Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: NAVYBG]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано09.12.22 12:09



Ами аз това се опитвах да му кажа на Лейте, ама не ми повярва.
Просто са миндили, търсят нещо под масата да стане тяхно.



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: DannyDeVito]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано09.12.22 16:03



EVN е австрийска фирма, нали така? Ами да се е погрижим да се притеснят!
Холандия пък от поне 5 години се кичи с титлата "инвеститор №1" в България, така че значи и там има богат мегдан да им се насвият сърмите. Преглед по реда на надзора, НАП, ревизиики, я да видим дали имат ОВОС, спазвате ли екологичните законодателства, и т.н. И както си мисля, че едва ли има някой напълно ОК, глобички, глобички и така. @б@л съм им Шенген-менген.



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано09.12.22 16:40



Напротив! Съвсем ти повярвах.
Номера е да не им даваш повод и системно да им оборваш аргументите, а не да чакаш те да решават за теб, като за престъпник.
Нищо не правим по борба с корупцията, пране на пари и трансгранични далавери (в това число и наркотици). Хванал пет грама пред гимназията или две циганчета скрити в тира, заключил на селския кмет вилата, това е смях и не ми е удобно да го обяснявам даже на културни и образовани хора. Ние сме рекордьори световни, ти примерите видя ли?
Разбирам те и защото виждам информационния балон поддържан в България. Това, което се говори и обсъжда за нас посвета и оформя мнението на другите отсъства от дневните медийни теми. Има много хубави и положителни неща характеризиращи народа и културата, константно съчетани с корупция и престъпност в държавата. Нас или ни съжаляват, или ни презират заради собствената си безпомощност да си разчистим обора.

Друг е спора с теб и задочно с Комита. С теб - че проблемите ни са сериозни и освен нас самите застрашават и Европа, която в крайна сметка ще приложи крути мерки. Според теб ние сме безобидни. И така сме си добре.
С Комита, че дереджето ни като такива е създавано и подкрепяно от зли западни сили (само, няма кой друг), които не им пука за народеца и ще ни ползват за изтривалка, щот ние за друго не ставаме. Няма да помага или санкционира. Според него сме нарочени и обречени, затова да сменим посоката, ама с коя...не казва. После ще я мислим.

Аз казвам, че имаме два силни регионални партньора в лицето на Гърция и Румъния, които колкото и да ги дразним съзнават, че сме им важни и цялата ни вътрешна и външна политика трябва да е в синхрон с техните. Горе долу тук познах.
Един, единствен стратегически партньор в лицето на Съединените Американски Щати, които с нищо ама грам не могат да ни навредят. Може би към тях и една Германия, но само в синхрон с Щатите.
На път съм и тук да позная, ама догодина най-рано.
На оперативно ниво свързаност към север "Трите морета" и района на средиземноморието - Испания, Южна Франция, Италия и Северна Африка с Леванта/Израел на първо място.
Тук и да бягаме, те ще ни търсят. Инак нямат оправяне, а искат. Не са като нас.

През чепа са ми Виена, Хага и Стокхолм. Ще ме пускат или не. Албания, Грузия, Косово са ми по-важни, но не и с корумпетата и криминалетата на чело на България. На мен ЕС ми трябва само, за да натиска и ги преследва, щот сами не можем. Русия ги пази и хрантути. Тя не знае друг начин на работа. Сега е навряна и тя, та има шанс да бъдат погнати местните престъпници, ама отвън. Да ни принудят и ги предадем там да ги съдят, като Милошевич. Щот те са същите като него. Войната им е срещу собствения народ и културното човечество.

Да видим кой ще излезе прав - Аз, Ти или Комита.



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.12.22 16:52



Като цяло, не си разбрал тезата ми, но за това по-късно.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.12.22 18:40



