Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 20.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано16.02.23 22:25



Ники Василев е много трезво разсъждаващ човек. Поразиите на Киро и Асен наистина са стряскащи, на всичкото отгоре те дори се хвалят с тях! Едно, че ни набълбукаха с дълг, действително цената му скочи (лихвите), но опукаха и едни 4-5 млрд, които бяха бюджетирани за строежи и ремонти, а и дръпнаха от АПИ заделените там 1 млрд и нещо. С това си харчене те на практика нищичко не постигнаха.
Идеята да качваш БВП чрез вътрешно потребление действително е забавно-идиотска.
Помните ли онзи завод за електромобили? Кура ми Янко, нале?
Само и единствено ръст и иновации в икономиката му е майката, а това нещо извън еврозоната много тегаво се случва.
Само мога да съжалявам как и последната дясна партия - ДСБ - бе превърната в жалка хленчеща и нищоправеща мижитурка под "вещото" ръководство на един нисичък генерал. Първо клекнаха след унизително молене на Христо Иванов, сега барабар с него същото, само че на онези двамцата, които не са оттук и са за малко.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.02.23 22:58



1. Попита защо казвам корупционни практики на К.П. и Сие:
Аз съм прост човек, сравнявам разликата на изходните пари,ни пороци към Русия и свързани компании. месец, срещу месец , на годишна база. Пример Март,2021/март,2022. След това сравнявам тази разлика с разликата за Германия или Гърция, примерно. Разликата е “подкрепа на корупцията на г-н Путин”
Или да кажем, факта, че България в онзи период е 2 или 3та по износ на руски петрол, ако се верва на американската преса.

2. Дали Херо действа сама. Ами ползвах Херо, като събирателен образ на “професионалната” прослойка на средно ниво в Държавният Департамент. Обърни внимание, без значение дали е Тръмп или Байдън или Обама президент. нито дали Републиканците или Демократите контролират сената — който е контролният орган на ДД и назначенията ги подтвърждава.

3. В САЩ, изявление на държавен служител, преценено, че е намеса в изборите е подсъдно. “Намеса в изборите” е разтегливо понятие, но това което даде като интервю ОБрайан или беше или ОБанамайната си, за мен е намеса. За съда незнам. Жалко, че в България няма такъв закон. Писах за Никсън и Тръмп, защото и двамата са “импичнати” (значи обвинени) за намеса в изборите. Д’Соуса го вкараха в затвора за дарение 10к, които е дал на приятел да ги дари на кандидат. За 2 години, ефективно. Смятай Нексо директорите примерно, колко по две години трябваше да получат, по федералният закон. Или г—н от Есконт — директна корупция за САЩ, даже немаше да приказват с него. Затова ме е ЯД, като български гражданин.

4. Трежъри департмента, му е задулжението да пази моите пари от корупция и разхищени. На мен не ми е известно за американски бюджетни пари в България да са застрашени. Освен Америка за България. Заради това, за мен, като американски гражданин ме е СРАМ от тези служители. На всичко отгоре и тази политика съсипва образа на Америка.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано17.02.23 16:19



Няма лошо в тези сравнения. Ма гледай и по-назад.
Гледай газовата връзка с Гърция кога се отпуши, а кой преди това бързаше да прокара руските тръби до Сърбия...
И особено много гледай на кой се довериха украинците и кой не биха забравили (съответно кой критикуват в момента).
Това най-вече няма как да избегнеш.

И отново: ти спомена евентуална американска намеса в нашите избори!
Аджеба, ако го приемем за вярно, в чия полза е?
Правилния отговор на този въпрос, отново препраща въпроса за доверието на американците: на кого имат те такава в България?

По точка 2 спор нема. Определено е видно каква роля играе Д.Д, без значение кой е в Белият Дом. Дали придва вече позитивен образ на САЩ или обратното е друг въпрос, но според мен е до случай и специфика и по никакъв начин не е само в категорията "съсипва образа на Америка".

