. Зеленский хочет с помощью победы в Бахмуте вернуть себе внимание запада. Тут не важна цена, когда на кону будущее Зеленского и его окружения.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Задочните репортажинови [re: tuzlija-179435]  
Автор el_sofia (пристрастен)
Публикувано14.03.23 12:44



Въпросните репортажи още навремето ги слушах, но нищо ново под Слънцето.Тези неща, които описва Марков ги знаех по-добре от него, защото аз като обикновен труженик съм преживявал неща, които той богопоманазия не е преживявал. Тези репортажи са просто един клюкарник. А и така или иначе правосъдната система на Великобритания не изправи пред съда "убиеца" на Марков.
Марков отива свободно в Италия при брат си и след това решава да остане на Запад. Запознава се с Петър Увалиев, който пък го е запознал с имените италиански режисьори и имало идея по негов сценарий да се прави филм. Всичко обаче пропада. И в един момент, той богопомазания в България, разбира че трябва да се бори за оцеляването си там. Петър Увалиев разваля отношениятаа си с него. Дори Увалиев заяви преди време, че Марков не е убит от ДС. Впрочем още не е ясно дали не е бил ченге Марков. А неговата вдовица отврати П. Увалиев с една книга храчеща българите.





Тема Re: Ти видя ли Путин как тровинови [re: el_sofia]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.03.23 13:39



особено ярък пример за комунистическата простотия - отделно от това, че затриха човека за буквално нищо, пред цял свят лъсна кретенизма на родните комуняги.
иначе наистина г. марков много-много не пасва на образа на дисидент приживе, въпреки че самия акт на убийството му го прави такъв. в българия нямаме дисидент от калибъра на солженицин, а "репортажите" на марков нямам идея дали са били превеждани някога, но със сигурност нямаше да имат популярност сред западната публика, защото са малко или много за вътрешна употреба само.
казано от дистанцията на времето, може би марков трябваше да си гледа живота, да научи малко по-добре и да пише истински книги/пиеси на английски, каквото е било уж истинското му призвание /че и за времето му в англия се чуват само някакви пълни мизерии, да не говорим и за тия глупости с английската му жена/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Задочните репортажинови [re: el_sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.03.23 14:24



А пък тези неща на свой ред ги знам по-добре от тебе, така, че няма смисъл да ми обясняваш за топлата вода.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.03.23 15:02



И Нобелова награда за друг българин:

....Янко Янев:

...Единствен член съм от България в Международната академия за ядрена енергетика. Ако щете и нобелов лауреат, но това е друга тема.

- Кажете за какво става дума, г-н Янев.

- Част съм от колектив, който спечели Нобелова награда през 2005 г. Нобеловата награда за мир беше дадена на Мохамед ел-Барадей 50% и другата половина беше за колектива, който работеше в Международната агенция за атомна енергия. Ние нашата част от наградата я дарихме за изграждане на център за контрол и лечение на рака в Африка...



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 06:42



Предлагам ви откъс от интервю с журналиста Джулиан Барнс от "Ню Йорк Таймс", направено от Майкъл Барбаро в популярния подкаст The Daily на Times. Барнс е журналист във водещ световен вестник, участвал в "разследването" на водеща световна тема - взривовете на "Северен поток".

Ако някой ми обясни как точно това на "Ню Йорк Таймс" е журналистика, ще го почерпя. Обидно е дори и за нивото на пропагандата от соца. Пощенски кутии за плиткоумно скалъпени измислици. Филмът "Навални" е от същата серия абсурдни и евтини небивалици. Това е абсолютен скандал, но по-скандалното е, че не се преживява като такъв. Американската телевизия и Холивуд са направила на кайма повечето мозъци в западното полукълбо и у нас.

Ето какво казва пощенската кутия на службите от "Ню Йорк Таймс:

Водещият Барбаро: Кой точно е отговорен за тази атака? И как вие и нашите колеги се опитахте да разберете това?

Репортерът от "Ню Йорк Таймс" Джулиан Барнс : Мисля, че през по-голямата част от разследването не задавахме правилните въпроси.

Водещ: Хм. И кои бяха правилните въпроси?

Репортер: Ами, логично беше да се фокусираме върху държавите.

Водещ: Мм-хм.

Репортер: Всички тези държави, през които току-що преминахме, Русия ли го е направила? Украйна ли го направи? И това беше просто задънена улица след задънена улица. Не намирахме официални лица, които да ни кажат, че има надеждни доказателства, сочещи към някое правителство. Така че аз и моите колеги Адам Ентоус, Адам Голдман започнахме да задаваме друг въпрос. Възможно ли е това да е извършено от недържавни участници?

