Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.07.22 09:45



Още древните римляни при такива казуси са си задавали въпроса: "Кому е изгодно?" Та и аз да попитам: какво печелят руснаците от обстрел на бъдещите обвиняеми в очаквания трибунал, където така или иначе тези престъпници щяха да бъдат осъдени на смърт? И да бъдат разстреляни показно? Ами нищо не печелят! Затова се излиза със смехотворната версия, че това е индивидална акция на Вагнеровци с цел да прикрият разхищенията сторени от тях в лагера в Еленовка. Да се смееш ли, да плачеш ли?
А един украински телеграмист представи една своя хипотеза:

1. К примеру рассмотрим такую версию: Офис Президента дал секретное указание нанести удар по тюрьме в Еленовке, конечно понимая, что никто в Украине не поверит, что это сделало ВСУ. Значит это отличный козырь в дальнейшей игре:
- остановить распространяемый тезис в ВСУ, что можно сдаваться, там безопасно, жизнь сохранишь. Не стоит стоять до конца и умирать в окопе за украинскую власть.
- таким образом подогреть кейс ненависти в тылу, прокачав месседж, что россияне убили пленных, значит надо мстить и убивать всех. Снова сценаристы поднимают градус ненависти между украинцами и русскими.
- попытаться таким образом усилить желание украинцев идти на войну и умирать. Прокачав кейс мобилизации, который уже дискредитирован в обществе.



Слава кокаине! Героям сало!

Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.07.22 09:50



Не ми обяснявай за бръснача, престани да ми даваш какво казват русите.
Апелирам за твоето, лично тълкуване и прилагане на принципа в случая.

Знам колко добре умееш да представяш нещата простичко, искам твоята теория и фактите по нея.

Пак ли те мързи и копи-пейст само?



Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.07.22 09:54



Факти!?

От коя позиция, кой командир, отломките от ракетата, производител, посока на полета, имената в разчета, жителството им.
Както го направи съда за Малоазийския.



Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.07.22 10:12





Има и друг виц.

Двама се готвят за изпит по музика
Единия нищо не знае и вика на другия - стой отвън пред прозореца и подсказвай с жестове.
Съгласили се. Потренирали разни знаци.

Влиза неукия и професора му пуска произведения да познае композитора.

Първи етюд - музиката тръгва, онзи отвън къса един лист от дървото и го размахва.
- Лист! Отговаря студента.
- Добре, казва професора и продължава.

Втори етюд - музиката тръгва, онзи отвън събира ръце и ги размахва, като птица.
- Чайковски!
- Тук също добре, казва професора. Още една творба и сте минали.

Трети етюд - музиката върви, онзи отвън се чуди, този вътре се поти. Накрая подсказваща слага показалеца на устата, като знак за тишина и прави описва плов акт с жестове. Вътре нищо, тишина. Отвън пак показалец на устата и пак имитация на полов акт.
Вътре настъпва прозрение:

- Тихоебников!?
Професора избухва - Простак, идиот! Ти си кретен, напусни! Двойка.

Излиза студента и си пита другарчето:
- Кво беше това, последното, защо ме изложи?
- Шшшшустакович бе, брат - повтаря жеста. Шостакович!!!

Ай, подскажи ся и ти нещо!




Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.07.22 10:23



От коя позиция, кой командир, отломките от ракетата, производител, посока на полета,

Имаше един сериен номер на отломка на ракетата Бук. По тефтерите той се оказа украинска собственост:



Но щом руснаците го твърдят - значи не е вярно.

Слава кокаине! Героям сало!

Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.07.22 10:35



Апелирам за твоето, лично тълкуване и прилагане на принципа в случая.

Знам колко добре умееш да представяш нещата простичко, искам твоята теория и фактите по нея.


Говорим за последния случай в Еленово? (че се върнахме назад във времето с Боинга). Ами моето обяснение е простичко:

Стореното е от ВСУ. Мотиви: затваряне на устата на неудобни свидетели/обвиняеми. И предупреждение към оцелелите: "Затваряйте си устата, че ще ви намерим пак". И разбира се натиск към международната общоност да прогласи Русия като държава подкрепяща тероризма. А и да ускори доставката на модерно оръжие.

