Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Николай, ЧНГ  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.01.23 21:33



Тъй като често се чудиш, какво се случва дома, ето един доста близък до реалността анализ на най-добрия народопсихолог в момента д-р Николай Михайлов


"България беше силно поощрена да участва в привилегирования свят на Европейския съюз, но тази либерална демокрация с нейния парламентарен ред на управление сякаш не ни понесе докрай и се оказахме некомпетентни да построим ефективна парламентарна власт. През последната година сме свидетели на зрелище, трудно за понасяне. България няма правителство, защото не го заслужава, а не го заслужава, защото политическата немощ е и на елита, и на електоратите. Ние имаме обща и фундаментална политическа слабост, едно неумение за политическо уреждане на общия ни живот". Това каза пред БНР д-р Николай Михайлов, психиатър, богослов и политически анализатор.

И допълни, че българите преживяват корупцията като човещина и нещо, което съпътства живота, което е разбираемо, когато човек е под натиска на изкушението:
"Тъй като изкушенията от имотен характер са непреодолими. Това е българското дребнодушие, урбанизираният селски манталитет. По тази причина и правосъдието ни присъства формално и не функционира за елита. Функционира избирателно. По тази причина има абдикация да се поеме тегобата да бъде санкционирана елитарната корупция. Какво стана с управлението на Борисов, с тази гледка на златните парчета, на банкнотните и на пищова отгоре? Това е трудно за понасяне, защото е национално самоунижение и е провокация за правосъдието. Ако правосъдието се решава да фалшифицира истината за този казус, това има много мощно деморализиращо въздействие върху българската политика, върху българските граждани, защото става ясно, че такъв тон е даден от най-високо място, че трябва да живеем в регламент на избирателно правосъдие. Затова и коалициите са трудни за съставяне, защото електоратите помнят, обичат да морализират със стаената мисъл за корупцията като човещина в собствения им живот... Не става дума за убеждения, а за дебнещи предразсъдъци на електоралните тела и за едно спящо правосъдие, което не желае да арбитрира в среда на беззаконие".
В предаването "12+3" той подчерта - докато не се решим, че нещо в България трябва да бъде забранено по съгласие, че трябва да поставим червена линия, отвъд която собственият ни живот е бламиран и ние ставаме за национално посмешище, ние ще живеем в среда на нещо, което "прилича повече на групиране на разбойници или на шмекери, отколкото на отговорни политически лица".

Д-р Николай Михайлов е категоричен, че живеем в период на упадък на европейската цивилизация, тъй като има поход към това да бъде посегнато върху човешкия образ - що е човек, що е семейство, що е любов, що е смисъл, що е история, що е традиция:

"Произнасянето на тези неща дори ще звучат смешно и патетично. Цинизмът е рационалността на днешния ден. България има само една единствена възможност на разположение - да остане член на ЕС в едно лавиране, което би запазило нещо от капката достойнство на този народ, който е напът напълно да го загуби. Тези млади мъже, които се появиха през последните година - две, те са емблематични за едно корумпирано корпоративно съзнание, което няма интуиция за свързаност с народа си. Това не е техният народ просто".

Елитът не може да съществува в състояние на опозиция или коалиция, защото опозицията е лесна, а коалицията е сложно политическо упражнение, допълни още той.
"Президентската република е неосъществима възможност, но се тематизира днес поради отчаяното състояние да наблюдаваме инвалидизирана парламентарна власт. Електоратите са вероизповедни тела. Те се свързват в партии по фанатичен сектантски начин, независимо от всичко, което бива произвеждано на общата национална сцена. Всичко се понася, при положение че догматиката на една секта остава неприкосновена и предразсъдъкът е жив и здрав".

Според д-р Михайлов най-драматично корумпиращият компонент на българската политическа действителност е това, че не разполагаме с правосъдие, че то е зрелищно пасивно, вулгарно и цинично амортизирано от тези, които го управляват.

По думите на анализатора конфликтът между Украйна и Русия протича извън всяка логика, а Украйна е драматично губещата страна, тъй като на нейната територия се разгръща този конфликт за хегемония и нов световен ред. И смята, че не е възможно да се прогнозира, въпреки че има превес на предположението, че това ще бъде една проточена война.

"Не намирам логика в решението на руската страна да потегли в началото в Киев, да се помотае известно време там, след което да се върне обратно, като не е успяла да осъществи първата цел на своето нахлуване - защитата на уязвимите области. Какво витае в умовете на тези, които водят войната, е повече от проблематично. Тази война е извънредна във всяко отношение, включително и по отношение на непредвидимостта. Дали може да се случи мир? Всички се надяват на това. Мобилизиране на дипломацията ще стане, ако хегемонът, който е пряко ангажиран в тази война, разреши - САЩ. САЩ воюват в Украйна и чрез Украйна. Загубената война на украинския терен е катастрофа за свръхсилите, които са ангажирани в конфликта - Русия и САЩ. Това не може да бъде позволено. Продължават да настояват за военна победа на всяка цена. Трагически-гротескно това е изразено така - до последния украинец".

Най-страшното, което се случва в Украйна, смята д-р Михайлов, е тази нечувана безмилостност към украинския народ, която е "заслуга" на САЩ, които отдавна са решили да превърнат Украйна в шило, в инструментализирана страна, която да се противопостави на Русия за целите на нейната дестабилизация, политически безпорядък и дезинтеграция.
"Трябва да си извънредно наивен да си мислиш, че това не е цел и че САЩ са неспособни да жертват многомилионен народ. Има плач за украинците, но тези, които настояват за тази победа, настояват за проточване на изключителните украински страдания. Ние сме в разгара на много голяма трагедия и няма обозрими перспективи за приключване на този ужас".

Интервюто с д-р Николай Михайлов можете да чуете тук.

Източник: БНР


С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.01.23 21:38



Есенцитята (за Николай):

Най-страшното, което се случва в Украйна, смята д-р Михайлов, е тази нечувана безмилостност към украинския народ, която е "заслуга" на САЩ, които отдавна са решили да превърнат Украйна в шило, в инструментализирана страна, която да се противопостави на Русия за целите на нейната дестабилизация, политически безпорядък и дезинтеграция.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.01.23 21:36



Бактън от тая Украйна...

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.01.23 22:33



Пълни глупости. Да нема човек преки наблюдения, да се подлъже. Ама дори и да няма 10 месеца и резултатите вече трябва да си сляп или мнооого твърдоглав да ги не виждаш.
Иначе, тук горе долу знаем историята. Предполагам 1921, глодомора, 1939—1950, 1991 (тук Буш прави и невъзможното да се не разпадне Югославия и СССР), а и завземането (даряването преди това) на Крим, все САЩ са виновни ;)
И 2022 предполагам САЩ накараха Путин да почне широкомащабна война.

И както писах, с тактиката на салама, ако нема мир до март, ще почнат и настъпателни оръжия да идват.

====
Куманич, брат, вервай ми (или не), но имперското отношение на обикновенни руснаци към нас, източно европейците, е нещо вкоренено дълбоко. И това е в най—добрите, хрисими, роднини и приятели. Които ще дадат (или в моят случай са дали) последната си риза за теб.
Парадокс. Американците нямат и помен от подобно отношение. И помен. Нито в техните полит дискусии, нито в телевизията или чатове, соц мрежата. Нито в работата, нито в нашата община на живо. С малки изключения де, преди време.
Самочуствие и патриотизъм в САЩ много. Ама след Иракската катастрофа,когато беха зомбирани маса мои познати (пак хрисими хора) след 10 месеца война в Ирак се освестиха.

*използвам ‘хрисими’ — защото просто немога да ги опиша колко добри и мили и скромни. Не е за да “внуша” или да се подиграя.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.01.23 22:57



Честита Нова Година!

Комита, ама това с корупцията и липсата на правосъдие си е навсякъде. Ако ти кажа какви слухове се носят за нашите общинари — и какво излиза когато се скарат помежду си и почнат негативна кампания … София ряпа да яде. А при нас и прокурора и съдиите са избираеми. Таката че и за нашата районна прокурорка такава кампания и спретнаха, че схеми, аз на теб и на мен и прочие … и накарая нищо пак я избраха. Прекалено голям е района — близо 500000 човека.

