Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.05.22 19:27



Мисля, че много ги смесваш нещата. Държавната администрация е целият чиновнически персонал, който се води така наречен държавен служител. Те са под специален режим трудови взаимоотношения, имат допълнителни задължения и отговорности, като например това да декларират всичко което притежават до девето коляно. Учителите, местните болници в огромното си мнозинство са общински, но всички останали които споменаваш са в обикновени трудови взаимоотношения с държавата.
Все едно, не искам да споря с теб, вероятно повече си запознат от мен, но това не променя това което ти казах - за да се промени статуквото по сравнително бърз начин трябва наистина силна централна власт мотивирана и способна да преобърне цялата логика на която е изградена държавата. Споменах вече Румъния, там нещата са в огледален образ изградени - скъпо платена държавна и общинска администрация и служители, мотивирани да си пазят местата, да работят ефективно - виж в това не съм сигурен.
При сегашните нива на корупция на местно ниво, какво мислиш че ще стане ако общините придобият повече независимост и самофинансиране? Далеч сме от това, трябва да се почне от главата.



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.05.22 19:32



Представи си Киро да се беше появил 2009 година - щеше да видиш тоя растеж през крив макарон.
За Румъния не ми се спори, достатъчно запознат съм, власите са добри в саморекламата, по-добри и от сърбите са, но не ми се спори, само ще ти кажа че си в много дълбока заблуда.



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.05.22 19:40



Не знам какъв дял от етническите албанци се изживяват като принадлежащи към северомакедонската нация. Албанската е към 2 поколения по-стара.



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.05.22 19:48



Училищата са държавни или общински, само по собствеността на сградния фонд, заплатите и издръжката са си изцяло от държавата. Корупцията по общините не е само от обществените поръчки, тя е много по-голяма при разрешителните за строеж (срещу подходяща сума на подходящо лице, ти се увеличава РЗП-то), рестото от субсидиите за обществения транспорт, злоупотреба с евросредства, а най-вече глупостта за избор на "стратегически" обекти, където потъват десетки милиони.
И като каза болници, които не съм споменавал, източването на НЗОК е потресаващо.
С либерално управление, това никога няма да се промени.



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.05.22 20:22



Като гледам Османи, вече гъзЪ му белее като на бял мечок задницата.
Ако поживеят още 20-30 г и има повече аванта и властови изгоди, що и част от албанците да не станат северни?



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.05.22 20:39



Сега ми е интересно да те питам - ти съгласен ли си (при условие, че не одобряваш (явно) зелени политики) в България да се добива газ? В Северозападна България има значителни залежи - не само шистов газ, в Добруджа и шелфа ни има знтачителни залежи на шистов газ.

През 2011 г. България получи геоложки доклад от едно проучване на една голяма американска компания, който доказва, че България в Етрополската формация, Северозападна България, не говорим за Добруджа, тя беше измислена, за да се отклони вниманието от Етрополската формация, каза още Иван Хиновски.
Той допълни, че до момента не е ставало дума за добив на шистов газ в Добружда, а само за Етрополската формация - районите на Луковит, Ъглен, Пещене, Врачанско, които шистов добив 500 млрд куб. метра газ. Това е потреблението на България за 150 години", каза Хиновски.




Та, така...



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.05.22 20:53



"Училищата са държавни или общински, само по собствеността на сградния фонд, заплатите и издръжката са си изцяло от държавата." Не ме разочаровай, моля те


Общинските бюджети се одобряват от държавата на база одобрени училища, болници, пожарникари и така нататък, и тъй като както каза собствените приходи в огромната част са далеч от достатъчни държавата отпуска средства в общинските бюджети.
Все едно, за останалото си прав и явно си на моето мнение как могат да се подобрят нещата.



Тема Re: На всички черногледци и евроскептицинови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.05.22 20:59



Училищата са ДДД-държавно делегирани дейности. По тях общините са второстепенен бюджетен разпоредител. МС ги превежда на общините, за да си спести една камара счетоводни операции. Общините нямат отношение по размера на тези дейности, макар да са натоварени с осчетоводяването им.



Тема Re: И още нещо...нови [re: DannyDeVito]  
Автор Hon Gil Donchevski (уфолог)
Публикувано10.05.22 22:53



Стадионът в Клуж според мен е още по-хубав.



Какво е "софтуер за следене на кешовите обороти", СУПТО ли? Ако е то, така и не беше въведен, защото мисленето ни все още е прекалено комуноиднo. В Румъния, която толкова неглижираш го въведоха на 01.01.2007 г.

Аз мисля, че сериозния бзнес отдавна излезе на светло - ако крадеш от държавата, теб ще те крадат всички наоколо, от склададжията до чистачката. 10% данък върху печалбата е цена-подарък за правене на бизнес. Няма как 28 години след въвеждането на ДДС-то средно ниво предприемач да не рабира, че не той ПЛАЩА ДДС-то, което внася в бюджета. Плаща го клиента, а пишман-предприемача е само посредник между него и държавата.

В общините чудесатa обикновено се случват, ако кмета е от ГЕРБ. Ако е от лошите, централната власт има механизмите да го го смени с по-подходящ.

Народът, който след време ще си спомня само с добро и носталгия "годините на Бойко" е същия, като народа, който си спомня само с добро и носталгия годините на Бай Тошо. Това не е моя народ. Такъв народ залужава съдбата си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.