Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.07.22 20:56



Русия, брат, активно търси край на войната. Змийний за размяна или дори само него да задържи под руски флаг, без флагман на флота си, без активно разгръщане на същия, само с бъдещите ползи по регулация и контрол корабоплаване, териториални води и спорове черноморски газови находища, като нищо и стига вместо катастрофална за нея вече атака на Одеса.
Много еюважен е тоя чукар. Не са тъпи, не се заблуждавай. Даже се хващам на бас, че до последно ще опитват, поне да го спорят, да не остане категорично украински. Украйна и без това няма как да си го върне без свои лодки и въздушно оревъзходство. Това е идеята.
Байрактар е супер удърно оръжие, но земя не държи, а Русия има още войска и лодки да ги вози до там.

Не е свършила битката за него.



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано02.07.22 20:59



Признавам, че Ноните изглеждат много интересно, но кога са били на въоръжение у нас? В парашутния полк може би?



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 21:01



Русия, брат, активно търси край на войната.

Спрях да те чета още с откриващото изречение. Да, Русия търси край на войната. Но търси ПОБЕДЕН край. И няма да се спре докато не го постигне. Това е... Докато веригите на нейните танкове не се измият в северния ръкав на делтата на Дунав Русия няма да спре.



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 21:07



Много еюважен е тоя чукар. Не са тъпи, не се заблуждавай. Даже се хващам на бас, че до последно ще опитват, поне да го спорят, да не остане категорично украински

И с какво е важен този чукар? Че като руснаците са го напуснали това не означава, че вече не е под руски контрол. Ми под руски контрол си е. (без персонал). Който оспорва това - нека да опита да разположи свой персонал. Но опити няма (освен рекламното филмче за Байрактаря)



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: Kpakpa]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.07.22 21:15



Те си го разработиха за въздушни десантчици в Афганистан. Затова ствола стига почти 90 градуса, за да бие през баирите и изнася ранените. Една от най-обичаните машинки от спецназ, заеби филмите. Даваха ги само на еССеСеРци. Толкова си ги тачеха и тачат до днес. Не знам защо не залагат на нея. Дори колесната версия е супер за мини.
Имат Ноната за причина с малко жертви да минат. Без артилерия... Каква война из онези баири!?
САЩ разчитаха на въздуха с А10 Тъндърболт. Ако съм кашик, предпочитам желязото до мен да ме изнесе и мен пред летяща суперпушка да ги пуца с хиляди, но всеки с разбиранията си.
Аз си уважавам човека, боеца повече от машината.



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: Kpakpa]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 21:23



Признавам, че Ноните изглеждат много интересно, но кога са били на въоръжение у нас? В парашутния полк може би?


Ако съдя по руската статия в Уикипедия ние никога не сме имали Нона (2С9):





Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано02.07.22 21:24



Има доста логика тук. Така и предположих като цяло; връзката с приложение в Афганистан обяснява нещата доста добре, макар и да е разработена преди това. Мда, почти универсална, лека и мощна машинка.



Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 21:38



Дано да не се квалифицира като спам... Днес срещнах материал за бойно използване на безшумен миномет:





Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 21:43



Зеленски наистина е луд. Направил опит за десант на Змийския:

Сегодня в обед Одесская отдельная бригада особого назначения после высадки на остров змеиный не продержалась и часа.

Тактическая задача выполнена на 100%. Большая часть 200-е, остальные 300–е и пленные.
Слабонервным просьба не смотреть. Сюда выложить не можем, видео (https://t.me/+w5qrmWuuQRNlYmJi) в закрепе у наших проверенных друзей: Летит калибр (https://t.me/+w5qrmWuuQRNlYmJi)


А Лисичанск падна доколкото разбирам:





Тема Re: ВСУ в началото (СПАМ) [re: cumanich126454]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано02.07.22 22:33



Отдавна трябваше да си спрял да ме четеш. Аз съм на страната на ястребите. Щом искат война - война, атимна-атомна, Ибаф ги... Да им се разбомбят там ГРУта/ЦРУта на едните и другите, да се тепат, ама истински да се изтепат и се приключа. Кой оцелял, оцелял.
Думата "победа", свързана с военни средства трябваше веднага да се изхвърли от употреба още в зората на атомната ера, ама и на теб/мен толкова ни/е акъла.
Ти си с червените калини, аз съм с мушмулите.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.