Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Светът след войната според Сороснови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.09.22 15:30



Сорос: «Сейчас я активнее всего в России. Повторяем то, что было во время распада СССР. Но, увы, есть разница. Тогда Союз издыхал, а Европа переживала подъем и расцвет. Сейчас наоборот – Россия возвращается, а Евросоюз падает. Печальная ситуация. Но наш фонд проделал большую и успешную работу. Особенно учитывая, что я больше сосредоточился на Украине. И появилась новая Украина, полная стремлений стать частью ЕС, европейской демократией. А люди, которые стоят за этим, почти все так или иначе связаны с фондом. Как во власти, так и в обществе. Мы все на связи, и это прекрасно. Четверть века работы окупились».

https://t.me/Mikle1On/6134



Само Левски!

Тема Re: Светът след войнатанови [re: el_sofia]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.09.22 15:51



Имахме едно време тук на форума един Дунек.
Той се повтаряше като теб и откровено спамеше, но пък ти си падаш по клишетата.
Обвиняваш други колеги в поддаване на украинската пропаганда, но ти си попил руските басни и митове за фалшивото им "величие", като гюдерия, която не може да поеме вече и капка. Нейсе, разнообразие да има на форума!



Тема И Бен Ходжис по въпросанови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.09.22 15:53



А той е добре познат:





Тема Re: Светът след войнатанови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано14.09.22 15:55



Това което си написал е пропаганда, граничеща с идолопоклоничество. Щатите владеят директно или индиректно Канада, Мексико, Австралия, Нова Зеландия, Южна Корея, Япония и контролират ЕС. НАТО е техен послушен инструмент. Практически елита на ЕС е изграден от т.н. американски мрежи за образование. И всичко това е изградено, не за да благоденстващ ти или аз, не е изградено в името на прогреса и свободата, а в името на тесния интерес на 1-ия % богати в Америка, които държат тази държава. На никой реално не му пука за обикновения човек. Винаги става въпрос за контрол върху съзнанието на масите и контрол върху ресурсите.
България се намира в най-ниската си точка от 1878г., що се касае демография, ефективност на институциите, собствена индустрия, енепгетика и прочие. Все по-малко зависи от нашата държава, все повече от някакви западни елити, за които ншкой не е гласувал. Кой и кога е гласувал за Урсула, Вебер, ония пияния португалец. Какви избори са спечелили те? Защо Херо Мустафа има такава власт в България? Защо посещението на американски сенатори, така отеква по отношение на стратегически проекти? НАТО е пакт за стратегическа военнопомощ. Кога све сключвали договор със САЩ да определят външната ни политика и енергодоставчиците ни? Ние Хавай ли сме? Ми да ни дават гражданство, да ни поемат директно управлението, та да си знае народа офицално кой да кълне. Нали 30г. с тях вървим. Къде ни е държавността? Ти харесваш ли настоящата българска държавност? Фен ли си и? Защо ни се месят в образователната система? Защо по телевизиите се отразява само тяхната гледна точка? Как става тая работа? Къде е бенефита за българската държавност и народ? В най-ниската си точка сме. Благодаря ви. Прегръщам ви.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Светът след войнатанови [re: komitaO3]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.09.22 16:48



В Канада, старият Трюдо отказа да партнира на Буш-младши в неговата втора война в Ирак-2003-та. Младият (днешния) Трюдо пък, помниш как сиктирдосваше Тръмп, отказвайки дори да се ръкува с него. Примери има и за Франция и французите, а не винаги отношенията си били гладки и между Великобритания и САЩ.
Ето нещо от друго място:

"Вика ми един дебил, че сме били колония на САЩ.
Питам го ти в коя американска фирма слугуваш?!
Колко американски коли те накараха да си купиш насила.
По времето на соца за американски коли ли чакаше ред?!
На кого плащаш скъпото парно заради скъпия руски газ?!
Къде ти отиват паричките, когато зареждаш гориво в колата и то с най-висока надценка в Европа?!
А имаш ли избор?!
На кого плати 1 милиард за два реактора?!
Знаеш ли, че КТБ, от която източиха 4 милиарда лева, е руска банка, в която наливаха парите на българските държавни предприятия?!
Като си плащаш мобилния на БТК - руска собственост, на Виваком - руска собстевност, къде ти отиват парите?!
Кой бетонира и завзе Черноморието ни, американците ли?!
Защо в България има 50 000 руски фирми, и почти нито една от тях не плаща данък!?!
Защо имат вече над 400 000 имота тук?!
Знаеш ли, че за 10 години Лукойл е декларирал тук приходи от над 60 милиарда лева и не е платил и стотинка данък печалба.
Като си купуваш цигари на Булгартабак, къде ти отиват паричките, при руските собственици, или при американците?!
Знаеш ли, че над 30% от икономиката ни е в руски ръце?! Колко американски има?!
Та, да ви кажа, има такива примати, които си вярват, че живеят в колония, защото са примати и роби по душа.
Утре такива примати няма и да се замислят защо децата им бягат на Запад, в държави, в които не е стъпвал руски ботуш, в които не упраляват мутри и крадци.
Други пък дори ще пратят детето си в САЩ, за да го направят колонист.
Като Корнелия примерно.
А познавам много такива хора, вярвайте ми.
Те са сред нас и те определят живота ни. Те ни теглят към блатото - беззъби с пречупен гръбнак.
Нищо, че държавата ни от 70 години се управлява от безродни русофилски мърши.
Те гласуват за тях, докато си дават последните пари на Лукойл и Газпром..."
Димитър Славов

Редактирано от kuduger965O6 на 14.09.22 16:48.