===
Имам чуството, че всички сме селяни (то и сме реално тук селяни де). Ама и в съседните общини (включва Сан Франциско) е леж. Шуробаджанащина, ама не Нта степен. Племениците, любовници, братовчеди, чичовчи, бивши шефове/подчинени …
А уж сме най—прогресивната община.

===
“Ремонт на ремонта на новото строителство” на само една фирма, на 100ци километри магистрали … 21 години (толкова съм тук) се не спряха. Фирмата е на братовчеди на мъжа на Пелоси, които пък е син на мастит политик. Дето бездомен от Канада нелегален имигрант, комунист го нападна с чук в къщата му преди 2 месеца.


И ти за Борисов ми говориш.



===
В една фондация (Кайзер) познат руснак работеше по проект (незнам колко преувеличаваше) — 1 млрд изхарчили и накрая решили, че нема да стане и няма файда за “бедните” и цели проект под ножа. Само неговата заплата за година беше над 200 хиляди (през 2004, беше голяма заплата, сега вече е средна работа).

===
Нашето село дава по 25 млн на година за борба с бездомните (един лагер бяха, незнам официално май бяха 200 човека и нещо). Включително строеж на обществена полева (така ми се струва като я видя) баня, която излезе 208 хиляди на душ!?
Сега решиха, че много се харчи а файда никаква и даваме парите на съседният град да се оправя с нашите бездомни. Вече няма лагери при нас.

====
В съседното градче (реално квартал на нашият) с население 6100 човека, шефа на полицията за 2020 година получи 356000 заплата и бонуси. Кмета каза, това е нормално, основната му заплата била само 270000 и била на базата на средното за съседните общини. И този шеф бил толкова ценен кадър, че го откраднал от Севастопол (друг съседен град) и затова бил бонуса. Ковид, мовид. Ако не вярваш, ще ти пратя официалната дискусия по въпроса. Накрая кмета каза — които не е съгласен да идва да става кмет. Той немож да си губи вече времето с кметуване и да ни слушал критиките.

===
Откриха линия на влака (бързо метро).
Билет 10$ — реално разходи 64$ за превозване на пътник на 100 км. Средна заплата на администрацията 210000 на година. Шефа и борда (на не пълен ден) с над 350000. Има 4 влака на ден в едната посока и 4 в другата. Ако не ти се вярва — и за това мога да ти пратя отчет. Виж за строежа много евтино го построиха в сравнение с околните общини.

====
Мен ми се струва, че сме много критични към себе си. Не ми се сърди.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.01.23 23:07



Ми много хубаво, но ние имаме да ви догонваме (което никога няма да се случи), пък тогава да казваме, о, ама то навсякъде е така. Не става, базата за сравнение е различна, за да генерализираш, че и у вас е като у нас. Като е навсякъде еднакво, що не си стоя тук? Щото там са си насмогнали на масрафа, затова си раздават бонуси и крадат от социални програми, строителство и прочие. Мрънкали сме били, ми мрънкаме. Ела, поживей тук, опитай да направиш фирма и да поработиш 2-3г. Ще избягаш с 200, по морето ще вървиш и ще разправяш, че това у вас е нищо. Вие имате държава, с всичките и кусури. Тук държавата е номинална. На хартия.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано03.01.23 01:03



Хахаха … благодаря за времето което отделяш. Сериозно.

Между другото — като програмист, Силиконовата долина беше мека. И затова последната година в университета ме взеха на работа (с работна виза) в голяма американска фирма.
Уволниха ме 6 седмици по—късно, без един ден да съм свършил нещо, просто удари кризата. От яд се върнах в България, от където бях напуснал доста доходна работа. Ама жената не дойде в началото с мен и ме натисна да приема следващата работа. Че и тя да видила свят. А тя е смес шоп (трънско) по майка и македонка (Солун—Велес) по баща. Изключителен инат, та даже “тепегьоз”. И така и останах. В България, колегите ми не правят % по—малко пари или не живеят по—зле. Даже обратното.

====
Иначе, когато ме съкратят следващият път, не ми дреме ще се прибирам :)
Всичко пари на света не струват, че не бях по дълго с майка и татко.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано03.01.23 01:14



Още нещо, ако позволиш

Попадна юга ми две книги за “създаването” на държавата в САЩ и системата за управление.
Основата е “общото право” и “селските общини само управление” — започнатп през 12-13 век. В Щатите взети от католиците и краля — е “гражданско право”* — но те са по—късно присъединени. Революцията в този контекст е само вододел, не начало.

Доста се връзва с теорията ти за “софтуера”, които гърците са ни прекъснали 11—12 век и последващото провинциално развитие.

** не ми е най—пълно ясно разлика между общо и гражданско право (закон). Сигурно ти по—добре знаеш. Но знам за развод, женитба, договор и прочие е доста различно в тези щати.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано03.01.23 13:54



На този и гилдията му им е отговорено много отдавна по правилния и точен начин, мисля.
В духа на снощния филм (щото още ми се плаче от него, а го чаках с нетърпение):

ЗАЩО НЕ СЪМ...?

Защо не съм и аз поет,
поет като Пишурката?
Ех, че ода бих направил
на баба си на хурката!

Защо не съм и аз поет,
като Сапунова трети!
Че запял бих, че възпял бих
на владиката конете!

Но защо не съм Владикин,
да напиша чудна драма -
за жабите, за мишките,
и боят им с цар Радана?

Защо не съм и Войников,
плодовит, прочут списател,
да съставя и молитви
на нашия цар създател?

Защо не съм и Пърличев,
да преведа Илиада;
но с такъв превод, за който
и лобут да ми се пада?

Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея"?

Но защо не съм и Вазов,
"вярата" си да възпея:
че ще стане вълк овцата,
а певците като нея?!

Този (Н.Михайлов) е психиатър, нали така - Кой ще помогне да открием един излекуван от него?!
Бил е и преподавател, нали така - Кой ще помогне да открием един негов ученик, да се е въздигнал та прославил та даскала си, та Академията му!?

Сещам се за Прокопий Кесарийски, за успокоение на душата. Не от 12ти век... От 6ти век нищо не е мръднало в нечии кратуни и няма шанса да шавне. "За градежите" - ей го! Далаверата на държавната институция за "благото" на империята. "Тайната история' - Далаверите в двора и дипломацията. "За войната" - как се бият, ама не баш и побеждават.
И... Народа прост. И пати. Мор, чума, недоимък.

Това е в устата на всеки член на професорския еснаф (не всички професори са еснафи, но всички в професорския еснаф са професори). Поантата им винаги колко хората сме им прости.
Е, как бе... Мама му дейба (израза не е мой, а на професорите, доктори, хонорис кауза Бойко Борисов и Христо Стоичков, не ме кълнете мен). Та нали това е идеята - ние да сме прости, вие да ни ограмотите. Ерго : ако ние все си седим прости, то какви професори сте вие бе!?

Аххх, как полудявам понякога! Ако са ми пред очите в определен момент ще им забивам по един тукат в зъбите, па нека се разчуе.
После ми минава. Ама продължавам да се чудя: Добре бе, лош материал сме. Вие сте убавите. Ами идете по света бе! Научете на нещо някой друг някъде. Другаде получете полагащото ви се признание, па се върнете богати и честити.
Никой по света не ги знае тези уникални тукашни мозъци и чеп за зеле не им дава.
Напоследък се изхитриха, да си ебе майката ( не, не е мой бе този израз, на докторите е). Вече и света им е прост. Дават ни го като успокоение, един вид.

Не бе... Стига глупости! Честно - не мога да ги трая повече тия! Много дразнят.
Въпроса започва да опира до достойнството на който ги чете или слуша. Все някой някъде няма да им издържи. Много близко плуват до онова ниво на културно общуване с масите, което преваля барата и става потоп. Доста от тях го съзнават и сякаш точно това целят.
Те си мислят, че народа тях ще последва и набие "лошите". Ама не бе, хора! Народа вас първи ще набие бе, ей!

