Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Молчи !нови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано26.07.22 09:17



Разкрит си отдавна!

Ние що не се караме?



Тема Re: Горе доле можам да сенови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.07.22 09:41



А знаеш ли кой е големиот майтап, еве ти - торбеш ребугаризира Струга:

https://youtu.be/WOLI73zcTiI

А ония со пасошите ни мразят от простотия и Ману, а поради реална причина. От нас само добро виждат. Никой не ги кара да се колнат в трикольора пред камера и да заработват 3 години в Бг преди да отпрашат за Италия и Германия.



Тема Е тоја ме порази наполнонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.07.22 10:14



дори е разбрал и че езиците са ни слични. Браво на момчето.



Тема Re: Е тоја ме порази наполнонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.07.22 10:23



Не знам що за диалект е, вероятно охридски стар, но си е звучен бугарски, дека в Търново ке разберат веднагически.
Не знам вие у Скопие как го разбирате:)



Тема Ма тои се опитва да вкарванови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.07.22 10:47



блгарски думи, това не е наполно изворно македонско. Не че не го правја и аз , де. Спорет мен е симпатично но повечето сонародници го приемат искљочително негативно, по познатите причини.Като цјало говори и врши добри нешта братот но надјавам се да не го прави само от материјална изгода.

Ето хард кор чисто македонскo(со неизбежните српски псувни) от селата на половин пат Битоља-Прилеп. Човека не е добре с психиката(нека проштева че го споделјам) но говори един такав сочен оригинален език които вече ретко може да се чуе. А и по малко ми хареса че е срдит на Европата





Редактирано от SashetoBE на 26.07.22 10:50.



Тема Е тук вече не успја да ја удржинови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано26.07.22 14:50



и се пусна и на блгарски





Тема Като "Отче наш"нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.07.22 21:48



"Българино прости ни
Българино, ти, който четеш този текст, трябва да знаеш че не всички в Македония мислят по същия начин. За разлика от тези, които са загубили своята идентичност, позовавайки се на историята от 1945 г. насам, има и такива, които са запазили българските си корени. Трябва да знаеш скъпи Българино че искам да запазя братството и това всеки път, когато мисля за теб, чувам ги думите на Кръсте Мисирков изразени срещу сръбската опасност:

"Наричаме ли се ние българи или македонци,
ние винаги съзнаваме себе си като отделна,
единна, съвършено отлична от сърбите
и с българско съзнание народност"

Чувам и думите, с които той, Мисирков, увековечи борбата за българската ни екзархия и вика вместо дедите ми, че са българи!
"Началото на ХІХ в. завари в Македония гръцко духовенство и българско национално съзнание между по-събудените македонци, които ръка за ръка с българите от България и Тракия поведоха борбата за национална просвета и национална църква. Това духовно и национално единство на мизийци, македонци и тракийци предшествува и последва създаването на българската екзархия и освобождението на България. Но ето че се раздават викове на самите македонци: Ние сме българи, повече българи и от самите българи в България...Вий сте могли да победите България, да наложите каквито си щете договори, но с това не се изменя нашето убеждение, нашето съзнание, че ние не сме сърби, че ние засега сме се казвали българи, тъй да се казваме и днес и такива искаме да се казваме и в бъдеще. "
Затова и днес, когато България направи голяма крачка да помогне на Македония по европейския й път и когато македонците протестират и те обиждат, само шепна : Българино прости ни ..."



Тема Re: Горе доле можам да сенови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.07.22 05:51



""По времето и на Тито, и на Бранко Цървенковски, и на Киро Глигоров, да не говорим за Любчо Георгиевски, хората говореха за своите предци, че са били българи. Груевски превърна „македонец“ от териториално определение в национален идеал на най-високо ниво. Нареди тези глупави „антични“ статуи, направи Скопие на нещо като европейския Дисниленд. И една част от македонския плебс, даже и образовани хора, се вдигнаха да бранят македонския национален архетип от антично време до днес." Това каза в ефира на Euronews PrimeTime журналистът Владо Перев от Скопие."



Тема Заваля, бре, Сашенови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.07.22 07:36



не толкова, че е труден за разбиране язикот, а човекот заваля

- яде, докато говори



Тема Јас сам го направил преди 14 годининови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.07.22 08:06



во моето прво мнениа в ДИР бг, МАкедонија

Редактирано от SashetoBE на 27.07.22 08:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.