Тема Не ако, а кога..нови [re: kuduger965O6]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано14.09.22 17:18



Ако някои чеченски бойци решат да започнат нова война за независимост, откъде Путин ще намери военните ресурси, за да води тази война, като вземем предвид колко силно е ангажиран сега с Украйна, пита риторично бившият американски командир. Той без съмнение си дава сметка, че ако такава война бъде спечелена бързо и убедително от чеченците, това може да доведе до вълна от други такива конфликти в Русия. Копирано от standartnews.com



Тема Re: Светът след войнатанови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано14.09.22 17:26



И?
Какво им е на изброените държави, освен, че са най-богатите и развите, прогресивните? Какво й е лошото на американските "мрежи за образование"?
От кога да научиш нещо различно стана грешка!?!
Какво му е лошото да работиш за богати хора, какво да си правят те парите, освен да инвестират в теб, образованието ти, средствата за производство, производителността ти (в това число и здравето)? От къде и как ще се сдобият иначе те и ние с още повече пари облага?
Въобще, как става прогреса, кое го движи, мотивира хората?

Нещо от това да виждаш тук?

Да, пука им. Пука им, ако работиш за тях и цениш същия живот, който живеят и те. Те къде и как живеят, да не живеят на луната!? Нали същите градове, улици, реки и морета споделяме.
Демоде е това очерняне на "чорбаджията". Та и без тях още щяхме да сме под турско (без парите на чорбаджията).

Въобще, там където ти виждаш проблем, аз намирам решението. Което за теб е лошо, за мен добро. Един от двама ни е социопат - обърната пирамида на ценностите.

Колкото до "бенефита за българската държавност и народ", ще се повторим за милионен път - без приток на капитал ще си вечно беден. Работи с този, който има капитал, прави такъв, за да имаш и ти.
Който търси приток на суровини, той е беден. В тях добавена стойност няма. Те носят такава, но не я добиваш ти. Прави го друг, а ти си беден, обедняваш. А и суровините се изчерпват.

Иди ти питай, богатите хора от цял свят, защо оперират с американска валута, с американски банки. Държат ценностите си в техни трезори.
Недей пита мен.
Питай руските олигарси защо децата им учат в чужбина и парите от ресурси инвестират в западни, а не родни производства. Защо там живеят, а не в Русия или Китай. Защо Китай е готов на всичко, но не и да загуби американския пазар.

Само не ми казвай, че света се състои от богати глупаци, а ти си от сектата (да ти го върна малко) на умните бедняци. Не се сърди, че повечето народ не ще да влезе в твоята.

Що ме питаш, като знаеш какво ще ти отговоря?
Да, фен съм на про-западната и про-нативска ориентировка на страната и обществото ни. Никой не ни заплашва, имаме съюзи, от които винаги можем да излезем. Търгуваме свободно с цял свят, каквото си произведем. Работим каквото и където ни отърва. Мога да ида където си поискам, да кажа каквото мисля свободно. Никого не обиждам, на никого не вредя.

Липсва ми още и все повече про-американска ориентировка. Въобще, искам свободата да нося лично оръжие и правото да сваля всяко наше правителство с него, ако не защитава моите интереси.
Има закони, който ги наруши да гние.
Каква Америка тука, каква зависимост, какво влияние!? То не е и стотина от това, което влагат в развитите държави. Нищо лошо от тях не сме видели. Кого си мислиш, че заблуждаваш!? На кого ги говориш тия, аз жив американец в България не съм срещал от години по улиците или учрежденията. Не съм виждал по ТВ, по радио. Една Херо Мустафа се обади веднъж на няколко месеца и ревете все едно ви колят и света свършва.
Смях!

Да, тежко време идва. Повтарям, където ти виждаш да идват проблемите, аз от там виждам да идват решенията.

Това за "пропаганди" и "идеологопоклонниците"... Вече не ти обръщам внимание. 45 години шариха народа с мо-та-мо същите епитети и заклинания.
Сто пъти питам едно и също - как не измислихте нещо ново. Как не ви омръзна да повтаряте "старите, плоски клишета с дъх неприятен на чужди уста".