Водещ: Хм.

Репортер: Възможно ли е това да е направено от група хора, които не работят за правителството?

Водещ: Нещо като диверсанти на свободна практика. И така, откъде взехте този нов въпрос?

Репортер: Започнахме да се питаме кои биха могли да са тези саботьори? Или ако не можехме да отговорим на този въпрос, с кого биха могли да се свържат? Може ли да са проруски диверсанти? Може ли да са други диверсанти? И колкото повече разговаряхме с официални лица, които имаха достъп до разузнавателна информация, толкова повече виждахме, че тази теория набира сила.

Водещ: Мм-хм.

Репортер: И първоначалната ми мисъл, че това може да са проруски саботьори, се оказа погрешна. И научихме, че най-вероятно става дума за проукраинска група.

Водещ: Хм. С други думи, група хора, които са направили това от името на Украйна. Какво научихте, което ви кара да мислите, че се е случило точно това?

Репортер: Майкъл, трябва да уточня, че знаем наистина много малко, нали? Тази група остава загадъчна. И тя остава загадъчна не само за нас, но и за американските правителствени служители, с които сме разговаряли. Те знаят, че замесените хора са или украинци, или руснаци, или смесени. Те знаят, че не са свързани с украинското правителство. Но също така знаят, че те са настроени срещу Путин и са проукраински настроени.

Водещ: И така, след всички тези разследващи репортажи, установявате, че виновниците за това са група хора, които искат същото като Украйна, но не са официално свързани с украинското правителство. Но ми е любопитно доколко сте сигурни, че тези лица не са свързани с украинското правителство?

Репортер: Според разузнаването в момента те не са свързани. И макар официалните лица да ни казват, че президентът на Украйна и неговите ключови съветници не са знаели, не можем да сме сигурни, че това е вярно или че някой друг не е знаел.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано23.03.23 10:31



Филмът "Навални" е от същата серия абсурдни и евтини небивалици.

Не е вярно, във филма се представят точно установени факти - имена, събития с участниците по места, пътувания и пр. Ти въобще гледа ли го?



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.03.23 11:50





вчера бибисито пуснаха няква статия как зеленски уж отишъл на посещение в "разрушения" бахмут. след около половин час тихомълком промениха заглавието, че уж бил отишъл на няква "разрушена" фронтова линия. гледам обаче, че за тая статия разрешили коментари, и си викам, я да потроля малко - направих си юзър и давай здраво. първо им викам - драги редактори, така и така, що така бързо се отментахте, а и новото ви заглавие не звучи добре. ония дали заради мене или просто сами са се усетили, след още малко време, пак смениха заглавието. викам им - thanks, guys.
после си викам, я да прослушам местните пациенти - малии, супер жалка картинка, не ги знам доколко са репрезентативна извадка тия там за широките британски маси, но ако е така, положението е много зле. нивото е под всякаква критика, хем кухи, хем необразовани, хем супер зомбирани. та в рамките на час-два натролих здраво, пуснах им разни свежи бъзици за това как нямат капацитет за самостоятелно мислене, че 90% от речника им се състои от наизустени фрази от телевизията, че са развили култ на личността към другаря зеленски и го славаславят сляпо като месия. на някои неграмотници даже им разясних как се пишат някои неща като native english speaker, накъсо си направих густото.
но както казах, поне по това което видях в тия коментари, положението е зле - тия там са тълпа, не хора.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.03.23 12:13



И тук искат да ни направят такива. Всеки с различно мнение е етикетиран, заклеймяван, обиждан.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.03.23 18:38



Давай сега в руските сайтове с бъзици за влаковите композиции с Т-54 и Т-55.





Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.03.23 18:40



в руски сайтове не припарвам, да не говорим че съм тотално неграмотен по руски



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано24.03.23 21:15



О,о,о!
Дават го по Бтв в момента. Вече е към края.

Не помня кога последно съм гледал нещо подобно.
Луда работа - Евала!



