Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано10.09.22 18:25



трябваше да ги попиташ по-подробно. нищо чудно да е просто резултат от дългите години съвметен живот в царска русия и ссср /както примерно всеки втори северномакедонец може да се похвали, че има първи братовчед сърбин/.
иначе последното официално преброяване в украйна е от 2001г. тия 93% дето споменаваш са най-вероятно от някакви анкети.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: tormentor]  
Автор nikolayds ()
Публикувано10.09.22 18:36



93% са от сега.
Хората които познавам, са или роднини или приятели е САЩ. Не ми е хрумвало да ги питам за царско време. И даже и до миналалиятнмесец (на Богородица се събирахме), си казваха за руските предци, нищо че между тях си шляпат на украйнски. Все пак не е научно наблюдение, моето, не ми вярвай особено



Тема Re: Гиркин: Ситуацията в Харковска област е ..... [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 18:38



На кой въобще му беше нужна тази война? Всеки случай изглежда въобще не и на Русия, нито на Путин... да не говорим за Украйна!

Тази война бе нужна на колективния Запад. Неговата цел е да омаломощи Русия във сблъсък с Украйна. С което да последват санкции, санкции, и срутване на икономиката на Русия и оттам - Майдан на Червения площад и разпарчетосване на Руската федерация. Засега виждаме санкциите, но не наблюдаваме никакво срутване на икономиката на Русия. Е, има срутване на други икономики наложили санкциии. Колективния Запад сглоби нещата така, че Русия да бъде принудена да нападне. А пък Украйна прие да даде терен и човешки материал за воденето на война в полза на Запада.

Само Левски!


Тема Re: А Гиркин им го каза...нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано10.09.22 18:44



да. или са го написали в контекста на места по на изток като купянск или е неточност от страна на бибиси.
иначе доста информативна статия особено за лаици като мен /вместо да чета информацията от "кухнята" на форумните колеги/:



The Ukrainian advances - if confirmed and held - would be the most significant since Russia withdrew from areas around Kyiv in April.

They would be used as a sign that Ukraine's army can take back Russian-occupied territory, while the country continues to ask for military support from the West.

For Russia, they would mark a humiliating setback, as its forces invaded captured the area in the first week of the war.

Earlier, UK defence officials said Ukraine had advanced 50km (31 miles) into previously Russian-held territory.

"Russian forces were likely taken by surprise," the UK Ministry of Defence said. "The sector was only lightly held and Ukrainian units have captured or surrounded several towns."

Ukraine launched its counter-offensive in the east earlier this week, while international attention was focused on an anticipated advance near the southern city of Kherson.

Analysts believe Russia redirected some of its most seasoned troops to defend the city.

-------------

But Russian forces fighting on the southern front are said to have dug into defensive positions, and Ukraine's troops have faced heavy resistance since the offensive began.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Гиркин: Ситуацията в Харковска област е .....нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.09.22 18:45



Ако е така, то е стратегическа грешка на путлер да нападне, както и ние през Междусъюзническата война. Ще си тегли последствията. Междудругото, санкциите си действат, изтече руски доклад за въздействието им. Не си ли го чел? Песимистичните прогнози са 8-10 годишна рецесия и връщане на предвоенните нива след 2030 година. И ако санкциите не работят, защо Песков иска да се вдигнат?
Наистина бяха хванати по бели гащи на харковското направление. Щеше да е твърде неразумно руснаците да се окопаят в градчетата и да се бият до последния човек както сториха ВСУ в Мариупол... Тези твои думи са верни, и противоречат на огромни загуби на ВСУ, защото практически битките бяха минимални - военните на РФ си плюха на петите и заебаха све - оръжия и муниции. Въпросът е колко пленени има, защото около Изюм не е ясно дали всички са съумели да си бият камшика.



Тема Re: Проф. Н. Слатинскинови [re: nikolayds]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано10.09.22 18:56



Бил съм в Украйна преди 2014 и след това. Украински чувах само по телевизията. Точно до преди да стане президент Зеленски участваше в рускоезично комедийно шоу, което съм гледал десетки пъти.
За война се говореше от 2007-2008 и то масово. Сега може да е смешно, но за мен са факти лично чути и видяни. Началото е от оранжевата революция и разследванията за корупция и руска пряка намеса в изборите. След Юсченко и отравянето му, всеки по-образован признаваше, че е започнало време разделно. Повечето вече бяха скъсали или късаха с руското и определяха Украйна и себе си, като нещо различно от руското без път за връщане. Така го желаеха, така го чувстваха. До днес има убедени украинци, които са рускоговорящи, но не щат и да чуят за Русия. Да, всяко семейство е с руски роднини. Почти.

