Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 19.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Ох...  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.02.23 20:06



България вече стана подмандатна територия на САЩ... Румен Радев се отчита пред някакъв второстепенен американски чиновник. Срам ме е. Закривай държавата... (но няма да ни напрявят 51 щат на Америка)



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано13.02.23 20:29



Спомних си , че преди няколко месеца Радев имаше подобна среща с Митрофанова и новия шеф на Лукойл. Там нивото беше още по-ниско от всяка една гледна точка. Частна фирма, посланик на страна, която официално ни е обявила със закон за свои врагове и т.н. А самата посланичка, ни плашеше с прекъсване на дипломатическите отношения...



С Мордор е свършено!

Редактирано от jingiby на 13.02.23 20:26.



Тема Re: Ох...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.02.23 20:33



Викаш, по-добре е да целуваме американски хуй вместо руски?

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано13.02.23 20:42



Викам, че съм убеден, че си платен русифилистичен трол.

С Мордор е свършено!



Тема Re: Ох...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.02.23 20:39



Ми нека да целуваме американския хуй и да му благодарим, когато той се изпразни в устата ни. Не сме народ, а мърша...

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.02.23 20:44



Ах, да... американската сперма е по-вкусна от руската... Все едно да сравняваш Кока-Кола с Русский Квас.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.02.23 21:26



Не ти отива на възрастта.
Атеизмът дотам води.



Тема Re: Ох...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.02.23 21:36



Възрастта ми е младежка. Ще цитирам един друг младеж, като мене:

Законът “Магнитски” е подписан от Обама през 2012 г. Поводът е смъртта в ареста на данъчния адвокат Сергей Магнитски, обвиняем за корупция. Негов приятел от САЩ решава да отмъсти и подема кампания за законодателни промени в САЩ срещу лица, нарушаващи човешките права. Един от основните двигатели на законодателния процес е небезизвестният сенатор Джон Маккейн. Човекът, който накара Орешарски и Борисов да спрат “Южен поток”.

В търговската си част този закон отменя една законодателна поправка, ограничаваща търговията с Русия и Молдова. Улеснява търговските отношения. В санкционната си част, която е по-известна, той санкционира лицата, които са обвинени в нарушения на човешките права на Сергей Магнитски, което е довело до смъртта му. Не му е оказана необходимата медицинска помощ в ареста.

От това възникват въпроси:

- Сергей Магнитски е разследван за корупция.

- Законът преследва нарушители на човешки права, вече не само в Русия, а в цял свят. Това се нарича разширително тълкуване на закон и не се знае по американското право дали не е юридически произвол.

- По закона се налагат санкции за обвинени в корупция. Не е ясно това как се връзва с човешките права. Пак доста разширително тълкуване. Не се е чуло в списъците за санкции да попадат американци, довели до катастрофалната финансова криза от 2008 г., не се чува нищо и за подвизите на семейство Байдън в Украйна.

Нищо не се чува за присъствие в списъка “Магнитски” на лица от управляващата върхушка в Украйна, печално известни с корупцията си. Ако приемем, че корупцията нарушава човешките ни права, защото отнема наши пари, то какво нарушени има в това някой да лобира да купим по-евтино руски продукт, вместо по-скъп американски? Кое повече нарушава човешките ни права върху загубените в единия и другия случай средства? Абсолютно съм сигурен, че този закон след време ще бъде признат за грешка, както са признати за грешки цели периоди от историята на САЩ през 20-и век.

За гражданското общество, но не за грантови НПО, платени от САЩ, е абсолютно неприемливо някой да си присвоява правото да обвинява, без да представя доказателства. Това прави размахването на разни списъци. Това ни доближава до средновековно мракобесие. И, вместо реална съдебна реформа, ни призовават към екзорсизъм. За изпълнители са призовани прокурорите. Ако не гонят “бесове” без доказателства, дайте да ги сменим. Това горе-долу е представата на много хора за съдебна реформа. Реална полза няма. Дори когато има доказателства срещу някого, а прокуратурата си затваря очите. Абсурдът да ги притискаме да работят без доказателства анулира правомерността на искането ни за справедливост и преследване на виновните с доказателства.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.02.23 22:15



Мисли за клитори, Куманич, а не за чепове





Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.02.23 22:56



Разпространената от президентството снимка показва, че разговорът е бил доста напрегнат. На масата Джим О' Брайън е заел позата на доминираща фигура срещу президента на България, а лицата на Радев, Йотова и съветниците им - доста угрижени.

преразказ по картинка с елементи на свободни съчинения.

между другото санкциите по закона "магнитски" се налагат от финансовото министерство в координация с държавния департамент /външното им министерство/ и главния прокурор. т.е. тоя даже не е второстопенен, а третостепенен герой, защото е от държавния департамент, а не от финансовото министерство /главната иституция отговаряща за санкциите/



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.02.23 23:21



Тази грозна коза, трябва да бъде изхвърлена от България. По-нагло и безобразно същество дори от Бекерле.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.02.23 09:56



Еех Куманич, в емоциите си стигна до изводи, които между другото Джингиби отдавна загрижено тук е споделял едно към едно към едно (сещаш се що ти сборим!).
Само да не беше тоя цинизъм!!!

Редактирано от kuduger965O6 на 14.02.23 10:04.



Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.02.23 10:01



И понеже не съм съгласен нито с теб нито с колегата, който също вмъкваше думата "мърша" в някаква нелепа последователност, да припомня постъпките на народа, който наистина е рядък вид и по-хуманност е сред водещите в света:

- през ВСВ спасява своите български евреи от лапите на нацизма.

- в началото на руската инвазия в Украйна, Българя е от първите, които без колебание пращат оръжие, толкова необходимо в онзи момент, за оцеляването на украинците като народ.

- след потресващите скорошни земетресения в Турция и Сирия, българската държава е от първите, изпратили спешно помощ на пострадалите.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор dilber_tanasovski (минаващ)
Публикувано14.02.23 13:20



Аз пък викам да прибираш в мазата руското знаме, дето го вееш на 9-ти май и да вземеш да си купиш българското.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 13:19



А каква е корупцията в САЩ? Ето един отговор:

Накратко, Съединените щати съвсем малко се различават от олигархия.

Девет години след доклада няма никаква причина да вярваме, че Съединените щати са нещо повече от олигархия. Защо? Защото олигарсите винаги са съпътствани, на практика са почти синоним, с курупция – заобикаляне на правните норми със и за пари. Групите за контрол признават, че Съединените щати са значително по-корумпирани сега, в сравнение с 2014 година. В най-скорошния Индекс за измерване на корупцията САЩ заемат най-ниската си позиция от 2014 г. насам. Защо е така? Как смятаната за най-велика страна в света стана толкова корумпирана?



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано14.02.23 15:00



Само дето втори ден се чудя, кой е задължил Радев да се среща с този? Аз бих го отбил като мръсно коте! Ама, нали, американците са виновни...



Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 15:24



Е, все пак Радев се опитва да показва характер (макар и след дъжд качулка):

По думите му съпротивата срещу борбата с корупцията в България е голяма. "Няма кой друг да свърши нашата работа и тя започва с приемането на закони, които да гарантират тази битка", призова той.

Радев очаква 49-ия парламент приоритетно да приеме закона за правосъдната реформа така че да има ефективна борба с корупцията.

"А не само да симулираме борба с корупцията", допълни той.

Трябва реална, ефективна борба с корупцията, за да бъдат отпушени процесите в страната. Народното събрание блокира важни закони, свързани с Шенген и Еврозоната. Проверете защо саботираха тези закони - дали не е заради корист и лобизъм.

България е суверенна държава и никой не може да ни поставя искания и ние няма да приемем никакви искания. Това е силен политически сигнал и го приемаме като помощ от стратегически сътрудник



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано14.02.23 15:37



Само дето втори ден се чудя, кой е задължил Радев да се среща с този? Аз бих го отбил като мръсно коте

Ами не знаем какво американското разузнаване има за Радев.Така, че някои предложения и визити не могат да се отказват....



Тема Re: Ох...нови [re: o_megas]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано14.02.23 16:45



Възможно е. Реално трябваше да го напъди къмто зам министъра по правосъдие. Радев няма никакво отношение към законодателната власт, нито към прокуратурата. Най-много нещо от ВСС.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.02.23 17:54



България в Е-в-р-о-п-а. Географията преди всичко.





Тема Re: Ох...нови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 18:12



То Балканите са една Европа, мани-мани. Иначе географски и Дагестан е в Европа.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 18:43



Вежди Рашидов лаконично се е изразил тук



Поредно доказателство за посредствеността в Държавният департамент. На импичмънта на Тръмп (първият) бях потресен от ниската култура, начинът на изразяване и липсата на здрав разум в тези иначе висши чиновници. Разкрит в емайлите и тесктовете им.