Не може такъв тон, така да се изразяваше ти по отношение на народа и държавата си. Ние, обикновените хора можем, но точно вие не бива да го допускате и трябва да оборвате подобни твърдения. Не да ги раждате такива.
Това е призванието да си будител, учител, професор. Ако народа вас загуби - всичко губи.
Слава Богу, намират се и свестни.
За справка - Ботев горе.

"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея"



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано03.01.23 14:11



Много точно.

За много години, жив и здрав да си!



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: leyte]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.23 14:19



...Те си мислят, че народът тях ще последва и ще набие "лошите"...

Който има малко акъл и гледа реално, знае, че при такива ситуации в България патакламата се обръща във "всеки против всеки".



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 16:50



Колко според теб са прогламистите в България?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 16:53



Ааа, много си е хубав доктора. Възрастен, минал му живота, няма за какво да се бори, задръжките му паднали, казва си истината, не го е грижа кой не го харесва. Ядосваш се, защото удря на място, рахатлък разваля, от комфортна среда вади. Щом искаш да го удряш, значи е напълно прав доктора, излекувал те е от омаята в която живееш, събудил те е.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.01.23 16:51



За вътрешнополитическия анализ е прав.
За другото, след прочетеното почвам да се чудя кой кого нападна на 24 февруари.

Много гадни тези янки, че внушили на Путин да бомби болници и да праща танкове в съседна суверенна държава.

Редактирано от goga на 03.01.23 16:53.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 16:58



Много консерватори в България, вдигнаха ръце от либералната демокрация и намират отдушник в твърдата ръка на Рутин.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.01.23 17:47



Този (Н.Михайлов) е психиатър, нали така - Кой ще помогне да открием един излекуван от него?!
Бил е и преподавател, нали така - Кой ще помогне да открием един негов ученик, да се е въздигнал та прославил та даскала си, та Академията му!?


От Уики:

Завършил е медицина и теология. Работи като психиатър, а след това като преподавател по психиатрия от 1996 до 1998 г. После преподава психология в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ и в Нов български университет.

Ами потърси някой от НАТФИЗ



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано03.01.23 17:54



М, събудил той...
Тия камбани що пъти съм ги чувал!

Цял живот човек си ги слуша все същите дъртащини, как днешните за нищо не ставаме. Настоящото - предвестник на Апокалипсиса.

Иначе си прав, удрят рахатлъка. Той с нищо не ми е помогнал за имАнето и в Имането, обаче ми го рути!? От къде накъде!
Егати психиатъра, дето вместо да ми помага, да ми дава сили и подкрепя, той ми сипва още лудости!

Превърнаха негатива в догма. Няма цяр за душата. Нещо като в будизма, източно, да ти подготвят психиката за житейския ти път. Но не за мисията ти, а да тегли и за зор. При това дяволски някакъв, няма нирвана и прераждане. Няма и шанс за възраждане. Всичко води към пъклото приживе и посмъртно, че и от време оно.

В България се открива нов дял в социалните философИи. Или може би откриват старите. Нещо като онези вЕщари или изперкали попчета, дето видят ли тълпа и надават вой - Покайте се грешницииии! Иде краяаааат! Допуснахте дяволът в дома сииии!

Нали сме се разбрали - няма лошо, няма да ги бием. Те са си наказани сами. Само като ги срещнем, минат ли ни пътя, кръстим се, завъртане три пъти и плюни по вятъра, да я закара надалеч.

П.п. За много години!



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано03.01.23 17:56



Артисти ей!
Пълно с артисти. Няма кой да копае, сами останахме. И рахата ни развалят, мискините!





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 18:02



Не съм чувала за него...
Нечетлив ми е. Няколко пъти опитвах.... но не можах да го дочета цялото.

"България няма правителство, защото не го заслужава, а не го заслужава, защото политическата немощ е и на елита, и на електоратите."

Имали сме много служебни правителства. Бързо съставени...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 18:42



Доктора е основател на ДСБ, верен съратник на Костов и 1 мандат народен представител.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 18:43



То има 2 вида психиатри. Едните ще те дундуркат, за да ти взимат парите, а другите директно ще ти заявят в очите какво виждат, за да се сблъскаш челно с проблемите си и да започнеш да търсиш начини да си ги разрешаваш.
За много години!

Земем си спретнем една пловдивска сбирка? Четворка за белот



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 19:11



--- ааа от загубилите позиции във властта. Това обяснява черногледството.

Аз кандидат политико-психолог.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 19:13



Ами вместо да анализираш личността му, анализирай тезата му



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 19:19



Все ми се струва, че българите сме заети предимно с това да покажем кого/какво не искаме, отколкото кого/какво искаме.

Аз кандидат-народопсихолог.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.01.23 19:39



Доктора е основател на ДСБ, верен съратник на Костов и 1 мандат народен представител.


Между другото, той бе в журито за одобряване на кандидати за народни представители от ДСБ по онова време. Знам го от мой сродник-кандидат, който бе впечатлен от него.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 19:41



.... ааа подходила съм рефлексно професионално в първото ми включване в темата. Ето написаното:
=====================================
"България няма правителство, защото не го заслужава, а не го заслужава, защото политическата немощ е и на елита, и на електоратите."

Имали сме много служебни правителства. Бързо съставени...
========================================

С неговия аршин - следваше да не пропуска да отчете, че има и политическа мощ.....
....... на Президента и електоратът му.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.01.23 19:44



България няма правителство, защото не го заслужава, а не го заслужава, защото политическата немощ е и на елита, и на електоратите

Ми електората си е виновен защото избира такива айдуци като ПП"ПП", ГЕРБ, БСП, ДА или поредния спасител. А айдуците са или на хранилка или на юлар.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.23 19:52



Просто е. Не искам в България да се стига до ситуации , както в миналото, при които се стига до извънсъдебни разправи.В българското общество не може да има "нашите против вашите" или "добрите против лошите". Неминуемо се стига до "всеки против всеки".



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 19:54



Ами да, ето и ти, не хареса написаното от доктора и веднага изрази мнение. Не написа колко е прекрасно и перспективно у нас



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.23 19:53



Твърдата ръка е опит за компенсация на мекия хуй.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано03.01.23 20:12



Комита, аз за себе си само мога да кажа, защо и как съм емигрирал. Всеки си има собствена история. Някой се върнаха вече.

Между другото в Индия са милиони програмистите и нестигат ;)



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 20:16



Значи и Индия е успяла и просперираща държава, с равни условия за развитие



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано03.01.23 20:21



Имах в предвид, може много да са програмисти в България, незнам ;)

Иначе, има някой градове и квартали в Индия — където са впечатляващо уредени. Аз като работех в България, директора, ни приказваше “работете, че в Индия за този проект го правят за по $50”. Остави, ами и аз горе долу вервах. Е после колко ми се смяха колегите, 2001г, оказа се, че в Индия те са взимали, а и нашата фирма е плащала бая по—високо, отколкото аз съм взимал в София. И да не кажеш, че са ни били лоши чорбаджите в София, фирмата беше джоинтвенчър на фонд на Сорос, БТК и БАН—аджии ;)



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 20:23



А айдуците са или на хранилка или на юлар.


Свободата Санчо...




Получават ли хонорари за изявите си в медиите политиците?



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 20:30



Е, със сигурност ай-ти, не могат да бъдат представителна извадка, колко успешна е една държава, има ли социална справедливост в нея и действа ли върховенство на закона.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 20:31



Разбира се, че получават хонорар



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 20:33



Правова държава - "за" такава съм.


.... стига законите да са читави.
"За" приемане на читави закони съм.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 21:07



Ами да, ето и ти, не хареса написаното от доктора и веднага изрази мнение.

Не аз, а медиите са проявили интерес към него.

У нас? Ами без Нашата партия.... по-бива.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 21:13



Няма партии, има икономически групировки



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 21:19



икономически групировки

.... с експерти теолози?





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 21:18



С каквото си избереш



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.23 21:53



... важното е да е на твоята.
Да, ама не.
Лаладжия...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 22:03



....ааа финансови богове не избирам, не им се и кланям.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 22:04



... важното е да е на твоята

Така като каза, та се присетих, ти не му ли беше фен на тоя, даже го сравняваше с Тодор Александров?

