Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:06



ДАНС трябва да си свършат работата за ОМО, има си начини. Аз бих инфилтрирал някой, да им хване дирите и да ги изобличи дали взимат пари.
Ефрем Моллов, няколко пъти му чупиха стъклата, не беше веднъж. Един познат живееше точно срещу магазина, разговаряли няколко пъти. Ефрем беше убеден, че помаците произхождат директно от прабългарите и не са славяни. Нещо като пантюркист. Самия Ефрем си прилича на типичен татарин, чернокос, с издължено лице и остър нос. Той се яви няколко пъти на избори в Смолянско, през различни партии за парламентарни избори. Мисля че най-високия му резултат беше 150 гласа за цялата област. Иначе той и брат му са от крупните пчелари в България.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:09



Имаше големи възражения срещу този филм, че не отговаря на реалните събития, особено в частта как ги пускат да атакуват без пушки. Някакъв ветеран май имаше, много се възмущаваше.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Партијата ДПМНЕ е создаденанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано07.11.22 20:11



Не съм съгласен. Умишлено разпалваната омраза към България, вече 30г., не е защото са нямали какво друго да правят.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 09:28



Направих си труда да проверя що за човек е. Разведен, самотен, сложил е байряк със звездата на Вергина на къщата си. Интересно, че съседите не го осъждат за намерението му: реакцията варира "мани го, тоя е откачен", до склонност да го защитят и оправдаят. За разлика от СМ, тук нетърпимост няма. Което не знам дали е добре като лакмус за обществото ни.

Редактирано от goga на 08.11.22 09:32.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 09:34



Дали е добре, или зле, зависи с какви мотиви го оправдават. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 09:53



Крумово


Преброяване на населението през 2011 г.
Численост и дял на етническите групи според преброяването на населението през 2011 г.:[5]

Численост Дял (в %)
Общо 3129 100.00
Българи 2138 68.32
Турци 0 0.00
Цигани 7 0.22
Други 8 0.25
Не се самоопределят 4 0.12
Не отговорили 972 31.06


Може би отговорът е в тези 30% неопределени.
Това говори за слабо национално чувство. Не виждам разлика между този с байряка на Вергина и типажа, който плюе всичко българско и в чужбина се прави, че не е българин.

Редактирано от goga на 08.11.22 10:00.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.11.22 11:42



Гога, не знаем и циганската махала на селото в кои е - дали в неопределените, или в писалите се българи. Ако е първото, ще го докарат може и до 30%.

Не казвам да се подценява опасността, но и да се надценява не е нужно. Основно откачалки са.

Колкото до македонизацията 50-те - не вярвам 30% да са били твърдо покръстени в македонизъм за 15 години. Малка част - да. Имаше един репортаж по БТв с думи на бивша селска кметица от 60-те, доста възрастна вече, която разказваше, че при демакедонизацията някакъв младеж от селото се опънал и го били. Сещаш се северните колко пъти го копираха тоя откъс. Тя жената просто не е заемала поста 15 години по-рано, когато сто процента е имало повече бой, ама...
Да, има и аз съм срещала съвременни македоноиди. Писала съм, една такава пишеше в бг мама, един друг във Фейсбук като му цъкнах профила, се оказа благоевградски адвокат, баща му и той адвокат и бивш председател на съд. Има. Но слава богу, са екзотика, и то смятам, че не само в Крумово.

А горе не се шегувах съвсем. Ако го оправдават с неща като "нека свободно си начеше лудостите човекът, той е безобиден", е едно. Ако е нещо от типа "не ми пука за тая нашта гадна територийка" или "ами той е прав, македонец е" - друго. Толерантността и спокойното отношение е хубаво нещо, негативната или индиферентна настройка към собствената държава и народност е лошо. Надявам се, че не е правило двете да вървят ръка за ръка във всяко общество (имам предвид - ако липсва палене и нетърпимост поне у част, това да значи, че на обществото като цяло не му пука).

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 08.11.22 11:52.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 11:50



Истината е, че националността в днешно време не значи много. Тези, които наистина държат на това и го смятат за първостепенно, не са мнозинство.
Може би винаги е било така. Но сега личи много заради перманентната криза и глобализацията.
Преди националната държава се е грижела мнозинството полуаморфни да не вземат връх. Сега имаме частична държава.
Ако българите държаха на националното, нямаше да слушат сръбска чалга и да гледат турски сапунки.


Редактирано от goga на 08.11.22 11:56.



Тема Re: Майтап, майтап, аманови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.11.22 13:49



На преброяванията в България през 1946, 1956 и 1965 като македонци по националност извън област Благоевград се преброили една стабилна група от около 8 000 души - и трите пъти.
Сведенията и анализите показват, че около хиляда и нещо, главно около Пловдив са посочили като майчин език гръцки.
Голяма част от другите са левичари, били под влиянието на ВМРО(обединена) и членове на семействата им.



Тема еве ти гонови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.22 13:59






https://www.plovdiv-press.bg/2022/11/08/%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%86%d1%8a%d1%82-%d0%b4%d0%b5%d0%b4%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b5-%d0%be%d1%82-%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%be-%d0%ba%d0%be%d0%b9/301209/

"Над къщата му се вее знаме със звездата на Вергина, а в автомобила му има агитационни македонистки материали, които поборникът за македонското „ослобождение“ не крие."

Редактирано от goga на 08.11.22 14:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.