Още нещо. В миналото това в по-голяма степен важеше за Беларус. Там направо се определят за един народ, но категорично не искаха да са в една държава. Беларусите много по-често ползваха в разговорен техния си, белоруски език или диалект, все тая. Казваха "дженку" за благодаря. На мен лично от посещенията на място Беларус винаги ми е била по-различна от Русия, колкото Украйна от Русия. Даже очаквах Лукашенко да си иде с Майдан по-рано от Янукович в Украйна. Много силно Балтийско влияние се усещаше. Всеки ходеше до Полша и по-нататък. В Украйна си имаше открито про-руска партия или движение. В Беларус няма такова.

Повръща ми се от сравнения с Македония и България, гнус ме е направо. Нищо общо нямат нещата. Тотален въпрос на личен избор без никакво насилие или влияние отвън някакво са разделенията в Украйна и Беларус. Никой насила не ги е ограничавал или принуждавал. Никакъв фашизъм или национализъм. Последното е същата гнусна руска пропаганда. Да, не искат да имат общо с Русия и руснаците, което за мен не е никаква изненада вече, "защо". Едно време не го разбирах. Сега ми е кристално ясно.
Русия на Путин е нещо далеч по-противно и извратено от Корея на Ким Чен, Китай на Мао, СССР на Сталин, Либия на Кадафи и тем подобни червени кхмери. Тази е кръстоска на висша форма престъпност и криминалитет с фашизъм, комунизъм, вече и милитъризъм, империализъм, турлю-гювеч бъркан с пропагандна наглост и насилие, всичко най-уродливо от обществото.
Не е за вярване колко пропадна тази държава. Свърши! Русия приключи и самите руснаци се чувстват като обречени. Все им е тая вече. Говоря с руснаци поне веднъж месечно. Преди беше почти ежедневно. Бизнес няма, пътуване няма, нищо няма. Те ми звънят все по-рядко, да питат как е, да се разговорим. Аз не намирам какво да им кажа. Звучат ми сякаш от друга планета. Хем са същите хора, хем не са. Имам и връзка с Донбас. Ходят до магазина и седят вкъщи.
Никой не може да помръдне Путин. Вътрешна такава сила няма. Само желязна завеса спасява работата и подсъден да е всеки контакт с тях. Това е решението, докато тоя не пукне или нещо не знам какво друго да стане. Мъчно ми е, но това е положението. Няма спасение от този изрод. Русия и руснаците абсолютно сами са си виновни и никой друг.
Такива са си личните ми впечатления.



Тема Re: А Гиркин им го каза...нови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 19:15



Легитимный споделя определен песимизъм относно ситуацията:

...Сейчас Банковая так повысила ставки бросив все силы в харьковском направлении, чтобы добиться желаемого, обрушить оборону россиян, заставив их массово везде отступать, тем самым запустив принцип домино, что могут «заиграться».

Риск для Офиса Президента заключается в том, что ЕСЛИ РФ удастся купировать Зе-наступление и противопоставить эффективное контрнаступление, тогда уже Зеленский окажется в тяжелом положении. В этот сценарий сейчас на Банковой не верят, утверждая, что у них всё под контролем. Хотя Залужный предупреждает Зеленского, но там сейчас вошли во вкус и требуют идти дальше и дальше, бросая новые и новые резервы.

Сейчас будет много вбросов от Банковой, но стоит понимать, что говорят только «клоуны ОП» и сливные бачки в виде тг каналов. Официальные лица молчат, понимая всю хрупкость ситуации (https://t.me/legitimniy/13404).

https://t.me/legitimniy/13407



Само Левски!

Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.09.22 19:22



В окупираните от Русия територии на Украйна, имаше много хора, които посрещнаха руските войски като освободители, имаше други, които избягаха преди руснаците да дойдат. Няма как сравнението България-Македония, да не се набие на очи. В Украйна вече не е модно да си екзархист, македонизма победи. Който се чувства екзархист, ще емигрира в Русия, както го направиха 1млн. в 2014г. и още толкова тази година. Видно и днес има хора, които бягат от ВСУ от освободените територии в Харковска област.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 19:37



Използване на израза "освобождение на украинците от татаро-монголско иго" нещо ми напомня и за освобождението на македонците от същото иго:

https://t.me/rybar/38577



Та нямало паралели? Украинизмът и македонизмът не могат да съществуват без външния враг, който те по идеологически причини са заставени да мразят: Русия в единия случай и България в нашия случай.

Само Левски!

Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.09.22 19:35



Нищо общо не може да има:
1. Няма окупация на някакви чужди в Украйна 1991-2014.
2. Няма и масови убийства и тръшлевене по затворите.
3. До скоро си имаше легитимни про-руски партии.
4. Да припомним за н-ти път: 2013 украинската Рада взе решение за започване преговори с ЕС, а не с НАТО! И това решение бе бламирано от про-руския президент.
Къде ги виждаш тези неща?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.