Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българите  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.22 05:59



Приказките, че заради ветото ни мразят са доста повърхностни. Да, то е още един повод за омраза, но далеч не е начало и причина за бясната антибългарска истерия в СМ:




https://youtu.be/M2QbOirvIY0

Редактирано от goga на 08.05.22 06:30.



Тема Re: Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българитенови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.05.22 09:21



В РСМ имат проблем: управляват ги не прави сърби, а сръбски крадливи цигани кои викат "Го дръжте крадецот! Ние само си береме...". Техните 80%, разбира се, им пригласят.

От друга страна, нашите управляващи дълго време спяха. Или, по-точно, не точно спяха, ами и те си беряха, ама в просъница...

И се стигна дотук. Според мен, изкаването на външния им минстър е не просто по сръбски нагло, а е повече от нагло, тоест би прилягало идеално на сръбски крадлив циган.

Та да го видим Кирчо...



Тема Re: Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българитенови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.05.22 20:00



Слабо съм се срещал с прави сърби. Повечето, с които съм общувал са били торлаци - от Калотина до Ниш.
Колкото до сръбските цигани, според някои преценки само към 20% от тях се преброяват като роми или около 110 хиляди. Значи би трябвало да има едни над 400 хиляди, които се записват като сърби.



Тема Re: Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българитенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано08.05.22 22:56



Излегуваме. Се фотографираме за спомен. Колоната возила трга кон Клубот “Ванчо Михајлов“. Боже, колку ли има полиција, си мислам. Па толку бугарска полиција немало, ни кога Богдан Филов дошол во Битола. Работат професионално. Колоната се движи полека, битолчани стојат на страна со стиснати усни и безизразни. Нема насмевки, но нема протест, нема ни подигнати тупаници како отпор. Ние македонците од новото време, сме научиле да чекаме, да се воздржиме. Проклетството на поразените и понижените.


Излегувам надвор и некоја новинарка ме прашува, да кажам неколку думи. Говорам тоа што чувствувам. Задоволство дека се отвора клуб со името на човек кој целиот свој живот го посветил на одбраната на бугарската кауза. Не само во Македонија, ами и во Бугарија…таму имаше повеќе антибугари отколку кај нас. Ги има и сега!






Редактирано от komitaO3 на 08.05.22 22:57.



Тема Re: Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано09.05.22 09:28



Репер: Вучич ¬ прави сърбин, с характерни за сръбската наглост политически послания;

Управляващите со РСМ: криви и крадливи сръбски цигани по отношение на политическите им послания, сравнени с репера.



Тема Поучително четивонови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.05.22 10:31



https://m.24chasa.bg/mnenia/article/11542407



Тема Бой, е_не и сръбска музиканови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.05.22 14:11



Голямо шоу стана преди малко в ефир по бнр. Един от сподвижниците на Дечев се обади с право за отговор, недоволен от репортаж за учредяването на клуба им. Водещата го направи смешен.
Но по-важното е какъв тип хора са тези - едни плужеци с кадифени гласчета и уж интелектуална префиненост. И ура-патриотарството е противно, но пък тези са просто отвратителни.



Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.05.22 14:50



Тук е възражението на този човек, Андрей Врабчев. Не съм го слушала и аз, ще го чуя после.



Аз също не харесвам напълно онова, което изразяват като позиция учредителите на този клуб. Ако обаче водещата е казала, че "са доказали във времето, че последното нещо, което ги интересува, са българските национални интереси", си е позволила нещо, което не е следвало, поне според мен. "12+3" е по-скоро коментарно предаване, но все пак водещият по идея трябва да изразява минимум отношение по "горещите", спорни въпроси. Така ми се струва, не че разбирам от журналистика. Не напразно някъде на водещия му викат модератор. ;)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 11.05.22 14:49.



Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.05.22 18:58



Чуй разговора, особено към края.



Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано11.05.22 19:58



Добре бе, хора...
някой ще ми обясни ли какъв е националният ни интерес СМакедония да влиза в ЕС? Нещо не схващам, какво точно ще ни помогне на националния ни интерес?



Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: MupaM]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано11.05.22 20:31



мисля че ще е загуба на време.
иначе съм сигурен, че човека ще говори мазно, либерално, европейски ... и в крайна сметка псевдоинтелектуално



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.05.22 20:58



Именно. Говорят с апломб, отвисоко, а като ги притиснеш с въпроси, започват да бягат по тъч линията. Затова е мазен плужек. Не защото мисли различно, а защото е типичен интелектуален снобар, чиято мисия е да "цивилизова" българските неандерталци. И си мисли, че светът започва от него. Типичен представител - Ивайло Дичев.



Тема Re: Бой, е_не и сръбска музиканови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.05.22 21:15



Аз не съм сигурна кое ще се окаже в наш интерес. Изглежда, че нямаме интерес да влиза сега и такава, да, бих се съгласила; но и не е в наш интерес да си смразяваме отношенията още и СМк да се връща към още по-голяма близост със Сърбия.
Не е това въпросът, а че всеки може да вижда интереса различно и да изпляскаш едно такова "дружелюбно" изречение като водещ на предаване по БНР е некоректно.

_____
Дичев, писах вече, никак не ми е симпатичен. Предпочитам дори Дечев, той поне е историк и е в час, пък и не звучи с чак толкова навирен нос над презрените диваци.
Но всичко това е без значение в случая.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 11.05.22 21:22.



Тема Re: Владо Перев: в СМ винаги сме мразили българитенови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.05.22 10:43



Интервю на Виктор Канзуров пред българска медия:


https://www.youtube.com/watch?v=Lcyq7ch5W8Q





Тема И то коя медия!нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано14.05.22 12:03



Сори, ама ми стана смешно. Не заради Канзуров, а заради медията.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Мицкоски ни сравни с Русиянови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.05.22 16:10



„Отново използвам възможността да изпратя послание към Европа, към ЕС, както са обединени по отношение на руската агресия в Украйна, да бъдат обединени около политическата агресия на България срещу Македония.

Това каза лидерът на опозиционната ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски, цитира думите му БТА.



Тема Re: Мицкоски ни сравни с Русиянови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.22 18:06



И тоя, и Ковачевски не са спрели да наглеят. Явно се чувстват сигурни.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Мицкоски ни сравни с Русиянови [re: MupaM]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано15.05.22 19:33



Да са "сигурни", колкото си искат:





Тема Re: Мицкоски ни сравни с Русиянови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.05.22 22:10



Да си лае колкото ще. България не е нахлула с танкове в СМ да им натрапва "българския свят". Напротив, СМ атакува денонощно България с черна пропаганда и език на омразата. Не ние кандидатсваме, като не им изнася, да не кандидатстват за ЕС.

Аз не смятам, че СМ трябва да е част от ЕС на всяка цена.

Редактирано от goga на 15.05.22 22:11.



Тема Re: Съпругата на Ковачевски...нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.05.22 06:30



Елена Ковачевска била етническа българка от Босилеградско. Дори се снабдила с удостоверение за български произход:

https://trud.bg/%D1%81%D1%8A%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0/



Тема Re: Съпругата на Ковачевски...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.05.22 07:13



Гледам, че и в цитираното изследване на автора Богослав Янев от 2006, за босилеградчаните в Северна Македония се посочва бройката от около 30 хиляди.



Тема Re: Съпругата на Ковачевски...нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.05.22 20:41



Няма да коментирам предците на жена ми, отговаря на медиите премиерът на РСМ





Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.05.22 11:23



Българската "позиция" по македонския въпрос е тумор, който убива нас, не македонците

https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/05/24/4349797_bulgarskata_poziciia_po_makedonskiia_vupros_e_tumor/



За този си мислех, че няма вече къде по-надолу да пада, но явно копае още под дъното..



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.05.22 12:18



Той си има навик да пише дивотии с патос открай време. Много смисъл не очаквам да открия при него. Не точност/неточност, а смисъл, разум изобщо.

Обаче теб, знам, те дразни, защото се отнася зле към Русия.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 24.05.22 12:21.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.05.22 12:37



браво, много хубаво европейско, либерално, интелектуално писание. и много тъп анализ



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: MupaM]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.05.22 12:43



Обаче теб, знам, те дразни, защото се отнася зле към Русия.

