Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 27.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Епа така кажете като хоратанови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.07.22 14:14



да ве разберем. Пријателство, историја, европјски ценности , преговори за ЕС дрн мрн ... кажете, искаме отмаштение, око за око - заб за заб, и да свршим с тази драмолетка.



Тема Re: Много се задлаби в проблематикатанови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано20.07.22 14:16



Не! Пак ти казвам - не!

България иска само да участва в контрола по общия ни път с Македония наравно с всички останали, ако Македония иска да бъде в общите съюзи и участва в договорките между останалите.

И на нас ни се иска никой да не ни се пречка и бърка, на всеки му се иска, ама не става, не е полезно така.

Знае се, видно е колко ги боли някои, че България "си позволява" да прави и тя контрол, но без него за всички ще е по-зле, отколкото със него.

Както комшията ти не може и няма право да вдигне ограда и ти затвори улицата или коридора в апартамента, така и ние нямаме право да ви затворим към ЕС. Искаме само, като ще живеем в една кооперация, да имаме ключ към общите помещения или изби, дворове. Живея на горния етаж и ще ти ползвам коридора свободно, ще следя дали го чистиш и не ми стоварваш боклуци пред вратата, няма да вдигаш врява и ми нарушаваш спокойствието. Няма да си проскаш бельото на терасата и мърсиш фасадата. Няма да псуваш пред децата ми и ги обиждаш, щото играят под прозореца ти. Няма да пререждаш, ще чакаш на опашката да ти дойде реда. Няма да ми отнемаш предимството, аз не отнемам твоето.

Не иска никой да ти казва с кой да си лягаш нощем, да си пиеш ракията, на какъв език да си говориш с жената, каква телевизия да гледаш, да ти сменя фамилията на вратата. Не ти щем ключа за апартамента, макар да даваме ключ от нашия - ето ти БГ паспорт, влизай и прави каквото искаш у нас, ходи където щеш. Паспорта е само ключ, нищо повече.

Ти се съмняваш, че България иска да ви смени ключалката и не ви пуска у вас си ли, какво?
Как аз да казвам какво да става у вас, да променям реалности?



Тема Re: Този които наистина го смјаташ за братнови [re: NAVYBG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.07.22 14:16



Ама Милошевич нищо не е казал по въпроса. ;)

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Епа така кажете като хоратанови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.07.22 14:19



Да кажем, ама първо вие кажете онова, дето толкова време се надяваме да го кажете, за историята там.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Тема Чел сам ги тези нешта в неколко варијантинови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.07.22 14:22



и сведенија на очевидци. Много трудно ми е да повјарвам че Блгарија би направила нешто такова.
Всашност има и уште един елемент, именно цврстото убеждение на Милошевич и саветниците му че рано или касно македонците сами ште поискаме да се врнем при Србија штото в дадените економически и политически обстојателства и државно опкржение , пљос силното про јогославско настроение , Македонија нјама никакав шанс да оцелее на долг срок. За сажаление се оказа савсем прав.

Редактирано от SashetoBE на 20.07.22 14:25.



Тема Ето казвам ти го, ОК ?нови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.07.22 14:28



ште ти ги доведа всичките 1.8 милиона при теб да ти го кажат, един по един, само не очаквај да го направи државата.



Тема Личи си че не си ходил от достанови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.07.22 14:38



време на бриффинг во ваншно. Ми излизаш тук со некви застарели опорни точки. Какво ти стан бе човек, ти едно време ходеше по света ?

“Ти се съмняваш, че България иска да ви смени ключалката и не ви пуска у вас си ли, какво?“

Много добре го каза, точно това иска.

Има обшта историја но нјама македонска т.е. да потпишете тук отдоле че когато говорите за историја ште забраните да се казва македонска. Има обшто герои но нјама македонски, да потпишете тук отдоле че когато им спомнете именната задолжително че казвата че са блгари (а имат ли БГ пасспорти те ?). Има обшти паметници но на плочките ште пишете че са блгарски паметници. Има обшти празници, исторически личности и традиции но ште ги честваме заедно а вие ште стоите отзад с наведнати глави и ште молчите.

Редактирано от SashetoBE на 20.07.22 14:47.



Тема Re: Чел сам ги тези нешта в неколко варијантинови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано20.07.22 15:00



Да, именно, за нова Югославия, то точно това бе и въпроса на референдума ви. По въпроса за това дали наистина сме щели да влезнем с войска 1992г - о, да. През всичките години югославската военна доктрина винаги е очаквала атака от България. А през 1991/1992 БА прави многобройни военни маневри близо до западната си граница. Тогава все още имахме бойна армия. За справка, 2001а година пак военно стреснахме УЧК. Защото даваме танкове, ама дали и войска няма да прехвърлим?



Тема Re: Личи си че не си ходил от достанови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.07.22 15:02



Вие* изразихте готовност за равноправно съвместно честване на личностите (при споменаване, че са българи по народност и една част дори са имали "паспорти", т.е. поданство) и дискутиране на историята според изворите, обаче ние тропаме с крак: още искаме, в ъгъла ви искаме унизени? И затова е цялата работа с обидите, плакатите, истерията, "фашистите" и бугаризацията?



____________
*Дори айде, не държавата - тия 1,8 милиона, дето можели да ми потвърдят това, което очаквам?

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 20.07.22 15:04.



Тема Разберинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.07.22 15:02



Не знам откъде ви се помпа самочувствието, но не мога да си го помисля дори - преди 20 години да бяхме правили 30-хиляден митинг в София, да обиждаме гърците на "убийци", да им горим знамето, да искаме да ни се извинят за младенците от Кукуш и за геноцида срещу българите в Беломорието - и да имаме наглостта да се питаме защо не ни приемат в ЕС

Уникални сте.

Редактирано от goga на 20.07.22 15:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.