Тръм не можа да се нареди до Никсън. Мандата му изтече, преди да го катурнат. Иначе за импийчмънт и Клинтън може да наредим. Но да се незанимаване с интимните връзки на президентите викам...
Нексо - има време да ги коментираме. Не бързай!
За Радев и рекация може да те ЯД (то там вече за какво ли не), но нали не си очаквал от него нещо по-различно от онова поведение, което той имаше пред московското ченге, водещо се патриарх на РПЦ!

Америка за България... бюджетни пари застрашени!!! А ма нали тук всички медии обслужват Сорос, тоя, оня, кръга "Капитал" и некакви такива!
От какво да те е срам: че новите ти сънародници се опитват да дават сигнали и помощ в борбата с корупцията в България ли?
Не те разбирам, освен ако много държиш определени затънали в кал и истинска дългогодишна корупция политически сили, пак да застанат за Н-ти път на власт у нас!



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 18:33



Брат,
Аз гледам прости факти.

Газова връзка с Гърция, договорена, проектирана, отчуждена земя и строителство от Българска и Гръцка страна до едно ниво, преди Ковида и Забавяне при Ковида. Започнало това строителство, когато Азербейджанският Газопровод стигна Гръцката граница. Съвсем Нормално, иначе става щрръба до границата, която може и въобще да не се ползва (няма нито азерзки газопровод, нито терминали). Или закопаване в земята на пари за неопределено време (Белене например).

Балкански Поток, до 2022 с Русия търгуват всички. Германия прави Северен Поток и разклоненията навътре в Европа. Италия разширява покупките, Австрия чака на Балкански Поток, Турция за достъп до нейните Терминали за газ иска Балкански поток. Без пари от бюджета е построен и се получават добри такси. Сега по него получаваме газ от Турците (по новият договор от техните терминали). Ако обаче пак ти е проблем, виж колко газ е минала от там или колко струва този газопровод, вземи да кажем времето в което не се ползва за втечнен газ (т.е. До към падането на ПП правителството) и го раздели на проектно време на живот. Вземи този коефициент, умножи по цената без ДДС (2.2 млрд лева). Извади от полученото платените такси от Газпром и прибави текущите разходи за периода. Полученото е “корупционният” дял за Русия. Мисля, че ще отиде на 0, но все сметни, ако те интересува.

======

А за КП и АВ — там просто е математика. Смяташ и гледаш точно колко е корупционният дял. И самият факт, че като дойдоха за 20 Мин продадоха газта от Чирен (Декември, 2021) и после купиха пак от Газпром, по Балкански Поток (не по връзката в Петрич, построена от Борисов) на 5на цена същите количества. Би трябвало само това да ти изясни картината. А ако си имал съмнения — дойде Гълъба и газ се намери (не руски), връзката с Гърция—Азербейджан се дострои (2 години след Борисов) и се сключи договор с Турците за пренос.

По очевидно от това здраве.

И гледаш нефтта … там е вече един голям УжасТ.

====
Американският закон, не му пука в коя полза е намесата в изборите. Подсъдно е. В България трябва да е същото.

====
Тръмп и Никсън са импичнати (обвинени) за намеса в изборите. Точно като у нас. Не са осъдени. Затова не слагам други президенти до тях — Клинтън, който е обвинен в лъжесвидетелстване (не е незаконна ‘измяната’)

====
Радев от началото е кандидат ‘профилиран’ от Решетников и подчертано ‘гъвкав’. Особенно след юмрука и разкритията на ‘шпиони’ в администрацията му — незнам защо прогресивните сили застанаха зад него и го преизбраха.
За това че кляка и през някакъв посланик и треторазреден чиновник и пред друг посланик и патриарх — ами какво е изненадващото?

====
Срам ме е — че се месят в политиката на друга държава, без да има никаква връзка със благосъстоянието или сигурността на САЩ. Срам ме е, че вместо да си вършат работа за която им се плаща, се вместват на избори в друга държава (което е подсъдно в САЩ).

