Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От Британия с любовнови  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.12.22 13:23



Сигурно вече сте прочели за книжлето "Българите, такива каквито са" (разбирай безнадеждни варвари), но тук е интересно от първо лице, човекът, издирил и разпространил тази ценна брошура, за да се убедим за пореден път какви добрини са ни мислили братята британци.


Постът е от 2018, но не си спомням тук да е дискутиран.

Цялата въпросна английска брошура „Българите такива каквито са“ възхвалява гърци и турци и внушава, че „ако се налага някой да измести турците между Стара планина и Егейско море – то това трябва да са гърците и в никакъв случай българите!“. „Гърците са наши приятели и по инстинкт, и по традиция, и по интереси!“ – твърди книжлето.





Редактирано от Darkages на 16.12.22 13:25.



Тема Re: От Британия с любовнови [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.12.22 13:32



Тая книга е акт на държавата Великобритания, или как?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: От Британия с любовнови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.12.22 13:48



Издадена е непосредствено след Съединението, а в наши дни е засекретена като изключителна ценност. Прочети целия пост на Филипов, той е обяснил.

Оказа се, че брошурата е издадена специално за българското Съединение и е уникална. След разглеждането на въпроса в парламента, тя е включена в „Сборник от важни за английската политика документи“. В България никой не знаеше за съществуването ѝ. Понеже не влизала в списъка на забранените за копиране, платих и получих копие срещу подпис, че ще я ползвам за изследователски цели и няма да я разпространявам.

Редактирано от Darkages на 16.12.22 13:47.



Тема One who knowsнови [re: Darkages]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.12.22 13:53



Кой е авторът?



Тема Re: От Британия с любовнови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.12.22 14:05



А мен ме впечатли още второто изречение:

Бях поканен и на половинчасово интервю по БНТ, но... на петата минута ми казаха "Благодарим Ви..." и ме прекъснаха. Защото поканилият ме редактор мислил, че в това интервю ще докаже как Англия подкрепила Съединението, а Русия се противопоставила.

Как са допуснали в придворната телевизия русофил от Лондон?


----
Между впрочем. Този материал на Костадин Филипов е в подкрепа на моята теза изказвана тук във форума, че Англия е подкрепила Съединението само за да играе напук на Русия.



Тема Re: От Британия с любовнови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.12.22 14:16



Не е Костадин, Никола Филипов се казва човека.



Редактирано от Darkages на 16.12.22 14:21.



Тема Re: От Британия с любовнови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.12.22 14:25



Да, да... грешката е моя. (мислих си за бай Коста Филипов, спец по македонската тематика). А този Никола е голям образ. Той е бил причината да се прекръсти Турция от Turkey на Turkiye:



Е, този линк Таня няма да може да го отвори, ако не си е направила фалшив профил



Тема Re: От Британия с любовнови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.12.22 14:42



Гърците инвестират много средства в пропаганда за периода 1878-1912г. Като част от това вероятно е и тази брошура, която днес би влязла в графата платена журналистика. Мисля че е евтина сензация към днешна дата, а вероятно има още много такива брошури, не само в Британия, но и във Франция. Просто гръцката държава си е постилала за бъдещите си завоевания. А че UK има отдавнашни интереси на Балканите, несъвпадащи с българските, а първо с гръцките и след това с турските е ясно отпреди Филипов да изнамери брошурата. Не забравяйте, че още в 1864г., Велик. доброволно отстъпва Йонийските острови на Гърция, за да я засили като своя маша.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: От Британия с любовнови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.12.22 15:03



И споделен опит от Никола Филипов:

Будьте осторожнее с беженцами! Я приютил эту беженку с Украины и... она принесла войну в наш дом!





Тема Re: От Британия с любовнови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.12.22 15:22



... Англия е подкрепила Съединението само за да играе напук на Русия...
Ами това е христоматийно положение дори в личен план. Когато решаването на личен проблем зависи от субективни фактори може да се използват противоречия или неприязън между тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.