Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой прав, кой крив - не знам - еврото  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.01.23 10:16



""От 1 януари, след като се въведе еврото, търговските корпорации закръглиха цените от хърватска куна в евро по един много некоректен начин към гражданите. Правителството явно не беше подготвило всичко както трябваше това да не се случи и даде възможност на търговските вериги да вдигнат цените. Това, което се случи е лошо за гражданите, цените изведнъж избухнаха много нагоре, повишиха се услугите, хранителните стоки. Настана един хаос. Премиерът и министърът на икономиката казаха, че ще вземат мерки срещу фирмите, които злоупотребиха. От другата страна, от търговските вериги отговориха, че правителството няма какво да направи, това е пазар и цените са ориентирани спрямо пазара“.

Правителството и търговските вериги имат война, а лошото се случва за хората, за гражданите, обясни Матанович. "Има една поговорка: "Когато слоновете се бият, страда тревата“. Точно това се случва и при нас в момента. Няма как да се оправи тази ситуация. Ясно е, че правителството няма какво да направи, а само говори с цел фокусът да се насочи към другата страна.

На въпрос на водещата какво се случва със заплатите в Хърватия, Матанович каза, че те в момента са замразени. "Хиперинфлацията, която се случи още преди Нова година, е сериозно нещо. Европа печати пари без покритие. Стана дума за 6 милиарда евро, което произвежда хиперинфлация. Тя дойде от енергетиката, цените на тока и енергоносителите и се прехвърли върху всичко останало. Нашето правителство взе много добри мерки да предпази гражданите – ограничи цените на ток, на бензин, на газ. Тези мерки ще са до края на април месец. Засега наистина това е нещо хубаво. Но сега с въвеждането на еврото се получи един много сериозен удар. Например, аз вчера отидох да измия колата – 50% са се увеличили цените на тази услуга. Просто бях шокиран вчера.“



Тема Re: Кой прав, кой крив - не знам - евротонови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.01.23 10:17







Тема Re: Кой прав, кой крив - не знам - евротонови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.01.23 10:35



Живях в Германия, когато въведоха еврото. Имаше шокова инфлация от 20-25 %, първите 5-6 месеца. В края на годината цените се успокоиха и почти се върнаха на нивата от преди това. Нищо, че сега вадят листове със статистика, че такова нещо е нямало, аз бях там лично и го видях.
Няма нищо страшно, нито чудно - всеки гледа да лови риба в мътна вода. Но пазара няма да го позволи. И разбира се, властта трябва да е стриктна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.