Министър-председателят на Полша Матеуш Моравецки каза на пресконференция днес, че неговото правителство е много критично към всякакви опити за прославяне на украинския националистически лидер от Втората световна война Степан Бандера, съобщи ПАП за БТА.

Украинската въстаническа армия на Бандера е отговорна за Волинското клане през 1943-1945 г., при което украински националисти избиват около 100 000 поляци в регионите Волиния и Източна Галиция, които преди войната са част от Полша.

"Ние сме изключително критични към всякакви действия за прославяне на Степан Бандера, тук не може да има нюанси", каза Матеуш Моравецки. Той добави, че планира да постави въпроса "много, много решително" по време на следващите си разговори с украинския премиер Денис Шмигал.

Изявлението на Моравецки е във връзка с отдаването на почит от украинския парламент вчера на Степан Бандера - украински националистически лидер по време на Втората световна война, отговорен за убийството на хиляди поляци и евреи.


Източник: epicenter.bg


С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 22:06



Аз вече му загубих нишката кое след кое следва



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.23 22:11



Сравнявам го с Иван Михайлов. И да, Степан Бандера е украински националист. Подобен на много други националисти по света.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.01.23 22:18



Мисли, за изсичане в камък, рядко спохождат нас простосмъртните.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.01.23 22:17



Демек, националистите стимулират масови убийства



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: T a n y a]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.01.23 04:02



Прадядо ми Евтим, образован човек и майстор в няколко занаята отива на фронта 1912 с чин фелдфебел, 36 годишен, с 4 деца на възраст между 12 и 4 години и воюва до края на 1918.През 1925 сърбите отвличат единствения му син на 17 години и още един негов връстник от българска територия в района на границата и ги нарязват на парчета.

В един момент след това сам изработва каменен кръст, който слага при фамилните гробове й на него написва:
"Благословен человеческий род и семействата му и световно знание и съзнание, чисти ръце и пречисти сърце, блага воля и желание безсмъртие".

Нещо като пацифистки афоризъм, нещо като толстоистки, нещо като християнски - негов си.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано04.01.23 10:17



Оставил е следа... Човек сведе глава, помълчи....



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.01.23 20:36



За сведение на Николай (щото много се вълнуваше за лагерниците от Азовстал в Еленовка):

Генсек ООН расформировал комиссию ООН по установке фактов обстрела колонии с украинскими военнопленными в Еленовке.

Ничего вразумительного эта комиссия не родила и родить не могла, так как не могла же она открыто сказать, что это ВСУ обстреляли колонию с собственными военнопленными. По тем же причинам, по которым МАГАТЭ не может сказать, что ВСУ обстреливают ЗАЭС, а ОЗХО не может признать, что боевики осуществляют постановочные хим.атаки в Думе.

Фактически, комиссия ООН просто использовалась для профанации расследования, что было вполне ожидаемо.

https://t.me/boris_rozhin/74526



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 04:03



Разформирована е, защото руснаците не са я допуснали до мястото на разстрела.



Куманич, интелигентен си, проверявай поне официалните обяснения, преди да се доверяваш на определено лъжещи източници ;)

Как и да е, те и Украйнците хич не си поплюват — имаше едно видео с разстреляни полу—пленници. Войната отива към ПСВ със всички произтичащи от това зверства.

А комисията на МАГАТЕ — написа че в централата има руски военни машини (по—точно военни машини, без оточнение на кой са). Както и зафиксирани обстрели. Без пак да могат да са допуснати да определят от къде са обстрелите, не са допускани навсякъде:

Шефа на МАГАТЕ:

There were soldiers, tanks and armored trucks everywhere. The Russians are actually using the nuclear plant as their military base.



Както виждаш, дори 8 за най—дребни и лесно проверими факти, руските пропагандисти лъжат. Не съм сигурен защо, но явно има хора връзват им се.


Редактирано от nikolayds на 06.01.23 04:17.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 07:44



Разформирована е, защото руснаците не са я допуснали до мястото на разстрела.

От Ройтерс са поизвъртяли думите на Гутиериш. Наша медия казва:

„Генералният секретар реши да разпусне мисията за установяване на фактите за инцидентите от 29 юли 2022 г. в Еленовка поради липсата на условия за изпращане на мисия на мястото“, каза Дюжарик.

https://www.actualno.com/europe/oon-prekrati-razsledvaneto-na-vzriva-v-elenovka-news_1876842.html

Едно е да не те пуснат, друго е ти сам да откажеш да отидеш, ако руснаците не могат да ти гарантират, че по време на посещението няма да има обстрели на Еленовка. А могат ли руснаците (и дядо Господ) да гарантират, че укрите няма да стрелят нарочно по време на мисията?

А комисията на МАГАТЕ — написа че в централата има руски военни машини (по—точно военни машини, без оточнение на кой са). Както и зафиксирани обстрели. Без пак да могат да са допуснати да определят от къде са обстрелите, не са допускани навсякъде
There were soldiers, tanks and armored trucks everywhere. The Russians are actually using the nuclear plant as their military base.


А ти още ли вярваш на идиотската версия, че руснаците се самообстрелват? Демек, руски оръдия извън АЕЦ стрелят по по колегите си в периметъра на АЕЦ ?А пък специалистите на МАГАТЕ са специалисти по ядрена безопасност, а не специалисти по оръжейна балистика.

Както виждаш, дори 8 за най—дребни и лесно проверими факти, руските пропагандисти лъжат.

Ами не лъжат... Просто има канарчета дето кълват на политически коректното говорене на представители на англо-саксонския свят. (Въпреки, че Гутиериш и Гроси не са англосакси)



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 15:53



Куманич, аз нищо не вярвам, освен в Бог, жената (ако ме хване) и конкретни познати хора ;) Доверявам се на експерти в определените им области, но като мога проверявам. Но и аз съм се хващал на слухове де.

Просто — това което беше цитирал и по двата случая, Еленовска и ЗАС е лъжа. Сега гледаш някакви преводи и се опитваш да ‘йезуитваш’ с кои какво искал да каже ;)

Както и да е. Руснаците са превърнали ЗАЦ във военен лагер — съхраняват(ли са) техниката си там. Защо, може да спекулираме, но най—вероятно за да не ги сполети Хаймърс или Ескалибур.

Освен това, лятото Россианите заплашваха с Атомна бомба, мръсна бомба (от Украйна) и взрив в ЗАС, ако Украйна атакува. Даже правиха нелепа постановка с десант, които избили (помниш ли филма в които след време се появи в цялост с командата ‘ставайте’ и ‘украйнските десантчици’ станаха и се хилеха). Така че, нищо не изключвам. Без значение е вече. След като Си заповяда (или настоятелно посъветва, ако ти харесва повече) на Путин да спре с говоренето за атомно оръжие всичко обстрели и заплахи спряха. Поне за сега. Това е положително.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 17:06



Както и да е. Руснаците са превърнали ЗАЦ във военен лагер — съхраняват(ли са) техниката си там. Защо, може да спекулираме, но най—вероятно за да не ги сполети Хаймърс или Ескалибур.

Имаш ли си представа каква е площа на ЗАЕЦ ведно с прилежащото градче Енергодар? Разбира се, че ще има разположена техника (основно ПВО) за защита на съоръженията на АЕЦ, както и на градчето. Съвсем естествено е... Но укрите твърдяха, че и в реакторната зала имало струпана техника. Инспекторите разбира се не откриха нищо подобно. А Хаймърс си стреляше, както по обекти на ЗАЕЦ, така и по жилищни сгради в Енергодар.

Освен това, лятото Россианите заплашваха с Атомна бомба, мръсна бомба (от Украйна) и взрив в ЗАС, ако Украйна атакува.

Явно сме следили различни информационни канали. Кой, кога е отправил заплаха за употреба на атомно оръжие? (да оставим настрана нас форумците... дори и аз виждах за възможно и допустимо използването на тактическо ядрено оръжие). Иначе руснаците пуснаха сигнал, че Украйна готви мръсна бомба. Явно сигналът е бил достатъчно убедителен, че да предизвика съответна проверка от МАГАТЕ в Украйна. Която проверка уж нищо не откри. Но и дори "неоткриването" бе достатъчно да се предотврати победен замисъл. А взрив в ЗАЕЦ (взрив на реактор) е невъзможен, но е възможно удряне на хранилищата на радиоктаивните материали (течни и бетонирани)

Даже правиха нелепа постановка с десант, които избили (помниш ли филма в които след време се появи в цялост с командата ‘ставайте’ и ‘украйнските десантчици’ станаха и се хилеха).

