Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.07.22 15:30



От 5-6 поста ти се задава конкретен въпрос, къде е моркова на САЩ спрямо България? Клинчиш, обвиняваш в омраза, т.е. отново биеш човека, а не тезата. Пък като се и познаваме, аз ако започна да те бия, ама пазя уважение. Нямаш отговор, знам, затова те боли. На подаяния никой не чака, ние нашата дан на ЕС сме си я дали, отворихме си икономиката за тях, усвоиха я, нямаме нищо наие вече, мълчим. Налагат регулации, мълчим, стискаме бузи. САЩ къде е питам? Не можете да ходите самостоятелно, без проходилка и една крачка не можете да направите. Ама проходилката ви е нужна на мозъка, не на краката. Не можете да мислите самостоятно, не можете да правите политика самостоятелно. Националния интерес го осмисляте спрямо интереса на Големия брат. Най-добрия продукт на комунизма сте, опитомени, послушни, страхливи
Кой е Господаря ви е естетическа подробност. Аз Русия НИКОГА не съм я превъзнасял, НИКОГА, много добре знам какво е Русия. Вие не осъзнавате какво е САЩ, забравили сте вече какво е свободата.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: кое е по- добре..?!нови [re: o_megas]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.07.22 15:32



Зо обикновения човек след 1878г. е било по-хубаво, спрямо преди това. За обикновения човек, към 1970-те е било по-хубаво, спрямо преди 1944г. За обикновения човек, сега, масово не се усещат добре. Добре е на определена класа, миниатюрна, останалия човек се мъчи, не се усеща сигурен и смята, че е излъган и ограбен. Няма да го приемеш, знам.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано22.07.22 16:03



Комитски, знаеш ли колко американски инвестиции комундетата им мамето ебаха? Не знаеш явно... Дай да ти кажа една, дето е известна - БАТ! Къде сега са БАТ - в Румъния! Dow Chemicals - не знаеш, ама 2008а искаха да правят огромен завод за латекс за 2 млрд $, тогава Серго сви ушаци... И Дау напали към... Турция!
Американците са адски чувствителни към корупцията, една йота и са набили камшици!



Тема Re: Заразният български пример:нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.07.22 16:04



Исторически претенции към съседите: Как Хърватия последва българския пример



Слава кокаине! Героям сало!

Тема Михаел Мартенснови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.07.22 16:05



Един много обективен и коректен към България автор, който декември месец обясняваше на немските читатели как през ВСВ сме българизирали Македония безогледно и как не признаваме малцинството в Пиринско. Сега и за Хърватия ние сме му виновни.



П.П. "Дойче зеле" обича да го нарича познавач на България или нещо от сорта беше.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 22.07.22 16:04.



Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано22.07.22 16:34



Я да видим...

Коя държава е инвестирала свои средства в отбранителната система на България - летища, учебни бази, тренировъчни, комуникации?
Посочи!

В колко висши военни академии по света се отпускат места за обучение на наши военни специалисти?
Посочи!

Кой последно е заявил намерение да инвестира във военни средства, свои пари, не наши?
Посочи!

Коя е последната, ама току що отчетена чужда инвестиция сега, онзи ден?
Чий са тези 80 милиона?
Посочи!

Положителен търговски баланс знаеш ли какво значи?
С коя държава нетния положителен приход ни е най-висок?
Посочи!

С колко държави имаш договор за взаимна защита на инвестициите?
Как го спазваш ти, посочи!
*Едни дела се водят в САЩ в момента, а тук няма дори дело заведено, знаеш ли?

ЕС ти отпуска (планира, още не си ги видял даже)за 2022г 773 милиона евра


Преките инвестиции на САЩ в БГ само за 2019 са , в кризата са 756 милиона долара, а общо за 2020 и 2021 са 2,5 милиарда долара инвестиции в кризата и 25% увеличен стокообмен с положителен търговски баланс.

С Германия вече имаме отрицателни инвестиции. Те теглят пари от тук, а не изнасят.
Гледаш, че примерно Холандия инвестира тук, но това са холандски фирми. Парите на тези фирми чий са?
Посочи!
Кои фирми/инвеститори реинвестират печалбите си тук?
Провери, посочи!

Колко държави инвестират в българското образование и имат свой колеж, университет тук?
Посочи!

Кои държави и колко пари се отпускат за културни обекти да те питам, като последния е в Пловдив?
Посочи!

