Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Коминтернатанови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано24.01.23 10:12



Цар Самуил, Братя Миладинови, Пръличев, Гоце Делчев, Даме Груев, ВМОРО/ВМРО, Илинден са българи!
Мнозинството на населението на Македония до преди един век, както и езикът на това мнозинство са български!

Нека съм им персона нон грата.



Тема Re: Коминтернатанови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.01.23 10:48



Реципрочни мерки: който не целуне трикольора пред камера и не каже ясно: "Отричам се от вентилатора и содомията на Аце" - да му се отнеме пасоша.
А Коминтерната да бъде обявен за враг на човечеството и да му се забрани да лети над България.



Редактирано от goga на 24.01.23 10:45.



Тема Re: и тинови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано24.01.23 11:46



Мързи ме да пиша, просто ще пейстна едно мнение на Виктор Канзуров с което съм съгласен:
"Да не е имало Втора световна война, нямаше след нея въобще да има югославска македонска република. Според мен, основно е следствие от политиката на Титова Югославия и от тогавашната образователна система в НРМ/СРМ, както и от ситуацията ФНРЮ/СФРЮ и НРБ да не са в един и същ блок или военен алианс повече от четири десетилетия. Днес имаме ситуация повечето македонци (имам предвид тези в РСМ) да се идентифицират с този прочит на историята, който много хора наричаме - „югославски“ или „югокомунистически“. Имате и антиюгославяни в РСМ, дори и антисърби или поне жестоки противници на великосръбския хегемонизъм, които едновременно са и антибългари или ако не са българофоби, а случва се някои от тях и да са приятелски настроени спрямо българския народ, но категорично не приемат, че някога предците на повечето днешни македонци и българи са били един народ. Това преобладаващо настроение за което съществува широк консенсус в обществото на РСМ, не само сред македонците, е нещото, което обединява всички тези на микро план различни идеологически одблясъци в единно социокултурно конфликтно отношение спрямо България, когато стане въпрос за историята. Руската федерация, според мен се възползва от тези настроения, за подклаждайки антибългаризъм да създава трайна антизападна ориентация на РСМ и на македонците. Носителите на руската хибридна пропаганда в България, пък, играят на обратната карта. Те са най-твърди противници на югославския прочит на историята и на тезата, че македонците и българите винаги са били различни народи. Тяхната пропаганда е, че западните държави и основно САЩ, не само не зачитат, а се противопоставят на българския прочит на историята. Тази руска хибридна пропаганда в България, касаеща отношенията с РСМ, нагажда се на масовите представи по историческите въпроси, които присъстват в българското публично пространство. Сръбското „влияние“ в РСМ е много по-голямо от руското, но това отново идва от факта, че самите днешни македонци преобладаващо са сърбофили, но на титовска, югославска, а не на великосръбска основа. Това е много сложна, отделна тема."



Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано26.01.23 12:07



Излиза информация, че Християн Пендиков е бил член на ВМРО-ДПМНЕ и е участвал не еднократно в техни митинги. Някой има ли повече информация?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.01.23 12:20



Нашенския "Фокус" препечатва от техния "МКД":

Докато тече разследването, в социалните мрежи се появиха множество публикации на Пендиков, от които може да се заключи, че той е "голям македонски патриот, борец срещу смяната на името на Македония и човек с особено отношение към България“, пише "МКД“.




хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано26.01.23 12:22



Май са се познавали с биячите от преди това...

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.01.23 12:32



Неговият случай ще излезе като този на Спаска Митрова.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.01.23 13:12



Няма значение. Дори да е театрален герой, не може да го пребиват с думите "що си се писал бугарин".



Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.01.23 13:15



Я, разясни паралела.



Тема Re: Македонизъм значи фашизъм!нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано26.01.23 13:32



Да, Християн е бил член на ВМРО. Всеки там е закърмен с ВМРО, името е свещено. Но е от българско семейство, от много свястно такова. Да не забравяме, че ДПМНЕ се промени коренно от 2008-9 насам. Да, познават се с бияча отпреди, от онова време. След отварянето на клуба в Охрид той става секретар и оттам се почва. Самият бияч може да излезне с български паспорт - ако не той, един от другите двама има. Биячът е видно чедо на ДПМНЕ, с позиции в охридската организация. Влизайки в ресторант Тино, нещо си казват, и онзи го тупка по главата с думите "Как не те е срам да се пишеш българин". Побоя е отвън. Всичко е записано на камери.
На 90 % ще го осъдят бияча, но зависи по кой член, за средна телесна е 1-3 години. За етническа омраза може да се вдигне присъдата.
Повече детайли ще знам другата седмица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.