Я разкажи. Не съм срещал такъв филм (може да е украинска постановка за да омаскари руснаците). Но срещнах някъде информация за близки, които издирват безследно изчезнали морски десантчици воювали по същото време на фронта срещу Енергодар.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 19:02



Заплахата — Медведев, какви ги говори лятото? И особенно писа? А Путин като изкарваше Атомната си триада (поне по негови думи)? И той ли не заплашваше? “И ето не блеф”. По официални от тези двамата…

Мислиш ли, че Си ей така каза “използването, или даже заплахата за използване на ядрено оръжие в Европа е неприемлива”.



За ЗАС — снимките на военната техника дадени от МАГАТЕ бяха от площадките на реакторите и техническите сгради около тях. И не беше ПВО, а градове, камази и БТР—ри. А около сградите имаше украйнски снимки на танкове, ама айде ти на това не вярваш.

Филм за “отразената атака” на десантчици — показан по руските (и даже на български) форуми и телеграфи и военкори. С налягали убити украйнци. И после на Телеграм се появи пълната версия.

/

А ето ти оргиналната новина, ама като ги хванаха махнаха видеото



Има на туитър един куп подправени (показват кака са подправени) и то тъпо подправени филмчета от “Риа Новости”. Но това с десантчиците беше заляло и Телеграм каналите за ден два.

Редактирано от nikolayds на 06.01.23 19:10.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 19:18



Филм за “отразената атака” на десантчици — показан по руските (и даже на български) форуми и телеграфи и военкори. С налягали убити украйнци. И после на Телеграм се появи пълната версия.

https://nypost.com/2022/09/07/ukrainian-soldiers-troll-russians-by-playing-dead-in-video/


Ха, ха... нелепа театрална украинска постановка... Човеко, не ти ли светна сигналната лампичка още показването на ръчния часовник с червената звезда вместо числото за 12 часа?



Каналът е на украинския телеграмист Кристиан Ударов (Традиція і Порядок). А кой е "руския" първоизточник? (щото след малко ще започнеш да твърдиш че К. Ударов е цитирал руски канал).

А в статията особено забавен е следния пасаж:

Украинският канал, който сподели пълния запис, заедно с „възкресението“ на войниците, твърди, че Кремъл е продал редактираното видео заедно с новината, че руските войници са елиминирали украинските диверсанти в Енергодар.





Ники, не кълви на гола кукичка... Обидно е за твоя несъмнен интелект

Редактирано от cumanich126454 на 06.01.23 19:23.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 19:31



Заплахата — Медведев, какви ги говори лятото?

Медведев заема една куха длъжност, от която нищо не зависи. Е, говори неща, които официалните политици не биха си позволили (това е позволена на шутовете). Наскоро направи една шеговита прогноза за 2023 г. като една от неговите "прогнози" бе за война между Франция и Германия, разпадането на САЩ и Мъск за президент:



Майтап бе Уили...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 20:29



Куманич, видеото и новината за ЗАС — беше разпространено по руските Телеграм канали. И военкори. Сега казваш — провокация. ОК. За ден са я организирали (новината до видеото имаше 2 календарни дни разлика в пускането). А за самата новина с убитите Украйнски командоси им верваш. Твоя воля.

====
Обаче че, да пускаш пак през ушите явните лъжи — за Ядрената заплаха, ЗАС и за Еленевка?!

Забележи, пускам цитати за заплахите, ЗАС и Комисията от Медведев, Путин, Си, Шефа на МАГАТЕ, Гутиереш. По официално от това и по—близо до върха няма.

Но пак — твоя воля, да вярваш в “конспирации”, в “специален, полит коректен, англо саксонски език” и Т.н. Пак, твоя воля.

===
А за кухата длъжност, на която е Медведев и както какъв се срещна със Си,

Към онзи момент (сега и а още една):

Заместитель председателя Совета Безопасности Российской Федерации с 16 января 2020 года. Председатель партии «Единая Россия» с 26 мая 2012 года.

===
Явно Си е бунак да се среща с Медведев, на куха длъжност. Пак Твоя воля да вярваш, че е Медведев е на куха длъжност и неофициален блогер.

===
В кръга на “майтапа”, Хитлер, а след него и Царство България обявяват война на САЩ. Ние даже я обявяваме символична. Е знаеш какво става след това.

Редактирано от nikolayds на 06.01.23 20:32.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 20:50



Куманич, видеото и новината за ЗАС — беше разпространено по руските Телеграм канали. И военкори.

Да бе... ама кой е първоизточника? Ах, да Кремъл е продал видеото на Кристиан еди кой си... И оттам тръгва лавинното разпространение на фейка... Който иска да ни внуши, че е нямало никакви украински десанти (а те бяха два) за овладяването на ЗАЕЦ. И че всичко е руска измислица... Само не питат съпругите на безследно изчезналине десантчици, които все още ги търсят... Между другото руските медии тогава казваха, че десанта не е успял и никой не е дебаркирал на левия (руски) бряг. Потопени били няколко катера, другите са се върнали обратно... А в скеча оня с часовника ни брои 38 трупа. Барем малко боя за кръв да им бяха сложили...


---
Кълвем ли, кълвем... И то на гола кукичка?
Обидно е за интелекта някак си...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 21:06



Отново — твоя воля. 2 календарни дни — видеото на 3 септември го гледах на руските телеграми, новината беше от 1 септ. Може 1-2 дни да съм се забавил, Ама ти верваш на новината (при полу е ние, че руснаците снимат всякакви ДРГ от Крим, Курс или Москва май беше). Тук го подчертавам — и двете може да са провокация на Украйнците. Може да не са. Но руските легла и и военкори ги разпространиха. Въпроса беше — може ли да се вярва на руските военкори и Телеграм канали. И това видео (дали е украйнски или руски фейк) е показателно. Както и цитата, който беше дал в началото на дискусията.

====
Иначе, надявам се, вече да не трябва да спорим за Ядрените заплахи, ЗАС — МАГАТЕ и еленевка — комисията (не какво се е случило, и в ЗАС и в Еленевка, не споря какво се е случило/случва).

====
Ще се скрия за 10 дни от новините и форума, че много слухове за още една мобилизация, докато не се чуя с кръсниците и родата. Не съм се обидил нещо ;) имаме си уважението с теб, надявам се. Въпреки че си от Сливен, а един съсед на село беше от Сливен и ме тормозеше като малък. Освен ак9 не се казваш Пламен, с баба от Дъбово и набор 1973. Тогава — това си ти — още те помня на мачовете на моравата как се блъскаше.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 21:31



видеото на 3 септември го гледах на руските телеграми, новината беше от 1 септ. Може 1-2 дни да съм се забавил,

Аха.. Клипа първо го е пуснал украинеца Кристиян еди кой си... После други (вкл. и руски) TG-канали го разспространяват.

. Разбира се Кристиян е купил е клипа от Кремъл. . Христо Грозев ряпа да яде.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.01.23 21:34



Въпреки че си от Сливен, а един съсед на село беше от Сливен

Не съм от Сливен. (вероятно ме бъркаш с друг форумец). Живея в едно полу-западнало градче в Западните Родопи.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.01.23 22:02



Вероятно :) извинявай.
Никога не съм бил в Родопите, освен във Бачковският манастир.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.01.23 07:42



И се носи една мека топлина?





