Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.22 19:38



Кулата не мога да я оценя, мен ме кефи, дори и просто защото е стара, но под Альоша има друг, по-стар руски паметник, и някакви дръвчета, садени от руски космонавти май бяха около него.

С две думи, скъсали сме се да им правим паметници, толкова много, че да има за още десет пъти да ни освобождават.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.11.22 19:43



Паметника на цар Освободител е отпреди 44г.
Кулите в Прилеп и Битоля, са доста по-големи и атрактивни от нашата. Пестили са от материал ли, що ли...

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.22 19:48



Да, отпреди 44-та е.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.11.22 19:47



Казах под Альоша. Не ми обяснявай къде е. Смотана ти е главата и затова след 50 години я още ще държи, я не. А кулата е комай най-старата сграда след Джумаята.

Има ли по-стара, запазена светска сграда в града?
Кажи, аз не се сещам.



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.22 19:53



Е, на друго тепе е кулата, това искаше да каже, по-ниско и не много далеч, но друго.

То след 50 години, оттук нататък броени, на който му държи главата, си е супер. Пък нататък до сто я докара, я не. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 05.11.22 19:55.



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.11.22 19:58



Който плаща ларвата - той поръчва музиката.
Съответно който е дал парите за часовниковата кула би трябвало да е посочил мястото големината и т.н. ...



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.11.22 19:59



Истински и неподправени герои на българската демокрация. Нищо и от никого не получавали, а само жертвали, в това число и живота си.
Геро бе истински, достоен българин на когото ти не струваш да му носиш каскета или му подпираш бастуна.

Не е като да си комунистическо отроче и оставен в свободния свят да ревеш, че едно време било много хубаво под червената Ненка, а сега....
Кой ще ни даде париииии???

Говорих за чичо му. Ненчев бе обвинен в корупция от комунетата и русоробите. Те тия градят корупцията, не я борят. Те да те съдят е чест бе!
Нъц.... Ни мина!

Аз гледам какво правят хората, а не какво се говори за тях. Даже не обръщам внимание много и какво самите говорят, защото хората са податливи на глупостта.
Ти понеже само си говориш, не ми пречиш.



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.11.22 20:23



Егати нелепите сравнения...
Нашата е в стил и въобще съвсем различно решение. Не е в центъра, не се гледа от улицата. Уникалното й е, че е изпълнена като морски фар на тепето, ама... Като гледам няма файда да ти обяснявам.

Ти нищо автентично не цениш бе, пич!

Някаква тотална злоба те е гепила, ама не ти е виновен света за това да му отмъщаваш.



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: MupaM]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.11.22 20:49



Той ми се прави на мен, да ми обяснява глупости. Питаха ме за Альоша, дали ми пречи, че стърчи най-отгоре. Говорим за паметници дет стърчат, а не за тепета.
Тук пак по кичукпарижки ми се прави на интересен. Уж, ама да не би да бъркам, ама тепето, ама то тя не била нещо си, ама то на майна си Райна имало по-хубаво...
Въпрос на вкус казало кучето и си облизало гъза.

Ако махнеш Альоша, остава да стърчи кулата над града, ако махнем нея, остава камбанарията на Св.Богородица - с надписа, признателния към Русия.

Кой да ни е символа, кое си заслужава?
За мен си заслужава кулата, защото в нея имаше и римски надпис за слънчев часовник там съществувал поне от римско време. После върху постамента османците вдигат дървената, с часовник и топ да гърми, после каменната.
Никога не е било да се гледа от улицата. Тя е като морски фар на хълм сред полето. Съвсем друго решение представлява и друг замисъл носи.
Краси отдалеч и се гледа отдалеч. Не е храмов паметник, а светски и с гражданско предназначение важно извън границите на града да се чува и вижда. Даже топовния гръм по обед трябва и е хубаво да върнем. Ама... Де толкова културно въображение в Общински съвет? От къде да дойде!?
Символ-време-вечност-старист... Панимайш?
На теб да ти го обясня, ама на него за какво!?
Важно му е да се направи пред някого на какъвто не е.
Ще му уври ли главата след 50г.!?
Дано сме живи да го видим.

Но... Градът е вечен и колко вечен знае само кулата и мястото и на тепето.
Да го духа Альошата. Нека седи там за срам пред кулата и времето.



Тема Re:ХАХАХА - ДАЙНОВЩИНИнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.11.22 21:00



Цялата ти глава е някакъв бъркоч от фактологически грешки. За всичко. В случая османската часовникова кула, няма как да стърчи, защото над нея и на видимо място е телевизионната кула, с антените. А над "Св. Богородица" е къщата на Чалъковия род. По-високо от "Св.Богородица" е и "Св. Николай", макар да няма камбанария.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Редактирано от komitaO3 на 05.11.22 20:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.