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: leyte]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.03.23 00:13



Страхотно направен филм!
Заслужава си Оскара, независимо от някои европейски (в това число български), американски и разбира се руски критики.
Посланието накрая да беше само, пак си искаше наградата!
Иначе Путин може все още да се радва на популярност някаква у дома (трудно доказуема колко процента, ако и да си обичат там цифри между 75 и 80), но Навални вече по света е като рок-звезда.
Руския фюрер срещу руснака, който доказа какъв най-обикновен крадец е руският държавен глава. Сега вече и масов убиец, издирван от международното правосъдие.
В светлината на този филм, не е чудно отношението на руските власти към Хр. Грозев. И може утре да бъде заснет по истинския случай страхотен игрален филм.
От сега ми е интересно, кой холивудски актьор ще играе ролята на Путин!



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.03.23 08:20



В светлината на този филм, не е чудно отношението на руските власти към Хр. Грозев. И може утре да бъде заснет по истинския случай страхотен игрален филм.

Че това не е ли игрален филм? (изигран под формата на "документален"). Я каква хубава сценка разиграха с телефонния разгоровор с "чистача" на хотелската стая

Някакъв глас... ама чий е?

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.03.23 11:07



Бивша служителка на "Амнести интернешънъл", критикувала обявяването на хвърления в затвора руски опозиционер Алексей Навални за човек, лишен от свобода заради убежденията си, въпреки негови предишни антиимигрантски изказвания и уволнена, подаде иск срещу неправителствената организация, който се гледа днес от лондонски съд, предаде Франс прес.

Айша Джънг работи 17 години за "Амнести интернешънъл", по-специално в Беларус, а разногласията ѝ с НПО датират от май 2021 г., когато организацията решава да възстанови статуса на Навални, затворник в Русия от над две години, като "вкаран в затвора заради убежденията си".

Тя му отнема този статус четири месеца по-рано заради негови по-раншни расистки изказвания, в които Навални критикува имигрантите от Централна Азия и от мюсюлманските републики в Кавказ. Тогава Айша Джънг, самата тя мюсюлманка, открива за първи път въпросните изказвания на Навални, по-специално два видеоклипа от 2007 г. "Бях напълно шокирана (. . .) и много разгневена", казва тя и обяснява, че е споделила с колеги и началници недоумението си по повод решението на НПО. Почувствала се изолирана и взела дълъг отпуск по болест, а близо година и половина след това я уволнили.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано29.03.23 16:01



"Че това не е ли игрален филм? (изигран под формата на "документален"

Няма как да не си забелязал, че последните 15-20 години документалното кино много се промени.
И BBC и Discovery и National Geographic представят документалистиката или по-точно избрани моменти от нея, посредством актьорско участие, пресъздаващо събитието по възможно най-автентичния начин: декори, реквизит, костюми, грим и т.н.
Така се задържа по-добре вниманието на зрителя, който дори и да не е особено подготвен за това, което гледа, добива реална представа за конкретния момент и събитие. Така по лесно го смила и запомня.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.03.23 16:46



Така се задържа по-добре вниманието на зрителя, който дори и да не е особено подготвен за това, което гледа, добива реална представа за конкретния момент и събитие. Така по лесно го смила и запомня.


Прав си - на на зрителя му го поднасят смляно и готово за консумация. Не е необходимо той да се мъчи и да си задава въпроси. А аз си задавам... Питам се с какво "отровиха" Навални? Дали с бутилките минерална война (изнесени тайно от Мария Певчих от хотелската стая). Или от непраните гащи на Навални...



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано30.03.23 18:08



Е, понеже знам, че си гледал внимателно филма, си разбрал, че агентите са ги изпрали.


У-образното място в боксерките, като отговор на въпроса ти.
Всъщност заковаха Путин и неслучайно Байдън го нарече преди около година убиец, на което кой знае защо, тогава някои реагираха странно.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.03.23 18:49



Питам за бутилките от минерална вода от хотелската стая, които Мария Певчих нелегално е пренесла в Германия и по които германските специалисти са открили Новичока... (за тов във филма не става дума). А гащите... ми нали гащите са останали в хотела?



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.03.23 18:53



Ето за този епизод питам:

Според екипа, останал в Новосибирск, Новичок е бил открит по гърлото на бутилка минерална вода в хотелската стая на Навални. Когато са научили, че политикът се е почувствал зле в самолета, хората му са отишли в стаята и са започнали да събират вещи, които Навални е могъл да докосне. Сред тях е била и бутилката с минерална вода. Според Мария Певчих, която ръководи отдела за разследвания в екипа, тя самата е изнесла бутилката в Германия, като се е качила на борда на самолета, отвел Навални за лечение в клиниката “Шарите”.

Навални написа пост в инстаграм, в който каза, че германската лаборатория е открила следи от Новичок именно по бутилката.



