Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема У, бре, никойнови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.08.22 20:32



не честити на Сашето националниот празник



Верно, че е крадната история, но е обща



Тема Re: У, бре, никойнови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.08.22 20:39



Мен ме е яд, че не си признават, че е обща, и не им честитя, щото и те не ни честитят.
Ама като за Сашето - може.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: У, бре, никойнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.08.22 20:40



Националният празник на РСМ не е ли рожденният ден на Тато? (8-ми септември)

Слава кокаине! Героям сало!


Тема Re: У, бре, никойнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.08.22 20:45



От Уики:

2 август Ден на Републиката Илинден (стар стил)

8 септември Ден на независимостта национален празник, на този ден през 1991 г. Северна Македония обявява независмиост от Югославия

Слава кокаине! Героям сало!


Тема моята прогнозанови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.08.22 21:02



В близко бъдеще Илинден ще е камерна дата, без особени сантименти за повечето българи /вече започва и да става такава/ - обяснението: българи са били комитите, ама докъде я докараха - до уродливи българомразци край Вардар. Неосъзнато е, дори не точно така формулирано, но вече се усеща една горчилка. Преди 20 години къде по-романтично се гледаше на тези събития, Димитър Талев, поробени братя оттатък...
От казаното от Васко Ефтов, цитирано в съседна тема - се вижда, че подобен процес е започнал и в СМ: все повече там осъзнават българското минало, и колкото и да се напъват да го замажат, някак остава горчилка. Мисля, че е въпрос на време и при тях иконите Гоце, Сандански и Илинден да се маргинализират. Няма да стане веднага, но е неизбежно. Накрая ще стане, каквото казвам на Сашето, а той се дърпа като гимназистка: ще признаят, че много от тях имат български корени и ще кажат, че това вече няма значение. И никаква драма со идентитетот.

Редактирано от goga на 02.08.22 21:06.



Тема Re: У, бре, никойнови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.08.22 21:57



Нашите хора го честват повече на 20 юли.



Тема Re: У, бре, никойнови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.08.22 22:25



Честитих на много хора днес, включително и на себе си.
За много години Илинден!



Тема Re: У, бре, никойнови [re: tuzlija-179435]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.08.22 22:29



Така е, ама 2 август си е денят на Илинден, още повече че е по нов стил. Това че нашата Църква промени календара 60 години по-късно не променя датата на бунта.



Тема Бугари беанови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.22 01:20



Шо кажували во САД преди 119 години:

https://www.facebook.com/607182696/posts/pfbid0sNMvZpbwP6bxu7FNnaLhuFnGaBbpGMV3Tbd9tmt3yDJjVfpEAekJG4Srf9EKqAQWl/?app=fbl



Тема Re: Бугари беанови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.22 07:09



Обаче пък гнуснярите от бг редакция на Дойче веле само за едно нещо знаят,

, и държат да ни информират за него баш на годишнината от Илинден. Иначе за тях информации с подобен характер, подкрепящи нашата позиция, явно не съществуват. Опитва се тая така обективна медия да възпита правилно простия шовинист Ганя. Все по-гнусни ми стават същественцата от бг редакция на ДВ, в частност Александър Андреев. Не знам дали е насочена политика на цялата медия.

Изобщо не казвам да се крият и игнорират подобни чужбински материали, но нека поне да е наред, не да се подбират само не особено многото такива. И в Северната така правят.

П.П. А това (думи на гнусното нещо Андреев, не знам как точно са в доклада) е яко:

"В доклада става дума и за претенциите на България, че през 1944 година била "освободила" Македония - претенции без никаква връзка с действителността."


"Освобождаването" от 1944 г., за което БКП би имала претенции, е онова след идването на комунистите на власт - изгонването на немските войски точно от българските. Ама Андреев щом види нещо, за което може да каже, че България има "претенции без никаква връзка с действителността", и получава оргазъм.
Не знам дали се е сетил, че става дума не за "окупацията" от 1941 - вероятно да, но също така вероятно според мен разчита читателят да не забележи.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 03.08.22 07:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.