Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Поредният "цитат" уж от Гоце Делчев  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.22 08:09



.

Откъде е, на кого е и как звучи в оригинал, знае ли някой?

Прилича ми на реплика от югославски филм или роман.

Тая държава, Северната, е лудница, хора...

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 16.07.22 08:16.



Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.07.22 09:33



Гугъл-преводач дава следното:

Ако ни искаха българите нямаше да ни дадат пушки без патрони, искат само територията на майка Македония.
----
Разбира се това са глупости. Набързо маркирах израза "пушки без патрони" и пуснах търене в неговите писма:



Нито едно съвпадение. Отделно за "пушки" или "патрони" има много. От което за последните разбрах, че са се продавали свободно на пазара. И е било ефтиния. Произволен цитат:

Драгий Никола,

Всичкият зор ни е за манлихеровите патрони, ето защо гледи колкото се може повече да събереш и веднага да ги изпратиш. Мартиновите патрони, ако са добри, недей ги взима по-скъпо от 7 стотинки.

----
Така, че не е било проблем патроните. Има ли пушки, патрони се намират.



Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: cumanich126454]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано16.07.22 09:37



Естествено, че няма такъв цитат. То се вижда, че е писан с повод. Може наистина да е от някое уметничко дело...

Ама ти го пусни веднъж. Класически фейк нюз.

Май това е първото "цитиране" онлайн (2018 г.) -

https://republikamakedonija1.blogspot.com/2018/05/blog-post_31.html

То и у нас кметът на Карлово цитира "предсмъртното писмо на Левски"...

Редактирано от bash bugarash на 16.07.22 09:46.



Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.07.22 12:51



Да, и аз се смях много.
А не закъсня и познатият ни до втръсване от Талев:

„Македонија има своја политика и интереси. Тие им припаѓаат на сите Македонци. Оној што сака да работи за интересите на Бугарија, Грција или Србија, тој може да се смета за добар Бугарин, Грк или Србин, но не и за добар Македонец“. Ова е еден од многуте цитати со кои сакавме да допреме до свеста и совеста на пратениците од мнозинството и претставниците на влада. Ова е еден од цитатите на великанот Гоце Делчев, изјави Тони Јарески, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница.

---
И разлял червена боя на трибуната като символ на пролятата партизанска кръв (и на Ваташките младинци, раазбира се) в битките с бугарските фашисти.
Разплаках се и си сипАх.






Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: Darkages]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано16.07.22 13:17



https://youtu.be/lI1zcbm9mVU





Тема А мегютоа...нови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано16.07.22 13:26



... прадедото на Мицко бил во бугарската войска. Насилно рекрутиран, разбира се, вие кво си помислихте?





Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.07.22 15:28



Ако работата не е като с "Илинден" на Талев, като нищо може прародител на въпросния фейк да е това писмо или някое друго подобно. Макар че на мен ми прилича повече на реална реплика от филм или книга. Техни, от ония, в които Гоце Делчев се бори повече срещу бугарите, отколкото срещу турците (а после семейството му и съгражданите му им се навират в кървавите и гнасни раце, изселвайки се при тях след 1913).

И аз до 2018 г. достигнах, не аз, де, а Гугъл, и ми се прииска да знам кой е авторът, първоизточникът.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 16.07.22 15:32.



Тема Re: Поредният "цитат" уж от Гоце Делчевнови [re: MupaM]  
Автор Hon Gil Donchevski (уфолог)
Публикувано17.07.22 17:49



100% е от филм или роман. Гоце Делчев да говори за българите в трето лице е все едно ние, пишещите в този форум да пишем за нас форунджиите и тях българите. Не е сериозно.

Жалкото е, че такъв чудесен актьор се занимава с подобни тъпотии. Освен това статусът е заключен, иначе можеше направо него да попиташ откъде е.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.