Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Мицкоски идва  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано26.10.22 08:32



Мицкоски идва в Благоевград за откриването на "македонски клуб"



https://bgnes.bg/news/mitckoski-idva-v-blagoevgrad-za-otkrivaneto-na-makedonski-klub/



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано26.10.22 10:41



От тоя по-голяма карикатура на македонизма няма. Ще се опитам инфото за този клуб да стигне до роднините на Никола Вапцаров - пълния му съименник и племенничката му Мая. Да видим.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.10.22 10:54



Сто процента вече знаят, няма начин. Цяла България разбра още преди месеци.

Интересно обаче какво мислят.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 26.10.22 10:53.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано26.10.22 11:44



Дали? Не смятам, това не е национална новина. Може би за хората в Благоевград, за нас, които се интересуваме. Но надали и 5 % имат понятие.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.10.22 12:19



Е, така, де, тези, които биха се впечатлили. На другите им е минала пред очите/през ушите и не се е задържала. Но я имаше в медиите, не мога да повярвам роднините на патрона на клуба ;) да не са обърнали внимание най-малкото, или някой още преди време да не им е казал.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.10.22 07:22



Македонският език

Ковачевски съобщи, че цялото европейско законодателство ще бъде преведено на македонски език, защото той е "равноправен с всички останали европейски езици", а Фон дер Лайен допълни, че скоро македонският ще бъде 25-ият официален език в ЕС.

"Няма съмнение, че македонският, е вашият език и ние изцяло уважаваме това", каза председателят на Еврокомисията.

Фон дер Лайен не скри вълнението си и дори извика "Браво, браво", когато Ковачевски прочете на глас на македонски заглавието на договора (във видеото).



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Мицкоски идванови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.10.22 07:56



В момента е преведено и на хърватски, после се очаква и на черногорски, на босански...



Тема Re: Мицкоски идванови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.10.22 08:11



Помниш ли притчата за Вавилонската кула? Наблюдаваме го в съвременно издание....

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано27.10.22 09:01



Оказа се, че покана за откриването на Македонския културен клуб „Никола Вапцаров“ в Благоевград са получили и племенниците на големия ни поет - Мая и Никола Вапцарови.

Всъщност въпросното сдружение е регистрирано като юридическо лице с нестопанска цел и с адрес в Благоевград през февруари 2019 година. Заради целите, които си поставя и откритата антибългарска линия в дейността му обаче, същата година прокуратурата внася иск в Окръжния съд да прекрати дейността, респективно регистрацията на Сдружението. Съдът е потвърдил основателността на иска, Апелативният съд в София - също, а на 6 октомври тази година и Върховният касационен съд, чието решение е окончателно. Направихме справка и в Агенцията по вписвания, откъдето ни информираха, че е открито производство за обявяване в ликвидация на Сдружението за защита на основните индивидуални човешки права.



https://bnr.bg/post/101726864/makedonski-kulturen-klub



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.10.22 09:40



Помияри:

https://bnr.bg/post/101726864/makedonski-kulturen-klub

"
В Инициативния комитет за учредяването на Македонския културен клуб основно е посочено местното Сдружение за защита на основни човешки права и финансиращата организация-Македонското международно движение за човешки права в Канада.

Клубът си поставя за цел "развитието на македонската традиционна и модерна култура, изграждане на културен мост между България и Македония, укрепване на връзките между македонците в България и македонците по света". Последното взриви социалните мрежи, а първата официална реакция беше декларация на Общинския съвет в Благоевград, приета преди дни.

Председателят на местните законодатели Радослав Тасков уточни, че след официалното изявление на премиера на РСМ Димитър Ковачевски, който преди два дни заяви, че предстои да внесе пред българската държава документите за разкриването на Македонския културен клуб в Благоевград, нещата са малко по-спокойни, но съмненението за истинската дейност на клуба остава.

Оказа се, че покана за откриването на Македонския културен клуб „Никола Вапцаров“ в Благоевград са получили и племенниците на големия ни поет-Мая и Никола Вапцарови.

Всъщност въпросното сдружение е регистрирано като юридическо лице с нестопанска цел и с адрес в Благоевград през февруари 2019 година. Заради целите, които си поставя и откритата антибългарска линия в дейността му обаче, същата година прокуратурата внася иск в Окръжния съд да прекрати дейността, респективно регистрацията на Сдружението. Съдът е потвърдил основателността на иска, Апелативният съд в София - също, а на 6 октомври тази година и Върховният касационен съд, чието решение е окончателно. Направихме справка и в Агенцията по вписвания, откъдето ни информираха, че е открито производство за обявяване в ликвидация на Сдружението за защита на основните индивидуални човешки права. "

Трябва хладно и рационално да подходим. Те искат да си изпуснем нервите, затова провокират.



Тема Пръъъццц, пръъъцццц Мицко!нови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано27.10.22 11:31




"Претенциите, които имат братята от Северна Македония не са основателни за това, защото всички документи, които ги имаме и нашето самочувствие и чувство, което сме ние роднините – аз като племенник, сестра ми като племенница, баща ми като негов брат, винаги са твърдели, че са българи, защото са родени от майка българка и баща българин. А във въпросника на Вапцаров си пише ясно, че произход българин, националност българин", казва Никола Вапцаров, племенник на поета.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано28.10.22 09:19



Браќа Бугари од Пиринско и од цела Бугарија, не правете ги Мицкоски и Апасиев херои!



https://tribuna.mk/brakja-bugari-od-pirinsko-i-od-cela-bugarija-ne-pravete-gi-mickoski-i-apasiev-heroi/



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано28.10.22 10:31



Джамбазки гаранция ще се изцепи най-отпред, вместо да ги оставим в пълен игнор!



Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.10.22 10:42



Джамбазки трябва някой да го напие до безсъзнание в тоя ден, че да спи и да не отиде. Ама може да докара и само до отпадане на остатъчните задръжки, та си е риск.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.10.22 11:19



Това му е звездният миг.
Като договора за Фронтекс. А като го питаш: вие, като бяхте на власт, какво направихте България да има силно лоби в Брюксел и Вашингтон?-липсва ясен отговор. Само патриотарски тюрлюгювеч.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано29.10.22 09:22



Мицкоски: Трябва да триумфираме над България в Брюксел



https://bgnes.bg/news/mitckoski-trabva-da-triumfirame-nad-b-lgaria-v-briuksel/

Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски, обаче, ще изпрати свой представител на откриването на клуба.



https://www.mediapool.bg/makedonskata-opozitsiya-prizova-za-bitka-sreshtu-bulgaria-v-es-news341335.html

Премиерите на България и РСМ ще участват в церемония за първа копка на жп линията Куманово - Крива Паланка



https://bnr.bg/post/101728104/premierite-na-balgaria-i-rsm-shte-uchastvat-v-ceremonia-za-parva-kopka-na-jp-liniata-kumanovo-kriva-palanka



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано30.10.22 20:07



Гледах как Мицкоски отговаря на племенника на Н.В., със същото име. Когато същия стане премиер на С.М. (въпрос на време), не бих имал нищо против провеждането на С.В.О. И цялата им сърбоманска измет да се измита на север, пък ако ще и по Вардаро населението да намалее с 1/2. Тия копелдаци нямат морално право да живят по старите български земи.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.10.22 21:20



Стана ми интересно защо на стъклото на клуба е изписано "Мак-донски културен клуб" вместо "Македонски културен клуб"?



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Мицкоски идванови [re: cumanich126454]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано30.10.22 23:15



Основателят се оплака, че клубът е "ранен" заради липсващата буква. Първо го нямаше М-то, после някой е оправил и Е-то. Провокации...