Тема Re: Ох...нови [re: T a n y a]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 19:14



Ми то може да се каже, че и Израел е в Европа. Понеже участва в европейските групи за световните футболни квалификации (по разбираеми причини)

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: доц. Вацевнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 19:19



"Публикацията на поредната порция на глобалния акт "Магнитски" има очевидна цел - да се унищожи руското присъствие в българската енергийна политика. Намеренията са ясни. Трябва да погледнем към тази ситуация с очите на шерифа, а не с очите на индианците.

Проблемите на индианците не са проблемите на шерифа. САЩ винаги са били много ясни при обяснението на природата на глобалния акт "Магнитски". Става въпрос за гледната точка на една сила". Това каза пред БНР анализаторът Валентин Вацев.

И допълни как американското правораздаване се превръща в глобално.

"Всеки, който се съмнява в правото на Америка да има своя глобална гледна точка за света, застава на някакви примитивни и лошо осъзнати антиамерикански позиции. Въпросът е - имат ли право САЩ да предлагат юридическите си норми на целия останал свят?".

Вацев подчерта като очевидно това, че изказването на президента Румен Радев е задействало машината на акта "Магнитски".

"Ние сме локална сила и не можем да отстъпваме пред глобалния американски интерес... Аз съм съгласен с Държавния департамент на САЩ, че корупцията е системен проблем у нас, друг е въпросът, че американска амбиция е те да определят смисъла на думата "корупция". Но глобалните сили винаги така са правили. На власт е този, който определя смисъла на думите".

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.02.23 19:56



таз година треторазреден чиновник от department of state, догодина може и някоя чистачка /с pronouns - she/her, раса - black, надявам се да съм го казал възможно най-политически коректно/ да ни пратят.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ох...нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано14.02.23 20:28



Ръководител на Службата за координация на санкциите в администрацията на президента Джо Байдън. За функциите си е първоразреден, но щом ти харесва, нека е треторазреден. То и Радев е последна дупка на кавала, ама не го правим на въпрос.

***
Слава Україні!


Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 20:38



Ключовото е — чиновник. Даже не е потвърден от конгреса (това го прави, ако не треторазреден, то със сигурност не е “първо разреден” и със сигурност, за разлика от посланика, който е потвърден, не представлява САЩ).

И отновочиновник” се бърка на изборна длъжност в друга държава.
И то на две от трите власти си позволява да критикува. Айде да пробва да критикува някой щатски съд? Ще изхвърчи като мръсно коте под дивана и ще слушаме лекция в конгреса от съответният щат.

Или да пробва федерален чиновник да се меси на щатска власт. То 10тата поправка е га че ли писана за такива … особи. Блатото на Вашингтон.



Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 20:43



Радев е с най-високо одобрение в опосканата ни държава, двойно след втория...Гълъб Донев. Би следвало да си се информирал днес от Дневник. Дори Ст. Янев е с повече одобрение от Бойкикев и генерал Наско.



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 20:45



Това само показва, колко ниско стоим в стълбицата на "съюзниците" ни.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 20:47



Ръководител на Службата за координация на санкциите в администрацията на президента

Директор на водопад?



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 20:46



Въпроса е, че някакъв чиновник, не подавал си носа очи вън Вашингтон (образно), от “високото добрутро” (по техни думи), от Вашингтонското блато, си позволява да нарежда:
1. На съдебната (3 член по САЩ Конституция)
2. И на законодателната (1 чл)

Да не говорим, че дори не е български чиновник! Даже не е ЕС чиновник, въпреки че и това е недопустимо. Чиновник е — civil servant - на нас да служи. Не избраниците ни (ви в случая) на него. Няма право да говори от “свое име”, ако е на служебно посещение.

Правилно поведение — вика се посланика на САЩ или се предава нота през нашият посланик.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 20:52



Директорите на служба, зам директори се потвърждават от изборна власт.
Човека е “проектен ръководител” на “междуведомствена група”

Много го повишаваш, “директор на водопад”. Ха. По скоро
Ръководител на екип за “препоръки на мерки за борба с намаляване на дебита на водопадите”.



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 20:57



Ние сме си виновни. Просто не е трябвало да бъде приеман. Никой не ни е крив, че сме се самоопределили в ролята на слугинаж. Нахалството на отсрещния достига, докъде ти сам позволиш.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Вежди Рашидов:нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 21:22



"Освободил съм председателското място в парламента, ако е толкова загрижен, да идва да управлява. Ако не – да се прибира в Америка и да си решава техните проблеми! Никой не го е молил за помощ"

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 21:23



Абе приемане — ОК, от добро възпитание, въпреки че е странно и неравностойно. Но след интервюто — това вече е прекалено и НЕ реакцията показва липса на самоуважение и най—вече уважение към институциите в България. И то от “отговорните” лица.



Тема Re: Вежди Рашидов:нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 21:24



Още от Веждито:

"Някои хора минаха всички възможни граници. Недопустимо е един човек да дойде в дома ни и да ни казва как да живеем. В моя дом аз решавам сам своите проблеми, затова е добре всеки да решава своите проблеми.

А колкото до наставническия тон и господарското самочувствие, то на г-н О'Брайън трябва да му подскажа, че това е груба и агресивна намеса във вътрешните работи на суверенна държава. Главният прокурор на българската държава е избран от висш орган на съдебната власт и това е органът, който има законното право да избира и да освобождава български магистрат, в това число и главния прокурор.

Изумен съм от овчедушието и робските комплекси на нашето общество и от мълчанието за суверенитета на държавата. Аз лично нито имам желание, нито бих си позволил да давам съвети на който и да е, а най-малко на американската държава, независимо от това, че аз също бих имал много забележки – от президента Джо Байдън до някой висш чиновник, но аз съм човек, чийто морал не позволява да се бъркам в живота и работата на който и да е друг, а камо ли на великата американска страна.

Затова открито казвам: не разбирам откъде е това надменно господарско самочувствие, да идва някой да ни казва как трябва да живеем и за какво. В живота има нещо, което е неприкосновено - това е личният ни избор. Това е свободата и това е демокрацията. А останалото е – сами се сещайте… Иначе, ако г-н О'Брайън иска само да ни гостува, вратите ни са отворени, ние сме гостоприемен народ.“

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Вежди Рашидов:нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 21:26



Горе съм пуснал линка вече.

Няма какво да се добави към реакцията на Рашидов. Жалко, че не е председател на НС, че да извърти един меморандум, поне като външно си мълчи. И да свика временна комисарият, “защо външно си мълчи”.



Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.02.23 21:28



ами аз не случайно казах, че следващия "първоразреден" служител, който ще цъфне при нас ще е завеждащата по хигиената /номер 1 за функциите си по почистване на тоалетните/ в департмънт ъв стейт за да държи лекция на нашия никаквец радев /ака зеления чорап/.
и ако не си забелязал, ощо по-горе, специално поясних, че ресорното министерство, което издава тия санкции е дъ депъртмънт ъв дъ трежъри, а не департмънт ъв стейт, от който тоя големец идва.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 21:31



Комита, тези проф какиеристи във Вашингтон, точно на това средно ниво на администрацията, са абсолютни “жълтопаветници”. Гласуват на 95% (стаистика) за прогресивните сили, в частни разговори ни наричат
“Хора, миризливи, пазаруващи в уолмарт”, “безнадежни”, “работници”, “боклуци”, “живеещи в общини над които се прелита” и дежурното: “необразовани”, “сексисти”, “расисти” (напр. лицето на белият суперраса е 100% чернокож мъж, според този елит), “ходещи на църква”, “ислямофоби” и “ксенофоби”. Неразбиращи и от финанси и колко трудно е да си чиновник, когато имаш смелоста да питаш, аджеба защо пенсиите са им 150% от последната заплата, примерно.



Тема Re: Вежди Рашидов:нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.02.23 21:34



Горе съм пуснал линка вече.

Извинявай. Просто скочих на последната страница. Но няма лошо - повторението е майка на знанието. Което не намалява горчивия привкус в устата...

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.02.23 21:40



е ти предполагам пазаруваш от костко, значи си едно ниво над тия



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ох...нови [re: tormentor]  
Автор nikolayds ()
Публикувано14.02.23 21:45



От Амазон основно, че уалмарт ми е скъп вече.

Жената от Коско и местната версия на Холфуудс и самият Холфуудс. И при нея пропагандата за “органик” продукти я е завладяла.

Майтапа настрана, но ме е срам като американски гражданин от такива чиновници.



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 21:49



Радев не приема чиновника. На Радев му звъни американския посланик и той приема, който му доведат. Въпроса е, защо българския президент приема който и да е посланик, който в кабинета му, унижава българската държавност.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 21:53



Да, такива групички има във всяка държава. Самообявяват се за прогресивни сили, затварят се в малки групички, като секта са и са много далеч от народа си.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.02.23 21:54



Гражданството няма значение. Ти си българин, а тия се ебават с България.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано14.02.23 23:45







Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.23 17:20



При бегъл поглед назад във времето ще изплува една случка от май 2022 година в 48-ото Народно събрание.