Това е първоначалната версия. А версията с гащите бе разигран театрален скеч.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано31.03.23 16:16



Бутилка минерална вода - тривиално и разбира се първото, което идва на ум.
Изобщо не се коментира подобно нещо във филма.
Другото не мисля, че беше скеч, макар да напомня такъв.
За възможно най-сериозните неща в живота, трябва точно така да се говори - с доза хумор.
А това с боксерките изглежда дори иновативно.
Между другото от конференцията на Путин по въпроса, си стана кристално ясно кой и защо желае неговата смърт...



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано31.03.23 16:42



Между другото от конференцията на Путин по въпроса, си стана кристално ясно кой и защо желае неговата смърт...

Ами Путин е най-заинтересован Навални да остане жив. Ще го пази като зеница на окото си. За менторите на Навални той е по-полезен като мъртвец (тогава от него ще направят светец и мъченик). И с тази цел го прехвърлиха отново в Русия белким най-накрая Путин вземе да реши въпроса за Навални окончателно. А сега какво? Обикновен затворник в трудова колония. Е, труда ще го направи свободен.
---
А дали от бутилката, дали от гащите е внесен Новичока са само предположения. За бутилките упорито се мълчи, пък за гащите разбрахме от един добре разигран телефонен скеч. Всъщнот единствените следи от Новичок са открити в кръвната проба на Навални взета в болница "Шарите" (и публикувани данни в сп. "Ланцет"). Но тази проба (ако се доверим, че не е подменена) не доказва как и от кого е сложена отровата. Дори и за времето на поставяне на отровата може да се говори с плюс, минус няколко дни. Така, че кръвната проба на Навални може да бъде "заразена" с Новичок в самата болница "Шарите"

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.23 11:53



Това си е твоя интерпретация.
Навални е таралеж в гащите на Путин.
Толкова бива ненавиждан от руският държавен глава, че и името му не бива произнасяно от него.
Не се съмнявай, че Путин е фен на сталиновото "има човек, има проблем, няма човек, няма проблем".
За "менторите" (каквото и да значи това) Навални и в момента от затвора е полезен.
Шило, което ще ръчка по всякакъв начин тоталитарната власт.
За отровата в кръвта е така. Навичок се ползва само от едни наемни убийци на този свят.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.04.23 12:13



За отровата в кръвта е така. Навичок се ползва само от едни наемни убийци на този свят.

Демек, приемаш моята версия, че кръвната проба е умишлено заразена в болница "Шарите":

В статията в Lancet се казва, че следите от "Новичок" са открити в кръвоносната система на руснака след настаняването му в Берлин. "Лаборатория на германската армия, лицензирана от Организацията за забрана на химическите оръжия, идентифицира органофосфатен нервнопаралитичен агент от групата "Новичок" в кръвните проби, взети веднага след настаняването на пациента в "Шарите", пише в статията.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.04.23 16:05



Какво конкретно подозираш?
Изложи си тезата...



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.04.23 17:43



Тезата ми е, че в кръвта на "пациента" Навални може да се добави безопасна за него доза от вещество от семейството на "Новичок". И това може да го стори всеки, дори самият Навални. Нали знаеш как полицаите подхвърлят "доказателства" във вещите на заподозрения за да има за какво да го обвинят.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.04.23 10:18



Полицаите да, правят го, когато изкат да заковат особено ловки престъпници, срещу които нямат нищо.
Но Навални да трови сам себе си!
Мисля, че ти отиде твърде далече във въображението си и то, само за да оправдаеш един диктатор, който трябва а е на мястото на Навални в наказателната колония.

Редактирано от kuduger965O6 на 02.04.23 10:17.



Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.04.23 11:52



Но Навални да трови сам себе си!
Мисля, че ти отиде твърде далече във въображението си


Ми защо не? Казали са му, че всичко ще е под контрол. И той се е навил... (една хипотеза равностойна на другата с гащите). Пак повтарям - няма как да се докаже, кой, кога и къде е поставил минимална доза от вещество от рода на новичока в кръвната проба на Навални. Възможно е да е поставена в болницата Шарите". Като е възможно дори да не е вливана в кръвоносната му система, а да е "заразена" взетата чиста кръвна проба.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Награда "Оскар" на българин.нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.04.23 11:55



Това последното по-може, но ти се постави на мястото на Навални, който безспорно е интелигентен човек.
Винаги може нещо да се обърка и да умре така нелепо, отровил сам себе си!
Риска от затвора в родната му страна той го знаеше и го пое...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.