Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мартин Петрушев  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.01.23 18:12



Това момче има свой канал в тубата - "Рационална съпротива":




Гледал съм някои от епизодите, но повече съм обръщал внимание на гостите му, а не на самия водещ. Чак днес го видях в ролята на гост в канала на адаша му - Мартин Карбовски:



Тава момче е на 29 год., но е белорад мъдрец по знания и разбирания за света. За България има шанс ако има поне още стотина момчета и момичета от ранга на Мартин Петрушев. Изгледайте го.



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано04.01.23 20:47



Спомена Чарлс Пърс..... аз го свързвам с прагматизма.





Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: T a n y a]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.01.23 21:14



Не знам дали е важното за "моята" тема "споменаването на Чарлз Пърс" - не бях чувал за него, но аз съм любопитен и проверих:



Там наистина е споменато за него:

Бъртранд Ръсел изказва мнението, че „Извън всякакво съмнение […] той е бил един от най-автентичните и оригинални умове на късния 19 век, и определено най-великият мислител на Америка за всички времена“
----
Мисълта ми е, не да сравняваме Мартин Петрушев с тази личност... Моят пост е предназначен да обърна вниманието на клубарите върху този младеж. Надявам се бъдещето на България да се определя от такива личности.



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано05.01.23 16:37



Не, че исках да правя сравнения. :)

Просто в интервюто самият М. Петрушев го спомена. И други имена спомена. Да, начетен млад човек е. И още нещо много важно - говори дружелюбно.



Редактирано от T a n y a на 05.01.23 16:38.



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 17:37



И един превод от Мартин Петрушев:





Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.01.23 19:31



€ е официалната валута на 20 от 27-те държави на ЕС.
27 са катастрофирали?

Катастрофа в един съюз за мен са двойните стандарти.



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: T a n y a]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 19:39



Таня, не става дума за приемането на еврото, а за влизането в Еврозоната. (с нашия фиксиран курс на лева към еврото фактически сме приели еврото още от неговото създаване) Поне десетина български икономисти твърдят същото, което ни казва и г-н Якш. Но на тях не им дават думата по националните телевизии. (е, имаше едно малко изключение миналата седмица по БНТ поканиха доц. Сарийски - най-яростиня противник на Еврозоната)



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.01.23 19:58



Медиите... каквото и да идва като инфо от тях. те не са образователна институция.

Относно полза/риск от Еврозоната какво преподават на студентите?



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: T a n y a]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 20:18



Относно полза/риск от Еврозоната какво преподават на студентите?


Аз си мисля, че един студент (да речем на 20 г. във II или III семестър) трябва да има глава на раменете си, а не зелка и сам да намери отговора, а не да чака какво ще му конспектира професора.
---
Е, аз съм на доста повече години и ползи не виждам (освен за нашенските банкери). Само рискове...



Тема Re: Мартин Петрушевнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.01.23 20:52



ползи не виждам (освен за нашенските банкери)

Днешните банкери са бивши студенти.

.... аз гледам на университетите като на работилници на бъдещето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.