Тогава депутатът от ДПС Станислав Анастасов на специален брифинг в парламента разказа една невероятна история, случила се в кулоарите на законодателния храм, която мнозина бързо забравиха, но днес тя има своето актуално значение.

Това е станало на 13 май по време на петъчния парламентарен контрол, когато депутатите напускат залата.

"Кирил Петков се опита да ме привика с жест. Застанах на дистанция около метър и половина - два, за да може все пак да се чуваме. Не държа някой да ми говори на ушенце, ние сме против тези неща. Той ми каза: "Аз ще ви оправя". В първия момент не повярвах на ушите си, казах "Моля?". А той повтори: "Аз вас ще ви оправя... Джеймс О`Брайън е името на човека, до три седмици очаквайте новини". Приканих го да излезе на трибуната и да го повтори, а той се облегна назад и каза: "До три седмици очаквайте новини". Имаше колеги зад мен, от групата, между другото, така че има достатъчно свидетели на случката", разказа Станислав Анастасов.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.02.23 17:31



Днес посланичката ни ходила и в Бургас да бори корупцията. Такова безобразие, дори не съм си представял, че може. И то без да има бюджетни пари в България!

Айде, ако имаше бюджетна помощ, добре, грижат се за парите на данъкоплатците (Ха, ирония, държавния департамент да се грижи…), ама в България е уродщина посланика на САЩ (или айде на е на Мексико) да ми се ‘бори’ с корупцията. Че и да ходи при кметове!

Абе, няма ли външно министерство България?

Херо Мустафа, е най—руският пропагандатор, който живее в България. Путин медал да и даде трябва. Провокатор.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано15.02.23 17:41



една актуална снимка с двама наши герои от близкото минало, които не са вече между живите:



та с такова ръкостискане с поклон трябва да посрещат нашите управници въпросния "оправяч" о'брайън.

Редактирано от tormentor на 15.02.23 17:46.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.02.23 18:20



А ма аз не мога да разбера защо се принизява събитието и се дамгосват нашите, барабар с президента, на който аз ще бъда последния защитник (причини вече много), след като изобщо не е бил на срещата само въпросния координатор О'Брайън?
Къде уйде Херо Мустафа и британския посланик във вашия дебат или просто требе да се клепат американци и българи в съзвучие с руските опорки?

В този смисъл, това което се опитваш да кажеш за следващият път, би звучало по следния начин:
- главната чистачка на Белия Дом бе на посещение в българското президенство.
Незначителна подробност е, че с нея бяха държавния секретар на САЩ и външния министър на Великобритания!
Не отива на форума, толкова ниско да се падне (съжалявам, ако някой се чувства засегнат).



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 18:27



Петоколонник. Пар екселанс.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.02.23 18:35



Виждаме ги всеки ден и в президенство и в интернет и в този клуб и къде ли не, без извинение!
Жалко, че модераторите или барем един от тях, ги толерират, когато са в служба на североизтока.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 18:32



Не се обаждай от коневръза.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.02.23 18:39



Недей, че ще вземат да дойдат четиримата конници...





Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.02.23 18:41



То Балканите са една Европа, мани-мани.

Риба, ама цаца.
Цаца, ама риба.





Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.02.23 18:44



Тааам.... дето сме в Европа географски ...
...мене мнооого ме устройва.





Тема Re: Ох...нови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 18:44



Въпроса е да не се презентира като кит. Щото не е.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: доц. Вацевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.02.23 18:45



На власт е този, който определя смисъла на думите".

Що е лобиране и що е корупция?





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.23 18:46



Айде да ти сторя удоволствие:

Употребата на Радев като играчка в този държавен колапс е абсолютно позорна.
И опитът му да се скрие зад уж нормални правителства, чийто министерства се населяват от връзкари, любовници и натегачи, на които са дадени финансови енергийни трасета, е абсолютно срамен.

Радев не знае какво да прави с колапса, който сътвори.
Прикрива идиотщините на кабинета "Петков", бивайки натискан от нападките срещу него. Всички са се сгънали от страх.

Но на Радев да му кажа, че ТЕ ще дойдат и за него.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.02.23 18:52



13 май по време на петъчния парламентарен ...

Паметен ден.





Тема Колко...? нови [re: T a n y a]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано15.02.23 18:54



[Това означаваше оръжия, с които Украйна да се защитава, а не да напада други държави. Иначе казано - да сложи край на агресията и да възстанови мира. Овациите, с които бе посрещан навсякъде, показваха, че неговите мисли се споделят от почти всички, например в Европейския парламент, където на специално свиканата заради него сесия каза: "Ние сме заедно, за да защитим Европа".

Един обаче заяви на чист български език, че е на друго мнение, и това бе президентът Радев. Той не само се противопостави на въоръжаването на Украйна, но и даде да се разбере, че ще препоръча на назначеното от него служебно правителство "да прояви разум" и да спре да изпраща оръжия на отбраняващата се държава. Президентът надхвърли конституционните си пълномощия, като фактически показа, че повече няма да се съобразява с решението на 48-то Народно събрание, което вмени на правителството такава задача. Вероятно той смята, че с разпускането на някое Народно събрание отпадат и неговите решения. Така ще излезе, че всички закони, гласувани от предишни Народни събрания, вече са невалидни.


Колко големи и колко дълготрайни могат да бъдат пораженията, които нанася Радев на България?

Редактирано от o_megas на 15.02.23 18:58.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.02.23 19:01



Добре бе Кудугер,
Айде в президенството се срещнали (извънредно) посланниците и Президента радев (главната и малката буква не са случайни). ОК. Унизително е, едва ли е не търпяло до официална редовна среща — но айде, мога някак да те разбера.

Днес обаче Херо Мустафа се бори с корупцията в Бургас. Херо Мустафа (като каква?) се бори с корупцията в България! Без да има нито Американски, нито Британски бюджетни средства! Както какви се порят и на база на кой (щатски) закон?

След като вече не е държавен служител, г-жа Херо да се бори колкото иска и с когото иска. Свободна държава сме.

И интервюто на някакъв чиновник по БНР в което “настоява” за приемането на закон? Настоява да се контролира съдебната ни власт?

Тръмп искаха да го импичнат за “намеса в работа на прокурора Мюлър”.
Никсън за намеса в работата и уволнението на двама прокурори си замина.
И то, при положение, че прокуратурата е в изпълнителната власт в САЩ.
Федерален съдя блокира закони и на Обама и на Тръмп. После в следващото ниво, блокирането падна, но никой и през ум не му мина да контролира тези съдии. Т.е. блатото (точно чиновниците тип о´Брайан и прогресивните сили) от Вашингтон се опита, че и конституцията да променяли, ама бързо заглъхнаха.

Как въобще не си им бесен на българските подлизурковци, на Президента и неговото Външно Министерство и на САЩ Държавният Департамент (нали си и ти тукашен гражданин май)?

Ами тези хора Излагат Америка! И дават амуниции в анти американската пропаганда. Същите гении, които откриха дженър курсове в университета в Кабул, каквито няма в половината щатски университети тук?

И не ти ли се струва, че “нетърпящата” отлагане атака е ама повече от открито вмешателство в Изборите в България?
И то за пореден дебелашки път на същата посланичка?

Само да напомня, вмешателство на изборите на чуждестранни актьори в САЩ е ПОСЪДНО. Не по Магнитски, а по Закон и хора за това влизат в затвора, даже с хеликоптери ги докарват.

Цяло чудо е, че в България медината среда е на къса каишка на “Капитал”. В САЩ, Ханити и Такър щяха от сутрин до вечер да въртят клипове и да питат, ‘а в затвора кога’ (за намеса в изборите)?

А Маур и Гарфилд шяха един бюлюк комедийни сегменти да въртят.

Апропо, ако искаш да видиш, когато реално има финансово разследване, виж в Украйна какво става, пратиха ревизори за финасовата помощ и сега хвърчат глави. Виж, ако има реално пари, има си и ревизори, които РЕАЛНО разследват и подвеждат под отговорност. И не е ОБрайън или Послааника в Украйна. И не е по закона “Магнитски”, приет за ‘човешките права’ да защитава (не корупция) и все още не издържал теста на Върховният съд.



Тема Re: Колко...?нови [re: o_megas]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано15.02.23 19:13



предполагам, че и това е "координирано" с обрайън. а доставките на оръжие за украйна, които очевидно никога не са надхвърляли един критичен минимум до тоя момент е много вероятно да намалеят и спрямо сегашните нива и от главните донори, особено ако силно анонсираната пролетна контраофанзива не донесе очакваните резултати /предвид разните мантри за window of opportunity и подобни/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 19:15



Тя и в Националната Агенция по Приходите, при Спецов беше по-миналата година.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.02.23 19:21



Въпроса е да не се презентира като....
А като едно малко лисиче в търбуха на акулата? Може?



