Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Поздрав, Саше!нови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.02.23 21:54



Хаирлия да е СМ!




https://youtu.be/KS8vy3Z5Lmk





Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано14.02.23 22:20



Видя го е вече на моята стена, човека не заслужава да го ебаваме. Но аз го пратих този клип на върли северджани, да знаят, че вече в България имат други хора, братя - не. Само за сърбоманите. Сашо е добре дошъл всеки път!



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.02.23 22:21



Майтапя го, бре.

Той си ги знае нещата.



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано14.02.23 22:25



Какви братя, бе, те знаят, че тука имат душмани, ти - братя.



Иначе лично на мен не ми харесва особено творбата, елементарна ми се вижда.
Не че мога по-хубаво, и толкова не мога.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 14.02.23 22:30.



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано14.02.23 22:30



Песента не струва, ама римата я бива.
Тепърва македонците ще разбират за какво иде реч, уви, така си постлаха. Тепърва... И в Благоевград, и в Банско, и в Сандански, и в Петрич. Там ще имат най-много неприятни изненади. Нооо, каквото повикало, се казва. И самата Македония ще усети, като получи минус 80-90 % туристи от България. Все пара е това. И натам пак ще има стагнация. Ама...



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.02.23 22:41



Песента е "ташак". За бъзик, казано по пловдивски. Но пък си казва някои истини в рап-вариант. Кръчмарски, но ги казва, за да провокира.



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 22:59



Гога, по повод Г. Димитров — подарил Македония,

Все е гложди една мисъл, ако Коминтерна не беше “решил” 1934 за македонската нация, дали в момента Македония, щеше да е просто Южна Сърбия със затихващо българско население — тип Поморавието, Войводина?

Или щяха да се запазят, тип Албанско Косово?

В този смисъл лош, неутрален или неопределен е този почин да се създаде Македонска нация, като противовес на българската, сръбската и донякъде гръцката народност.



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.02.23 23:07



Ако, ако... ако Югославия беше останала в Тристранният пакт, а България не беше влязла, щеше ли днес въобще да има югоси-македонци и велиокосърби?



Тема Това вече е сериознонови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.02.23 23:12





https://btvnovinite.bg/bulgaria/hristijan-pendikov-ekskluzivno-pred-btv-mechtaja-da-se-varna-v-makedonija-kadeto-da-kazha-che-sam-balgarin.html


"Пендиков споделя, че близо месец след инцидента заплахите продължават. По думите му има информация, че може да бъде нападнат и тук, в България. Заплашват и майка му, и близките му.

Разказа и как самият той не е понасял българите като по-млад и как преди няколко години се пробудил и станал македонски българин.

"Аз бях в заведение, в което бяха мои приятелки. Дойдоха двама-трима човека. Един и още двама. И започнаха да ме нападат, че съм българин. Само с думи. Защо съм се наричал българин, че съм предател. И такива работи", спомня си той.

"След това аз излязох от заведението, да се обадя на Томе, да му кажа какво е станало. Председателят на клуба, след което излезе Илия и ми взе телефона. Каза ми: "Влизай вътре и си стой спокойно, за да няма проблеми". Аз влязох вътре и видях, че не ме искат в заведението. Взех си якето и излязох навън. Отивах към паркинга сам, за да си взема колата и да си тръгна за вкъщи. И там се случи всичко", разказа Пендиков.

Започват ударите. Според него боят продължава поне 10 минути и добавя, че нападателите са били трима.

"За съжаление е нормално в Северна Македония , нормално е да те бият, да те псуват, да те стрелят, защото си българин. От полицията нищо да не предприемат", посочва секретарят на българския клуб в Охрид. "За да си македонски българин, просто трябва да се осъзнаеш. В Македония учим изменена, фалшива история, в която българите са фашисти, татари. След четене на световна история, след четене за ВМРО и какво е историята, осъзнах", коментира той."



Тема Re: Поздрав, Саше!нови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 23:14



В случая, се опитвам да преценя събитие, случило се и касаещо директно “песента” и възприятието на предателството на комунистите от 1934г.

За тристаният пакт — ясно, че след ВСВ нямаше да ни дадат Македония. Партизаните на Тито, щеше да ги има и без преврата. А България, неутрална (корабче плува ли, та ние на САЩ и Великобритания обявихме война), ама в най—добрият случай айде нашите прозорливи политици удържат всеобщото желание за реванш и остават неутрални — виж Турция.

Единственият вариант за “териториални придобивки” — Соболевата Акция и реалното ангажиране на бъдещите победители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.