Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: в рамката на международното правонови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано11.10.22 13:46



Сред "своите", влизат тези, които са наложили санкции на Русия. Би ли пресметнал каква част от площа, населението и икономиката на Света е това, за да може вътрешната публика да е наясно, че "своите", сме доста малко.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: в рамката на международното правонови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.10.22 13:46



Тоест, не с Украйна, а с нашето общо бъдеще извън Полинезия е свършено, така ли?

Е, супер...!?


Ми това е твоята прогноза в дългият ти пост. Не е моята.

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто


Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано11.10.22 14:07



Ами... Какво да кажа, освен... Такива са ти наративите



Значи излиза, че за Русия е по-добре да си внася средноазиатски, а за нейните граждани е отворила границите да бягат на запад... Е, супер!
Тя май това и прави. За мен няма проблем. Аз обичам руснаците. Знам им "чалъма".

Значи, ако Германия иска хем да потребява, хем пак да изнася колкото си иска е сметнала всичко и заделила пари, това ли казваш?
Ем... Пак супер, нали затова говорим!
Освен това те са по стандарт и тя може да избира, да разчита на своите, че да "храни" и други с тях или си ги набави отвън. Избрала е сама да се напъне. Е... Това на деиндустриализация и рецесия да ти прилича?
Въпроса е, да не взима заеми за това, хеле от Америка. Нали все там те тегли.

Ти, какво всъщност се опитваше да оприличиш с примера си?
Чакаш запада да изостави Украйна както изостави нас ли?
Ми... Да видим и аз това се питам.



Тема Re: в рамката на международното правонови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано11.10.22 14:11



Значи грешно съм се изразил пак, извинявай.



Тема Re: в рамката на международното правонови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано11.10.22 14:14



Кво ти пука?
Ако греша, значи ти печелиш.

Ти си правия, аз греша - стопли ли се?



Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.10.22 14:39



само да вметна, че политически коректния термин за т.нар. "западна пропаганда" е "наративи" /думата пропаганда има силно негативни асоциации, та затова/.

Един британец в две различни изяви твърди коренно противополжни неща.
Първото:

Глава британской спецслужбы радиоэлектронной разведки, Центра правительственной связи (GCHQ) Джереми Флеминг считает, что Россия обладает глубокими запасами вооружений. Об этом он заявил в эфире BBC, отрывок из интервью доступен в Twitter радиостанции.

По его словам, удары по объектам инфраструктуры на Украине 10 октября показали, что у Москвы очень боеспособная военная машина, несмотря на интенсивный характер боевых действий на Украине.



А в друга лекция същият този Джереми Флеминг твърди:

Русия е напът да свърши боеприпасите след масирания обстрел в Украйна на 10 октомври, когато на територията на страната бяха изстреляни над 87 ракети. Такава е оценката на ръководителя на британската агенция по разузнаване и сигурност Център за правителствени комуникации (GCHQ) Джереми Флеминг, цитиран от медиите.
"Ние знаем – и руските командири на място знаят, че техните запаси и боеприпаси са на изчерпване", ще каже той в годишната си лекция пред Кралския институт на обединените служби за сигурност, цитиран от Би Би Си.



Иди му разбери наратива

Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано11.10.22 15:05



ами човекът я кара по логиката 50:50 - или са им на свършване боеприпасите или не са /и още са фрашкани с такива/. поне в единия случай ще каже истината.
а тия слухове за свършването вървяха още от март месец доколкото имам някакъв спомен.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано11.10.22 15:48



Куме, не се сдържам, човек. Много ми се иска тук да ти вметна нещо и спирам.
Просто точно в този момент гледам нещо интересно, дето може и да не успееш да проследиш.

Грозни 1995, РФ с още по-големи запаси и мощ от днешните. Планира за часове да превземе столицата изненадващо, без града и да подозира или има защита.
Логично, желязно!
331 специализирана моторизирана дивизия води атаката и се проваля с 80% загубен състав. 20 унищожени танка. 18 от 120 броя бронирани машини се спасяват.