Васил Априлов..... дето го е написал:

"....Глагоабазубадуза много прилича на името си — разпростряна, разлата на шир и длъж, не можеш да откриеш къде е началото й, къде е краят й. Нито пък да определиш цвета й. Особено е невъзможно да определиш нейния цвят... "

мии .... много ми прилича на определения за корушпция.
.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.02.23 19:57



Верно. Забравих. И с Боко по магистралите (не строени с американски пари).
И Кирчо парашутиста от никъде и сега с млрд му корупционни сделки с Русия и руски олигарси, пак защита по почина кучи син, ама руски кучи син.

Срам ме е. И яд за Българската власт. Един Рашидов да и се озъби. Сирак, турчин. Срам и яд.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.23 19:56



Срам ме е. И яд за Българската власт. Един Рашидов да и се озъби. Сирак, турчин. Срам и яд.

Не е само той:



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 20:08



Сирак, но от стар род. Както се изразяваше навремето той сам за себе си "На мен ли Доган ще ми каже, аз съм от стар бейски род". Иначе е син на Кадрие Латифова, известна певица на турски народни песни.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.02.23 20:19



Костадинов е депутат, но не е “властта”. Рашидов е Председател (ако и бивш от 3 дни).

Но все пак червена точка за Костадинов.
Сега ако може и външният министър да я привика ….



Тема Ти мани американцитенови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.02.23 20:59



ами, Макрон къде е да си каже мнението за насилието и езика на омраза срещу българите в СМ. Нали лично гарантира, че ще следи.
Всичко е един водевил. Лошото е, че избираме все женски полови органи да ни управляват. Тези са вечно наведени, в стойка "партер".

Редактирано от goga на 15.02.23 20:55.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано15.02.23 21:00



мисля, че костадинко пак се е изплякал неподготвен. в смисъл кои точно /и то чужди/ закони нарушават американците. все едно нашите закони са екстериториални.
всъщност тука нарушение има и това трябва да е по закона за защита на личните данни /който следва европейските регулации за gdpr/, но отговорността тука трябва да се търси при нас - на тая българска институция /защото американците не са ги намерили тия данни в телефонния указател/, която е предоставила тия данни на американците.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Ти мани американцитенови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано15.02.23 21:08



Брат, за Макрон да си гледат французите. За Сев. Македония — виж новата тема на Комита.

Мен лично от Администрацията и в частност Държавният департамент ме е Срам, а ме е Яд на Българските Власти и правителство.
И понеже съм културен ;), не употребявам цветистите изрази на Куманича, въпреки, че си ги мисля.



Тема Re: Ти мани американцитенови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.02.23 21:16



Да си гледат французите, но той заложи името си, за да ни убеждава колко било хубаво да не пречим на Скопие и щял лично да бъде гарант.



Тема Re: Ти мани американцитенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 21:26



Те така правят, обещават и нищо не правят. Такава е професията. Гони се целта, а не малките пречки (България) по пътя към целта. Още ще клякаме.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ти мани американцитенови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.23 21:37



И понеже съм културен ;), не употребявам цветистите изрази на Куманича, въпреки, че си ги мисля.

Е, отдъхнах си... Бях под влияние на емоциите, та употребих донякъде нецензурен език, какъвто не го позволявам иначе. Но като ме хване - казвам това, което ми е на сърцето.
----
Та сега като преценявам нещата - тази визита на третокласния американски чиновник, отнема поне 5-10 % от гласовете на "американката" (антибългарска) коалиция между ПП и ДА. Хак да им е на тези национални предатели.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ти мани американцитенови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.23 21:44



Нямаш проблем с емоциите, а с ракийката. И не си отдъхвай - от много време дълбаеш все по надълбоко.

***
Слава Україні!


Тема Re: Ти мани американцитенови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.23 21:52



Сирак, главен мултак и сол-ташак на всякакви мафиотски типове. Браво на него! И на Костя браво! Да живей!

***
Слава Україні!


Тема Re: Ти мани американцитенови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано15.02.23 22:50



В България някой да обвинява друг във връзки с групировки и полулегални босове е супер смешно, защото никой ама никой не прави изключение от връзки с такива.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано16.02.23 09:22



Моля ти се... крайно време беше да се разбута кошера тука и да се изгонят търтеите дето ни смучат от 80 години. Баш не ми е брига за Р.Овч.и компанията му нито пък за Владито. То се видя, че ние сами не можем.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано16.02.23 10:05



Ники, когато споменаваш в едно изречение Кирчо и корупция, трябва поне един доказ барем за една корупционна схема, хеле пък с руснаците... А за срама и яда не си прав, но на дългия ти постинг към мен, ще ти отговоря по-късно, като намеря време...



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.02.23 10:17



Е то точно с това мислене, че сами нищо не можем, се докарахме до това положение.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано16.02.23 15:21



За последните ти изречения на този твой, иначе свежарски постинг, съм съгласен и остават извън коментар!

За останалото: срещата е била отдавана предвидена със сигурност от американска страна. Когато посланици на двете страни, взимащи отношение към корупцията в България, която забележи - би могла да застраши ТЯХНАТА СОБСТВЕНА СИГУРНОСТ, т.е. не искат мръсните капитали на зависими люде, тогава могат с тях да си вземат и бай Пешо от Коньовица.

На мен ме е яд на Радев и Външно за много други неща, които ги намирам далеч по-сериозни, например с РСМ и простотийте там, но в конкретния случай не.
Аз те разбирам в качеството ти на американски данъкоплатец и в случая критиката ти към Херо (аз съм канадски гражданин и с теб се засякохме в един международен форум, малко след като и двамата бяхме стъпили на северноамериканска земя). Но нали не смяташ, че Н.П. Мустафа действа самоинициативно на своя глава, без в държавният департамент да не са наясно какво става?

Никсън, който е прецедент в американската история, знаеш защо си го получава (аферата "Уотъргейт" си остава емблематична).
При Тръмп нещата изглеждат още по-сериозни (на два пъти импийчмънта му висеше като дамоклев меч), а намесата от руска страна в изборите на САЩ, когато той спечели срещу Хилъри, още дълго ще вълнува заинтересованите служби.
Не случайно Пригожин, вчера ли, та онзи ден ли, си призна, че е създател на фабриката за тролове в С. Петербург (една финландка отдавна алармира световната общност, че даже книгата и по въпроса излезе на нашия пазар), но побърза да каже без никой да го пита, че никога не е имал общо с намеса в американските избори (гузен, негонен бяга

).

А муниции в мелницата на руската пропаганда излизат от там, дето най не ги очакваш! Следят и най-малката и безобидна възможност, да създадат чувство на съмнение и безпокойство в онези, които се връзват на путинистите.
Видя вчера фалшивата новина с Леопардите на холандците...

А за Киро разсъждавай логично. Американците няма да застанат зад корумпиран проруски симпатизант, нали!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.02.23 17:38



Когато посланици на двете страни, взимащи отношение към корупцията в България, която забележи - би могла да застраши ТЯХНАТА СОБСТВЕНА СИГУРНОСТ, т.е. не искат мръсните капитали на зависими люде

Га, га... С какво Николай Малинов застрашава американската национална сигурност? М?



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано16.02.23 18:00



С какво Николай Малинов застрашава американската национална сигурност?
Не знам за американската, ама за БЪЛГАРСКАТА национална сигурност този е изключително опасен, дори е чудно как досега ДАНС не са събрали доказателства за това, или всъщност по-точно въпроса е за кой работи ДАНС - за България или за Русия?!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.02.23 18:10



Не знам за американската, ама за БЪЛГАРСКАТА национална сигурност този е изключително опасен, дори е чудно как досега ДАНС не са събрали доказателства за това

Що? Ми взели му ведомствения апартамент, който баща му бил закупил при пенсионирането си. Ама като го взели, забравили да върнат парите... (изгледай видеото и ще разбереш интерсни неща за него - прамер, че бизнесът му е с тютюневи изделия).

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.02.23 18:41



Изгледах го с интерес, изключително ерудиран човек, много приятно впечатление ми направи, макар с доста от нещата да не се съгласявам. Това с баща му е доста гадна история, отвратително отношение на МВР, явно поръчано от накои, може би и лично отмъщение.
Отстоява си позициите, сега, дали е шпионин няма да си каже, разбира се, но щом се среща с Путин и Лавров смятай на какво ниво е и как можеше държавата да се възползва от връзките му.