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 04:51



Голям праз, че този лайнар дойде. Пак са си същите мишки.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано31.10.22 06:56



Да бе, югопички с миши сърца са, ама гледай част от заглавията в северната преса:

Левица: Апасиев нападнат во Благоевград

Инциденти и напади врз Мицкоски и Апасиев во Бугарија

Читајте ја вашата историја, а ние нашата, му одговори Мицковски на лицето кое се престави дека е внук на Вапцаров

Црвена младина“ го отстрани транспарентот на кој пишуваше „Македонија е бугарска“

Провокатор постојано предизвикуваше караници со Македонците во Благоевград



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано31.10.22 07:21



Успокоението донякъде е, че нито една световна агенция в международните си репортажи не им отразява дивотиите. Няма ги и в националните агенции на европейските страни. Дори балканските не ги отразяват.
Проявленията на македонизма срещу България в международните новинарски мрежи отсъства.
Не беше така по отношение на конфликта им с Гърция.
Следя основно англоезичните източници, но сред тях има достатъчно да преписват отвсякъде и не мисля, че се пропуска нещо съществено.

Мицкоски го отрази само БНА. Няма Ройтерс, Асошиейтед или който и да било.
Темата се държи само за вътрешно ползване между нас си, за двете страни.

Покрай кандидатстването им за ЕС се споменава нашето вето и позицията на ЕС за промяна в конституцията им.

Редактирано от leyte на 31.10.22 07:23.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано31.10.22 09:00



Много интересен дисонанс се получи между послания и поведение. Говорят за мостове между двете страни, а пристигат като мутри в дискотека. Мицко с две горили охрана, гледа лошо и само чака някой да го провокира отнякъде. Апасиев и той се движи като пубертет в квартала. Все едно във военна зона дошли. А провокаторът само един...



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 11:53



Провокаторът, доколкото разбирам, "нападнал" Апасиев, след като оня най-миролюбиво му взел флашката с фашистички песни. Не че на клиповете се видя изобщо някой да удря Апасиев, аз поне не видях. Виждаха се само полицаи, които препречват пътя на един човек, според мен "провокатора".

"

(...). Такви групи се појавуваат за да создаваат проблеми и да се даде впечаток дека населението е проблем. Населението не е против и не се интересира, самите гледате седат по кафеани и нема никаков проблем, не викаат од кафеаните."

Иначе казано: ако населението не ходи да ги напада (в който случай е платено и дошло от майната си), то им симпатизира едва ли не.


„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 31.10.22 12:03.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано31.10.22 12:29



„Којзнае колку деца, внуци и роднини на репресирани Македонци нѐ гледаа вчера. И веројатно затоа погледите им беа благи и спокојни. Ова беше победа на многу жители на Благоевград и на целиот Пирински крај. Борбата нивна и на нивните предци почна да дава плод“, оценува Поповска.

https://www.dw.com/mk/po-otvoraneto-na-makedonskiot-klub-vo-blagoevgrad-identitetot-e-pecat-na-dusata-i-ne-se-brise/a-63603171



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 12:41




Дойче веле, сър.
Разлика от "Македония денес" примерно - нула.

Ако ги "провокираме" и им им пускаме "фашистички песни" - изводът е в тяхна полза, подкрепя техните тези. Ако ги гледаме спокойно - пак.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 31.10.22 12:44.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 13:03



Това са психично болни хора. Общуването с тях е вредно. Въобще не трябва да се занимаваме с тях.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 13:17



Мен на ДВ ме е яд, ама то не е отсега.
Чакам да видя сега дали нещо просеверджанско по повода няма случайно да се появи и в бг секция на ДВ.

Редактирано от MupaM на 31.10.22 13:46.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 14:07



Видях, че си коментирала в снощния "Коридор 8" с Канзуров. Ако съм от СМ, тоя човек ще го слушам много внимателно, дори да ми е противен заради българизма си, защото казва много важни неща за настоящето и бъдещето на тая държава. Особено за еволюцията на понятието “македонец" днес и за неговото поалбанчване. Докато олигофрените търсят под вола теле с безкрайната омраза към България, албанците отвътре ги превземат бавно, тихо, но неотклонно.
Та, там в коментарите, срещнах мнение, което много точно отразява ситуацията:


"Тъжното е,че македонския въпрос,беше убит от македонизма.Македонизмът от психологически проблем,се превърна в психическа диагноза с летален изход.
Каквото и да правят в РСМ,накрая ще завършат по български.С пълен провал във всичко,ще загубят и държавата си.Защото,каквито и да се пишат днес,носят старите български недъзи.Вече са неспасяеми.България трябва да стои далече от РСМ,за да не изгори от огъня,които ще гори там скоро.Шизофренията,че нямат нищо общо с българите е знак,че ги очаква гибел.Ще ги погуби не България,а отношението им към България.Когато дойде краят на РСМ,България ще гледа с облекчение,че Македония отново е станала само географска област.Албанците ще докажат несъстоятелността на македонците.За нас не остава нищо друго,освен да наблюдаваме края им,без да се намесваме.Не можем да спасим тези,които не искат,да бъдат спасени.Можем само да запалим свещ,да се прекръстим и да кажем,лека им пръст."


Лека им пръст, те сами си го избраха.

Редактирано от goga на 31.10.22 14:10.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано31.10.22 14:16



Македонизмът процъфтява, защото е изгоден на всички останали - на албанци, на гърци, на сърби. Когато откъснеш овцата от стадото, много по-лесно можеш да я изядеш. Така, вместо да оказваме общ отпор на албанците или заедно да гледаме към Бяло море, както е било винаги, ние сме заети да се разправяме и да се изтощаваме взаимно. Аз съм сигурен, че голяма част от конфронтацията се поддържа с пари отвън. Този клуб също е с финансиране от диаспората. Няма да се изненадам и да е с гръцка благословия. Разделяй и владей, по византийски. Ама Господ, като реши да накаже някого, първо му взима акъла...



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 14:24



Гога, аз пък обратно, тоя коментар и такива като него го броя за ала-бала, нищо неказващ, само изразяващ отношение, и то - обида, т.е. авторът му на практика казва само, че е разочарован и обиден.

С основание, несъмнено, но нищо повече. Не мисля, че е точен като прогноза, не виждам такива данни.

А Канзуров определено го смятам за интелигентен и много добре информиран човек, с точна преценка, който си заслужава да се чуе за всичко, свързано с отношенията Бг - СМк. Не съвсем всичко от казаното от него съвпада с моето виждане, но онова, което не съвпада, е много малко, дребни детайли, и това, разбира се, съвсем не е критиката към безкритичното масово джамбазоидно-патриотарско отношение към въпроса у нас. Пък и той най-малкото е по-информиран от мен, очевидно.

Обаче... ако съм от РСМ, не знам дали бих го слушала. Ето, Васко Ефтов е също интелигентен, ама ми е неприятен, не искам да си причинявам неприятни емоции. ;)
Ако съм от РСМ и нямам направена лично предварителна проверка на фактите, бих се отнасяла към него като към омовец. (Впрочем имам свалена на електронен четец една книга на Стойко Стойков с твърдо намерение да я прочета, ама още не я чета, защото не ми е кеф.)
Ако пък съм ги проверила тия факти и знам откъде е българизмът му, може би нямаше да ми е неприятен. Знам ли. Тогава сигурно щях да го слушам.

"Особено за еволюцията на понятието “македонец" днес и за неговото поалбанчване."
Рано е за изразено поалбанчване на понятието, предполагам. Примерът, който той даде, май беше просто за тамошен албанец - както нашенски турчин биха го нарекли "българин" навън. Иначе с времето сигурно и някакви такива амбиции у албанците може да се засилят. Не ми изглежда, че точно това е опасно за нас. Колкото до тях - те сигурно и сами се досещат.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 31.10.22 14:34.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 14:26



За клуба и аз съм имал някои съмнения, макар , че звучи нелепо с оглед на мащаба.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 14:29



Че е поддържан от Гърция и гръцки среди ли?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 14:30



Не е обида, а фактология, която се припокрива и вероятно е изказана по повод казаното от КАНЗУРОВ относно еволюцията на албанския фактор. Албанците вече не искат да делят, те се стремят да завладеят отвътре кораба. Рязко се промени албанската реторика последните 15 години. Сега тя е откровено македонистична, защото сближаването с България би означавало край на албанизацията на СМ.Те го усещат интуитивно и го играят един отбор с Мицковски и Ковачевски.
Албанците никога няма да се откажат от общата държава. Сега се правят на умрели лисици, но рано или късно ще дойде момент да се опита да си вземат своето. Ако допреди 20 год мечтаеха за всичко до Скопие, след 50 години ще прилапат всичко до СТрумица включително. Няма да све живи да го видим вероятно. Но това е неизбежно.