====
Срам ме е от Америка за България, помагаща на кръг на приватизатор, използвал вратичка на закона да придобие добивно предприятие за стотинки, подобно на руските олигарси в нефта, газът и алуминият.

Срам ме е, че чрез Америка за България дойде на власт ПП и АзаБ позволи така да изтекат млрд или 10ки млрд за Путин и войната.

Срам ме е, че АзаБ се вмества в избори (за съжеление не е подсъдно в САЩ, чрез ситизън юнатет и фондация се прикрива), но не е морално.

И за други неща ме е срам, ама не е тук ‘изповед’.

====

За затънала в кал, предполагам имаш впредвид ГЕРБ.
И тук математиката ти е помощник.
По години гледаш как се развива нашата зависимост по парични потоци (промяна) спрямо европейската.
По години гледаш как се развива нашата икономика спрямо балтиските (в борд) — промяна.
По години гледаш как се увеличава БВП спрямо Европейският и сравняваш след Борисов и при Орешарски.

По години сравняваш дефицитите в България (процент и абсолютна) с тези когато не управлява Борисов, като за точност вадиш капиталовите разходи.

По години вадиш усвояването на европейски средства.

Така ще извадиш ‘средно ниво на корупция’, неговата промяна, ефективност на управление, ниво на развитие и накрая ефективност и качество на работа с европейските институции.

А за последно, вадиш и броят и сумата за която са на ОЛАФ разследванията, съпоставяш към общо получената сума и сравняваш този показател с другите европейски държави. Така получаваш нашият индекс за европейска корупция.

Лесно, безпристрастно. Сега вече има и дългосрочна база за сравнение. И да не забравяме Борисов беше на власт през Голямата Депресия и Ковид карантината. И пак показателите му са далеч по—добри (на прима виста).

====
Честно не съм прави, тези сметки, но някак си съм сигурен, че след Борисов всичко се спускат, не се качат или поне да са равномерни.

Иначе за чуството за “корупция” и всекидневният живот в България — тук Комита слава Богу ми пише отвреме на време. Т.е. За малката правда пише.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 18:35



Ако не бяхме направили балкански поток, щеше да мине през Гърция, така както вместо Южен поток се вклонихме на Турски поток. Бизнес ес юшуъл.



Тема Re: случка с О`Брайъннови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.02.23 19:49



А, добър вечер, започнахте да се събуждате. Сал един Аматьор остана.



Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано17.02.23 21:38



Още на кого в България ме ЯД. Борисов! Не е тайна, ако бях в България, щях да гласувам за ГЕРБ.

Обаче



За пет дни се срещнал (като какъв точно?) с
американският посланик в посолството? 3 пъти
С ръководител група 2 пъти
С британският посланик 2 пъти
С германският 1 път (тук айде, нали сме в един съюз, ще го отмина)

Как председател на партия се среща с посланици и чиновници на чужди държави, в техните легаци? Контра—разузнаването спи ли?

Ако е на държавна служба добре. Ако се среща с Фондация или Председател на Партия или Изборна длъжност (с политици демек), добре.

Само да спомена ръководителя на канцеларията на Президента в САЩ за необявена среща извън офиса с руският посланик си замина. А после заради контакти с турски официални власти, без изригна регистрация беше осъден ефективно.

До тук, адекватни са Рашидов и за съжеление К. Костадинов.



Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.23 21:43



До тук, адекватни са Рашидов и за съжеление К. Костадинов.

Ами не е за съжаление.

Това е истината. Няма друга про-българска партия в момента.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Ох...нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано17.02.23 21:42



То това е положението в цяла Европа. Вашите взеха на ръчно управление целия континент.

В моето Отечество такива работи не стават.
Петко Каравелов


Тема Re: Ох...нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано17.02.23 22:18



Гъбаркаш се с Вгъзраждане. Не си сериозен.
Всяка политика, одобряваща Русия и съвецките лидери, е брутално антибългарска!
Да напомня ли тези дни сърби бяха спрени на границата на Молдова, понеже са щели да се включат в преврат, фенове на Партизан, чийто стадион се казва ЮНА?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.