Тема С тия съветски генерали....нови [re: tormentor]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано16.02.23 19:36



Танкът „Леопард 2A4” е част от размяната, в рамките на която Словакия предоставя на Украйна 30 въоръжени превозни средства BVP-1. От своя страна Словакия ще получи 15 танка „Леопард” от Германия, които ще бъдат разположени предимно в източната част на страната.
И Чехия категорично опроверга българският президент Румен Радев за твърденията му, че нито една държава, която е дала оръжие на Украйна, не е получила нищо в замяна от страните от НАТО, и ако изобщо се стигне до някакво обновяване на въоръжаването в резултат на такава

Само дни по-късно и Чехия пусна видео с първите кадри от влизането в строя на новия чешки танк Leopard 2A4. Тя също го получи от Германия безплатно за помощта си, която оказа на Украйна с предоставянето на старо съветско въоръжение. Немските танкове за Чехия също ще бъдат общо 15 на брой.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.02.23 20:56



Каналът на Карбовски е на път да стане национална медия. Няма лошо. Ето последният му гост



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.02.23 20:57



Все някога нормалността трябва да победи.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.02.23 22:18



От началото го гледам, а Карбовски го следя от "Нощен магазин".





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано16.02.23 22:25



Ники Василев е много трезво разсъждаващ човек. Поразиите на Киро и Асен наистина са стряскащи, на всичкото отгоре те дори се хвалят с тях! Едно, че ни набълбукаха с дълг, действително цената му скочи (лихвите), но опукаха и едни 4-5 млрд, които бяха бюджетирани за строежи и ремонти, а и дръпнаха от АПИ заделените там 1 млрд и нещо. С това си харчене те на практика нищичко не постигнаха.
Идеята да качваш БВП чрез вътрешно потребление действително е забавно-идиотска.
Помните ли онзи завод за електромобили? Кура ми Янко, нале?
Само и единствено ръст и иновации в икономиката му е майката, а това нещо извън еврозоната много тегаво се случва.
Само мога да съжалявам как и последната дясна партия - ДСБ - бе превърната в жалка хленчеща и нищоправеща мижитурка под "вещото" ръководство на един нисичък генерал. Първо клекнаха след унизително молене на Христо Иванов, сега барабар с него същото, само че на онези двамцата, които не са оттук и са за малко.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.02.23 22:58



1. Попита защо казвам корупционни практики на К.П. и Сие:
Аз съм прост човек, сравнявам разликата на изходните пари,ни пороци към Русия и свързани компании. месец, срещу месец , на годишна база. Пример Март,2021/март,2022. След това сравнявам тази разлика с разликата за Германия или Гърция, примерно. Разликата е “подкрепа на корупцията на г-н Путин”
Или да кажем, факта, че България в онзи период е 2 или 3та по износ на руски петрол, ако се верва на американската преса.

2. Дали Херо действа сама. Ами ползвах Херо, като събирателен образ на “професионалната” прослойка на средно ниво в Държавният Департамент. Обърни внимание, без значение дали е Тръмп или Байдън или Обама президент. нито дали Републиканците или Демократите контролират сената — който е контролният орган на ДД и назначенията ги подтвърждава.

3. В САЩ, изявление на държавен служител, преценено, че е намеса в изборите е подсъдно. “Намеса в изборите” е разтегливо понятие, но това което даде като интервю ОБрайан или беше или ОБанамайната си, за мен е намеса. За съда незнам. Жалко, че в България няма такъв закон. Писах за Никсън и Тръмп, защото и двамата са “импичнати” (значи обвинени) за намеса в изборите. Д’Соуса го вкараха в затвора за дарение 10к, които е дал на приятел да ги дари на кандидат. За 2 години, ефективно. Смятай Нексо директорите примерно, колко по две години трябваше да получат, по федералният закон. Или г—н от Есконт — директна корупция за САЩ, даже немаше да приказват с него. Затова ме е ЯД, като български гражданин.

4. Трежъри департмента, му е задулжението да пази моите пари от корупция и разхищени. На мен не ми е известно за американски бюджетни пари в България да са застрашени. Освен Америка за България. Заради това, за мен, като американски гражданин ме е СРАМ от тези служители. На всичко отгоре и тази политика съсипва образа на Америка.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано17.02.23 16:19



Няма лошо в тези сравнения. Ма гледай и по-назад.
Гледай газовата връзка с Гърция кога се отпуши, а кой преди това бързаше да прокара руските тръби до Сърбия...
И особено много гледай на кой се довериха украинците и кой не биха забравили (съответно кой критикуват в момента).
Това най-вече няма как да избегнеш.

И отново: ти спомена евентуална американска намеса в нашите избори!
Аджеба, ако го приемем за вярно, в чия полза е?
Правилния отговор на този въпрос, отново препраща въпроса за доверието на американците: на кого имат те такава в България?

По точка 2 спор нема. Определено е видно каква роля играе Д.Д, без значение кой е в Белият Дом. Дали придва вече позитивен образ на САЩ или обратното е друг въпрос, но според мен е до случай и специфика и по никакъв начин не е само в категорията "съсипва образа на Америка".

Тръм не можа да се нареди до Никсън. Мандата му изтече, преди да го катурнат. Иначе за импийчмънт и Клинтън може да наредим. Но да се незанимаване с интимните връзки на президентите викам...
Нексо - има време да ги коментираме. Не бързай!
За Радев и рекация може да те ЯД (то там вече за какво ли не), но нали не си очаквал от него нещо по-различно от онова поведение, което той имаше пред московското ченге, водещо се патриарх на РПЦ!

Америка за България... бюджетни пари застрашени!!! А ма нали тук всички медии обслужват Сорос, тоя, оня, кръга "Капитал" и некакви такива!
От какво да те е срам: че новите ти сънародници се опитват да дават сигнали и помощ в борбата с корупцията в България ли?
Не те разбирам, освен ако много държиш определени затънали в кал и истинска дългогодишна корупция политически сили, пак да застанат за Н-ти път на власт у нас!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 18:33



Брат,
Аз гледам прости факти.

Газова връзка с Гърция, договорена, проектирана, отчуждена земя и строителство от Българска и Гръцка страна до едно ниво, преди Ковида и Забавяне при Ковида. Започнало това строителство, когато Азербейджанският Газопровод стигна Гръцката граница. Съвсем Нормално, иначе става щрръба до границата, която може и въобще да не се ползва (няма нито азерзки газопровод, нито терминали). Или закопаване в земята на пари за неопределено време (Белене например).

Балкански Поток, до 2022 с Русия търгуват всички. Германия прави Северен Поток и разклоненията навътре в Европа. Италия разширява покупките, Австрия чака на Балкански Поток, Турция за достъп до нейните Терминали за газ иска Балкански поток. Без пари от бюджета е построен и се получават добри такси. Сега по него получаваме газ от Турците (по новият договор от техните терминали). Ако обаче пак ти е проблем, виж колко газ е минала от там или колко струва този газопровод, вземи да кажем времето в което не се ползва за втечнен газ (т.е. До към падането на ПП правителството) и го раздели на проектно време на живот. Вземи този коефициент, умножи по цената без ДДС (2.2 млрд лева). Извади от полученото платените такси от Газпром и прибави текущите разходи за периода. Полученото е “корупционният” дял за Русия. Мисля, че ще отиде на 0, но все сметни, ако те интересува.

======

А за КП и АВ — там просто е математика. Смяташ и гледаш точно колко е корупционният дял. И самият факт, че като дойдоха за 20 Мин продадоха газта от Чирен (Декември, 2021) и после купиха пак от Газпром, по Балкански Поток (не по връзката в Петрич, построена от Борисов) на 5на цена същите количества. Би трябвало само това да ти изясни картината. А ако си имал съмнения — дойде Гълъба и газ се намери (не руски), връзката с Гърция—Азербейджан се дострои (2 години след Борисов) и се сключи договор с Турците за пренос.

По очевидно от това здраве.

И гледаш нефтта … там е вече един голям УжасТ.

====
Американският закон, не му пука в коя полза е намесата в изборите. Подсъдно е. В България трябва да е същото.

====
Тръмп и Никсън са импичнати (обвинени) за намеса в изборите. Точно като у нас. Не са осъдени. Затова не слагам други президенти до тях — Клинтън, който е обвинен в лъжесвидетелстване (не е незаконна ‘измяната’)

====
Радев от началото е кандидат ‘профилиран’ от Решетников и подчертано ‘гъвкав’. Особенно след юмрука и разкритията на ‘шпиони’ в администрацията му — незнам защо прогресивните сили застанаха зад него и го преизбраха.
За това че кляка и през някакъв посланик и треторазреден чиновник и пред друг посланик и патриарх — ами какво е изненадващото?

====
Срам ме е — че се месят в политиката на друга държава, без да има никаква връзка със благосъстоянието или сигурността на САЩ. Срам ме е, че вместо да си вършат работа за която им се плаща, се вместват на избори в друга държава (което е подсъдно в САЩ).

====
Срам ме е от Америка за България, помагаща на кръг на приватизатор, използвал вратичка на закона да придобие добивно предприятие за стотинки, подобно на руските олигарси в нефта, газът и алуминият.

Срам ме е, че чрез Америка за България дойде на власт ПП и АзаБ позволи така да изтекат млрд или 10ки млрд за Путин и войната.

Срам ме е, че АзаБ се вмества в избори (за съжеление не е подсъдно в САЩ, чрез ситизън юнатет и фондация се прикрива), но не е морално.