Слава кокаине! Героям сало!


Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.07.22 11:33



Разследването мина, документите и доказателствата са достъпни.

Относно режима на Путин, кое от твърденията е вярно:

Ракетата предадена или на Украйна или си е руска - документ?
Ракетата дори била утилизирана в 2011 и не била същата - документ?
Ракетата е от позиция и с треактория...коя!?
Пускова установка, екипаж - какви, кои?
Колко и какви БУК установки има в зоната на поражение, път на придвижване до и след пуска?
Самолет лети от Запад на Изток, пада, събират отломките и намират поражения, ударът е в кабината, отпред, стреляна от Изток.

Ако питаш руснаците, то, за тях и физиката е друга, географията, камо ли истината.

Разследването отговори, показа, доказа, а РФ вади едно след друго взаимоизключващи се, недоказуеми твърдения. Вадиш на техни военни, само. С друго и не разполагаш.

Извън тях има първи, "похвални" съобщения от сепаратистите и лично от шефа на отбраната им - Гиркин, за свален самолет от тях на същото място и по време, като никой не отрече, че в зоната друг самолет не е имало.
Признали са си на всичко отгоре! Какво има да се спори и умува?!
............
За лагера сценария тръгва по същия път. Има вече уловени и записани команди, признания. Пак Украйна кани ООН да разследва. Пак руските военни вадят тези една след друга и все противоречиви.
Какво ще твърдят, когато от телата на жертвите или по останките започнат да излизат химически състави и отломки от руски снаряди, не от Химарси?
Пак ще има, ама не било Химарси, а украински Град, ама руска ракета останала в Украйна...
Ще видиш колко още версии ще надробят.
Всъщност, аз от сега се обзалагам, че няма да допуснат други на мястото, най-много да реват за примирие, което сами ще нарушат, дори да го получат.
По закон е извършено престъпление!

Занимавай се, щом ти е интересно. За мен, като за целия цивилизован свят важат законите и споразуменията, не слушам твърденията.
Оправяйте се!



Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.07.22 11:53



Ракетата предадена или на Украйна или си е руска - документ?
Ракетата дори била утилизирана в 2011 и не била същата - документ?


"Уникалният заводски сериен номер на ракетата е - 8720, който е даван от производителя", уточни той. След това тази ракета е била изпратена във войнската част, разквартирована в Украинската ССР. "С достоверност е известно, че ракетата е била получена от войнската част, за което има и приемен протокол", добави генералът.

Паршин отбеляза, че номерът на ракетата е бил установен въз основа на нейните останки, намерени на мястото на катастрофата. "Отделно ще се спра на войнската част 20152, където е била доставена ракетата с номер 886847349 - действителното &#1117; название е 221-а зенитно-ракетна бригада, през 1986 година тя е влизала в състава на Карпатския военен окръг в град Теребовл", разказа той. На въоръжение на бригадата е имало ЗРК "Бук". След разпада на СССР тя е включена в състава на украинската армия. По думите на Паршин, този полк е участвал в "така наричаната антитерористична операция в Донецка и Луганска области"...
Ведомството също показа документация, свързана с ракетата. "Става дума за комплект техническа документация, която се изготвя в завода-производител на всяко производствено изделие и се пази там независимо от това, дали то се намира на територията на Русия или зад нейните граници. Сред представените ви документи присъства паспорта на блока на дюзите 9Д13105000 № 8-30-113", отбеляза Паршин.


...

Слава кокаине! Героям сало!

Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано30.07.22 12:12



Самолет лети от Запад на Изток, пада, събират отломките и намират поражения, ударът е в кабината, отпред, стреляна от Изток.


Руснаците направиха следствен експеримент с бракуван фюзелаж от Ил-76. Според тяхната възстановка ракетата е изстреляна от район контролиран от Украйна. Ма кой ги брига "следствените есперименти" на руснаците? Фалшификатори ньедни. Освен това предложиха радарните записи от най-близкото летище (май Саратов), но холандците се направиха на ощипани (не можели да ги разчетат)

Извън тях има първи, "похвални" съобщения от сепаратистите и лично от шефа на отбраната им - Гиркин, за свален самолет от тях на същото място

Нали не смяташ, бе Бойко Борисов сам си пише статусите във Фейсбук? Така и Гиркин си има сътрудници дето му поддържат профила в нета. Някой чул-недочул и веднага постнал нещо. И Гиркин е посъдим само заради един статус в мрежата.



