Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо толкова малко записани българи в РСМнови  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано08.05.22 14:20



От една седмица се каня да пусна разсъждения по тази тема, но тази сутрин за първи път гледах това интервю на Любчо и с изненада установих, че той буквално взима думи от моята уста! Гледайте от 1:01:50.

Сега той отива малко в крайност като казва, че 10 души само ще навиват за България при директен мач, но мисля, че това е финт да направи своя аргумент по-ярък. Но като цяло напипва обяснението много добре.

Има много степени на българофилство в македонския спектър. За една огромна част от условно казано българофилите там, е много ясна общата история, те я приемат и признават в своето съзнание, но просто се чувстват само като македонци. За друга, вероятно по-малка част, македонец и българин се припокриват като понятия и за това не искат да минават през цялото притеснение и неудобство да се декларират българи.

Тези 3500 души декларирани българи са или 1. дошли от България или западните покрайнини, или 2. хора родом от РСМ за които македонец и българин не са едно понятие и се чувстват етнически само като българи, или 3. хора родом от РСМ, за които македонец и българин малко или много се припокриват, но поради една или друга причина се декларират като българи - тази третата категория вероятно е доста малобройна.

Много интересен е аргументът на Любчо, че с поведението си България иритира / дразни този значителен брой от българофили от целия спектър - като него например. Но... да си го кажем. Нещата са отишли толкова надалеч, че България сега мисли главно за защитата на своите интереси и история и няма време, енергия и желание да мисли как ще засегне този или онзи с пасивно българофилство в РСМ.





Тема Re: Защо толкова малко записани българи в РСМнови [re: Buyer]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.22 17:27



Пълни нелепици. Относно иритираните българофили. Или пък какви са тези 3500.
Защо да се правим на умрели лисици - за масата в СМ македонец не е равен на българин.



Тема Драмата на такива като Любчо енови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.22 17:58



пасоша. И да не би някой да им търси сметка за разминаването.



Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано08.05.22 18:03



Любчо е напълно прав, а ние нямаме полезен ход. Специалната ни операция в Македония е пред пълен провал.

***
Слава Україні!


Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.22 20:27



Каква специална операция, бе, пич. Къде е Киев, къде е Скопие...
Ние си знаем какви сме, но точно такива като Любчо да нравоучителстват за наша сметка, нема нужда. Всеки си гони

користния интерес. Нашият е приключил там преди 80 год. В момента сме на вълна "родова чест".

Копейкин и Янев ще дойдат на бял кон заради такива пишман евроатлантици като вас. Киро и компания надувате рейтинга на най-примитивните руски петоколонници. Много жалко, но това ни чака: Б.Б. на бял кон или двамата московити с една трета от местата в парламента.

Редактирано от goga на 08.05.22 21:46.



Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: Amateur]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.05.22 20:33



За доста неща е прав и според мен - не само в наша полза. За други, не много, но има, ми звучи като ачик извъртане. От оня тип, дето хем да обясни явните несъответствия, хем да не срути тезата на македонизма за миналото и за отношенията с Бг, а и изобщо да му запази лицето, да има равна вина и у нас, от тоя тип. Т.е. не точно българофилско. Мен откровено си ме иритира ;) с онова "можехме и ние да ги питаме българите защо са убивали михайловисти" - не звучеше като ирония, довеждане до почти абсурд, а определено ми се стори, че каза, че не било защото са антикомунисти (ади, бе). Умен е явно, но не всичко ме оставя във възторг при него.
А полезен ход нямаме, да.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 08.05.22 20:46.



Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.22 20:38



Любчо ми е симпатичен. Но си е типична скопска фурнаджийска лопата. Вярно, в царството на слепите и еднокият е цар. Но си е едноок. Ние сме си виновни, че сме опрели до такива българафили като Любчо и Ризински. Но като няма навалица, така е.



Тема Re: Защо толкова малко записани българи в РСМнови [re: Buyer]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано08.05.22 20:59



напълно съм сигурен, че любчо е говорил смислени неща, защото е умен човек /добре е, че му дават трибуна от време на време, въпреки супер ниската му популярност там/.
а като стана дума - ти откъде си сигурен, че тия 3500 преброени са всичките деклариращи се за българи там. нито местните българи, нито официална софия признаха това преброяване за реално.
не виждам особен смисъл да се хванеш за една бройка, за коята знаеш, че е фалшифицирана и да продължаваш да опитваш да правиш някакви по-сериозни изводи и заключения, и особено пък да се ползва това да вменяване на вина на този или онзи.
какви биха били съответните изводи ако знаехме, че реалния брой деклариращи се като българи там е примерно 10 хиляди. или ако освен това знаехме, че "скритите" българофили там са примерно 50 хиляди?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано08.05.22 21:02



слава богу, че поне отявления путинист радев не мисли като тебе.
ако бях на твое място бих изтрил веднага това идиотско сравнение.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Драмата на такива като Любчо енови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано08.05.22 21:30



Слава Україні!

Слава Македониі!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.