Какво искат те от теб - закони ли да синхронизираш, вноска ли да правиш, да им се отчиташ нещо?
Към кого ти нямаш задължения, освен по двустранен договор, който можеш и да прекъсне всяка от страните, когато си поиска?
Какво значи независимост и кой те кани на преговори лице в лице, а не на другарска спявка всеки да си дърпа чергата към него?
Кое ти запълва смисъла на понятието независимост?

Кое от това те могат да си го отнесат в къщи, би ли помислил по темата само. Не искам да ми отговаряш.

Жив и здрав да си!



Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.07.22 19:12



Слънцето ли те напече, що ли...
Българската военна инфраструктура е жалко подобие на тази, която имахме до 1989г. Каквито и реконструкции да има на Графа и Крумово, са за наша сметка, не за американска, за да ги пригодим да кацат и техни самолети и хеликоптери. Каквито и подобрения да има на ползваните от тях бази, то е защото там български военен не стъпва, те се ползват ексклузивно от американците.
Военни академии България си има, с традиции при това, специализации могат да се карат навсякъде. Това даже е смешно, все едно сме Конго и трябва да се радваме, че ни учат как се прави флангова атака. Каквото изнесохме в Афганистан и Ирак, щото от специализирали в САЩ е било.
Тия Ф-ки кой ги плаща? Байдън сигурно. 1,67млрд.долара.
Къде ги видя тия американски пари в българска военна инфраструктура? Пак добре, че си нямаме някой Бондстийл тука, хептен на колония щяхме да заприличаме.
Пълно раболепие е твоето.
Колеж били отворили, голям праз. Нали някъде трябва да си люпят кадрите. Мис Стоун като шеташе, за чия кауза шеташе тука преди 120г. Нали трябва да си отглеждат още малки лейтчета.
И какъв стокообмен ми навираш? Изнасяме компютри и машини и внасяме компютри и машини. Основно покрай Дънди прешъс, за минното дело и Мариците. Голям смях.
И да, знам, че и ЕС ти е крив.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!


Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.07.22 19:33



Аааа, ама това ли ти е последната "американска" инвестиция?



Поредните игри на бай Ристю Ковачки.

С властта, дадена ми от интернет, обявявам себе си за експерт във всички области!

Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано22.07.22 21:06



Такава ли е работата там?
Може!

Ето ти малко и в махалата:


В тия гладни години и това е нещо.

А, до скоро, ако ми кажеше, че ще се намери кой да даде за нещо наше (грубо казано наше, българско имам предвид) два милиарда и сто осемдесет милиона така, на куп, в това време, щях да се смея с дни.
А зад тези не ти ли е интересно кой стои:

Виж по адреса на кой е сградата на главната им квартира. Кой друг я ползва.
С подобни "хубавци" не е полезно да се шегуваш много.

Тия, последните кво правят тука в тва време, можеш ли да ми кажеш?
От цяла Европа що им трябваше тук да се навират?



Тема Re: Северномакедонците приеханови [re: jingiby]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано22.07.22 23:20



https://strumski.com/biblioteka/?id=3238
Дедовците (Магден Кръстев Стойков и Нанчо Настев Янев) презирани и репресирани от сърбите како българи, с пенсии от Цар Борис III и бугарските окупаторски власти во 1943 г., внукот Мариo Jанески - председател на Црвена Младина на Левица, глуми партизан, кине кошули и протестира против "бугаризацијата"....сите "Темпо-левичари" некогаш биле фашисти, ил' да? Важно е паре да има, брате, йебига...

"През 1912-1913 година Магден Кръстев Стойков е постъпил като доброволец в Македоно-одринското опълчение на 6 Охридска Дружина 2-ра бригада 3-та рота и взел участие във всичките боеве на дружината.
През 1915-1918 година е служил в 11-та пехотна Македонска дивизия, 63 пех. полк, 3-та позиционна картечна рота. Осъждан от чуждата власт не е бил, но е бил малтретиран като българин..."

"През 1912-1913 година Нанчо Настев Янев постъпил като доброволец в Македоно-одринското опълчение в 6-та Охридска дружина 3 рота. През 1915-1918 год. е бил Български войник в 11 дивизия 63 пех. полк. Осъждан не е бил... Ползва се с добро име между населението, а от властта (през време на сръбското робство) презиран като българин, служба не е заемал..."

***
Слава Україні!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.