Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано18.03.23 15:21



Е те в този случай, вече неизменно ще намяткат атомките.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано18.03.23 15:30



Мислиш ли?
Аз смятам, че много руснаци ще си отдъхнат, други даже ще се радват, а трети ще се отдадат на борбата за власт в образувалия се неочаквано вакуум.
Какво ще излезе накрая, ни гадател, ни пророк може да каже, освен може би онзи, който снощи седеше до Бойко Василев в "Панорама" и му се привиждаха извънземни да редят земни политически пъзели!





Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: kuduger965O6]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано18.03.23 15:54



Четох я. Няма как да не се съглася с основните постулати в статията.
Но толкова много неща се вземат за аксиоми, за факти, че е прекалено пристрастна статията.
Но да отклоня малко темата ... основният проблем с корупцията в държавата е наследство от посткомунизма, свързана е с устройството на държавната машина и посткомунистическата народопсихология. Ще ти дам няколко примера - трябваше по трудният начин да разберем, че учителите и лекарите трябва да се заплащат добре, за да имаме умни деца и здраво общество. Спомни си реакциите когато се опитаха на няколко пъти да вдигнат заплатите на учителите какъв вой беше. За лекарите да не говорим, пред 10-15 години те трябваше да са като някакви монаси и винаги да са длъжници и доволни - още ги бият. Резултата днес и от двата случая са видни. Друг пример - ще се намерят ли 10000 кристално чисти души, които да са съгласни да работят за 1000 лева и разпределят милиарди? Системата е такава, че в управлението влизат много нискокачествени хора и като морал и като експертиза (далеч не всички са такива, но са много, убеден съм), повсеместно връзкарство, калинки и т.нат. В интерес на истината през последните 20 години се постигна огромен успех въпреки всичко, но това е постоянен, еволюционен процес.
А най-голямата вина първо на Радев, а след това и на отрочетата му е, че направиха доволно много да убият и малкото доверие в институцииите. Направо го убиха не само в лицето на народонаселението, но и в чужбина. Така че не се учудвай, че и на тях не им се получи и няма да им се получи.



Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: kuduger965O6]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.03.23 16:39



тръмп очаква да го арестуват самия него в четвъртък.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: DannyDeVito]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано18.03.23 16:46



Няма как да не се съглася с теб и това, което си написал с изключение на някои нюанси в последните две изречения.
Да, Радев наистина съдейства за спада на доверието в институциите, до степен в която и Бойко не го е правил. Или добре, ако Б.Б. го рушеше криминално (да кажем, че дори не разбираше какво прави), както викаше мой приятел, Р.Р. го прави институционално от позицията, която заема, напълно съзнателно.
Неговите отрочета са друга бира и за това не случайно много бързо се еманципираха.
Боко бързо и добре разбра, че тези на каишка никой не може да ги държи. Не може и да ги страхува, нито дори корумпира (около тях, може, но не и тях) и взе да намига на Радев, срещу общия враг. Нейсе, говорили сме и друг път: този враг има много допирни точки с ГЕРБ, даже повече от различията, които най-общо може да се каже, че са лични, основно между двамата лидери (К.П. vs Б.Б.).
Но аз съм споделял тук: завъртях се на няколко пъти около сбирки на ГЕРБ. Имам познат, извън София, който е на добра позиция в провинцията и ме посъветва просто да добия лични впечатления. А ми с малки изключения, не бяха добри, особено ако говорим за по-високите нива.
Видях обаче как българите посрещнаха К.П. в САЩ. Мисля, че гледаш с някакъв предрасъдък към тези млади хора. Не знам на какво се дължи!



Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано18.03.23 16:47



Дончо все се измъква... поне до сега!
Опита се да хвърля кал върху Майк Пенс (вицепрезидента го харесвах, както и много други републиканци преди него).
Със сигурност Д.Т. има да плаща за не една бъркотия...



Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: kuduger965O6]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано18.03.23 17:24



Борисов поне се опитваше да повдига духа на хората, вяра в бъдещето, строежи, магистрали, зали, инфраструктура, резултатите все пак са видими, даваше вид че държи нещата в контрол. Вярно, играеше го и цар и господар, и съдник, мисля че на обикновения народ му харесваше това и за това го избираха. За мен, като страничен наблюдател най-хубавото което направи е, че съсипа БСП. Ние единствени в източна Европа бяхме останали с комунистическа партия като основна сила (и в Македония). Така че, ако има нещо хубаво в цялата днешна ситуация е, че комунистите са завряно в режим на оцеляване, а в момента основната борба е между народняшко - дясна партия и новото ляво образование. За другото съм съгласен.



Тема Re: Силно изказване от Гешевнови [re: leyte]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано18.03.23 17:38



.... даването интервю работа ли е?
Повсеместната приказливост.... може би е мегааа доходоносна.





Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: DannyDeVito]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано18.03.23 17:53



доверие в институцииите.
Пясъци. Плаващи.

Доверието отдавна е загубено.
Институциите имат да работят върху това, да ги го спечелят.



Тема Re: Вставай, вставай, страна огромнаянови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано18.03.23 17:56



Пука им на институциите. Те отдавна са се превърнали в места за събиране на пари за черни каси и нищоправене. Изкл. пожарната.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.