Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво сте се умълчали, да няма избори?нови  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.10.22 18:33





***
Слава Україні!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: Amateur]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано02.10.22 19:01



Така се чува.. Имало избори..

Даже някои гласувахме...



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: o_megas]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано02.10.22 19:13



Харвардците очаквано тръгнаха на залез, Боко си държи електорато, очаквано копейките вдигнаха двойно, но за нищо достатъчно. Доган си връща тертото място.
Блокажът е пълен, чакаме месец-два парлама в парламента, и нови избори. Които ще възпроизведат същото. И накрая ще се тръгне към промяна на Конституцията, за да има поне някакъв ред. Политиците в тази система системно се провалят и каляйки се един-друг отвращават хората. Около и под 30 % гласували, дори ако се осъвременят избирателните списъци пак няма да се стигне до 50 %. А другата половина негласуващи?
Хубаво е, че Славчо няма да ни дразни с неговите дебили в Сградата.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.10.22 19:34



Нещо друго дават агенците.
ПП и ДБ заедно даже са малко над ГЕРБ. А Възраждане и БСП горе долу наравно.
Бъркам ли някъде?

Не че нещо де, ама явно ПП е любимата лумпена партия сега. А ДБ все още не я припознават хората. Заради зелените ли, незнам защо.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.10.22 19:41



70% негласували. Преизчислено, някви малки мразещи се лумпениади стоят зад политическите партии в България. Иначе гласувах.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано02.10.22 19:52



Ама четох, че избирателите в България са 6.1 млн, на базата на което се прави справката за активност. Т.е. не е 30, поне 40+ е до момента активността. Това не е ли горе долу добре?
Верно неможе да се сравнява с западна Европа, но все пак.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.10.22 19:58



Не, дори с прочистването на списъците, не достига 40%.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: Amateur]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано02.10.22 21:30



Няма изненади! Тук мисля, че мнозина предвиждахме нещо такова...



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.10.22 22:18



Не мисля, че избирателната активност в БГ е под средностатистическата за повечето европейски страни. Освен "мъртвите души", са и "чужденците", които много натискат процентите надолу. Не ги касае пряко, няма избирателна секция във всяка паланка и трябва да бият път до най-близката. Да не говорим за Щатите, където разстоянията са огомни. Днес в посолството след мен влезнаха майка и дъщеря. Дъщерята тъкмо била навършила 18 години и по този повод и подариха трилогията на Талев. Майката каза, че комай и на нея й се полага, защото, въпреки че е на 46, за пръв път гласува, защото най-близкото й място било на 8 часа път. Не разбрах къде живее, защото в Унгария няма 8-часови пътища.
Освен това, народът е уморен от избори, а и няма нищо ново на българската политическа сцена (не говоря за нови партии). Аз, покрай войната в Украйна, почти не следя българските медии. Нито ме интересува какво казал Христо Иванов по БТВ, нито Радан по Нова (а Пендаровски и Мицкоски са ми последният проблем). Днес, половин час преди да отида да гласувам проверих кой е номерът на "моята" бюлетина. И това не знаех.

***
Слава Україні!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.10.22 22:39



По-ниска е. България, Румъния, Молдова и Италия, са с най-ниската избирателна активност в Европа, под 40%. Масово се движат между 45-55%, а в Германия и Франция минават 60%. Оня ден ми изпадна карта спрямо последните проведени избори. В Унгария колко сте с право на глас, 2000-3000, какво променя това? Мъртвите души, не са мъртви хора, а българска мърлящина на сменящи местожителството си у нас и в чужбина и дори ГРАО тлудно им хваща края.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.