На времето го харесвах. (когато го играеше позастаряващ рокер и като автор на колонка в "Сега"). Нещо му стана на този човек. Напоследък изобщо не го чета (както и сега отгоре-отгоре и отворих коментарите - там е по-интересно). Иначе по темата "Русия" видях в статията му реклама на книгата му "Русия - Една история на страна без история". Странно заглавие... Ако беше сложил вместо Русия, Украйна или Македония, щеше да звучи логично.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.05.22 13:08



Мисля, че от пушене на трева и други субстанции вече му се губят доста от когнитивните способности. Отдавна не ми е интересен. Може би поне от 6-7 години.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано24.05.22 14:38



Още откровения на Женята:

Израснал съм през 60-те в Москва, а и след това не съм прекъсвал връзките с моите руски приятели и колеги. Те не бяха такива.



Прикрит комунист бих казал.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.05.22 15:45



Помня, че се беше хвалил някъде, че когато бил с татето-комунист в Лондон и учел там, писал дипломна работа за Мао и се надрусал с лсд на рок-концерт.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано24.05.22 15:55



В Миндя има предимно миндили...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.05.22 19:27



Да, и аз в "Дневник" най-много обичам коментарите. По всички статии.

Ето го най-готиния под тази:
"Рамковата позиция на българския парламент прилича на фашисткия закон приет за защита на нацията ..в България .

Обръщам внимание на най позорния текст в него .
Точка 1 в Общ план
България задължава моля ви се Македония да не говори изобщо за "македонско малцинство "в България
И забележете :
Македония да не използва Мониторинговите механизми на Съвета на Европа за натиск вълху България ..
Пояснявам какво значи това .
Съвета на Европа следи за човешките права и правата на сдружаване ..
България е осъдена над 15 пъти за терор над македонското малцинство и понеже Съвета на Европа в своите доклади постоянно казват че България трябва да изпълни решенията на Съда в Страсбург .., за това българите застават македонците от СМ да мълчат по този въпрос .
Зад това срамно текстче надничат ченгенцетата от ДС начело с Каракачанов и сие ,
които много добре знаят какви са ги вършили в Пиринска Македония ....
А то е срамно ..лагери и репресии над хора с македонско самосъзнание ..

Това е най големият им страх ...Сакън някой да не каже че в България има македонско малцинство
А колко далеч са от това да осветлят досиетата на ДС и шесто управление ...
Искат македонците да осветлят техните ченгета ,а те самите да се крият .
Е не става така ..и номера им няма да минава до безкрай."

Това е различно от дайновизма. Не знам дали авторката (в другото си мнение използва женски род) си вярва и откъде са и "данните" (свидетелства от пострадали малтретирани етнически македонци? запознатите да кажат, ако знаят: има ли всъщност нещо близко до репресии срещу омовци, някога, било преди или след 1989, на което да се опре твърдението и?), или е съзнателен лъжлив пропагандатор.
Ако е второто - ето това е дъно, Дайновото е просто бодър пионерски ентусиазъм. Нямам предвид на тоя фон, изобщо.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...

Редактирано от MupaM на 24.05.22 19:41.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.05.22 22:42



Всичко е ясно написано в "тъпия анализ", всичко е точно такова, каквото "тъпият анализ" твърди. Няма логически грешки, няма нужда авторът да познава "тънкостите на Македонския въпрос", за да изкаже аргументирано мнение.
И всички знаем (или поне имаме чувството за усещане

), че:
"За България от тази ситуация няма изход - не и в рамките на цивилизованите международни отношения. Всички български политици знаят, че няма изход. Но се правят, че не знаят - едни, за да истеризират ситуацията и да трупат гласове, а други - за да не осъмнат с гневни тълпи под прозорците си."