Багдат 2003, 5 милионен и подготвен за отбрана град. Изглежда да си луд да го атакуваш.
Първоначалния план е - 975 пехотинци от трета пехотна дивизия да стигнат от. Покрайнините до центъра на града, с 44 машини Брадли и 88 танка Абрамс и... Превземат двореца, летището плюс важните пътища, всичко за три дни.

Погледнато отстрани, трябва да ни върнат в трети клас, за да го схванем математически как се случва. Не мислиш ли?

През 2003, в последния момент полковник Пъркинс, командира на трета механизирана изпраща старши лейтенант Ерик Шварц, с тежко въоръжен отряд сам и на пълна скорост да измине 17 километра до центъра на града, да намери слабите места и всее паника. Да задържи до втората вълна. После батальонна група от 30 танка и 14 Брадли, по слабите места помита всичко губейки един танк, един командир и няколко ранени. Ирак дава 1000 убити.
Следва вход на останалите сили и предаване на града.
Иракската телевизия и Мохамед Саид разправя в това време, че хиляди американци били избити. Американската телевизия пък предава на живо какво се случва вътре в двореца на Садам.и колоните с унищожени иракски танкове два часа след атаката на Шварц.
Още нещо, колоната с цистерни гориво предвидена за общата атака е била ударена от едничка РПГ и изгаря почти цялата - 2 500 Галона. Разполагали са само с което им е в резервоарите и пак са успели.
Логистиката им е работела, подсигурила нови.

Самите американци си признават, че са изучавали подробно събитията в Грозни.

Задачата си има точно математическо решение и... Причина за успеха или провала. Не е в обемите.

Сега следим Украйна. Кое на кое ти прилича?



Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.10.22 16:04



Багдат 2003, 5 милионен и подготвен за отбрана град. Изглежда да си луд да го атакуваш.

Да, да... Багдад "Шок и ужас":

Унищожаването или парализирането на жизненоважна инфраструктура на неудобни държави е фирмена методика на САЩ от много десетилетия насам. Тази стратегия се разкрива в доктрината, известна под названието „Шок и ужас“, известна също и като доктрина за бързо доминиране. Официално тя бива разработена през 1996 г. от военните анализатори Харлан Улман и Джеймс Уейд специално за Националния университет по отбрана на САЩ.

Доктрината гласи, че вместо усилия за физическото унищожаване на противника, първа работа е той да бъде лишен от възможност да се съпротивлява, чрез парализиране работата на енергийните обекти и логистичната инфраструктура, средствата за комуникация, обектите за производство на продоволствия и водоснабдяване, въздействие на ниво пропаганда. В крайна сметка, пишат авторите на доктрината, потенциалният противник трябва да изпитва шок и паника на национално ниво с такава сила, която ще е сходна с това, което е изпитала японската нация при бомбардировките над Хирошима и Нагасаки.

Доктрината намери приложение по време на операцията на НАТО в Югославия, по време на нахлуванията в Ирак и Либия и, съдейки по всичко, залегна в основата на външнополитическата и икономическата стратегия на Вашингтон.



Има логика на обстоятелствата и логика на намеренията и първото винаги побеждава второто

Тема Re: Моста - замесиха и Българиянови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано11.10.22 16:26



Мдааа, прочетох го.
Пак няма цифри, няма сметки.
Даже даваш пример обратен на това, което се опитваш да кажеш.

Ти не внимаваш в което аз се опитвам да ти кажа, но съм ти свикнал.

Унищожената инфраструктура не е спряла нито Германия и Япония в 1944-1945, нито пък спря малка Сърбия да се бие с месеци след ударите.
Да я е имало тази доктрина, тя е изоставена, щот не работи, явно. Грузия 1995 ква индустрия имаше викаш? ИДИЛ каква индустрия имаха, инфраструктура? А Афганистан срещу двете сили?

Чети си, чети.
Извинявай, че те прекъснах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.