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.01.23 09:52



С това ти изказване за Х. Грозев, както и от цялата ти дейност тук на форума (и не само тук), спокойно за теб може да се каже, че си от хората в България, които съдействат всичките брътвежи и хибридки идващи от Русия, да пускат корени и нас.
Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но докато у нас има такива хора, оправия за тази държава няма да има:



Редактирано от kuduger965O6 на 09.01.23 09:54.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.01.23 12:43



Христо Грозев и хищната хиена Лена:





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.01.23 15:24



Да оборим недоразумението Волгин и неговите "от нищото" и "за отрицателно време" по отношение на Христо Грозев:


А за трифоновото скудоумие, пърдон догановата патерица и неговата безобразна от всякаква гледна точка песен за Лена, дори не си струва и ред.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.01.23 15:25



Всъщност куманича нищо лошо не е казвал за Грозев, но теб явно много те стяга чепика да дрънкаш по тази тема. Няма ли някакви други форуми, където да коментираш тези твои тръпнения по темата?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.01.23 15:32



Имаше доста какво да се коментира по случая, но тук мина някак ей така, а са се дъвкали далеч по-дребни и банални теми.
Тази не е такава. Русия си позволява много с този голям българин. Не е да се подминава и замита. Утре може с други българи да опита подобно нещо...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.01.23 15:34



Със сигурност много от нас, имат много какво да кажат по темата, но не го казват. Форум Македония.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.01.23 16:20



Русия си позволява много с този голям българин.

Живее във Виена... Сега е по щатите някъде. Гражданин на света по една случайност владеещ български език. А пък Русия кротко го предупреди, че ако пристъпи границите на РФ ще бъде арестуван. Но няма да го доставят с чувал от Виена (а ла Татарчев). Или ще го краднат дори ако са е скрил в Аржентина (като Айхман). А този не е журналист. Журналист е Боян Станиславски например:





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.01.23 16:29



Фрогнюз публикува досто подробно животоописание на Христо Грозев. Бил свързан с Русия - правил бизнес там и е натрупал сланинки от това. И май е бил женен за рускиня според други източници:

...След обучение в университета на Сорос и първия си опит в радио бизнеса, Грозев заминава за Русия: в средата на 90-те той получава работа в Metromedia на бившия американски разузнавач Джон Клуге. Той проявява интерес към руските телекомуникационни мрежи, а Грозев се занимава с развитието на радиостанции: той стартира руските активи на компаниите Eldoradio в Санкт Петербург и Radio Nika в Краснодарския край.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.01.23 18:08



Ми да, в нашия парламент миналата седмица изслушваха небългарин, а пък наградата на европейската преса за разследване се дава на нежурналисти.



Да видим сега подробно,
кой е Христо Грозев:
Грозев е български гражданин, който живее от години в чужбина. Роден е в Пловдив през 1969 г., там завършва и английската гимназия. През 1995 г. се дипломира в Американския университет в Благоевград със специалност „Медии и Масови комуникации“.

Започва да работи като репортер в Пловдив като 17-годишен, после работи за частното радио „Аура“. Профилът му в LinkedIn съобщава, че в средата на 90-те той заминава за Русия, където работи за местни клонове на американската Metromedia. Нататък, по думите му, той придобива и продава медии в Русия, България, Нидерландия и други страни.

В България името му доби популярност през 2011 г. Това стана покрай компанията BG Privatinvest GMBH и смяната на собствеността на пресгрупата, издаваща вестниците "24 часа" и "Труд" след оттеглянето на германските издатели от ВАЦ.

Собствеността беше разпределена между BG Privatinvest на Грозев и австриеца Карл Хабсбург-Лотринген от една страна, и Любомир Павлов и Огнян Донев от друга. Впоследствие се стигна до конфликт между двете групи инвеститори, в резултат на което делът на Грозев и партньора му се понижи до 9%, вместо първоначалните 53%. По-късно Павлов и Донев станаха обект на масирани прокурорски и данъчни проверки и в крайна сметка се отказаха от издателския си бизнес.

Тази история остави върху Грозев в България етикета на бизнесмен, а инцидентното представяне на разследванията му, правени след 2015 г., не спомогна за "превръщането му" в разследващ журналист в очите на много българи.

"Белингкат"
От 2015 г. Грозев работи за интернет изданието „Белингкат“, създадено само година по-рано. Сайтът е основан от бивш блогър и е базиран в Нидерландия. Извършва разследвания с помощта на методи, които журналистите използват рядко или никога – търговия на данни, проследяване на геолокация, анализиране на открити източници чрез съпоставяне на дигитални изображения, подробен разказ от първо лице за това какво точно е направил авторът, за да се добере до една или друга информация.

Професионалната журналистика не приема някои от тези подходи (например покупката на данни на черния пазар), но сама търси начин да се обучи на други, ако не ги владее (например да намира и съпоставя изображения от открити източници).

Обичайното представяне на „Белингкат“ е като на сайт за разследвания, който комбинира гражданската и традиционната журналистика. Двата вида дейност влязоха в глобален конфликт още със зараждането на блогърите, които не са обвързани с етичен кодекс като журналистите. "Белингкат" е една от световните платформи, която "сдобрява" тези два лагера, без да ги обединява.

Повечето разследвания, цитирани дотук, са направени заедно с традиционни медии от Германия и САЩ. Самият Христо Грозев и руският журналист Роман Доброхотов (днес в изгнание), получиха през 2019 г. Наградата на европейската преса за разследването на отравянето на семейство Скрипал във Великобритания.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.01.23 18:19



Да видим какво мисли Анна Заркова (истински разследващ журналист) за Ристю от Пловдив:

Колко било лесно…
Анна Заркова

Да не съм чула вече някой колега да каже, че да си разследващ журналист е трудна работа! Един разследващ журналист, роден в България, днес по Би Ти Ви разказа как е. Подвизаваш се в младостта си в корпоративния свят, в свободното си време купуваш вестник „Труд“ и го продаваш. Така ти става хоби репортерската работа, записваш се във вестник „Ню Йорк Таймс“ на щат, обаче си живееш в Австрия, седиш си на компютъра във виенския хол и си разследваш това-онова. Така разкриваш руските шпиони в Алпите и получаваш награда. И се отбиваш при Хекимян да му разкажеш как и кога офицери от КГБ и ГРУ тайно се разхождат между Швейцария и България.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано09.01.23 18:30



Ей това е днешна Русия, според логиката на Анна Заркова: забранява (според Митрофанова) на "диванни журналисти", проходили с вестнико-продажби, да влизат в "могучая" по неясно кой член от конституцията и.
Ма то да се смееш ли, да плачеш ли с такива като Волгин и Заркова.





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано09.01.23 18:38



Ти сега седна да се ебаваш с щерката на генерал-майор от ДС Леонид Кацамунски!
Петър Волгин - рожденното му име е Петър Петров Георгиев и е роден в София на 28 септември 1969 г. Баща му е с руско потекло и поради тази причина избира за фамилно име фамилията на далечните си прародители. Баща му е бил говорител в радиото още 20 годишен, след това е работил като драматург в няколко театъра и служител в Рекламния отдел на Българското национално радио.
Как дръзваш!!!



Тема Х. Грозевнови [re: NAVYBG]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано17.01.23 16:03



и неговото навременно включване:


И кой е Дарко Тодоровски:




Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: NAVYBG]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.02.23 18:17



Не им е лесно на австрийците:





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 18:29



В превод, Христо Грозев се прибира при разведчиците си, след като е бил осветлен като агент на чуждо разузнаване (не българското).

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 21:25



Най-накрая един достоен пловдивчанин и вие да го оплюете. Костя каза, че бил Ми-6, вярно ли е? Иначе австрийците изгониха 4 русняци, щото австрийският президон беше в Киев.

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 21:38



Не го ли помниш, когато искаше да купува Труд и 24 часа? Тогава общественото мнение не беше на негова страна, защото играеше под масата и с неясни капитали. Този нямаше фенове тогава в България. После изневиделица изскочи отнякъде и се представи за разследващ журналист. Разбира се, нищо разследващо, нито журналистическо има в него. Просто пощенска кутия+говорител. Нещо като белите каски, които излъчваха новини от мястото на събитието (Алепо), пък си стояха на топло в Лондон(добре де, дъждовно). Та и този Грозев, същата работа. Добре си поминува човека, апартаменти във Виена, в ЛА. Не се ли замисляш за тези неща?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 21:49



Замислям се, че прави хубави неща за България. Жалко, че не е успял да купи "труд"! Достоен българин, браво! Дано му расте благосъстоянието!