Не си разбрал за злите западни сили. Вината е споделена. Слабостите са наши, а те се възползват от тях, без да им пука особено. Очакваш от тях да ни реформират? Никогаш! Просто ще те бъзикат през Шенген, Зелена сделка, Фонд за въстановяване, европрограми, чат-пат европрокуратура (но умерено, без изсилвания). Че ти си им вързан в кърпа бе, де ще мърдаш? Няма излизане от ЕС и НАТО. Ама никогаш. Това от 10г. го пиша във форума. Че без ЕС, ние за 3 месеца сме пукнали. Кво произвеждаш тука, че да можеш да оцелееш самостоятелно? Те така ни конструираха последните 30г. Подтикнаха те да си преструктурираш индустрията от държавна в частна, ние преизпълнихме плана, като направо унищожихме индустрията. Те ни подтикнаха към реформи в земеделието, заради евросубсидии, ние се изсилихме и направихме латифундии. Те ни накараха да махнем старото съветско оръжие, ние го махнахме, но друго не взехме. Сега държат на ръчно управление и военните ни заводи(тук не е ЕС, тук са твоите френдове от САЩ), сега ще ни минимизират и енергопроизводството, за да задоволяваме едвам собствените нужди и да спрем да бъдем износител. Така се създава колония, nice, ah? Какво твое имаш вече, за да имаш самостоятелна външна политика? И хайде, да приемем че тук има някаква макар и минимална уравниловка с ЕС(макар от 1-2г., и това окончателно да започва да се губи като формулировка). Тук проблема са твоите френдове. Те нямат работа тук. Те продават на такива като теб илюзията, че си част от нещо, за да използват територията ти. Да е блокирана, сакън да не отиде при руснаците. България разбира се, никога няма да отиде при руснаците. Макар мейнстрийм медиите да ти набиват този страх в главата, за да може ти да рипаш и да спомагаш с участието си във формирането на общественото мнение, улесняването на прокарването на американските интереси. А ти си подметка за тях, изтривалка, дори не те забелязват. За тях ти си малка, мръсна бурмичка, в играта им за оцеляването им.
Не вярвам на такива като Боян Чуков и Иво Христов, макар да изпитвам уважение към интелекта, риториката и смелостта им да имат различно мнение. Та не им вярвам, че България ще попадне в турска зона на влияние. Не вярвам, че въобще САЩ и ЕС някога ще ни изпуснат. Прекалено сме им оплетени в мрежите. А най-вече сме им прекалено лесни.
Никъде няма да мърдаме, тук, обречени от собствената си посредственост.
Смешно ми е като сънуваш някакви Междумория, Тримория, Север-Юг, Център и прочие. Това са кухи работи, илюзии. Никой реално не работи над тези проекти.
Ще имаш успех, само когато се научиш да казваш НЕ. Ние 32г., казваме ДА, без да са ни питали.
И забрави че участваш в нещо, България не участва в нищо. Ние сме в ролята на опърпания, миризлив и досаден роднина, който от немай къде са поканили на сватбата и се молят да не пиеш повече от 2 ракии.
И тъй като ме питаш за СИВ, ще ти кажа, БВП ти е нарастнало 5 пъти за 32г., но покупателната способност само 50%. И недей да питаш къде серат гладните.
И тъй като питаш, накъде? Към Германия, там ни е надеждата. Да скъсат малко от малко с васалната зависимост от САЩ и после дружно към нова обединена и силна Европа! Не се и съмнявай, че сценката с "преврата" е именно в посока сдържане независимостта на Германия. Думам ти дъще, сещай се снахо!

Редактирано от komitaO3 на 09.12.22 18:47.



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: komitaO3]  
Автор leyte (стар клубар)
Публикувано09.12.22 19:18



Ейййй, това ти е яко.
Няма да ти споря само, защото е яко и искам да си го чета чат-пат пак.

....
За децата бе, брат! За децата е борбата. За нас е ясна работата.

Поздрави!



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.12.22 19:28



За едно си прав, за групиране по Балкански. Нужно е.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.12.22 19:46



Това все едно аз съм го писал (е, нямам твоя майсторлък на изразяване). Само в един елемент не съм съгласен:

Не вярвам на такива като Боян Чуков и Иво Христов, макар да изпитвам уважение към интелекта, риториката и смелостта им да имат различно мнение.

За Боян Чуков не знам, но Иво Христов също би се подписал под твоя пост.

Редактирано от cumanich126454 на 09.12.22 19:48.



Тема Re: Старата любов, ръжда не хващанови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано09.12.22 20:36



Малки искрица за надежда трябва да има.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: ЕС отделя България от Румъния.нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.12.22 08:27



И ТРЪГНА ЩЕРЮ КЪМ ШЕНГЕН

Бе ранна утрин в зимен ден
Никола хранеше прасето
Стоянчо погна с нож Младен
А Ставри се изплю в мазето

Борянка хапваше суджук
и тихо пръдна в полумрака
Евлоги се задави с лук
а Никифор го бутна влака

Пристигна в село и Сладун
отвори той буркан с туршия
извади хляб-един самун
и в миг застреля го Стратия

Стамат в Москвича се качи
и натовари го с буркани
и тръгвайки към Симитли
с колата шибна той Анани

И в този скръбен, страшен час
дочу се вест във махалата
Шенген отрекъл се от нас
и ни сравнил със Сатаната

Настана ужас и кошмар
Марин се гръмна на площада
Стоянка шибна Велизар
А Гошо денсеше ламбада

И тръгна Щерю към Шенген
понесъл чанта със сланина
салам, ракия, лук зелен
и пушката на баба Нина

А Рюте хапваше бифтек
и с радост пийваше във мрака
и чувстваше се някак лек
не знаейки какво го чака...

Така завърши този ден
Павлина сипа на Анани
И пак не влязохме в Шенген
но в ЛИДЛ пуснаха банани...

От неизвестен за мен автор

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.