Слава кокаине! Героям сало!

Тема Re: Прогноза за войната в Украйнанови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано30.07.22 13:05



Добре!

Първо, не знам международен съд да е поел дело срещу конкретни загинали затворници. Още няма списъци. Кой и в какво обвинява войници в униформи, пленени в бой? Свидетели по престъпления на чия страна, не може ли да са на руска?
Второ, има ли поискана размяна на пленници, достъп на Червения кръст до убитите? Защо се иска размяна от двете страни? Кой да мълчи и пред кого, чий съд? Ако са ценни за Русия пленници и свидетели, защо са под огъня, а не в съда на Донецк, Луганск, ако не в Москва, Ростов?
Трето, кой срива цели села, заводи, квартали, градове, преди да ги завземе? Кой отговаря за живота и здравето на цивилни и пленници в подконтролна територия? Колко вече видео записа, снимки, показания, доказателства има събрани и на цял свят предоставени? Колко е нужно да бъде обвинена не Русия, а режима на Путин и военни на които той плаща? Разбираш ли, наема, плаща за действията.
Четвърто, модерните оръжия са точни с цел поразяване на военни, не на цивилни. Колко още поразени цивилни обекти, с цивилни жертви от руски удари по цялата територия на Украйна трябва да чакаме? Кое оръжие е с по-разрушително действие, нали самите руси така си го рекламират, нали чакаме атомен удар, до Берлин да стигнат, Англия да "потопят", Аляска "да си приберат", от НАТО да ни "освободят". Кой ги говори тия глупости? Запада или най-високо ниво РФ, та до самият Путин. Не сме ли прави с всички сили да защитим Украйна, та и себе си срещу тези директно отправени към нас искания не, направо заплахи!?
Не ми даваш простички отговори, а допускания. Да гледам тях, а не да търся фактите.
С каква полза?

Значи, ако се имаш за прав, то трябва поне да ни оставиш да преценим от своя позиция, колко добро би било за нас да работим с твоите допускания, да не търсим факти. Нали така?
Ето:

Устите на жертвите са затворени. Не ми е довод. Без шанс да ги чуя, как да ги чуя? Това е внушение, несериозно. Може да е едно, може да е противоположно. Аз твърдя обратното и ти също увисваш.

Предупреждение, че трябва да мълчим - кой заплашва постоянно "предателите" и ги трови и трепе "по света и у нас"? Защо други "предатели" не мрат така, както руските? Колко пъти нас ни обявиха за "предатели" с повод и без повод? Каква ми е ползата от "морала" на Путин?

Международната общност иска войната да спре. Дори четирите подкрепили Русия в ООН не са й дали пари, войска, оръжие нещо да й помогнат. Няма помощ за Русия. Има осъждане на агресията с над 90% мнозинство. Хитлер е имал повече съюзници и помощници. Също е затварял и трепал хора в лагери.

Над 40 държави самоволно и за своя сметка дават оръжие на Украйна - развити, съвременни, независими и свободни държави.
Никой не настоява да се атакува Русия, не напада Русия, не заплашва Русия, не праща войски срещу нея. Напротив, Русия заплашва. При това мен заплашва, държавата ми, обяви я за враг, заедно с всичките ни приятели и съюзници, че и отвъд тях.

Имам това говорене и действия от страна на режима им за престъпно, терористично и то насочено лично срещу мен и хората като мен. Нищо добро от него не очаквамЕ и не виждамЕ да идва - ни меда, ни жилото!

Търси се оценката от факти с международното разследване. Не го ли допуснат, те са виновни.. Помня и знам за ГУЛАГ, Хатин, Сребреница, Гуантанамо, остров Ява. Искам го, не защото са руснаци или ги обявявам по дефолт за лъжци. Казвам, че нямам причина да им вярвам без проверка. На който й да е, но в днешно време най-вече на тях.

Ето ти принципа на простотата в действие само на база твои допускания по конкретен повод - Еленово.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.