Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: Amateur]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.22 22:49



Сагата за Глаушеви не е три- , а тетралогия - Светилникът, Камбаните, Илинден и Гласовете.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.10.22 22:49



Знам, че е тетралогия, да. Аз съм чел само първите три.

***
Слава Україні!

Редактирано от Amateur на 02.10.22 22:56.



Тема Намерих картатанови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.10.22 22:55



Швеция-87%
Франция-78%
Германия-77%
Исландия-80%
Турция-81%
Беларус 84%
Норвегия-77%
Дания-85%
Испания-66%
Италия-64%
Бррррр, многа писане, спестявам половината.
Под 50%
Украйна-49%
Румъния 32%
Албания, Сърбия, Косово, Литва и други от тоя сорт ок.40%.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Няма драманови [re: Amateur]  
Автор el_sofia (ентусиаст)
Публикувано02.10.22 23:19



Няма защо да се драматизират честите избори. За период от 76 години след ВСВ, Италия е управлявана от 67 правителства. Но Италия е член на Г-20 и от години заема 12-13 място като големина на икономиката.



Тема Re: Няма драманови [re: el_sofia]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано02.10.22 23:24



Това е клише. Нямаме нищо общо с Италия. В България като нямат какво да кажат анализаторите и дрънкат за Италия. Иначе двете крила на "великия геостратегически сблъсък", групово едва събират 1/5 от 30% гласували. Толкова за реалното измерение на русофили/русофоби. Останалите българи сме си нормални и искаме нормален живот, без привнесени филства и фобства.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.10.22 00:22



Аз съм изключително доволен. Не си губих времето да гласувам. А брах вкусни био-домати.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано03.10.22 07:49



Българското население е намаляло с 844 хил. души (11,5%) за 10 години - от 2011 г. до 2021 г., показва предварителна оценка на НСИ от преброяването миналата година.
Ако, например, сме 6 млн, то значи макс 5 млн гласоподаватели. При 2.5 млн гласували отиваме на 50 %, но толкова няма, т.е. сме 45-49 %.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано03.10.22 07:58



Единствената възможна коалиция би била Герб-ПП-ДБ (+ БВ), но такава няма да се случи.
Герб и ДПС (+БВ) не стигат 120 гласа.
Герб, ДПС и Възраждане имат квота от над 120 гласа, т.е. без тях/един от тях кабинет няма.
Възраждане са отделно от всички.
Кирчо и Кокорчо ако не пристанат, тръгват по славния път на и т.н. Ще се появи нов месия.
Дясна партия в парламента няма. КОД така и не съумяха да съберат електорат. Демек народа си иска соца.



Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: NAVYBG]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано03.10.22 07:57



Ти броиш само тези тука, а ЦИК брои и тези в чужбина с право на глас.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Какво сте се умълчали, да няма избори?нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано03.10.22 08:03



Не, това е според НСИ от преброяването. В България надали живеят повече от 5.5 млн човека. 2 млн в София, в Пловдив, Варна и Бургас - още 1 млн.
Според мен, който не плаща данъци в България, не трябва да има избирателно право.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.