***
Слава Україні!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.05.22 23:02



То тва така, изход няма, а и изпълнението от наша страна е неумело от самото начало. Ама обяснението на бай Дайно и компания как сме попаднали в тая ситуация, защо тя ни вреди, нещо си Русия, ала-бала, самото внушение кой е бял и кой е черен, нали... Но то и аз съм от същия електорат, затова.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: MupaM]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.05.22 23:37



Абе, ала-бала, ама като теглиш една черта, всичко си е на мястото. Той Дайнов говори и за партията на нашия електорат - страх ги е, да не им дойдат под прозорците. Хъката-мъката, за Македония чакаме консенсус в парламента, че и в обществото даже. То аслъ няма оправия де.

***
Слава Україні!



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 07:57



Вече има и фейсбушки реакции:



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 07:59.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 08:00



Това са сектанти, които се смятат за "прозападен градски елит", но на следващите избори е под въпрос дали ще влязат в парламента. Толкова са умни, че докараха партията си до второстепенна сила. Същото им се казваше преди миналите избори. Не, те бяха много умни. И сега духат супата на Кирчо.

Само сектант може да разсъждава по всички въпроси, намесвайки Путин.

Редактирано от goga на 25.05.22 08:03.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано25.05.22 15:35



всъщност, моя грешка. миндьовото писание даже не е и анализ, то е една безсмислена тирада, която няма връзка с реалността. да не говорим, че е пълна с предъвкани клишета /за европата ... и подобни, дето и треторазрядните "анализатори" вече не използват/, смърди на пораженство и силен комплекс на малоценност от 100 километра. така и не ми стана ясно защо дайнов така неистово се опитва да свързва напълно правилното вето /поддържано от 80% от нас/ с малоумието на путинизма /поддържан при най-оптимистични оценки от не повече от 20% от българите/.
и най-вече не можах да разбера ей тая неадекватна прокоба, която е всъщност и лайтмотива на въпросното неинтелигентно писание:

От българската "позиция" по македонския въпрос страдат българите и никой друг. И ще страдат все повече. За да спасим собствените си души, сме длъжни да намерим начин да премахнем това налудничаво вето.

сега ако ти, миндя или някой друг говорител от името на "всички" може да ме светне как точно аз "страдам" в момента и как "ще страдам още повече" в бъдеще, поради въпросното вето, пардон тумор



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 15:39



Идеята е, че се излагаме пред света, правим лошо впечатление на ненадеждни шовинисти, нещо такова. В това специално и според мен има някаква логика, отстрани вероятно до голяма степен изглежда точно така. Нито някой е длъжен да знае за какво става дума (то и в Бг не всички имат съвсем ясна представа), нито ние сме дали ясно обяснение за света навън, струва ми се. Друг въпрос е защо изобщо го правим това с ветото, за което байно Дайнов не казва и копче, все едно никаква разумна, справедлива причина нямаме.

Другото е, че нямаме интерес да си разваляме още отношенията със Северните. ТЕ са тези, които искат да са развалени.


Ти лично може да не усетиш страдание или да не го усетиш като причинено от "ветото", но за държавата се предполага, че разваляне на отношенията с ЕС и със Северните не е добре - за всеки от тях по различни причини.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 15:45.



Тема Re: Женята....нови [re: MupaM]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано25.05.22 16:55



... те пък ЕС тръгнали да си развалят отношенията с нас заради северджаните.





Тема Не, тинови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 17:41



страдаш. Целият ти живот е поредица от неудачи заради ветото


На 3 ракии толкова е успял да измисли Женята целокупно за всички ни



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 18:03



Пише си, чети: "Страдат българите и никой друг". Няма "всички". В смисъл, че всичко ще се върне като бумеранг към нас. "Към нас" също е общо казано. А "бумеранг" е образно казано. Хем ще им махнем ветото, хем ще има (още) по-голяма омраза към нас. Нямам си представа дали страдаш или се радваш, ама аз познавам българи, които даже не знаят, че има изобщо някакво вето, камо ли да страдат.

