Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Гиркин: Ситуацията в Харковска област е ..... [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.09.22 15:01



Тъй, послушах те - наспах се, пих кафе, и какво да видя? Не само, че Купянск е превзет, а и Изюм тоже! Баце, тука нещата отиват на... сещаш ли се?





Тема Re: Проф. Н. Слатински [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 15:05



От линка на мой пост от 13:50

Но у меня нет цели отнимать хлеб у военных экспертов вместе с военными историками. Я хочу поднять тему способности нашего государства и общества «обрабатывать» результаты поражений. Поражение отличается от победы тем, что победа ничему не учит; ощущение победителя — я молодец, я всё сделал правильно. А вот поражение, при правильном его употреблении, может очень даже пойти на пользу: именно в 42-м, напомню, были приняты несколько важных решений, в корне изменивших дальнейший ход войны и приведших в итоге к маю 45-го.

Я не случайно так педалирую тему современности в своих лекциях. На поле боя всегда трое: ты, твой противник и время. Каждому из двух кажется, что он борется с врагом, а на самом деле оба борются со временем, и если ты победил время, противник достаётся тебе в качестве трофея. Просто потому, что ты оказался быстрее, точнее, умнее, чем он. Сегодня необходимо констатировать: наш противник ведёт более современную войну, чем мы. И превосходство в артиллерии, авиации и танках ничего не решает при отставании в разведке, анализе, планировании и организации взаимодействия родов войск. И, в пределе, в качестве стратегического мышления.

Само Левски!


Тема Re: Гиркин: Ситуацията в Харковска област е .....нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 15:28



Тъй, послушах те - наспах се, пих кафе, и какво да видя? Не само, че Купянск е превзет, а и Изюм тоже! Баце, тука нещата отиват на... сещаш ли се?

Не са превзети, а са отстъпени без бой. Този път ВСУ изненада руснаците, въпреки че за операция към Изюм се говореше още миналия месец. Причините може и да са тези:

...Как пишут харьковские телеграм-каналы, самостийные солдаты размещались в квартирах и домах, причем зачастую пребывали, как гражданские лица. Именно для этого устраивались многодневные шмоны, называемые длительными «комендантскими часами». При этом явно чувствовалось внешнее управление из львовского янки-центра. Соблюсти в таких условиях фактор внезапности Генштабу «неньки» не составило большого труда. Это и явилось основным отличием боев на николаево-криворожском направлении от укро-наступа на Балаклею. В Херсонской области ВСУ не смогли прорвать нашу оборону, в том числе и потому, что военная разведка ВС РФ смогла выявить основные группы ещё до начала «Битвы за Херсон».

https://rusnext.ru/recent_opinions/1662714820635745

Поздрав за Залужний. Личи си старата съветска школа. Но пък тази операция крие и рискове, каквито споделя Легитимный:

Также источник подтверждает наш инсайд от 20 мая, где мы всё детально расписали (https://t.me/legitimniy/12167), указав, что западные сценаристы спешат закончить украинский кризис до зимы и готовили контрольное массовое наступление, которое сейчас происходит, где никто с Банковой не считает потери, бросая всех в мясорубку.

Ничего нового, всё та же цель. Майдан в России. Мы расписывали эту инсайдерскую стратегию ещё в апреле (https://t.me/legitimniy/11627). Сейчас просто инструменты другие, но цель прежняя.

Даём новый прогноз, если Майдана в России не будет, до конца 2022 года, значит велик риск, что Офису Президента придёт «конец».

https://t.me/legitimniy/13397


Аз залагам, че Майдан на Червеният площад няма да има.

Само Левски!

Тема Re: Гиркин: Ситуацията в Харковска област е .....нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.09.22 15:28



"Украинци" бягат от освободителите си от ВСУ, към Русия:



С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема А Гиркин им го каза...нови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.09.22 16:33



Това вече е военна катастрофа. Лиман падна. Изюм е в оперативно обкръжение.



Тема Re: А Гиркин им го каза... [re: goga]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано10.09.22 16:34



А "злите" езици говорят, че ВСУ не се спира - напредва към Лисичанск, и е превзела (или е било жест на добра воля) летището на ... Донецк! Много динамично, май-май онова за 200 км/ч излиза чистата истина!
Дано свърши най-накрая тази война!



Тема Re: А Гиркин им го каза... [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано10.09.22 16:37



Лисичанск!

***
Слава Україні!



Тема Re: А Гиркин им го каза... [re: NAVYBG]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано10.09.22 16:45



Предусещам скорошно целодневно излъчване на "Лебедово езеро" по руската телевизия".

***
Слава Україні!



Тема Re: А Гиркин им го каза... [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.09.22 16:49



И Изюм е паднал.



Тема Re: А Гиркин им го каза... [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.09.22 17:24



Това вече е военна катастрофа.

Ако броим линейките в Киев не знам кой е във военна катастрофа... Не говорим за линейките в Харков. Там болниците отдавна са препълнени. Пропорцията я знаеш: 5:1 са жертвите дадени от настъпващите спрямо жертвите на отбраняващите се. Жал ми е за останалите неуспели да се евакуират "соработници на окупаторот". Техните трупове ще бъдат използвани за разиграване на сценката "Буча-2"

Само Левски!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.