И за други неща ме е срам, ама не е тук ‘изповед’.

====

За затънала в кал, предполагам имаш впредвид ГЕРБ.
И тук математиката ти е помощник.
По години гледаш как се развива нашата зависимост по парични потоци (промяна) спрямо европейската.
По години гледаш как се развива нашата икономика спрямо балтиските (в борд) — промяна.
По години гледаш как се увеличава БВП спрямо Европейският и сравняваш след Борисов и при Орешарски.

По години сравняваш дефицитите в България (процент и абсолютна) с тези когато не управлява Борисов, като за точност вадиш капиталовите разходи.

По години вадиш усвояването на европейски средства.

Така ще извадиш ‘средно ниво на корупция’, неговата промяна, ефективност на управление, ниво на развитие и накрая ефективност и качество на работа с европейските институции.

А за последно, вадиш и броят и сумата за която са на ОЛАФ разследванията, съпоставяш към общо получената сума и сравняваш този показател с другите европейски държави. Така получаваш нашият индекс за европейска корупция.

Лесно, безпристрастно. Сега вече има и дългосрочна база за сравнение. И да не забравяме Борисов беше на власт през Голямата Депресия и Ковид карантината. И пак показателите му са далеч по—добри (на прима виста).

====
Честно не съм прави, тези сметки, но някак си съм сигурен, че след Борисов всичко се спускат, не се качат или поне да са равномерни.

Иначе за чуството за “корупция” и всекидневният живот в България — тук Комита слава Богу ми пише отвреме на време. Т.е. За малката правда пише.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 18:35



Ако не бяхме направили балкански поток, щеше да мине през Гърция, така както вместо Южен поток се вклонихме на Турски поток. Бизнес ес юшуъл.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.02.23 19:49



А, добър вечер, започнахте да се събуждате. Сал един Аматьор остана.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 21:38



Още на кого в България ме ЯД. Борисов! Не е тайна, ако бях в България, щях да гласувам за ГЕРБ.

Обаче



За пет дни се срещнал (като какъв точно?) с
американският посланик в посолството? 3 пъти
С ръководител група 2 пъти
С британският посланик 2 пъти
С германският 1 път (тук айде, нали сме в един съюз, ще го отмина)

Как председател на партия се среща с посланици и чиновници на чужди държави, в техните легаци? Контра—разузнаването спи ли?

Ако е на държавна служба добре. Ако се среща с Фондация или Председател на Партия или Изборна длъжност (с политици демек), добре.

Само да спомена ръководителя на канцеларията на Президента в САЩ за необявена среща извън офиса с руският посланик си замина. А после заради контакти с турски официални власти, без изригна регистрация беше осъден ефективно.

До тук, адекватни са Рашидов и за съжеление К. Костадинов.



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.23 21:43



До тук, адекватни са Рашидов и за съжеление К. Костадинов.

Ами не е за съжаление.

Това е истината. Няма друга про-българска партия в момента.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.02.23 21:42



То това е положението в цяла Европа. Вашите взеха на ръчно управление целия континент.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 22:18



Гъбаркаш се с Вгъзраждане. Не си сериозен.
Всяка политика, одобряваща Русия и съвецките лидери, е брутално антибългарска!
Да напомня ли тези дни сърби бяха спрени на границата на Молдова, понеже са щели да се включат в преврат, фенове на Партизан, чийто стадион се казва ЮНА?!



Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 22:25



Съгласен, немога по добре да го кажа.



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 22:24



Е нали тука четох, че този комисар щатски е декламирал на Боце какви точно закони трябва да се приемат. Ето ти го доказателството. На мен не ми се вярваше, ама...



Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 22:25



Ами не исках да ти вярвам. Какво да кажа друго, да ти се извинявам — има ли смисъл?

Виж тук от пик какво пишат за ГЕРБ



Тези посланици и чиновници ще ни докарат Възраждане (особенно, ако Коцето дръпне една реч за лошата Русия и Украйна и я вкара в една плоскост с това което стана миналата седмица). И каже, че всъщност откраднатото левче от бензина отивало в Западна Европа, а не в Русия (донякъде вярно, след Зап. Европа се губят следите на левчето).



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 22:38



Тези посланици и чиновници Аз им викам еврогейове - те не мислят с главата си, а с гъза си. За да го задоволят.
На няколко сериозни хора право в очите им казвам, че Боце е токсичен и за ГЕРБ, те мигат на парцали. Боце цели собствено оцеляване, дреме му за партия и све. И еврогейовете го държат не с измислени снимки на пачки и кюлчета, а с много по-сериозни неща. Само че, тези умни и сериозни хора ги е шубе да скочат в блатото и гледат да минат покрай калта, да не се изцапат, и да си прибират парсата.
Ми - каквото - такова. Копейкин на 13 - 15 % сега, Ниновица - на 9 и така.
Коцето не е чак толко акънлия, както си го представяш. И всички наоколо му са поредните атакисти-смукачи, безмозъчни дебили.



Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.02.23 05:17



"Коцето не е чак толко акънлия, както си го представяш. И всички наоколо му са поредните атакисти-смукачи, безмозъчни дебили."
Много точно. Коцето поеме ли държавата, ще я фалира за 2 години. Нито той, нито някой от поддържащата му трупа разбира нещо от икономика. Въпреки това, да не беше русофил, може би бих го подкрепил в някакъв момент като баланс. Но русофилията му за мен е знак, че той не е националист, за какъвто се представя. Просто е популист- рубладжия. Втори Волен.

Докато ПП са си класически пазарни гешефтари и измамници, макар и с дипломи по икономика и финанси.

Иначе, Коцето за някои неща не е глупав. Не бива да бъде подценяван.

Редактирано от goga на 18.02.23 05:20.



Тема Сравни тези с нашите поплювковцинови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано18.02.23 05:42



за такъв тип проамериканска политика съм и аз, но поляците не са безгръбначни:
"Полша иска от Байдън повече американски бойци и военно оборудване в страната."
Представям си какво ще се случи с американския посланик, ако каже, че Силезия е историческа германска област, или, че поляците са изтребвали евреи, или, че са забранявали на чехи да говорят майчиния си език.

Редактирано от goga на 18.02.23 05:39.



Тема Re: Ох...нови [re: NAVYBG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.02.23 06:45



...Копейкин - на 13-15% сега...
Реалистично...



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано18.02.23 10:36



Ники, сравняваш несравними неща и цифрите тук не играят.
Каква математика, к'ви пет лева!
ПП да бяха изкарали поне 12 месеца, да сравняваш на годишна база. То пак немаше да е меродавно да слагаш на везните едногодишен опит с дванайсет годишен, но поне разговора щеше да има смисъл. Сега нема. Няма база за сравнение.

И добре, че не си правил тези сметки, щото щеше да е само от едната страна, нали!
Щото "по години" да гледам как се развивало това, онова и пак "по години" да сравнявам и още "по години" да вадя усвояване на евросредства!!!

Просто не е сериозен разговор, както и да се подхвърлят фрази за изтекли милиони към Путин по време на 7 месечното им управление...

Те американците и украинците трева пасът и се доверяват на "баш далавераджиите"!
Но трябваше не на мен да отговориш, що такава наивност ги тресе и едните и другите (тук и Америка за България), та и сега даже ги поддържат по начин, който провокира тази тема, а на себе си, точно както казваш, без пристрастия и симпатии.

И друго: кое правителство до сега в рамките на неколцина месеца на власт, бе подложено едновременно на три стресови за обществото външни фактора - пандемия, икономическа световна криза в следствие на което бясна и неуправляема инфлация и накрая война?
Никое, нали!

А сега да поспрем и да поемем въздух, изчиствайки мисълта.

Познавам гербаджии, ходил съм в клубовете им, имам преки наблюдения и познанства от по-високите нива. Линковете и заключенията за тях и в частност за Борисов, колкото и да звучат неприятно, са верни (обсъдихте ги набързо с колегите, между моя сегашен постинг и твоя последен до мен).
Но да, предпочитам ги пред другите партии и е добре да са втори на следващите избори.
Просто са по-малкото зло от Радев и служебните му правителства, Копейкин и неизбежното ядене на камъне и дръва, скоро след едно хипотетично вземане на властта от него (важното е, че камънака и дърветата за гризване, ще си ги купуваме с левчета, не с евро) и Нинова и Янев.
ДПС не ги споменавам, щото са върла патерица на гербаджиите.

А за Рашидов не ми говори. Беше по нисък от тревата при Боце.
И понеже работата ми е свързана с културата и изкуството, няма изобщо да казвам, какво отношение имаше този човек, към различните гилдии, особено по време на пандемията.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.02.23 11:44



Защо изобщо си хабиш енергията да обясняваш на някой, за който свестни са Рашидов и Копейкин и взима информация от Пик?