***
Слава Україні!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.05.22 18:38



А мотивите на България за ветото нямат значение за омразата, защото България винаги е лоша и заслужава омраза, това е точка първа от конституцията.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 25.05.22 18:39.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 19:48



Една "безмислена тирада" от Николай Слатински:

"За 1234567и път да поясня, за да няма спекулации.
Аз съм българин, кръвно свързан с Македония. Винаги съм бил български патриот и съм отстоявал българските национални интереси. Според фамилните предания в къщата на моя прадядо в село Стоб са гостували Гоце, Даме и Яне.
Разбирам всички български сантименти към Македония
Но!
Черновата на българското вето за членството на Македония в ЕС е писана в Москва и в Белград.
Това вето е позиция, наложена на България от Петата колона на Москва у нас. Позицията ни бе втвърдена от президента Радев, а с началото на войната на рашистите срещу Украйна неговата путинофилска маска падна окончателно.
Всички агенти за влияние на Кремъл у нас, цялата българска проруска Пета колона е категорично за ветото.
Ветото не решава нито един, абсолютно нито един български стратегически проблем в Македония. То отслабва фатално българските позиции в Македония. То отслабва и отчасти парализира ЕС. Това вето е изцяло несъмнено срещу евроатлантическата солидарност.
То е вредно и опасно за националната ни сигурност. И е класически пример за национално предателство, прикрило се лицемерно и шовинистично с националния ни трибагреник.
Каквото и да изпитвате към скъпата на българските ни сърца Македония, знайте очевидното и прозрете очевадното:
Българското вето е злостен и зловреден антибългарски ход, чието агресивно отстояване поражда безумно сладострастно чувство в Белград и се приема като колосален геополитически удар на путинския рашизъм, с който Кремъл се гордее и самодоволно потрива ръце, че е провел перфектно и перфидно активно мероприятие, последиците от които много трудно могат да се оценят, но при всички случаи са блестящ и безкръвен успех за Москва, постигнат твърде икономично от финансова гледна точка и без особено мобилизиране на руския шпионаж в страната ни."

***
Слава Україні!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.05.22 20:21



Но!
Черновата на българското вето за членството на Македония в ЕС е писана в Москва и в Белград.
Това вето е позиция, наложена на България от Петата колона на Москва у нас.


Стигнах до тук и престанах да го чета



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.05.22 20:22



Путлерастите и соросоидите са измет...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.05.22 20:38



Путлерастите и соросоидите са измет...

По интересен начин смесваш вода и огън. Соросоидите са ЛГБТ+, путлеристите са анти ЛГБТ+... Аз избирам да съм анти...



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.05.22 20:44



Смесвам лайна с пикня. Изборът наистина е твой...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 20:46



Да бяхме вчерашни, да се вържем на сладките либерални приказки. Но вече не е 1990. Всички к--ви сме ги виждали. Северняците просто не заслужават гювеч.

Редактирано от goga на 25.05.22 20:46.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.05.22 20:54



Смесвам лайна с пикня. Изборът наистина е твой...

Пий си ги...



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: jingiby]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 21:58



Има ли някой политик или общественик, български или чуждестранен, който да споменава Сорос или използва думичката "соросоид", и на който ти се кефиш? Орбан? Путин? Шкварек или Костя? Може би Корни или Вацев, Чуков? ЕТ

***
Слава Україні!



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.05.22 22:01



На запад има гейове, в Русия - пидорасЬl.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 22:24



Баси, аз мислех, че путин е анти-фашист, пък той бил най-обикновен анти-пидьорас.



***
Слава Україні!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: jingiby]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 22:33



Сорос vs. путин:

"За да спасим цивилизацията, трябва да победим путин"



***
Слава Україні!


Тема На Женята приятелите предават Украйнанови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 22:41





https://youtu.be/Z15NFN_d368

Възторжените евроатлантици и "европейци, дето ни плюят за ветото, в момента забиват нож в гърба на Украйна. Anatema za makronovci, merkelovci, makaronadzii i ugri!

Путин купи всички бисексуални баболюбци с власт Как да не повръщам на писания като на Женята, след като виждам византийщината и двойните стандарти?

Редактирано от goga на 25.05.22 22:47.



Тема Re: На Женята приятелите предават Украйнанови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.05.22 22:46



Батко, да не си объркал видеото? Това е Арестович. Какви евроатлантици, каква Македония?

***
Слава Україні!


Тема Re: На Женята приятелите предават Украйнанови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 22:49



Гледай, бате. Хубави неща казва. Ще разбереш кой какъв е. И няма да ти хареса.



