Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Личи си че не си ходил от достанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.07.22 15:05



Имате си Мисирков, Колишевски. Кой ви е крив, че избирате чужди герои





Тема Re: Личи си че не си ходил от достанови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.07.22 15:12



Айде,

от нас да мине, нека да са общи (питай Дечев за "сепаратизма" на ВМОРО ;)), ама при положение, че се знае и се обявява ЯСНО от коя народност са били и не се разправят дивотии как македонскиот народ се борел против бугарите и как от София предали Гоце Делчев на турците, и още, и още, и още 120 реда с "и още".
И да го пише на табелките. ;)
Ясно да се обяви, а не да се вика: "не е толкова важно какви са по народност, по-важно е какво са направили за Македония", щото докато са българи, не им е важно, вътре в РСМ обаче се оказва изведнъж важно народът, вкл. децата, които тепърва учат, да остава с едно друго впечатление.

Ама унизително ще се окаже сигурно дори и това. Е, кой го направи сегашното с лъжите, ние ли, кой ги би по главата?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 20.07.22 16:20.



Тема Re: Личи си че не си ходил от достанови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано20.07.22 16:37



Ти луд ли си, точно обратното:

Ще си преподавате и учите македонска история, на вашия си, македонски език. Българите си го имат за свой диалект заради македонските българи. Какво ти пречи, никой от нас не го говори "литературниот". Ние си говорим на "наши" си диалекти, но литературен си ни е българският.

Героите са си македонски, дори Гоце Делчев - който се тачи и обича в България, защото се е борил за свободата на Македония, като българин.

Паметника се пише "роден/умрял в Македония или България". Борил се за свободата на Македония.

Заради българите в Македония и тяхната борба за свободна и независима Македония, както за свободна и независима България, българите имат част от македонската история за част от историята на своя народ. Това, тази реалност не се "добавя", а се признава и край.

Има ли македонци борци за България - има, много. Пиши го и Самуил ако щеш. Носи корона на България.
Има ли българи борци за Македония - има, много. Даже родени в България, не българи от Македония.

Ти искаш мен да ме изтриеш, да ме няма ли, какво? На гости се ходи само с покана. Ако ме поканиш ще дойда и заедно празнуваме. Ако не - не.
Как насила да те накарам да ме каниш у вас да празнуваме каквото и да е?

Кога изтрещя толкова!?

От същите скопски, битолски или Охридски къщи сме излезли и ние, и вие, и гърци има, и сърби има. Има и албанци, турци, Власи. Кое не е така!?
Не сме ли всички македонци? Нямаме ли право да празнуваме ВАШАТА/нашата свобода.



Тема Сашето е наш...нови [re: leyte]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано20.07.22 17:30



... но югославското детство понякога надделява и затова така пише.
За радост, само понякога.
Иначе знае точка по точка всичко, което си написал.
Все пак 20 години дъвчем едни и същи теми тук (аз по- малко, 14).
Но вътрешната борба ще го трови, докато е жив.
В Скопие е бугараш, за тия, дето са му близки, шефа му е българомразец класически, как да оцелееш в такава среда?



Тема Re: Изгледах го и не ми харесeнови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.07.22 22:04



Пак си разглеждаме проблемите по балкански. Реакторите се затвориха, защото имаше аргумент , че са вехти. Ние скачаме , че било някакво “наказание”. Козлодуй и сега си функционира.
По същия начин се приема и френското предложение. Мислиш ли, че просто са рязали торта? Всеки от българските аргументи е бил претеглен и разучен. Минаха тези, които големите решиха, че предпазват България и в същото време СМ. Не дават предимство на никой. Просто СМ е назад с материала.
Гледайки мак общество , още много неща ще се променят , съвсем не свързани с България , а дори по важни и които не ще се харесат . Но идват с ЕУ.
За БГ голямата полза е, че вдигна достатъчно шум за да се осветли проблема. Под правилните прожектори. Оказа се , че исторически и малцинствени претенции към нея са без основание .
Колкото до “езика”; беше признат от ЕУ, но явно като съвременна реалност . България просто блокирва евентуални нови претенции към нея с нотата си.
Всичко това е съгласувано от всички страни , месеци преди френското предложение .
Дали решава проблемите ? Щом всички подписват значи ДА.
Дали ще останат тези за българите в СМ? Да , но се пак им се вижда светлина в тунела. Дали ще помогне на хората там? О да, много повече от натрапената измислена заплаха от България.

Редактирано от torlakov-93629 на 20.07.22 22:33.



Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано20.07.22 22:11



Одеве новия директор на КЕВР от ПППП се изтърва, че предстои изграждането на хъб в Албания и газови трасета, вкл. до България, за по-лесна доставка на американски втечнен газ. Една от възможните причини за натиска за вдигане на ветото.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано20.07.22 22:54



Следващия път, като станем като Швейцария, се надявам да сме по-резистентни на натиск. Много по-важен въпрос е, какъв келипир щяхме да имаме от продължаване на ветото.

***
Слава Україні!


Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.07.22 22:57



Келепир никакъв, но и никой нямаше да има! Имаше нужда от медиатор за тази лудница.

И съвсем не се дължи на Простокиро , който и обувките се ме може върже.

Редактирано от torlakov-93629 на 20.07.22 22:57.



Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: torlakov-93629]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано20.07.22 23:19



За Киро и аз имам подобни впечатления, но е възможно и да са погрешни. Виж "Кокорчо" е доста добър. Пак според мене, и пак може да съм се объркал. Но за ветото това наистина няма значение. Вето трябваше да има, и след постигане на някакви позитиви, трябваше да падне. За да не се натрупват само негативи...

***
Слава Україні!


Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.07.22 23:48



Другият , кокорчо , е компетентния, не знам дали и полезния. Киро е на чело с нахалство и дебелоочие. Тук бъка с такива “консултанти” - гларуси . Стоят на на високо, грачат ( вдигат шум) , всичко под себе си одрискват , после отлитат на следващия стълб.

Редактирано от torlakov-93629 на 20.07.22 23:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.