Редактирано от goga на 31.10.22 14:33.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано31.10.22 14:32



Повечето от тези организации на диаспората ми се струва, че са по-скоро задвижвани от егейци и са доста грамотно и фино направени, за да са дело на фиромците. Освен това македонизирането на славяните в Гърция е в интерес на гръцката държава, защото първо ги отдалечава от България, второ ги вписва в техния наратив за гръцка Македония. Така хапът за преглъщане става по-малък и по-лесно контролиран. Пък и гледам гръцкият поп и той там...



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 14:35



мне. Че има хора, които участват тук по задание. Макар и да го правят с удоволствие.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 14:37



Дописах междувременно. Рано е още за такива амбиции, предполагам, но изглежда възможно с времето, да.
И надали е точно наш проблем самото албанство, дори разрастващо се. Проблем ще е, доколкото би могло да се стигне до - недай боже - въоръжени конфликти, или пък примерно до още по-изразено хващане (и присъединяване?) за Сърбия от страна на славянската част.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 31.10.22 14:43.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 14:40



"...македонизирането на славяните в Гърция е в интерес на гръцката държава..."
И аз мисля така, то май не е и много спорно. Но в това клубче в Блгр дали имат участие гръцки среди, нямам представа. Гръцкият поп е странно, да. Можеха струмишки или щипски да си доведат? [пуля се]

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 31.10.22 14:40.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 15:15



Виктор даде конкретни житейски примери: "македонец" вече извън СМ е албаноговорещ - пример с футболистите им, които играят навън и с националния им отбор. В най-оптимистичния вариант ще се получи някаква местна сплав между постюго-македонизъм и албанската доктрина. Албанците може да не станат мнозинство, но ще стават все по-влиятелен фактор, докато започнат да определят напълно външната и вътрешната политика на СМ. От този тюрлюгювеч едва ли има шанс за някакво спасение за обиконовените славофони във Вардарско. Очаква ги съдбата на братята им в Егея. Ще запазят някакво "северомакединско/макединско" идентифициране, но то ще е все по-албанско.
При най-малкият катаклизъм тая държава ще я обърнат и поделят гърци и албанци, Сърбите не мисля, че ще се докопат до парче от баницата. Те ще са заети с Босна.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 19:56



Прегледах запис на живото от България он еър тв - имаше и няколко под 50 годишни омовци. Единият даже говори пред камери.
Тъй, че не са само 70 год алкохолици от селата около Петрич и Гоце Делчев.
Но бяха не повече от 20 души.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 20:33



Има, той и Стойко е 74-ти набор ли беше. Важното е, че са малко, все така да са - да могат да се съберат пред клуба, както беше писано на едно място в мк медии, че се били събрали пред клуба македонците во Бугария.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 20:52



Разликата е, че оттатък темата "Бугария" е номер едно, щото без отрицание на Бугария няма Скопско северно. А тук агиткаджиите - футболни фенове и ВМРО са под 3%. На никой не му дреме за напъните на северните да се изкарат жертви. Виж и подкастите по македоския въпрос рядко стигат 100-150 зрители на живо. Камерен интерес. Тези въобще не ги броим за живи. Защото те така си избраха. Кой обича да храни куче и то да го лае, няма такъв будала.
Тоя клуб само доказва това правило: 1100 теми за Украйна, българите в Америка, световната гео-политика и родната действителност, и тук-там нещо за темата на клуба. Щом на тукашните/клубните им е писнало, смятай за каква досада иде реч вече....

Редактирано от goga на 31.10.22 20:53.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано31.10.22 20:58



Защото от 30г., се върти едно и също и е омръзнало. Нека държавата да реши, че иска да работи в Македония и да се види малко резултат, да видиш как бързо ще има интерес. Един Врабевски само, със собствени сили, бърка в дупето на цялата паплач там. А ако има реални действия на държавата? А едни 100млн.лв. годишно за разработки там. Това е греха на нашето ВМРО, че се отдадоха на корупция, а не на реални действия за Македония, докато бяха в управлението. През 2005г., когато ВМРО влезе в парламента като част от БНС, Доган ни коткаше за коалиция. Предложи на ВМРО външното разузнаване, именно с цел разработване на Македония. Умен човек. Прасимир разцира се, още тогава си поиска военното министерство, но му бе отказано. После пак подкрепяха, но срещу гешефтарски подкрепи, без кауза.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Мицкоски идванови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 21:13



Не знам дали ще намериш навити да наливат 100 млн в каца без дъно, докато тук няма свестни пътища и майките ни карат с по 200 евро месечно.
Но си прав, че ВМРО си вкараха автогол, никога повече няма са помиришат парламента именно заради Македония.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано31.10.22 21:18



В България се наливат много по 100млн., за пълни щуротии. Без държавата, няма българска кауза в Македония. Аз въобще не съм съгласен с Канзуров, че българите там са бутиково малцинство. Страх ги е и се крият. Игнорирането на този цирей, няма да доведе до излекуването му.
Но това, че не е приоритет, си прав.
С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Редактирано от komitaO3 на 31.10.22 21:20.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: komitaO3]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано31.10.22 21:24



Все ми се струва, че ако бяха бутиково малцинство, нямаше да има повод за цялата тази истерия в РМС. За тази постоянна борба с бугаризацията като водещ идеологически мотив. На умряло куче нож не се вади.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 21:25



Ами, аз затова казвам: няма кой. Каракачанов беше обект на подигравки и омраза, но като се махна, някой да прави реално нещо по темата? Не. А той можеше да направи много и нищо не направи. Това никога няма да бъде забравено и простено от хората, които се интересуват от Македония.
Просто нямаме такава политическа сила, класа, държавници. Нито Възраждане, нито Атака, нито ВМРО, нито НФСБ - всички тези, които обираха националистическия вот си останаха нефелни творения.
Може би като общество не можем нещо повече да излъчим. Национализмът ни е за лумпенпролетариат и чуждопоклонници "фили". Или пък за такива дето вярват, че България не е загубила нито една битка и е била победена

Нивото е отчайващо.

А пък основните политически сили, те пък хептен няма никакво отношение към темата Македония. Или популизъм, или нагаждачество според спуснатите директиви от посолствата. Как да стане? Няма как.

Редактирано от goga на 31.10.22 21:30.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано31.10.22 21:29



Напълно споделям.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Мицкоски идванови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано31.10.22 21:33



Отново ще кажа това на което ме е научил живота. Тия които обират националистическия вот, са същите като ония които обират десния, които обират левия, които обират етническия. Нямат разлика, освен по етикета за пред хората.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Мицкоски идванови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано31.10.22 22:06



+1. По-късно ще пиша детайли.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 22:10



Ми, не е задължително, просто страх лозе пази. Всеки 50 годишен знае, че някой от дядовците му се е имал за бугарин.
Но това не означава,че юго-гмо-то ще се обърне. Просто е вид общностен комплекс и мръсна тайна.

Редактирано от goga на 31.10.22 22:10.



Тема ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.10.22 23:50



гръцки поп-хомосексуалист осветил клуба на /х/ ОМО.


