Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 19.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 21:44



Мда, "хм"... много правилнo:



Междувременно ти и подобните умирате от кеф от споровете ни, щото Гумен Р. си прави к'вото ще, а г-н за Една Копейка ликува с отлагането на приемането на еврото:


Редактирано от kuduger965O6 на 19.02.23 21:47.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.23 21:49



а г-н за Една Копейка ликува с отлагането на приемането на еврото

Ми не ликува... Щото "отлагането" може да е за една година, може и за две. Но не това е важното. Не сме готови, а и за близките 10-20 години едва ли ще бъдем готови. Иначе аз и семейството ми вчера се подписахме в подписката (при вече известен резултат за отлагането).

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано19.02.23 21:54



Чиста математика, Ники ви я наби в носа, ама на вас нещо друго да ви го набие, ама акъл как да ви даде .... или как беше - не гледай какво говоря, ами гледай какво правя. А толкова много не е изброил, за меморандумите с някои източни олигарси, за странните двайсехилядни секретарски спонсорства, за странната платена помощ за украинците (дето къде ли отиде марджина), за единствените изключения за руския нефт.... А за Боко, защо ли всички дето гласувахте за него, сега сте в другата секта?





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 22:00



Ники, гледах много внимателно отношението на Зеленски, когато Петков беше при него. Слушах много внимателно скорошното интервюто с Подоляк и искрената му благодарност от стореното по време на управлението на КП.

И така, излиза че Д.Д. на САЩ, двама посланици на бившата и днешната първи сили в света, германските журналисти от голяма медия, а сега (според теб) и Путин и Ко. са истински фенове на ПП и в частност К.П. (между другото се засече за малко с Байдън на международна среща, поздравиха се нещо набързо, не помня дали и не се снимаха).

Ники, нещо направо започва да става съмнителен целият този напън, да се изкарат тези млади напористи хора, по порочни от дявола. Съжалявам, че го пиша, ама да се чудиш как па Нинова не ги разбра, градската десница с тех се събра, а Копейката не тича да прави също коалиция с тях.

То по твоята логика сите русофили трябва бързичко да се преориентират, Путя да подаде ръка на Херо на българска земя (обединяващо звено - К.П. Супергерой

А.В. да бъде канен в сите престижни университети по света да чете лекции от сутрин до вечер, особено на бъдещи кандидат финансови министри, а на убавото Ленче, некой и друг бюст да и поставят по градинки и паркове (до пъпа все пак), като се почне от Москва, та се стигне до "Сентръл парк" в Ню Йорк!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.02.23 22:00



ПП са преди всичко далавераджии. Всичко останало е на втори план. Те искрено вярват, че помагат на Украйна, но нямат против да точат милиони по руска линия.
Според мен няма противоречие - парите нямат окраска.





Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано19.02.23 22:10



Не губи време, подписвай и подписката за референдум за президентска република.
И за да направиш хеттрик, направо лично инициирай и една подписка за отлагане влизането ни в Шенген (не че са разбързали да ни пуснат там, но ти "за всеки случай").



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 22:16



Значи, след като се видяха действията.

1. Намесата на хора на които АЗ им плащам заплата във вътрешната политика на която и да е държава, освен да гарантира моята сигурност и тази на бюджетните пари е абсурдна.
2. Намесата във вътрешната политика на съюзна държава в полза на една фракция е недопустимо за мен, защото това показва връзка ‘подчинен’-‘суверен’.
3. Намесата е от някакъв не изборен чиновник и посланичката. Не е минало през Конгреса (портмонето), нито през Президента(външната политика).

В случая България, съм и българин и български гражданин.

И само напомням, ако някой си Обрайтън и Мустафа се месят с полит инженерство - това е същото като ‘таксеишън без репрезентаийшън’. Американската революция е точно заради това. България и САЩ са равноправни съюзници. Нека го осъзнаем и поемем нашите задължения - да ходим с Достоинство (walk tall) И добре Въоръжени (big stick).

Не критикувам германският и английският посланик - не съм им техен гражданин.

====
Апропо - по същият начин бях срещу войната в Косово (въпреки симпатиите), войната в Ирак (съчувствам на хората), или бомбардировките в Либия.

но за защита на Украйна до някъде и защита на Ирак по-късно, защото двете са пряко застрашаване на сигурността ни. Ако ви изглеждам непоследователен - ОК. Грешни хора сме.

И както каза Комита,
Когато нашите и интересите на наши съюзници се разминават, да имаме смелостта да хо заявим и да го отстояваме. Както в САЩ се говори как Европа не дава пари за въоръжение и се надява на САЩ, ама като кажеш това в България или Европа … те брандират Тръмпист (въпреки, че всички президенти след Клинтън го повтарят като латерна).

Или че Македонската история и език са български, но извън България с това те брандират като малумен националист. А това е просто историята на моето, на комита и на куманич или може би на вашето семейства.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано19.02.23 22:27



КП не се е срещнал с Байдън. Само се здрависал за 7 сек. Без Байдън да каже или чуе нещо, щото гледаше настрана.

Фактите са факти:
Не го приеха като МП в САЩ - даже на мен ми стана неприятно. Дойде и направи един скайп май с асистента на помощник Д.С. За Европа. Стоя в Ню Йорк май тогава.
Костов поне говори с вице президента.

На знам как реши, че Държавният департамент (не единна структура, дели се на полит ръководство и администрация + дипломатически корпус, Мустафа е полит назначение) са ‘на негова страна’
Декларация?
Приет в Конгреса, поне на заседание на комисията?
Поканен на Закуската по покана на председателя на външната комисия?
Срещнал се формално с поне един от зам. Държавните секретари, на помощника за Европа, с някой от членовете на външните комисии на Конгреса?
Докато беше МП да е имал посещение при него официално (Станишев имаше, даже му каза президента Mr. Clean)

Даже Хр. Иванов и Цветанов във времето си имах повече контакти.


Апропо, на мен както знаеш не ми се направи въобще някой да е ‘избраник’ на чужда държава. Така че това, че КП не е пряко помазан от ДД не ни е проблем. Даже е плюс това. Математиката ми е проблем.

И това, че е намерил начин да изнесе оръжие под носа на Нинова и Радев - браво на КП. Къде е направил добро - признаваме му го.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано27.02.23 18:18



Ники, който, каквото и да си говори за Н.П. Херо Мустафа:


Аз не си спомням на друг американски (и не само) посланик, щерката да е обикнала България така, като в случая при Херо.

А това:
Тя има бакалавърска диплома от Джорджтаунския университет и магистърска от Принстън. Говори девет езика, включително арабски, турски, гръцки, руски, хинди и фарси.
ми напомня за Турция 2009г., когато пътувайки през Анадола към Искендерун, за да се ориентирам по-лесно и по-добре, пробвах на няколко места да ги питам дали на български, френски, английски или руски бих могъл да се оправя в тази област (в Истанбул преди това се оправих на български), но отговора бе винаги:
- тук може да се оправиш на други четири езика: турски, кюрдски, арабски и фърси.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.02.23 21:44



Ох...



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.