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано18.02.23 11:48



Църкащ мишок.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.02.23 13:01



Дреме ми на шапката за твоето мнение.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано18.02.23 13:03



Дреме ти, щом отговаряш.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.02.23 13:02



Да не се напъваш излишно исках да кажа.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: WlSP]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.02.23 14:26



"Който много се напъва -
черен дявол го опъва".





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано18.02.23 19:26



Брат,

Ако за теб математиката и статистиката не са важни, а какво казал някой от висшите нива в клубовете — добре.

Както казваше един също такъв корупционер и палячо в САЩ:
“Сега по—добре ли живеете от преди 4 години?”

А за идеализиране на американци или други чиновници, същият идиот
“Government is not the solution to our problem, government is the problem."

Здраве да е. Не е политически форум, ти ме пита определен въпрос — защо К.П. имал корупционни руски практики, аз отговорих защо според дефиницията за корупция:
“Изтичане на екстра плащания към агенти” — затова е и математика да покаже колко повече е дадено на Путин за да убива украйнци, в сравнение с други държави. Добавянето на Година върху Година е да се изчисли коефициента. Давам пример, защото усещам, че не се разбираме (произволни числа):

средно за ЕС изходн паричен поток към РФ

март 2022 — 1 млрд, март 2023 — 0,8 млрд, коефициент 0,8

България
март 2022 — 1 млрд, март 2023 — 1.2 млрд, коеф 1.2

=> в България има 50% екстра плащане към РФ, нашият корупционен индекс е 50% повече за убийството на украйнци.

Даваш подобно за всеки месец и получаваш, каквото получаваш.

Ако мислиш, че 2022 не е добра база или дялово изравняване*:

Sum (03’2012:03’2022) / 10 — т.е. Сумираш всичките март месец изходни потоци за 10 год и делиш на 10. Така получаваш първото число за коеф. Този метод се използва за сезонно изравнение на всеки един икономически показател.

*Инфлацията не се добавя, защото сравняваш коефециенти, не абсолютни стойности и инфалцията ще е една и съща и на ЕС коеф и на Българският за този тип стоки.

Ако все пак, не е ясно още защо съм казал КП и руски корупционни практики, по—добре немога да го обясня. Но повярвай, статистиката е много точна наука, особенно за финансови и икономически показатели, базирани на продажби, приходи и парични потоци.



Тема Re: Сравни тези с нашите поплювковцинови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано18.02.23 19:28



Точно!
Такъв тип политика към ВСИЧКИ наши съюзници.
Иначе си в положение “началник” — “подчинен”, не в съюз.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 10:20



Не ме разбра.
Математиката и статистиката са важни.
Даваш ми март за пример. Путин поиска от април, доколкото си спомням, разплащания в рубли.
Е, от България не получи (заедно с Полша, КП първи отказа - добре е да се помни).
Преди това по инерция какво е ставало, защото войната бе шок за всички, ставало.
У нас КП зависеше твърде много от партньорите си в БСП и това бе времето в което ПП не ми допадаха. После отидоха в Киев...

И да му се не знае, за кой път - Зеленски тогава и Подоляк наскоро благодариха на?
Ония, който дават кинти на Путин да избива украинци (според теб)!!!
Междувременно в началото на войната, когато всички все още се ослушват (Британия и Канада първи реагираха открито и подобаващо), правителството на КП праща оръжие, атакуваните да се отбраняват от убийците, на които пък праща, ти си знаеш какво (дано наистина да го знаеш)!

В същото време от българска страна се предлага, Русия да бъде изключена от SUIFT. По-късно 70 руски представители на посолството в БГ биват поканени да напуснат страната ни.

Братле, може да не е политически форум, но не е и за вицове, нали?
Сериозна тема е това и е добре да се погледне комплексно от всички страни.

И сега най-важното: ако предположим, че КП и Ко. е правил некакви подаръци на РФ, сега, по-рано, или на даден етап, руснаците щяха и ще имат коз срещу тях и неизбежно ще го ползват, знаеш. За сега като гледам се ползва само изтърканата фраза "Колония на Америка" и някои сходни тъпотии.
Мен ми е ясно, че у нас балъци има, които кълвят на елементарни словоблудства, но не виждам сериозни козове в ръцете на русофилите, подхвърлени от североизточноя им господар.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.02.23 10:37



Като те чета, оставам с впечатлението, че за теб България, означава България, в зависимост от САЩ. Всяко споменаване, изискване за реална независима България е равносилно на зависимост от Русия, според твоите представи. Твоето съзнание, моделира днешната ни държава само като американска функция, а не като самостоятелна такава.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 10:50



Самостоятелни сме в рамките на ЕС.
Принадлежим и към военен съюз в който имаме и задължения.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.02.23 10:54



Защо бягаш от въпроса?

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 11:27



Защо бягане? Ние сме в двата съюза, това е факт, от който произтича до голяма степен и нашата политика, а американците са ни добри партньори и съюзници на които може да се разчита.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано19.02.23 11:30



Въпроса е конкретен, ти виждаш ли България, само като американска функция? Да/Не? Членството в ЕС и НАТО, не означава отказ от суверенитет, никъде не го пише.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 11:31



Европейците са ми по-скъпи от американците. Това мисля отговаря на въпроса ти.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 17:22



Ти не ме разбра.
Не давам Март - казвам изваждаш за всеки месец от 2022 - като за примера за Март и виждаш. Математиката е царица.

Другото е дъра-бъра.

=====
Зеленски благодари на всички (вкл Израел и Китай)- но в нашият парламент неговорим
Кулева говори във всички парламенти освен в нашият.
Ако ти де четат ‘сигнали’ - 1. Зеленски, нито Кулеба бяха в нашият парламент. 2. Никой от ПП не се е срещал на официално посещение в САЩ с кабинетен член или поне с шеф на Комисия в Сената. За Президент не говорим. Това трябва да ти отвори очите. К.П. Като беше тук като премиер го срещна треторазреден чиновник. По скайп.
Отново - не ми пука за политиката - само отговарям защо съм казал руски корупционери.

====
Системата е SWIFT и не е предложила България да ги изключат, защото се контролира от Белгия (мисля) и САЩ. Ние, даже ЕС няма думата тук.

===
България стана 3та страна по износ на Руски петрол за 2022. Факт. Каквото и да мислиш, знакуваш, каквито и статии да четеш - ние сме отговори за значителна маст от доходите на РФ с които тя води войната.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.23 17:52



България стана 3та страна по износ на Руски петрол за 2022. Факт.

Интересни данни излязоха от НСИ:

Русия е най-големият вносител в България през 2022 г., обяви Националният статистически институт. От федерацията у нас са внесени стоки за 11.7 млрд. лв.,което е ръст от 100% в сравнение с предходната година. Вносът от Русия изпреварва дори този от Германия, който е за 10.7 млрд. лв.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано19.02.23 19:05



"Математиката е царица.
Другото е дъра-бъра."


Тъй ами, какво значение има какви ги плещи Подоляк и разни германски журналистчета! Взимаме сумата, делим на 12 и всичко се изяснява!
Между другото, баща ми има един познат математик, дето вече отдавна живее в Америка. Вчера ги чувам, как си говорят по Скайп и как математикът обяснява, че ПП и ДБ са много опасни, защото щели да пращат оръжие и войници (!) в Украйна, и как Костя бил най-големият патриот. Горкият, сигурно е намерил някаква цифра из нета и сега дели и умножава.

***
Слава Україні!


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 19:25



Какво е казал някой германски (сега заловиха двама шпиони от техната разузнавателна агенция) журналист или как е перефразирал Подаляк, няма никакво значение.

Ако са верни числата на Куманич,
Всеки 12 патрон, снаряд, убит украйнец е с български пари. И ако сметнем, че основните месеци за изтичане са при К.П., то в фев—септ поне всеки 10 украйнец е убит с български пари.

Среден месечен доход на Русия от износ на суровини 15млрд.
За войната приблизително 40% т.е. 6 млрд. на месец (Според техният бюджет, запасите не се броят, те вече са платени).

Български внос 11.7 млрд или 7 млрд долара. Даже не е всеки 12, а всеки 11.

====
Виждаш ли, как всичко излиза като на длан?

====
Ако не се лъжа, последната година на Боко бяхме с 4.5 млрд за РФ.
Значи при К.П. и чудовищни санкции са станали 11.7 млрд.
+ тези за ошфорните компании за газ и нефт, ама дори и без тях,
Коеф по абсолютна стойност на руска корумпираност е 11.7/4.5 пъти по голям при К.П. А през фев—септ, даже е много по—голям, но нямам изходните данни да изчисля.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.02.23 20:20



Ники, спориш със сектанти.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: DannyDeVito]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано19.02.23 21:34



Адвокате, нито КП, нито АВ, нито Билд, нито Подоляк са от моята секта. Добре, айде, Подоляк може. Ама понеже с 2+2=4 се опитвате да обясните смисъла на живота, хайде кажете как хем хамериканците се намесват грубо в нашия девствен политически живот, като удрят едно рамо на ПП+ДБ (е, според "колегата", от тая мечешка услуга щели да им паднат с 5-10% гласовете, хак им е, ама те ги качват мамицата им), хем се оказва, че КП бил най-големият спонсор на путян. Или аз нещо не съм разбрал бръщолевенията ви от последните 2-3 дена? Голям зор ви е да защитавате гешеф и боко, за когото ти никога не си гласувал, и аз в някоя паралелна вселена мога и да ти повярвам.