не се бъзикам



Тема Re: Мицкоски идванови [re: bash bugarash]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.10.22 23:50



Гърчинът ;) бил небезизвестният Царкняс, такова инфо срещнах.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Мицкоски идванови [re: MupaM]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано01.11.22 06:33



Да де - все ченгета





Тема Re: Мицкоски идванови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано01.11.22 10:51



България съвсем спокойно може да инвестира цитираната сума, така както Унгария инвестира 160 млн евро във Войводина. При наближаващ 200 млрд лв БВП това е нищо. Не е толкова до приоритети, колкото до това от какво може да се открадне.
Има поне 150-200 хил българи, наистина ги е страх, репресират ги по начина, познат в НРБ през 70/80е години (преди това не го знам в детайли). Колко да струва да се пуснат 3е национални ТВ безплатно? Ако не бъркам, 5-10 млн/год. Субсидиране на театри, които да изнасят представления, имаме опери, филхармонии и т.н. Надали още 5-10 млн. Има и европейски програми за трансгранично сътрудничество, ама да не крадат. Българските фирми са отворени за съструдничество, има интерес за бизнес, но трябва и държавата да се напъне малко повече. Не много.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.11.22 11:14



Реалността е, че има едни максимум 500 хил , които живеят много добре с 2-3 бона в евро на месец. Другите кретат с по 400-600 евро при инфлация, ръст на горивата и т.н.
Можеше да стане 2019 г. Но пак е под въпрос целесъобразността. При липса на магистрала Хемус, тунел под Шипка, модерни танкове и стрелкови оръжия и заплати за професионални редници до 1000 лв чисто.
Просто не сме Гърция. Ти ги купиха и продадоха. И ще си делнат част от баницата с албанците.

А ние какво искаме? Едно "благодаря". Но не - насреща пак лайна.

Редактирано от goga на 01.11.22 11:15.



Тема Re: Мицкоски идванови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано01.11.22 18:48



Любчо Георгиевски:

Во врска со интервјуто на Борис Стојменов:
-Интервјуто треба да се анализира преку очите на еден докажан соработник на Удба.Во време на лустрацијата прво го објавиа неговото име па го повлекоа.А легендарно беше неговото снимено од камери влегување во Архивот.па после неколку часови да излезе преку прозорец од задната страна на зградата.И фројдофска му е изјавата: Сите во раководството на Вмро беа соработници на службите!!!
- На првите избори бил кандидат на партијата на Југословените.

- Стојменов припагаше на бугарофилското крило и со тоа се гордееше,постојано беше во нивно друштво. Прв пат сега го слушам дека се одрекува од родениот чичко Алекса Стојменов десна рака на Ванчо Михаилов.Тоа му беше влез во Вмро и постојно ја истакнуваше таа врска.По вракањето од Флорида македоци со кои се сретнал испратија писмо во Вечер дека ги убедувал за во општата историја со Бугарија.Најверојатано како агент првокатор.

-Тешка државна диверзија е дека Милошевич дал согласност за декларацијата за самостојност.
.Стојменов го предводеше и финансираше ударот за пад на владата на Вмро два месеци пред нападот на УЧК.Тоа беше обид за државен удар.Парите на купените пратеници лично им ги давал тој.
- Во фирмата на Стојменов бевме вработени неколку луге од раководството но парите ги даваа други фирми.
-Стојменов никогаш не донел никакви пари во кеш во партијата ниту пред изборите ниту како министер.
-Стојменов имаше монопол заедно со Бишев во преговорите за приватизација на Стопанска Банка.И примањето на мито за најмалку милион евра е чисто.Постои документ за трансфер на парите на сметка на неговиот син Емил.
-Стојменов беше активен во притисокот Змејковски да се смени зошто ја срами партијата.Во судирот пред изборите беше на страна на Димовска.
-Стојменов беше сменет затоа што си направи неколку крупни бизниси за себе.Но изатоа што ММФ И Светска банка отворено ме претискаа дека со него не можата да се разберат и дека е антиреформатор.На пример го кочеше ДДВ-то.
-И да не должам со деманти зошто 80 проценти се измислици од типтот ми бил возач кога сум одел кај мутигруп или тој победил за кандидат за претседател!!!


Коментар на коментара на Любчо:

Во ДПМНЕ имаше 6 бугарски фракции и
2 две Македонски (една од силни Егејски Македонци )
Имаше Бугари кои мразеа Македонци околу Доста и во Умс беа. Имаше средно умерени и антиСрбомани Македонци со благи пријателски чувства кон Бг. Текстот е за првпат вистински приказ на работите.


Мисля тези податоци, отговарят защо бяха хвърлени колосални усирия за сърбизиране на ДПМНЕ. Ребългаризацията е била напълно реална "опасност".

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Л Георгиевскинови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано01.11.22 20:10



Той търси някакъв баланс и да си изчисти името, но винаги казва от А някъде до Е или Ж, натам си трае. Всички там са наясно с това, както и с дърпането назад на държавицата им къмто просръбски (дефакто проруски) тенденции, вкарването и в кереча, за да е по-лесно да гепят (колко по български звучи, нали?). Според наследник на известна българска фамилия в Македония, се готви една не малко мащабна завера в следващия парламент. Поне 6-7 (до 10-15) депутати то от двете македонистки партии публично ще се обявят за българи и ще формират солидна парламентарна група. С много вероятното съдействие на САЩ. Това отпреди около 2 месеца.



Тема Re: Л Георгиевскинови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.11.22 21:10



Това да го видя, няма да го повярвам.



Тема Re: ново 20нови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано06.11.22 19:03



Ке отварат (х)омо-клуб и в гараж в пловдивдко село!





https://www.vecer.press/%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2-%d0%b1%d0%be%d0%b6%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%be%d0%b4-%d0%be%d0%bc%d0%be-%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d0%bd-%d0%bd%d0%b0%d1%98%d0%b0%d0%b2/



Тема Re: ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано06.11.22 19:30



Ахахахаха, македонци в Крумово. Със сигурност няма егейци там. В най-добрия случай е вътрешноикономически мигрант от Гоцеделчевско от 50-те или 60-те г. То скоро трябва да излезе преброяването по етническо самоопределение. Ще видим колко македонци има в България.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано06.11.22 19:45



Баце, на тия ако тихичко не им метнете един як кьотек, да не съм ви чул! Не в гараж, в подземие на 9 ката под земята да не смеят да мъцнат!



Тема Re: ново 20нови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано06.11.22 19:55



Нали се сещаш, че става въпрос най-вероятно за 70+г.старец...

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано06.11.22 20:12



Нали се сещаш, че става въпрос най-вероятно за 70+г.старец...

Не е ли единият от тия двамцата на сникмата:



https://www.vecer.press/wp-content/uploads/2022/11/%D0%B1%D0%B3.png

Редактирано от sofijanec на 06.11.22 20:12.



Тема Re: ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано06.11.22 20:24



Възможно е. Чакам откриването, да видя кой е човека.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.11.22 20:49



То е ясно , че ще имат териториални претенции и към Филипопол :)



Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано06.11.22 20:58



Стига глупости! Всяко село си има луд и никой не ги закача, че е на лошо.

Крумово... Ако ти намериш един у МКД да ти го покаже на картата къде е аз ще направя кълбо напред.

Иди гледай "Полет над кукувиче гнездо" още веднъж по-добре. Ей това е класика, не изкюфялото от липса на внимание Деде от Крумово.
Все едно Дисниленд да отвори в Столипиново, толкова ще му е ефекта.
И се моли да не чуе баща ми, че или ще умре от смях и ще го загубя, или ще забере Сашо от първия етаж да идат там и гледаме боя тримата дЪртаняни и един бастун.

Божеее, Божке, Божей!
Да пази Господ!



Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.11.22 00:32



Тоя на тебе иска да ти повдига самосвестта, во Малиот Париз. Така пише.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано07.11.22 08:40





https://youtu.be/YapjUEW8ORk



Тема Re: ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.11.22 16:28



Не е фейк. Има такъв човек в Крумово. Работата хич не е майтап.



