Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re:Руската мощ си каза думата [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.06.22 11:38



Има клипове, намират се. Цели роти от ЛНР са момчета от Северодонецк.



Тема Re:Руската мощ си каза думата [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано05.06.22 11:45



Загуби на руснаците към днешна дата
31 150 человек (+100 за последней сутки).
1381 (+5) танков
3392 (+13) боевых бронированных машин
686 (+6) артиллерийских систем
207 (+0) реактивных систем залпового огня
95 (+0) средств ПВО
210 (+0) самолетов
175 (+0) вертолетов
548 (+8) БПЛА оперативно-тактического уровня
122 (+0) крылатая ракета
13 (+0) кораблей / катеров
2360 (+23) единиц автомобильной техники и автоцистерн
53 (+1) единица специальной техники

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re:Руската мощ си каза думата [re: kuduger965O6]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано05.06.22 12:32



руски.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Гледай, Куманич [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано05.06.22 16:05



Гиркин говори:

Е, не мога да си позволя да отделя час и половина да слушам "експертизата" на този "капацитет". Случайно озовал се в Донбас през 2014 г., където сътвори ред глупости и после бе изгонен, а за капак е и подсъдем за малайзийския самолет... А знаеш ли какво е основното занятия на Игор Стрелков? Ами участник в масови възстановки на исторически битки. Демек артист...



Тема Re: Въртиш, сучеш, ама [re: Amateur]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.06.22 01:04



Все депресивна работа, стар съм вече :)

В интерес на документалистика и история, добре да ги четеш, но за това вече немога да се насиля. Нема ли нещо развлекателно, историческо/злободневно, фантастика или най—малкото оплюване на демократите ;) не ги чета.

====
Иначе с това море аудио книги и лекции, супер стана. Слава Богу. Даже вече не използвам анюбонамента си на Амазон (четеш колко искаш книги като библиотека за 10$ на месец) и ще взема да го прекратя.

====
От Русия, вече ми остана да гледам новите им филми и сериали. Научно фантастичните им филми си ги бива. Дозора, Вий, Нашествие, Беоволк ли беше, Този за Богатира (и новият и стария) … много приятни. И също някой сериали.

Навличам си критиките на приятелите руснаци, ама и те тайничко ги гледат ;)



Тема Re: Въртиш, сучеш, ама [re: nikolayds]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.06.22 03:04



....oпллване на демократите...
Обратното би трябвало да да е целуване ташаците на диктаторите..?
... фантастика...
Чуждо ми е донемай къде.
...документалистика и история...
Моето е.Не се насилвам, иде ми естествено.



Тема Re: Гледай, Куманич [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.06.22 04:49



Накратко, руски националист и ветеран от 3 кампании /не възстановки/ казва: спец-операцията е пълен провал, Русия губи войната заради некадърно ръководство, победа е възможна, но само с пълна мобилизация; успехите в Донбас са тактически, а в стратегически план са фиаско.

Като идеш да си залагаш реално живота с калашник в ръка в 3 войни, тогава би имал право да му кажеш, че е "възстановчик". Иначе, не виждам нищо укорително в това, че е бил фен на историята и Бородинската битка.

Редактирано от goga на 06.06.22 04:51.



Тема Re: Въртиш, сучеш, ама [re: tuzlija-179435]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.06.22 06:11



“Демократите” или DNC са едната партия в САЩ, където живея. Ako е полит книга — трябва да ги попържват, иначе не четем. Примерно на Бил ОРайли серията “Убиването на …” Или П. Бюканън срещу неоконите (но са стари) или Б. Гоудбърг или Динев ДеСоуза, ама само “Врагът отвътре”, но не ми хареса като писател, не е увлекателно, Марк Дайс …





Тема Re: Гледай, Куманич [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.06.22 06:19



Гога,
Как не виждаш, че Гиркин си има своя програма и само мнение?
Не виждаш ли, че иска тотална война с “или — или” — бинарен изход. И не го интересува как. Ами той е предлагал и даже осъществил в началото да се обстрелва Донецк и да се взривени сгради да не можело да влезе ВСУ! И съответно го изритали от там.

И той е отговорен за началото на войната със своите бандити, като влезе от Крим. Путин далеч не изглеждаше, че иска да разпалва конфликта в Донецк. Ако си спомняш преди Донецк, санкциите за Крим беха символични, не на последно място заради самото настроение в Крим на народа (целият) и абсолютното преминаване на ВСУ—Крим на страната на Русия. А и Украйна тогава даже не посмя да спре водата. Абе пушка не гръмна, май само един човек почина.

След авантюрата на Гиркин, нещата излезоха извън контрол!
И ти него ще слушаш.



Тема Re: Гледай, Куманич [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.06.22 06:44



Виж сега, Ники, аз съм българин и живея в България. Не знам кои сте "ние" и "вие".
Аз не съм нито украинец, нито руснак. Ще слушам всеки, който ми се струва заслужаващ да бъде чут. Гиркин е интересен персонаж. Не съм му фен, нито одобрявам кариерата и биографията му, но този човек заслужава уважение, защото не е "диванен" стратег като нас, а с оръжие в ръка е защитавал онова, в което вярва.

Редактирано от goga на 06.06.22 06:44.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.