***
Слава Україні!


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.23 21:35



хайде кажете как хем хамериканците се намесват грубо в нашия девствен политически живот, като удрят едно рамо на ПП+ДБ

За грубостта няма спор. За удрянето на рамо... хм... Що го няма в списъка приватизатора на Каолин?

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 21:44



Мда, "хм"... много правилнo:



Междувременно ти и подобните умирате от кеф от споровете ни, щото Гумен Р. си прави к'вото ще, а г-н за Една Копейка ликува с отлагането на приемането на еврото:


Редактирано от kuduger965O6 на 19.02.23 21:47.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.23 21:49



а г-н за Една Копейка ликува с отлагането на приемането на еврото

Ми не ликува... Щото "отлагането" може да е за една година, може и за две. Но не това е важното. Не сме готови, а и за близките 10-20 години едва ли ще бъдем готови. Иначе аз и семейството ми вчера се подписахме в подписката (при вече известен резултат за отлагането).

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.02.23 21:54



Чиста математика, Ники ви я наби в носа, ама на вас нещо друго да ви го набие, ама акъл как да ви даде .... или как беше - не гледай какво говоря, ами гледай какво правя. А толкова много не е изброил, за меморандумите с някои източни олигарси, за странните двайсехилядни секретарски спонсорства, за странната платена помощ за украинците (дето къде ли отиде марджина), за единствените изключения за руския нефт.... А за Боко, защо ли всички дето гласувахте за него, сега сте в другата секта?





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 22:00



Ники, гледах много внимателно отношението на Зеленски, когато Петков беше при него. Слушах много внимателно скорошното интервюто с Подоляк и искрената му благодарност от стореното по време на управлението на КП.

И така, излиза че Д.Д. на САЩ, двама посланици на бившата и днешната първи сили в света, германските журналисти от голяма медия, а сега (според теб) и Путин и Ко. са истински фенове на ПП и в частност К.П. (между другото се засече за малко с Байдън на международна среща, поздравиха се нещо набързо, не помня дали и не се снимаха).

Ники, нещо направо започва да става съмнителен целият този напън, да се изкарат тези млади напористи хора, по порочни от дявола. Съжалявам, че го пиша, ама да се чудиш как па Нинова не ги разбра, градската десница с тех се събра, а Копейката не тича да прави също коалиция с тях.

То по твоята логика сите русофили трябва бързичко да се преориентират, Путя да подаде ръка на Херо на българска земя (обединяващо звено - К.П. Супергерой

А.В. да бъде канен в сите престижни университети по света да чете лекции от сутрин до вечер, особено на бъдещи кандидат финансови министри, а на убавото Ленче, некой и друг бюст да и поставят по градинки и паркове (до пъпа все пак), като се почне от Москва, та се стигне до "Сентръл парк" в Ню Йорк!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.02.23 22:00



ПП са преди всичко далавераджии. Всичко останало е на втори план. Те искрено вярват, че помагат на Украйна, но нямат против да точат милиони по руска линия.
Според мен няма противоречие - парите нямат окраска.





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 22:10



Не губи време, подписвай и подписката за референдум за президентска република.
И за да направиш хеттрик, направо лично инициирай и една подписка за отлагане влизането ни в Шенген (не че са разбързали да ни пуснат там, но ти "за всеки случай").



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 22:16



Значи, след като се видяха действията.

1. Намесата на хора на които АЗ им плащам заплата във вътрешната политика на която и да е държава, освен да гарантира моята сигурност и тази на бюджетните пари е абсурдна.
2. Намесата във вътрешната политика на съюзна държава в полза на една фракция е недопустимо за мен, защото това показва връзка ‘подчинен’-‘суверен’.
3. Намесата е от някакъв не изборен чиновник и посланичката. Не е минало през Конгреса (портмонето), нито през Президента(външната политика).

В случая България, съм и българин и български гражданин.

И само напомням, ако някой си Обрайтън и Мустафа се месят с полит инженерство - това е същото като ‘таксеишън без репрезентаийшън’. Американската революция е точно заради това. България и САЩ са равноправни съюзници. Нека го осъзнаем и поемем нашите задължения - да ходим с Достоинство (walk tall) И добре Въоръжени (big stick).

Не критикувам германският и английският посланик - не съм им техен гражданин.

====
Апропо - по същият начин бях срещу войната в Косово (въпреки симпатиите), войната в Ирак (съчувствам на хората), или бомбардировките в Либия.

но за защита на Украйна до някъде и защита на Ирак по-късно, защото двете са пряко застрашаване на сигурността ни. Ако ви изглеждам непоследователен - ОК. Грешни хора сме.

И както каза Комита,
Когато нашите и интересите на наши съюзници се разминават, да имаме смелостта да хо заявим и да го отстояваме. Както в САЩ се говори как Европа не дава пари за въоръжение и се надява на САЩ, ама като кажеш това в България или Европа … те брандират Тръмпист (въпреки, че всички президенти след Клинтън го повтарят като латерна).

Или че Македонската история и език са български, но извън България с това те брандират като малумен националист. А това е просто историята на моето, на комита и на куманич или може би на вашето семейства.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 22:27



КП не се е срещнал с Байдън. Само се здрависал за 7 сек. Без Байдън да каже или чуе нещо, щото гледаше настрана.

Фактите са факти:
Не го приеха като МП в САЩ - даже на мен ми стана неприятно. Дойде и направи един скайп май с асистента на помощник Д.С. За Европа. Стоя в Ню Йорк май тогава.
Костов поне говори с вице президента.

На знам как реши, че Държавният департамент (не единна структура, дели се на полит ръководство и администрация + дипломатически корпус, Мустафа е полит назначение) са ‘на негова страна’
Декларация?
Приет в Конгреса, поне на заседание на комисията?
Поканен на Закуската по покана на председателя на външната комисия?
Срещнал се формално с поне един от зам. Държавните секретари, на помощника за Европа, с някой от членовете на външните комисии на Конгреса?
Докато беше МП да е имал посещение при него официално (Станишев имаше, даже му каза президента Mr. Clean)

Даже Хр. Иванов и Цветанов във времето си имах повече контакти.


Апропо, на мен както знаеш не ми се направи въобще някой да е ‘избраник’ на чужда държава. Така че това, че КП не е пряко помазан от ДД не ни е проблем. Даже е плюс това. Математиката ми е проблем.

И това, че е намерил начин да изнесе оръжие под носа на Нинова и Радев - браво на КП. Къде е направил добро - признаваме му го.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.02.23 18:18



Ники, който, каквото и да си говори за Н.П. Херо Мустафа:


Аз не си спомням на друг американски (и не само) посланик, щерката да е обикнала България така, като в случая при Херо.

А това:
Тя има бакалавърска диплома от Джорджтаунския университет и магистърска от Принстън. Говори девет езика, включително арабски, турски, гръцки, руски, хинди и фарси.
ми напомня за Турция 2009г., когато пътувайки през Анадола към Искендерун, за да се ориентирам по-лесно и по-добре, пробвах на няколко места да ги питам дали на български, френски, английски или руски бих могъл да се оправя в тази област (в Истанбул преди това се оправих на български), но отговора бе винаги:
- тук може да се оправиш на други четири езика: турски, кюрдски, арабски и фърси.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.02.23 21:44



Ох...



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано27.02.23 21:46



обясни с думи прости, че руска пропаганда не ми се чете



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано27.02.23 22:09



Пригожин оняден показа около 50 трупа на вагнеровци. Гадно беше. И през ум не ми е минавало да ги поствам наляво или на дясно. Особено със злорадостни "охкания". Не знам каква майка те е раждала.

***
Слава Україні!


Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано27.02.23 22:23



Аре бе, къде се изгуби, бях се притеснил вече.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано27.02.23 22:29



Тука съм, ама няма какво да кажа.



***
Слава Україні!


Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано27.02.23 22:46



Трескай глупости, като всички нас



В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано27.02.23 23:21



Патент държиш баце, не се прави да глуп..



Тема Re: Ох...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано28.02.23 06:58



Пригожин оняден показа около 50 трупа на вагнеровци.

Ами поне на един "вагнеровец" се вижда жълто-син шеврон на ръкава

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.02.23 08:28



Ако мислиш, че всички, които Влад Дракула е набил на кол на пътя на настъпващите турци, та да ги стресне , са били турци - лъжеш се. Отделно много от тях вече били мъртви, когато са ги набили на коловете, даже са вадили умрели от гробищата.Някои фатки са откакто свят светува...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.