Тема Re: ново 20нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 16:30



Е то в Кичука е ясно, неосвестени македонци сме, ама в Крумово



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: ново 20нови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 16:51



Мисля че тук ние си носим вината. Настоящите омовци, все разни дедита, са продукт на нашата си македонизация от 40-те и 50-те г. в Пиринско. Тия и бъкел македонски не знаят, не само съвременния северджански ами и какъвто и да е диалект. Единствено добавят "ке", където им скимне. Явно е имало младежи, които са клъвнали на новата националност. Прави впечатление, че все са от малки села и са единични бройки. После се разселват във вътрешността и сега никнат като гъби. Тук един, там двама. Заслужава си журналистически репортаж с този Божинов. Но не само с него, а с децата му, които вероятно ще отричат тотално че са македонци ако въобще застанат пред камера. Иначе в дедито се забелязва типичния диалект на Крумово, дори родния си диалект от която и част на Пиринско да е не може да възпроизведе. Дансаджиите вероятно ще си го посетят, през поставено лице. Такива дедита обикновено са особено прости и надъхани, освен че са инатливи. Срещнах навремето един във влака, родом от Гюмюрджина, обясняваше, че е от някаква тракийска нация, нямало българска нация, имало тракийска, македонска и прочие. Особено прости и надъхани са такива. Някаква пропаганда ги е застигнала в някакъв етап от живота им, загнездила им се е и няма изчегъртване. Такива си ги оставяш да си отидат по боилогичен път. Нито ще намерят поддръжници, нито някой ще ги вземе на сериозно. Просто дразнят.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.11.22 17:08



Дедито може и пловдивски егеец да е, а не от Пиринско. Примерно от Малиот Париз, купил си къща в Крумово, и те тека. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: ново 20нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 17:26



То си има омовци в Пловдив, писал съм. Ама единия от двамата, живее на бул.Копривщица, в партизанския квартал, а не в Кичука.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Партијата ДПМНЕ е создаденанови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано07.11.22 18:38



с главна цел, именно, ребалгаризацијата или балгаризацијата да биде под пален контрол т.е. никак да не може да стане реална опасност.
Оказа се обаче че такава опасност нито потенцијал никога не е имало в Р Македонија.

Редактирано от SashetoBE на 07.11.22 18:38.



Тема Майтап, майтап, аманови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.11.22 18:43



си е доста сериозна тема.
ОМО няма да са 20 души, за онзи кукундел Киряков на местните избори в Благоевград бяха гласували 220 гласоподаватели. Може и хиляда да са. Но и илюзиите за "македонско възраждане" са като ненаучна фантастика. Явно имат излишни пари да трошат тези, които ги поддържат.
Македонизацията на Пиринско си е бил доста напреднал процес. Едни 30% са си били вече убедени, че не са българи. Още 20 години и сега щтяха българите там да са малцинство. Всички опити да се говори по темата с пренебрежение са необосновани. Имаше преди години едно предаване по "История Бг" и там си го намекнаха, че връщането в българската орбита на населението в този регион не е било съвсем гладко. С тези неща не бива да се ебаваме. Дори чехите го осъзнаха и навреме пресякоха опитите за моравски сепаратъизъм.

Относно Крумово. Говорих с кметицата, познава човека и не е никак шеговито настроена, защото общо-взето шепата омовци и техните кукловоди си постигат целта - да дразнят и унижават българската държава.

Спомням си преди 9 години подобна ситуация с учредяването на партия "Помак". Главният иницатор внезапно се отказа - явно му бяха намекнали, че няма да му се случат хубави работи. Бързо се изнесе от магазинчето си за пчелни продукти в Кючука, на което някой му беше потрошил витрината. Междудругото, хубав мед продаваше, купувал съм оттам, без да знам, че собственикът е радетел за помашка нация.

С тоя дедо в Крумово работата не е нито да го оставиш да прави магарии, нито да му забраниш. И за медийно внимание не съм сигурен дали си струва, защото така ще му се вдигнат акциите. Според кметицата две трети от селото са преселници. Та, този дедо не е съвсем паднал от небето.

Но това означава също, че ни е обявена война. Подценяването не е никак уместно. Имаме враг пред портата си.

Редактирано от goga на 07.11.22 18:53.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано07.11.22 18:59



"врагът" е по-скоро в къщата, а не пред портата.
иначе за тая русофилска препратка



си направо за рапортуване пред "нравствената полиция"

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.11.22 19:14



Филмът е добър.

Врагът е пред портата. Тези са финнасирани от уж канадска организация, която всъщнпст е креатура на скопските служби.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано07.11.22 19:36



е като актьорите са британци и американци /джъд ло, ед харис/.
интересно, кои холивудски филмови величия ще се въплъщават в бъдеще в украинските герои-снайперисти.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.11.22 19:37



Не е задължително. Съветското кино също има добри попадения по темата: "Живите и мъртвите", "Те се сражаваха за родината"...

Но съвременното руско кино на тази тематика е доста посредствено.

Иначе един от най-добрите съвременни филми за Втората световна война е немският "Сталинград" от 1993 г.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:06



ДАНС трябва да си свършат работата за ОМО, има си начини. Аз бих инфилтрирал някой, да им хване дирите и да ги изобличи дали взимат пари.
Ефрем Моллов, няколко пъти му чупиха стъклата, не беше веднъж. Един познат живееше точно срещу магазина, разговаряли няколко пъти. Ефрем беше убеден, че помаците произхождат директно от прабългарите и не са славяни. Нещо като пантюркист. Самия Ефрем си прилича на типичен татарин, чернокос, с издължено лице и остър нос. Той се яви няколко пъти на избори в Смолянско, през различни партии за парламентарни избори. Мисля че най-високия му резултат беше 150 гласа за цялата област. Иначе той и брат му са от крупните пчелари в България.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:09



Имаше големи възражения срещу този филм, че не отговаря на реалните събития, особено в частта как ги пускат да атакуват без пушки. Някакъв ветеран май имаше, много се възмущаваше.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Партијата ДПМНЕ е создаденанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:11



Не съм съгласен. Умишлено разпалваната омраза към България, вече 30г., не е защото са нямали какво друго да правят.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 09:28



Направих си труда да проверя що за човек е. Разведен, самотен, сложил е байряк със звездата на Вергина на къщата си. Интересно, че съседите не го осъждат за намерението му: реакцията варира "мани го, тоя е откачен", до склонност да го защитят и оправдаят. За разлика от СМ, тук нетърпимост няма. Което не знам дали е добре като лакмус за обществото ни.

Редактирано от goga на 08.11.22 09:32.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 09:34



Дали е добре, или зле, зависи с какви мотиви го оправдават. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 09:53



Крумово


Преброяване на населението през 2011 г.
Численост и дял на етническите групи според преброяването на населението през 2011 г.:[5]

Численост Дял (в %)
Общо 3129 100.00
Българи 2138 68.32
Турци 0 0.00
Цигани 7 0.22
Други 8 0.25
Не се самоопределят 4 0.12
Не отговорили 972 31.06


Може би отговорът е в тези 30% неопределени.
Това говори за слабо национално чувство. Не виждам разлика между този с байряка на Вергина и типажа, който плюе всичко българско и в чужбина се прави, че не е българин.

Редактирано от goga на 08.11.22 10:00.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 11:42



Гога, не знаем и циганската махала на селото в кои е - дали в неопределените, или в писалите се българи. Ако е първото, ще го докарат може и до 30%.

Не казвам да се подценява опасността, но и да се надценява не е нужно. Основно откачалки са.

Колкото до македонизацията 50-те - не вярвам 30% да са били твърдо покръстени в македонизъм за 15 години. Малка част - да. Имаше един репортаж по БТв с думи на бивша селска кметица от 60-те, доста възрастна вече, която разказваше, че при демакедонизацията някакъв младеж от селото се опънал и го били. Сещаш се северните колко пъти го копираха тоя откъс. Тя жената просто не е заемала поста 15 години по-рано, когато сто процента е имало повече бой, ама...
Да, има и аз съм срещала съвременни македоноиди. Писала съм, една такава пишеше в бг мама, един друг във Фейсбук като му цъкнах профила, се оказа благоевградски адвокат, баща му и той адвокат и бивш председател на съд. Има. Но слава богу, са екзотика, и то смятам, че не само в Крумово.