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 21:45



той и от катуница да беше пак щеше да излъже, че е от пловдив /в бг масово се лъже за такива неща/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:02



Не разбрах, какво е направил за България?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 21:58



офф-топик:



Stalin - who led the Soviet Union between 1924 and his death in 1953 - was accused of orchestrating a famine in Ukraine between 1932-33.

The event - called the Holodomor by Ukrainians - killed an estimated 5 million people and was recognised as a genocide earlier this week in Bulgaria.


бре

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 22:07



Нещо като "той и от ЦРУ да беше, пак щеше да каже, че е разследващ журналист". Между другото не виждам нищо лошо, ако Белингкат работи тясно с всички служби на Майката земя. Иначе, едва ли са само някакви проксита. Така или иначе, с много упоритост в интернет-пространството може да се намери много информация. Христо Грозев не от вчера казва, че е заплашван и следен в Австрия. Той твърди, че австрийските служби също са замесени в това. Чак пък "осветлен"...

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:32



Мда, защото в самата Великобритания, не е признат за такъв. Нито във Франция. Виж, в Триморието, всички са го признали.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:35



Добре, много хубав човек е! Аз греша! Посипвам си главата с пепел! Само, моля те, покажи ми една, една едничка негова статия, като журналист, преди да започне работа в Белингкет. Моля ти се, моляяяя



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 22:40



на мен точно затова ми направи впечатление - без да споменава повече подробности, въпросния журналист тресва от нищото как НИЕ /отварям скоба тука, да напомня как сме предимно познати на албиона като ориенталски подчовеци с брутални расистки изяви по футболни мачове/ сме напривили нещо епохално /поради липсата на повече подробности, незапознатия читател като нищо ще си помисли, че сме и първите в света, които са го направили/.
тия в бибисито направо ми паднаха в очите с тая подвсякъквокритична журналистика



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 22:45



Че аз и след да започне работа в Белингкет не мога да ти покажа статия от него. Колкото и да ми се молиш. В някой вестник ли е работил, статии ли е трябвало да пише тая хаймана?

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:49



Е, това е защото сме гадни русофили и троянски коне, все пак Голодомора е предимно в Русия:

Уелският журналист Гарет Джонс (Gareth Jones) е посетил южните части на СССР и пише, че глад е имало не само в Украйна, а в цяла южна Русия.

I walked along through villages and twelve collective farms. Everywhere was the cry, 'There is no bread. We are dying'. This cry came from every part of Russia, from the Volga, Siberia, White Russia, the North Caucasus, and Central Asia. I tramped through the black earth region because that was once the richest farmland in Russia and because the correspondents have been forbidden to go there to see for themselves what is happening.

Turp-Balazs, Craig. Mr Jones: The Welsh journalist who told the world about Ukraine’s famine. // emerging-europe.com.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:51



Ами нали визитката му е журналист

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 22:49



предвид добрите му познания по руски език, могат да се изброят няколко възможни "line of business" в тихото му агентурно минало преди да му "изгрее зведата" около случая с напоеното с новичок бельо на навални преди няколко години.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 22:56



Сърчвал е в яндекс



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 23:01



последно като гледах уикито преди 3-4 години по темата, пишеше нещо подобно /сега като нищо може и да е сменено/.
а иначе, това което ме притесни повоче е, че бундестага също призна голодомора за геноцид малко преди нас, ама от бибисито се правят упорито на ударени /някаква скрита неприязън към германците ли ги е налегнала нещо, знам ли/



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 23:16



Литва, Латвия, Естония, Полша, Чехия, Румъния, Молдова, Унгария, Германия, Австрия, Ирландия и Португалия. Тези са признали Голодомора за геноцид. Другите за момента са пас.
За мен Голодомора не е нова тема, позната ми е от края на 90-те г. Пишех си тогава с Фархат Нурутдинов и той ми обясни, че навремето в СССР имало Голодомор, но по Волга той бил организиран, специално за да се изтребят волжските българи (още си пазя писмата). С течение на времето, научавах все повече и повече. Разбрах, че волжски българи днес няма, освен неколцина ентусиаста, другите са си татари. Разбрах и че, Голодомора е малоумна съветска политика, за реформа в земеделието, която не е подбирала етнос и религия. Та когато преди няколко години, украинците започнаха да си присвояват Голодомора, че е организиран само за тях, си казах, че този филм вече съм го гледал.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 23:34



Глей ся, Голодомор се използва само за Украйна, а най-голямо "Глад е имало" е имало в Украйна. И е геноцид, защото гладът в най-плодородната земя на сесесерето и може би в целия свят е целенасочено създаден. В Южна русия да си търсят правата и да обявят Сталин за сатрап, а не да му издигат паметници. Аман от опорки! Това пак ли в бесове го чете?

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.02.23 23:43



Глей ся, това е плод на четене на книги, а не на опорки в офчнюз.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.02.23 23:56



Кви книги, замеряш с някакви изрезки на английски. Поне изчел ли си го цялото?

***
Слава Україні!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.02.23 23:58



In 2007, David R. Marples estimated that 7.5 million people died as a result of the famine in Soviet Ukraine, of which 4 million were ethnic Ukrainians.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.02.23 03:04



На мен пък темата ми е позната от края на 80- те...

Значи и Унгария е признала ?





Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.02.23 03:19



Селяндурска лафове в стил Кеворк К., Иво Хр. и тути кванти червенодупести червенотиквеничковчета за "вагона книги".
Премудрий цар Соломон е рекъл, че многото книги само изтощават тялото...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.23 06:59



На фона на потресаващо слабата ти обща култура, самонадеяността и нахалството ти са обратно пропорционални.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tuzlija-179435]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.02.23 09:34



тома томов /два вагона/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.02.23 10:35



само да разтълкувам горния пасаж - ако тия оценки са верни, това означава, че голодомора удря непропорционално по-тежко етническите малцинства в тогавашна усср, в сравнение с етническите украинци. а за нас това е особено важно, защото със сигурност е засегнало силно и българското етническо малцинство там.
а най-голямото безобразие е, че досега не съм чул някой от нашите "общественици" да обели и една дума по въпроса /вкл. казионните историчари от сорта на пламен павлов/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.23 10:40



Преди двайсетина години имаше документален филм за Голодомора и етническите българи в Украйна. Бесарабия тогава е в Румъния.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.02.23 11:15



А дали има проучване какъв е етническия състав на авторите и изпълнителите на голодомора? Да не излезе така, че те са 90% етнически украинци. Ще се получи нещо като автогеноцид.

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.02.23 11:32



Голодомор и в Полша:

Социально-экономическое положение на Западной Украине в начале 1930-х годов было гораздо более тяжелым, чем в среднем в Польше, чему способствовали и общая отсталость этих территорий по сравнению с польскими землями, и меньшее внимание к их проблемам со стороны польского руководства. Да, Львов рассматривался поляками как третий по значению польский город после Варшавы и Кракова, но в селах, населенных гуцульским (украинским) населением, царила полная нищета.

В 1932 году, по сообщениям польских газет, на Гуцульщине голодали крестьяне в 88,6% хозяйств, причем в Косивском уезде голод охватил полностью 40 сел, в Наддвирнянском уезде – 12 сел, в Коломийском уезде – 10 сел. Люди буквально пухли с голоду и умирали прямо на сельских дорогах. Можно было встретить и молодых, и старых, и детей, валяющихся на дорогах в предсмертном состоянии. Те, кто еще мог ходить, пытались идти в другие села в поисках пропитания.

В Калушском воеводстве целые семьи полностью вымирали от голода. На этом фоне распространились брюшной тиф и туберкулез, которые еще сильнее выкашивали местное население. Встречались совершенно дикие случаи. Например, в Здунской Воле крестьянин пытался продать своего восемнадцатилетнего сына на ярмарке, чтобы спасти остальных членов семьи.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.02.23 11:41



гледам, че по последното преброяване преди голодомора от 1926та в тогавашна усср /без южна бесарабия и крим/ е имало около 100хил етнически българи.
за съжаление следващите две преброявания от края на 30те са засекретени от болшевиките, а първото следвоенно е чак от 1959 /когато пък вече усср включва буджак и крим/. явно точни бройки няма да излязат, както предполагам и някакви поне груби оценки.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.23 11:47



Ами НКВД са изпълнителите. То не е еднократен акт, няколко години се развива. Болшевишка простотия. Да се търси етнически елемент не е от най-състоятелните твърдения. Аграрни реформи, индустриализация, разколачване. А кой е автора, ами болшевишкото ръководство в Москва.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.02.23 12:08



Ами НКВД са изпълнителите. То не е еднократен акт, няколко години се развива.

