Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Есенцията:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.12.22 17:53



Аз съм православен (имам кръщелно свидетелство, както и моите деца). Православието е светоусещане, а не просто вяра в Светата троица. Да, атеист съм щото с усмивка приемам щуротиите в Стария Завет, а и в Новия.



Тема Re: Есенцията:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.12.22 18:19



Тъй де, тъй, щото 32г. правите на инат и да рушите, за да пищи там някой си, който сте нацелили за враг, затова сме на това дередже.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Бесовенови [re: T a n y a]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано16.12.22 18:25



Ами той това обяснява последните години, че ние цялостно нямаме потенциал да излъчим някакви нови политици, които да задоволят амбициите които имаме. От там се появява едно тръшкане, късане на ризи. Всъщност ние толкова си можем като народ. Не мисля че имаме някакви гениални държавници, които просто чакат зад ъгъла, за да им изгрее звездата.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Бесовенови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.12.22 19:17



Борисов не съм чувал хора от това време да го е изнодвал или да в ходил по акции.
Общество не съм го и виждал тогава. Нито съм чувал да е бил част от мелетата. Май е избягал от едно, ама не съм сигурен, защото инфото май е по—късно време, когато нещата се забравят и украсяват вече. Като стана публична фигура.

Изглежда Борисов е бил охрана, официална. На разни хора, включително на про руски (Т.е. с връзки в Русия) бизнесмени и полит проекти. През 90те. Но това е от втора ръка инфо, така че немога да знам дали не ме лъжат.



Тема Re: Есенцията:нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.12.22 19:25



Промяна: сега видях, че същото си написал и ти за Неивито, но късно го видях .

Кризата е 2008-2011 за Гърция. Много след влизането в Еврозоната, благодарение на “креативните” кредити получени първо за Олипиадата после заради Бушмена и нулевите лихви се набалбука с 200 млрд дълг. И така стигна “80% БВП” от средното за ЕЗ. Т.е, заради влизането в ЕЗ и ниските лихви и разходи по кредите, вз8ма несъразмерно висок дълг и с него покрива текущи и балонни разходи.
Така си вдига нивото на живот, следвайки теорията на Рузвелт — публични разходи = на устойчив икономически ръст.

Е ама когато всичко, което носи този ръст е от внос, то този “устойчив ръст” се пренася там, а разходите си остават у нас.

И да не забравим безценният принос на трите големи инвестиционни банки, в които са работили гръцкият премиер или негови колеги и приятели, помогнали да струг то ритат облигаците и да излъжат кредиторите. Трите си заминаха, едната остана и се преобразува, заради дебелите си връзки и промяната в законодателството.

Редактирано от nikolayds на 16.12.22 19:45.



Тема Re: Есенцията:нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.12.22 19:29



Точно!



Тема Re: Есенцията:нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано16.12.22 19:41



Него казва той, фактите са си факти:



Влизането в ЕЗ намалява конкурентност способноста на Гърция

=====
The 2001 introduction of the euro reduced trade costs between Eurozone countries, increasing overall trade volume. Labour costs increased more (from a lower base) in peripheral countries such as Greece relative to core countries such as Germany without compensating rise in productivity, eroding Greece's competitive edge. As a result, Greece's current account (trade) deficit rose significantly.[31]


Набалбуква се с невъзвръщаеми кредити, защото кредиторите верват ЕС ще ги извади (което и прави):
======

A trade deficit means that a country is consuming more than it produces, which requires borrowing/direct investment from other countries.[31] Both the Greek trade deficit and budget deficit rose from below 5% of GDP in 1999 to peak around 15% of GDP in the 2008–2009 periods.[32] One driver of the investment inflow was Greece's membership in the EU and the Eurozone. Greece was perceived as a higher credit risk alone than it was as a member of the Eurozone, which implied that investors felt the EU would bring discipline to its finances and support Greece in the event of problems.[33]

=================
Не е била готова и е лъгала да влезе в ЕЗ

The revised statistics revealed that Greece from 2000 to 2010 had exceeded the Eurozone stability criteria, with yearly deficits exceeding the recommended maximum limit at 3.0% of GDP, and with the debt level significantly above the limit of 60% of GDP.


===
Ролята на инвестиционните банки и посредници



Редактирано от nikolayds на 16.12.22 19:40.



Тема Re: Бесовенови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.12.22 19:59



Е, значи, нищо не си чувал.
Бившата му половинка я взривиха точно, когато бяха влюбени гълъбчета двамата. Тя откъде мислиш е изкласила - от същия кръг, от който е гравитирал и Б.Б. Въобще не е нужно нищо да си чувал, а само да знаеш, че е бил част от структура, която е била част от някое трибуквено силово звено.
За Б.Б. по се знаят по-ранните му изцепки - кражбите на коли в началото на 90-те в Чехия. Мутрафон си е. Всички бяха. И тимаджиите също. Сега са олигарси, политици и филантропи.

Редактирано от goga на 16.12.22 20:01.



Тема Re: Есенцията:нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано16.12.22 20:04



Моята лична полза е, че няма да се гъчкам по опашки на летища и граници. За моя бизнес, и за всеки, е , че ще паднат цените от и до ЕС на транспорта, по-бързо ще ми пътува стоката. Това хич не е малко, не мислиш ли?
Отделно всеки един ще може да се кредитира на много по-ниски лихви, повтарям: наблюдавай Кроация!



Тема Re: Бесовенови [re: komitaO3]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.12.22 20:07



... имаме ли експерти?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.