А горе не се шегувах съвсем. Ако го оправдават с неща като "нека свободно си начеше лудостите човекът, той е безобиден", е едно. Ако е нещо от типа "не ми пука за тая нашта гадна територийка" или "ами той е прав, македонец е" - друго. Толерантността и спокойното отношение е хубаво нещо, негативната или индиферентна настройка към собствената държава и народност е лошо. Надявам се, че не е правило двете да вървят ръка за ръка във всяко общество (имам предвид - ако липсва палене и нетърпимост поне у част, това да значи, че на обществото като цяло не му пука).

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 11:52.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 11:50



Истината е, че националността в днешно време не значи много. Тези, които наистина държат на това и го смятат за първостепенно, не са мнозинство.
Може би винаги е било така. Но сега личи много заради перманентната криза и глобализацията.
Преди националната държава се е грижела мнозинството полуаморфни да не вземат връх. Сега имаме частична държава.
Ако българите държаха на националното, нямаше да слушат сръбска чалга и да гледат турски сапунки.


Редактирано от goga на 08.11.22 11:56.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.11.22 13:49



На преброяванията в България през 1946, 1956 и 1965 като македонци по националност извън област Благоевград се преброили една стабилна група от около 8 000 души - и трите пъти.
Сведенията и анализите показват, че около хиляда и нещо, главно около Пловдив са посочили като майчин език гръцки.
Голяма част от другите са левичари, били под влиянието на ВМРО(обединена) и членове на семействата им.



Тема еве ти гонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 13:59






https://www.plovdiv-press.bg/2022/11/08/%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%86%d1%8a%d1%82-%d0%b4%d0%b5%d0%b4%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b5-%d0%be%d1%82-%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%be-%d0%ba%d0%be%d0%b9/301209/

"Над къщата му се вее знаме със звездата на Вергина, а в автомобила му има агитационни македонистки материали, които поборникът за македонското „ослобождение“ не крие."

Редактирано от goga на 08.11.22 14:02.



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано08.11.22 14:20



Гога, какъв % от българите, според теб, имат някакво психично разтройство?

Сериозно питам и то тук, в темата за Мицкоски даже считам за най-правилно да поставя въпроса.

За да го направя още по-сериозно, прилагам изследване на УНИЦЕФ, според което 11% от подрастващите (11-19г)в БГ са в такова състояние. То е от миналата година.


Средно в клас има 20 деца. Означава, че поне по едно момиче и едно момче в клас страдат и то много сериозно. Нашите деца са ако не от тях, то растат в същата незащитена и необгрижвана здравословно среда.

Нали се сещаш къде бия - ние обсъждаме симптомите, а не причините.

При хората в пенсионна възраст, тези разстройства се комбинират с други дефицити и заболявания, което прави положението отчайващо лошо.

На този фон, знаеш ли колко % от бюджета ни за здравеопазване отива за психично здраве - 2 %(два процента).



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 14:31



Въпросът ти е напълно резонен.
Гледах един клип снощи от акцията в Благоевград. Един 70-годишен обясняваше, че в България няма българи, имало , но били малко - гагаузите, всичко останало е под гнет :)



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 14:31



Лейте, 11% процента не са откачалки всичките (т.е. с психози), тук влизат всякакви панически разстройства, тревожни разстройства и всичко, познато преди като "неврози", които, предполагам, са основната част; също депресии, също леки и по-тежки умствени изоставания (умствено изостаналите ги оценяват на около 1% от популацията, по-голямата част от тях са с лека степен изоставане). Разните дислексии, хиперактивности, аспергери и щуротии според мен ги броят пак тук. При децата това са масовите "психични разстройства". И без да съм специалист, струва ми се, че в днешно време се залита към свръхдиагностика на такива неща. Във всеки клас има дете с хиперактивност и сигурно 2-3 с диагноза дислексия, дискалкулия и какво ли не. Не че по наше време нямаше, ама на повечето им викаха просто недисциплинирани, двойкаджии или "не му върви Х" (предмет).
Може и да има страдащи деца, с депресии и панически пристъпи, но повечето, слава богу, не са такива.
Споко, не сме 11% като дедо ти Боре. От друга страна, има хора, които чистосърдечно бихме определили като откачалки, но може би не отговарят на всички критерии за някаква диагноза.
Не можеш и да отсечеш така - два процента. Психиатричните болници у нас наистина са с хронични и сериозни финансови проблеми, но няма как ей така на око да прецениш колко процента от бюджета да отидат. Та и как точно са определени.
Нищо не значат сами по себе си тези бройки, не че сичко е шес при грижата за психичното здраве у нас, зле е; лечението на тежките психози по-специално. Ама луди масово все пак не сме. ;)
А повечето от нещата в 11-те % се третират или амбулаторно с хапчета (тревожните разстройства примерно), които си ги купува пациентът, или с нелекарствени терапии, вкл. терапиите на децата с умствено изоставане, но не само.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 15:06.



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 14:36



Е, тия са сигурно от македонците в града, дето се събрали всичките пред клубот.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: еве ти гонови [re: MupaM]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано08.11.22 14:51



Не отсичам нищо в случая. Не предавам разсъждения, а резултати от професионални изследвания.

Като прочетох и твоето "споко", пак ми се приплака, а мислех, че съм претръпнал.

Значи разстройствата и ти ги имаш вече за нормална викаш, а!?

Дай си изпеем по една песен с тебе пак и зарежем темата:





Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 14:52



Ами част от живота са. В по-масовия случай не става дума нито за луди, нито за страдащи хора, това казвам. Не и тежко страдащи. Има и такива, но са по-малката част. Без проблеми не е никой. Въпрос на класификация, критерии и диагностика.

От Уики:


A 2004 cross-European study found that approximately one in four people reported meeting criteria at some point in their life for one of the DSM-IV disorders assessed, which included mood disorders (13.9%), anxiety disorders (13.6%) or alcohol disorder (5.2%). Approximately one in ten met criteria within a 12-month period. Women and younger people of either gender showed more cases of disorder.[15]

A 2005 review of 27 studies have found that 27% of adult Europeans is or has been affected by at least one mental disorder in the past 12 months. It was also found that the most frequent disorders were anxiety disorders, depressive, somatoform and substance dependence disorders.[16]

Една четвърт от нас сме тука, демек. Винаги го е имало това, но критериите за диагноза може да са се променили. Към разширяване. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 14:58.



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 14:53



Проблемът е сложен, лесно е да бъде класифициран като психиатричен, но все да не забравяме повечето омовски дядовци са такива от младини, те са слабо образовани, но каквото е влязло като матрица в ранните им години, си е останало и си го чуват. Не можем да кажем, че всички само за пари го правят. Вероятно немалка част искрено вярват в тези идеи. Това само показва колко чудовищно е да се прави експеримент с груповата човешка идентичност... В случая вината е 100% на българската държава. За онези във Вардарско нямаме участие, но тези у нас са си продукт на тукашната среда.

Редактирано от goga на 08.11.22 14:57.



Тема Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано08.11.22 15:06



Моито мнение е че таман и да се е дадела полна свобода на висчки и за всичко след 1990 г. развитието по вапроса не е штело да стане много поразлилно отколкото е. Балгарофилијата в началото на много ни се виждаше „забавно направление„ , нарочито на тези покасните(читај след като стегите на системата олабавиха), но след време кои порано кои покасно почанаха да разбират кам накаде води това та един по един јонаците си свиваме пашките и всеки обратно в дупката си. Останаха 2 ма 3 ма. Това е.



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 15:09



Може ли малко по-подробно твоето виждане за тогава?


Кое е било забавното (какъв вид българофилия) и кое - опасното: това, че "българофилите" сте малко и другите ви гледат на кръв, или друго имаш предвид; накъде е водело, изобщо какво имаш предвид?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 15:12.