Така е. Но щом украинците (а отскоро и ние) настояват, че това е геноцид по етнически признак, е интересно и да видим етническия състав на изпълнителите от НКВД. Едва ли са командировани от Москва. По-скоро това са местни кадри. На една научна конференция са щрихирани основните неща (според руската страна):

Данный голод – результат антикрестьянской политики сталинского режима в годы первой пятилетки, ее просчетов и антигуманных мер по отношению к крестьянству, приведших к развалу сельского хозяйства страны и голоду.
Его никто не планировал, но им воспользовался сталинский режим, чтобы заставить крестьян работать в колхозах и утвердить избранный им политический курс.
Голод имел региональные особенности, определившие его масштабы и последствия. Прежде всего, он ударил по зонам сплошной коллективизации, где власть столкнулась с активным крестьянским сопротивлением хлебозаготовкам и угрозой окончательного развала сельского хозяйства.
Ситуация в Украине определялась прежде всего зерновой специализацией республики, большой плотностью населения, оказавшимся в зоне сплошной коллективизации, направленной на решение зерновой проблемы, масштабами крестьянского сопротивления и ответными мерами центральной и местной власти по его подавлению и недопущения развала колхозного строя.
Голод 1932 – 1933 годов и общий кризис экономики Украины, также как и голод 1921 – 1922 годов, дал повод сталинскому режиму решать проблемы, связанные с другими вопросами (тогда разгром оппозиции в Русской Православной церкви, в начале 1930-х годов – подавление потенциальной угрозы роста национального движения в Украине). Но в основе трагедии, также как и в других районов СССР, в УССР был не национальный вопрос, а проблемы укрепления колхозного строя, экономики в целом, политического режима, решаемые сталинистами имеющимися в их распоряжении методами, связанными с природой победившего режима и личностью его руководителя.



хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним

Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.02.23 12:07



It has been estimated that between 3.3[137] and 3.9 million died in Ukraine,[138] between 2 and 3 million died in Russia,[139] and 1.5–2 million (1.3 million of whom were ethnic Kazakhs) died in Kazakhstan.


така като гледам, според горните оценки, най-голям дял на жертвите имат етническите руснаци.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.23 12:15



В общи линии, са засегнати най-добре развитите земеделски региони та СССР. Не мисля че някой ги е гледал от какъв етнос са. Но да, грубо погледнато, повечето са руснаци.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.02.23 22:05



Днес за таврийските българи се спряга числото от 30 000, а за кримските българи 1400 (14 000 до депортацията от Сталин). Определено ако са били 100 000 до 1926г., то Голодомора и депортациите на Сталин, ги прекършват демографски. Не изключвам разбира се, поукраинчване на отишлите по големите градове таврийски българи.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано04.02.23 06:19



Отиваш в града, жениш се за “украйнец/руснак/белорус”. Децата ти и те. Е как да си българин. Да помнят по отворените корена. Особенно, ако са били на гости у нас. Но като цяло не. После част се разселват в Русия по обекти. Стават пък руснаци по самосъзнание.

====
При Глодомора има и изселени. Братовчедка на дядо е била изселена в Сибир, защото откраднала хляб за децата. Според моята братовчедка. 3те и деца в интернат в Хабаровск. Мъжа умрял. Като излиза от затвора е принудително заселена в Магнитогорск. Там се установяват и девте уцелили деца. Чичо Виталий става декан на Факултета в Университета и част от родата от Украйна се преселва и тя.
Днес са или украйнци или руснаци, освен една братовчедка в Австралия, която е украйнка с български корен.

====
Апропо, много невероятни тези числа “4 млн, 8 млн” … то и за Гулаг се говори така.
Ама като четеш Солженицин, които реално е бил в лагерите, няма толкова жертви. Даже по—скоро пише за изключения на починали и то след десетилетия на труд.
Според мен да сме по внимателни с тези числа, поне аз така мисля.
И вижте, коло са жертвите от ковид в България, а пък всеки има познат, съсед, не дай Боже роднина, засегнат. Ако бяха умряло 10 млн по СССР от гладоморите, нямаше ли да има доста хора, познати да са ни го разказали? Под сурдинката дори. Поне аз така мисля де.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.02.23 07:51



Ако бяха умряло 10 млн по СССР от гладоморите, нямаше ли да има доста хора, познати да са ни го разказали? Под сурдинката дори. Поне аз така мисля де.


Като дядо Дине от съседната тема...

хуже войны с англосаксом может быть только дружба с ним


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано04.02.23 08:51



Колега, аз напускането на Виена от Грозев го тълкувам по друг начин: австрийците са пробити като швейцарско сирене от руските служби. Няма какво да прави там. То е все едно да се чувства сигурен в България.
Опазил Господ!
Чудя се, Кога ще се прероди и или пък роди друг Никола Гешев...



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.23 09:20



Какво е направил Христо Грозев за България?

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано04.02.23 09:25



Информира дълго време обществото ни за хода на войната с фактология, малко известна тук, както и с действия на руските служби преди войната, които бяха достатъчно важни в международен план и касаеха нас също (случая Гебрев).



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.23 09:27



То са нормални процеси при урбанизацията, да се преминава към държавната националност. От белогвардейците в България, е останала тук-таме някоя фамилия, другите се омешват и днес са българи, въпреки че както казваш, тези по-окомуш пазят спомен за дядо руснак. Познавам такъв българин, та дрънка, но фамилията му руска, дядо белогвардеец. Украинците дошли в България и които решат да останат тук, ги чака същата съдба, естествено разтваряне сред българите. Няма лошо в тези неща.
А числата май, винаги се хиперболизират, с цел придаване по-голяма тежест на събитието.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: kuduger965O6]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.23 09:31



Това не е информиране, това е радиоточка, която излъчва това, които му е пуснато на мейла от съответната служба за която работи. Мрежа за хибридна война. Нищо достойно няма в такава работа, независимо за коя служба работи.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Редактирано от komitaO3 на 04.02.23 09:27.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано04.02.23 13:40



Ние пък си имаме село Казашко.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.23 13:50



В което 73% се самоопределят за българи. Знам го, състудентка на майка ми се омъжва в него. Като били на сватбата, старите хора още си ходели с белите ризи, като казаци.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано04.02.23 14:05



Чичо беше липованец. Проф. Евтим Божоров. Леля (също професор) ми е разправяла, първият като посещава къщата в селото. От София, това и е втори брак, огромно впечетление с иконите, килимите и облеклата и обичая. Но според леля, са си били руснаци сватовете.
Незнам обаче от кое село е било семейството. ‘Баси колко е малък света.



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано04.02.23 14:27



Такива са и на майка ми спомените, икони, килими, точно както го описваш.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано04.02.23 14:52



… и командва свекървата :)
Ама на леля за това немай вера



Тема Re: Николай, ЧНГнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано25.02.23 14:53



Христо Грозев, който е поканен на наградите "Оскар" и вече е носител на наградата "Бавта" в интервю за bTV в предаване, посветено на една година от войната:

Светльо Иванов
- Вие научихте ли повече чрез вашите адвокати около мотивите за собственото си издирване?

Христо Грозев
- Не успях нищо да науча. Имам адвокати в правозащитни организации, които работят в Москва и обикновено получават информация за своите клиенти от различни източници в правителството в следствения комитет. Единственото с което те успяха да се сдобият е с писмо от следственият комитет, най-голямата агенция за разследване в Русия, в което се казва, че при тях не се води никакво разследване против мен, което отваря много големи въпроси, къде именно се води, дали се води или просто това съобщение е един сигнал за извънсъдебна разправа, т.е. покана за такава.

Що се отнася до някаква радиоточка, то на всички е ясно, че тя се намира в Москва и няма значение кой говори по нея, защото се казва едно и също нещо, досущ като тая, стърчаща през ВСВ на червения площад.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.