Няма вече вариант една група или партия да определя кое е добре за всички ни и кое зле. Кое да харесваме и нехаресване, кого обичаме или мразим.
Ти това ако не го вземеш, няма да се разберем никога.
Аз не настоявам да съм правия. Аз сам мога да видя къде хората живеят добре и с кои да се събирам. Никого не ангажирам с това. Не ми казвай, че греша, не ми пука!!!
Не съм ти проблем. Ама никакъв и не мога да бъда да искам даже. Тия като мен, също. Напразно ни черниш. Хабиш се.



Тема Re: Светът след войнатанови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.09.22 17:50



А пък днес гинеколожката и многодетната майка. Цитирам едно мнение от форума на "Дневник":

Карабоев ни разясни истината от последна брюкселска инстанция през американския филтър. Шоуто тази сутрин започна със съпругата на Зеленски и завърши с две полски женички. КОЛКО ПАТЕТИЧНО! Чакам следващия път български.
Уши Лайен днес изнесе грандиозно шоу на английски, френски и немски, значителна част от което беше леене на дитирамби за Украйна и съпругата на президента й. Това шумно рекламирано събитие преди, когато лидерите не можаха да се разберат за новите санкции и тавани за енергоносителите, трябваше да даде отговор, как съюзът ще се справи с предизвикателствата. Отговорът беше едно шоу без конкретика, но с много патетика, гарнирано с откровено глупави твърдения! И да не бъда голословен, както политкоректните тролове:
„Руските военни вземат чипове от съдомиялни машини и хладилници, за да поправят военната си техника, защото са им свършили полупроводниците.“
Простено е гинеколожката да не знае, че в съдомиялните машини, да не говорим за хладилниците в тях пък въобще няма чипове, които да имат двойно (милитари) приложение. Това просто е индиректна подкрепа на предишна смехотворна опорка, че руските военни в Украйна крадели цитираните домашни уреди. Ясно за какво са ги крали!
„Това не е само война, подпалена от Русия срещу Украйна.
Това е война срещу нашата енергия, война срещу нашата икономика, война срещу нашите ценности и война срещу нашето бъдеще. „
Уши Лайен в случая бърка причината със следствието.
ЗАПАДЪТ/НАТО наруши договорките от края на Студената война, след това обяви икономическа война на РФ. За това при тия условия ЗАПАДЪТ няма бъдеще! Икономиката на ЗАПАДНАЛА ЕВРОПА е съсипана от обявените в полза на САЩ санкции.
Ако СВО на РФ в Украйна се разгледа в глобален аспект, тогава може да се дефинира, че това е ВОЙНА НА РФ СРЕЩУ ЩАТСКИЯ ДОЛАР КРЕПЕН ОТ НАТО!
Уши бодро рапортува:
„През март успешно присъединихме Украйна към нашата електрическа мрежа. Първоначално беше планирано за 2024 г. Но го направихме в рамките на две седмици. И днес Украйна изнася електроенергия за нас.“
Глупости на търкалета! Изнася, ама друг път, защото ще трябва не да изнася, а да внася след изключването на ЗАЕЦ от украинската национална мрежа Ukrenergo! От 2017 години върви процесът за присъединяване на украинската Ukrenergo към европейската ENTSO-E. До началото на СВО на РФ ограничен западен район от Украйна беше откачен от Ukrenergo (все още синхронна с тази на Белорус и РФ) за експериментално присъединяване към европейската ENTSO-E. Гинеколожката няма как да знае, че това е много сложен процес, който изисква доставка и инсталация на статични синхронни компенсатори и не само … До сега е направен само частичен експеримент за синхронизиране на малък участък откачен от Ukrenergo с ENTSO-E, което е само началото на дълъг път до пълна синхронизация. Нещо повече, докато няма мир, не може въобще да става въпрос за синхронизация, защото не е ясно, коя централа ще отпадне всеки момент...
„Ние ще включим Украйна в нашата европейска зона за безплатен роуминг.“ Само гръмко обяви, без да поясни как по-точно ще стана това и кой ще плати масрафа.
Вместо очакваната реална конкретика за преодоляване на енергийната криза Уши раздува за вятър, соларки и банка водород, които щели да решат енергопроблема на Европа!
Сили се да раздава милиарди без да каже, откъде по-точно ще дойдат.
Ами то ясно ще печатат нови пари и ще борят инфлацията the American way! Да, ама еврото не е световна резервна валута със статус като долара, който все още е … ама не е ясно до кога!
Въобще думи, думи, празни думи!

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/09/14/4390658_kakvo_stava_v_evropa_komentar_na_zam-glavniia_redaktor/comments#comment-10



Само Левски!

Тема Re: Светът след войнатанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.09.22 17:57



Какво става в ЕССР? Това (за мокова и тоягата):

Заради върховенството на правото Унгария ще бъде лишена от еврофондове

https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/09/14/4390744_zaradi_vurhovenstvoto_na_pravoto_ungariia_shte_bude/



Само Левски!

Тема Re: Светът след войнатанови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано14.09.22 18:21



Това не е новина, но виж това за нас е:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.