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано08.11.22 15:10



Викаш, наш е проблема... ама се сетих за един от Сандански, много успешен треньор по джудо, сега пенсионер. Тоя какъв да му е проблема? Защо не се е отказал да е треньор на младини, и да е рекъл - сиктир, аз ще тренирам само под македонското знаме, а е вдигал трибагреника? Мекерета и продажници. Тук не виждам какво чак толко е сбъркала България!
Та на един омовец брат му го опроверга... Цялото семейство са българи, тоя - маке?!



Тема Re: еве ти гонови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 15:11



"Цялото семейство са българи, тоя - маке?!"
Ем` то и Вапцаров горе-долу така.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: еве ти гонови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 15:28



Какво да ти кажа, в постмодерната епоха всичко е възможно: майка ти да е мъж, баща ти - жена, брат ти да е ескимос, ти да си българин, сестра ти да е антична македонка.



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 15:30



Скоро ще може и чичо ти да е жираф или делфин. Само да освободят съвсем възможностите за самоопределяне. ;)
Но иначе сериозно - смяна на пола много-много нямаше преди, ама другото винаги го е имало, макар и като куриоз.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: еве ти гонови [re: MupaM]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано08.11.22 15:44



Даже спор не мога да водя. Отдавна нямам сили.

Без да искаш (сигурно) описа картината, а тя е - епидемия!
Само в условията на епидемия страдащите ги делят на малко, средно и много страдащи. Понеже всеки страда, то страданието се превръща в нормала.
Луд е всеки извън нормалата. Само това е смисъла на понятието "луд". Дори в говоримия език "луд" често, за да се опише иска положителна анотация.

Социопатична епидемия е положението. Разпад на оценъчните функции у индивида. Описва се като обърната пирамида. Най-стойностните неща са заровени най-надълбоко, а посредствените или ниско стойностните плуват в масата по повърхността.



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 15:52



Сашето никога не е бил "българофил". В 90-те пък хептен


Може би е бил по-склонен на някакво общуване с българофили, но като българофил не го виждам в нито един момент.



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 15:57



Не е така, бе, човек.
Айде, аз не съм специалист, а прост лаик наблюдател, но питай някой специалист. Винаги ги е имало тези неща, "епидемията" се дължи много повече на разширена диагностика, вкл. разширени критерии, а не просто достъп до диагностика, отколкото на истинско разрастване.
Баба ти да не е живяла по-спокойно? Не е имало психиатри около нея да и сложат диагноза тревожно разстройство (примерно).



Една четвърт от европейските възрастни страдат ли? Те страдат, а баба ти и дядо ти, дето са ставали в пет часа да отворят дюкяна, я да нахранят кравата и да ходят на нивата, не са страдали. Деца са им умирали на хората, те самите са умирали, кой на война, кой от болест, майки на невръстни деца са умирали, гладни са стояли... и кво, не са имали време да се разстроят психически? Кое му се промени на днешния живот, освен че, слава богу, е чисто физически по-лесен? Че да те тласне към психическо разстройство?
Семействата примерно са стояли заедно, което наистина е фактор, действащ в посока подобряване на психическото състояние, и хората от много работа не са имали време да мислят колко им е тревожен животът. Но като цяло хората сме същите.

Такива разстройства винаги е имало. Да, не отричам, една малка част от хората с такива заболявания страдат много (депресиите са най-близкият до ума пример, но има и други). На друга част го отнасят близките (психози, деменции, тежки умствени изоставания понякога, и пр.). Ама да говориш за епидемии, не ми се вижда сериозно и оправдано.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 15:58.



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 15:58



Аз под българофил нямам предвид българин по самосъзнание, а обратното на българомразец, все пак.
И да не ни обича, като за оня фон си е -фил направо Сашето. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано08.11.22 16:02



Друго имах предвид.

Един ОМОвец го оревахме за голям проблем. Барабар с водещите медии.
А той е един, може да са двама, даже трима. Сто да са!

Защо никой не се запита, колко са бежанците и наследниците на Беломорци? Да ги потърси. Те имат ли нужда да се събират и мнението им да тежи в обществото?
Времето и вниманието отделяно на ОМО, по-стойностно за обществото ли е, или живота на масата наследници!?
Може ли един или двама, сто да са, да сравним с всички останали - щото според мен Това е начина, не да слагаш тия на кантара на обществените оценки, а отсреща да не поставяш нищо!?

Не героите или страдалците, от едно време, а днешните им наследници. Те "лъсват" само ако някой няма с какво да се похвали или подчертае, та се удари в гърдите - Бежанци! Македонци! Тракийци! Добруджанци! Покрайненци!

Тъжна работа!



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 16:06



Българофили за мен са Владо Перев, Виктор Канзуров, Драги Каров, покойните Миле Ацев Йовановски, Владимир Панков, Панде Евтимов.

В този смисъл Сашето никога не е бил българофил. НО е да кажем по-умерен и по-приятелски настроен към българите.

Любчо Георгиевски за мен никога не е бил българофил. Приятелски настроен в някаква степен - да, но българофил - не. Сега, че ние искаме да видим желаното реално е друг въпрос.

Редактирано от goga на 08.11.22 16:07.



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 16:04



Голяма част от изброените в първото изречение (не знам за всички) са си живи българи. Ти българофил ли си? ;)

"Живи" в преносен смисъл, ясно, че в буквален някои вече не са живи.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 16:09.



Тема Re: Не разбрах с какво не си сагласен ?нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 16:07



Ако бях гражданин на СМ, да, българофил съм.

"Българофилите" не честват показно денят на борците и не пускат големи слики с надписи как бугарскиот фашистички окупатор е на колене.

Редактирано от goga на 08.11.22 16:13.



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 16:16



Не бройката на омовците и местоположението им са показателни в случая, а безразличието на техните съселяни, съкварталци и роднини.
Голям праз, че някакъв идиот иска да ни македонизира

Общо-взето това е масовата реакция, лейте. Малко тъжно е. Извън тоя форум картината е съвсем друга, на никой не му дреме.

Редактирано от goga на 08.11.22 16:16.



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано08.11.22 16:27



А ти как ще се почувстваш, ако живееш в Крумово и също считаш, че живота ти е важен и има какво интересно да се научи и от твоите виждания.
В един момент, ти губиш значение, вместо за теб и селото ти с хората в него, грижите им да научим, ние научихме за... Този там индивид!?

Не, че има какво да се разкаже за Крумово, но и там българи живеят. Сега не са важни те, а че сред тях имало такъв.
Ама то всяко село си има подобни.

Защо се връзваме според теб? Защо медиите се вързаха?
Много правилно, много умно хората отговарят с непукизъм.



Тема Re: еве ти гонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 16:37



За Крумово репортажи - бол. Улици с дупки, обири на хранителни магазини, самородни и самоуки изобретатели, родно място на бивш собственик на Ботев Пд

и т.н. даже и младеж с джип по плажна ивица в тик ток се оказа дете от Крумово, взело возилото на майка си
Не е вярно, че само за този се е говорило. Просто сега е повод да се говори за него.

Редактирано от goga на 08.11.22 16:38.



Тема Re: ново 20нови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано08.11.22 16:44



От кога казвам, че амбициите им са далеч извън Пиринско . И главата на змията си е в Белград . Единственото нещо за което Канзуров греши .



Тема Re: ново 20нови [re: torlakov-93629]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 16:49



Да, тя машината на македонизма очевидно вече си работи и сама, без сръбска поддръжка, целта е постигната, но и аз или не го разбирам Канзуров, или изобщо не съм съгласна с него, че не е сръбски едно към едно първообразът, инициативата, интересът (интересът - и досега).

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 16:52.



Тема Re: ново 20нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 17:02



Поантата е,че вече работи на самотек, а не под пряко ръководство, но това не пречи да обслужва Белград..



Тема Re: ново 20нови [re: MupaM]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано08.11.22 17:06



Да, изглежда , че е на самотек , но привидно . То без сръбската матрица едва ли би се и създало това чудовище.
Мечтата на всеки “независим “ севромак е да се върне в Югославия . Друг аргумент трябва ли?
Може би Виктор не иска да разширява проблема с официално адресиране на съседна държава . То ест , чисто прокси конфликт .



