Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.01.23 10:19



Не, това е клуб Пенкилер



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.01.23 10:26



Стига ги фали! Кво намери в тая Швеция, та и паралели с наша история!?
То, няма откъде да го подхванеш.

Ние с Ирландия по-нещо общо можем да изровим, нежели Швеция. Аз не знам и нещо по-забележително да е излязло от българо-шведски връзки. Подскажи, да си чувал швед да е направил нещо за нас, с добро да ги запомним?

С десетилетия един достоен нобелист от нашите не си харесаха. В нас ли да е грешката!? От цял свят и толкова години!? Расизъм ли е, какво е?!
Ай, да ги няма - хич не ми пука за тях.
Нищо лошо нито сме им казали, нито направили. Разкрили цяла Полша и половин Русия. Какво им оставиха? Турците повече достойнства имат. Сто пъти са по-богати на култура и изкуство,
Особено история.
Не разбират от живот тия, това е. Много сме си далече и не личи да имат ищах да се ямкаме и менкаме.



Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.01.23 10:35



Ще ти кажа. Гледам значи снощи бозата "Войната за буквите", тежко възмутен и фрустриран, с огромно желание да счупя главата на сценаристите и идиотите финансирали тази подигравка. Подтиснат от десетките исторически грешки, забелязвам, че започва по БНТ следващ сериал, за съпротивата на норвежците 1940г. Та там евакуираха норвежката принцеса в Швеция, при чичо и шведския крал, който е представен като голям задник и отявлен нацист. И реших да ровна да го видя що за пумпал е бил този. И като си ровя, за да стигна до Швеция във ВСВ, разбираемо първо преминавам през Швеция в Средновековието. И там попаднах на тези цитати, които ми напомниха за дебатите от края на годината. И реших да ги пусна тук, в подкрепа на тезите си от миналия месец. Туй то.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.01.23 10:37



Именно - да убием болката, не да си създаваме нови.

Пенкелер идва от английското painkiller, знаеш.



Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.01.23 10:42



Пенкилер в смисъл на всезнайко.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.01.23 10:46



Да бе, ти си имаш открай време едни съпоставки с други етноси. Има поучителни примери.

Тия специално, шведите, ако дойдат тука всичко ще унищожат. Нищо няма да оценят. Принципно онези уж пуритански общности не ги бива в оценките към чуждото. Нобел е създаден технократски институт и изкуството му е допълнително привнесено.

Даже немците не ги долюбват, защото в 30 годишната война буквално сриват изключителни паметници на немското средновековно изкуство.

Големи са, страшни, но има нещо сбъркано в чипа им. Те са си саможиви северняци.
Аз пък гледах филма за Пеле как се отнесоха с бразилските артисти и как им го върнаха. По-завладявашо ми беше.



Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.01.23 10:53



На ден да научаваш, споделяш или срещаш нещо ново е смисъл на живота и общуването.

Няма лошо.



Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.01.23 10:54



Няма лошо, няма лошо, ама веднага, що я пускаш тая тема



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.01.23 10:58



Ама те са идвали, края на ПБЦ и потушаването на въстанието на Петър Делян го дължим на тях



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Швеция, причини за успехнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано23.01.23 11:01



Как бе! Тя, коя да е тема печели от това да се обсъжда и коментира по нея.
Нищо родено от ума не е напразно.
Допълва се, развива, а не се спира.

Ти не си от тия дето спират или не си държат на тезите. Не се прави на уплашен.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.