Тема Re: еве ти гонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.11.22 17:06



Познавам такива хора. На един мой човек например, татко му е роден и живял като млад във Фролош, селото на Владимир Димитров Майстора, област Кюстендил. Сестра му , обаче, живеела в някое от съседните села в област Благоевград. През 50-те по документи се е водела по народност македонка, а брат и - българин. Само че в област Кюстендил не е имало натиск за македонизация.



Тема България не е забранявала и не може да забрани неснови [re: sofijanec]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано16.11.22 14:31



България не е забранявала и не може да забрани несъществуващ клуб в Благоевград



https://bgnes.bg/news/b-lgaria-ne-e-zabranavala-i-ne-mozhe-da-zabrani-nes-shchestvuvashch-klub-v-blagoevgrad/



Тема Блгарофил е човек коитонови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано25.11.22 16:06



обича белгарската култура, традиција и блгарскиа народ. Ако блгарофила по некаква случајност е македонец тогава може да баде и повече од това, кои как го разбира. Примерно, можеби македонеца балгарофил ште намери нешто което му липсвало в процеса на себепознанието или себеосознаването(нешто което не важи за останалите белосветски балгарофили) т,е, ште стане полноценен в некакав смисал, или просто ште стане цел. Това е можеби забавното (но в кавички), од тук нататак идват чак не толкова „забавните“ вапроси които повече имат врска с политиката а помалко примерно с историјата. За мен (а както гледам и за много другу хора) е достаточно да разберам или поне да се уверам самиа че сам разбрал, какво е станавало с нашите претци, баби и дјадовци и генерално с народа ни. Ако некои иска да знае бих могал да дам моето мнение и да помогнам. Толку. Не се осештам обврзан нито имам желание да исправам крвавите исторически неправди с оште повече крв. Преведено на наш език, нјама да направа ама баш ништо да ја рушам сопствената држава безралично каква е тја. Напротив, ште ја заштитавам. Ако това значи да сам на страната на лажата срешту истината, аз сам ОК и заставам на страната на лажата.

Редактирано от SashetoBE на 25.11.22 16:03.



Тема Re: Блгарофил е човек коитонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано25.11.22 16:13



Fair enough



Тема Re: Блгарофил е човек коитонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.11.22 17:54



Кефи ме, че си откровен





Тема Коцето копейкин в Скопиенови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано25.11.22 19:02



Не го харесвам заради русофилството му, но тука ги разцепва северджаните насред Скопие:





Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.11.22 19:07



Уф, не мога да го гледам точно в момента, но съм сигурна, че и там хвани Коцето, удари северджаните.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: NAVYBG]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано25.11.22 19:15



Неговото не е просто русофилство, а просто професионално русофилство. И професионално антиваксърство... И... Абе, за жълти копейки.. заеби, заеби...



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: sofijanec]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано25.11.22 19:31



Съгласен. Но тука е искрен.



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.11.22 19:42



Да, е--а им майката.





Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.11.22 22:16



На фона на тия северджански журналя с югобръмбари в главите (по количеството бръмбари Северна Македония почти прилича на Северна Корея) дори дървена тиква като Коцю изглежда мъдър интелектуалец, вярно.
Иначе пак си е дървена тиква. А с тия реплики за един народ само им дава поводи да серат ОЩЕ по-злостно. Може да ги разцепва и по друг начин, ама нали трябва да се покаже на гласоподавателите, да видят как ги разцепва уж...

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.11.22 22:19



Добре го отигра. Все пак той импровизира на чужд терен, заобиколен от глутница, която се опитва да го провокира. Въобще не си изпусна нервите, много хладнокръвно реагира.
Това за сливането е неуместно, но той сериозно го мисли. Забавно е да се гледа как остават с пръст в уста



Редактирано от goga на 25.11.22 22:21.



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.11.22 22:36



Да, не губи самообладание, това му е плюс.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.11.22 11:20



Според мк медии (express.mk по-конкретно) северните журналя и в частност някой си Матея Петровски са го разцепили наш Коце. Разбира се, и публиката в коментарите във ФБ така смята.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано26.11.22 11:43



Ами това е съвременния свят, всеки си има агитка и тя навива за него, независимо дали е прав или не. Никой не търси обективната истина. Нашия клуб си е прекрасен пример за същото.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано26.11.22 14:33



Гледах клипа, "разцепващия" упорито настояваше, че Костадин е македонец и го питаше дали може да му казва така, а нашия отговаряше, че за него е едно и също (българин и македонец) и щом иска, да, може.
Накрая се запознаха с ръкостискане и усмивки и всичко приключи.



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано26.11.22 15:02



Не е само в съвременния свят. От по-отдавна е. Нарича се пропаганда. Интернетът само помага за тая работа...



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано26.11.22 16:28



Да, така е.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано26.11.22 16:31



Разпитващия не се ли представи като Милош?
Във всеки случай, разговора е полезен. Те видно имат нужда да разберат как мислим ние, да се аргументираме, да им обясним. Търсят това.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: MupaM]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано26.11.22 16:31



Тия са пълни олигофрени!



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано26.11.22 17:26



Не чух да се представя, може би не съм гледал пълния разговор с журналистите, гледах точно това "провокативно" питане, което явно е геройската постъпка на северджанския микрофонодържач.



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.11.22 18:48



Няколко пъти К. К. ги подхлъзна по отношение на исторически факти. Например като ги накара да му покажат поне един документ, който да нарича българското управление "окупация". (сами знаем, че българската войска там се нарича "Окупационен корпус") Ама те нали са си прости сами си заслужиха да ги гъбарка.



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано26.11.22 18:58



Не съм сигурен и колко процента от казаното разбираха, като се има предвид тугиот бугарски язик.





Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.11.22 19:15



И за други ги изпързаля, като им каза че българската войска първа е влязла в освободено Скопие. Знаем, че е имало договорка между Тито и Димитров (ако не бъркам) българската войска нарочно да остави първи в Скопие да влязат титовите партизани (за да оберат лаврите), като българската армия на следващия ден да влезе. Ама тия урунгели мълчаха (не заради "незнанието" на езика), а защото бяха объркани. Те и до сега си мислят, че партизаните освободили Скопие от ... "бугарска окупация" (скоро стана дума в друга тема)



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: cumanich126454]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано26.11.22 19:31



Той твърдеше и че България и Македония са воювали през ВСВ...



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.11.22 20:16



Не, не каза това. Обратното - северджаните твърдяха това и той им се изсмя - пита ги дали през ВСВ е имало държава Македония...



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: goga]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано26.11.22 20:28



Той, журналистът



Тема Re: Коцето копейкин в Скопиенови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.11.22 20:37



да, не съм те разбрал.



Тема Парадоксално, но данови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.11.22 01:42



така се получи. Не ми се верува дека точно овој “журанилст“ имал таква намера, напротив, но крајниот исход е таков. Тоа само ја покажува длабоката трагикомична позадина и суштина на нашите спорови. Хахаха, како човек да не се насмее




Ахахахахахахахахаахахахахахахахахахахахахахаха


Редактирано от SashetoBE на 28.11.22 01:47.



Тема Re: Парадоксално, но данови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.11.22 10:57





„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Re: Парадоксално, но данови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано28.11.22 12:03



Хахаха, аналогично, само малко ми се губи, кой е татарин, а кой хунза...





Тема Re: Парадоксално, но данови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.11.22 12:36



Татарите си личат по монголоидните физиономии.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Парадоксално, но данови [re: MupaM]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано28.11.22 12:52



Да, ама не са ли църни татарите?



Тема Re: Парадоксално, но данови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.11.22 13:00



Има такова нещо май. Не знам тогава.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Нашето момче е жетварнови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.11.22 21:34



малко е прегорел.



Тема Re: Нашето момче е жетварнови [re: SashetoBE]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано28.11.22 22:00



Не знам защо, може би няма връзка, ама се сещам за това:

https://youtu.be/lX0Do0-5vKs






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.