Тема Re: На Женята приятелите предават Украйнанови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 23:14



Приказките "дайте да дадем", за да не ни се присмиват западняците , вече не вървят. Ние си имаме наши интереси. Навремето закрихме огромна част от атомните си мощности, за да влезем в ЕС, а румънците си ги разшириха. Двойни стандарти.
Сега става същото с Украйна, някой тайно се облажва, а нашите дръзновени комсомолци като Женята ни обясняват какви сме неандерталци и неевропейци, защото не изпълняваме на 100% повелите на онези, които си правят каквото им изнася.
Макрон и германците ни заклеймяват, че сме проводници на Путин, а те лапат милиарди руски пари и нагло лобират за руските интереси.
Защо няма санкции за Сърбия?

Редактирано от goga на 25.05.22 23:14.



Тема Re: На Женята приятелите предават Украйнанови [re: goga]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.05.22 23:31



Макрон и германците за нищо не ни заклеймяват, заклеймява ни вътрешната грантаджийска клика, коато е на хранилка...знаем къде.



Тема Re: На Женята приятелите предават Украйнанови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.05.22 23:43



Напротив, точно германец каза, че с нашия инат помагаме на Москва. Че и Макрон ни дърпа ушите, австрийци и т.н. А те са най-големите руски подлоги.
Просто, както им изнася.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.05.22 06:31



Друг ветеран в Давос казва:

Бившият държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър е заявил на Форума в Давос, че Украйна трябва да отстъпи територия на Русия, за да помогне за прекратяването на инвазията, което предполага позиция, срещу която огромното мнозинство украинци са против, съобщава The Washington Post, цитирайки The Daily Telegraph.
След като е посочил, че западните страни трябва да не забравят значението на Русия за Европа и да не бъдат "пометени" от моментните настроения, Кисинджър също е настоял Западът да принуди Украйна да приеме преговори със "status quo ante" или предишното състояние на отношенията.

https://dnes.dir.bg/svyat/henri-kisindzhar-v-davos-ukrayna-da-otstapi-teritorii-na-rusiya-za-da-spre-voynata





Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.05.22 06:39



За това става въпрос.
И после нашите пишман евроатлантици са по-големи католици от папата. С ветото сме били срам. А този какъв е?



Тема Когато Украина изнемогванови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.05.22 07:14



в Донбас и се бие с последни сили, за да избегне разгром край Северодонецк, западните "съюзници" тихомълком бавят лендлийза и зад гърба й се договарят с Путин. Това се наричат двойни стандарти и подкупни европейски шлюхи.

"Зеленски разкритикува предложенията на някои западни политици Украйна да направи отстъпки на Москва, включително чрез отказ от своя територия, съобщи украинската агенция УНИАН.

Той спомена бившия държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър, който на форума в Давос каза, че Украйна трябва да приеме преговори с Русия, дори ако от нея бъдат поискани отстъпки.

Тези "велики геополитици", които предлагат подобни решения, пренебрегват "интересите на обикновените украинци, на милионите, които наистина живеят в териториите, които те им предлагат да разменят срещу илюзия за мир" каза Зеленски, цитиран от Асошиейтед прес. Винаги трябва да мислим за интересите на хората и да помним, че ценностите не са просто думи, заяви украинският лидер
."

Редактирано от goga на 26.05.22 07:15.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано26.05.22 11:24



и?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Когато Украина изнемогванови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано26.05.22 11:31



както беше думата - който дава оръжията, той поръчва музиката. и какви са тия "съюзници" - лендлийза идва конкретно от сащ.
несериозни са тия гръмки изказвания. все едно не е ясно, че чичо сам си гледа основно собствения интерес, а всякакви други нации могат да бъдат "жертвани" във всеки един момент. нещата ще се развият така, че да се минимизират максимално всякакви бъдещи разходи на щатите за отбрана и "world policing" и при максимално запазване на всичките им глобални икономически интереси. това е.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Когато Украина изнемогванови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано26.05.22 12:59



Не е точно така. Оказва се, че най-съществената част за противобатарейната борба е обещана от Германия.
Ясно е, че и американците имат пръст - там има различни лобита. Всъщност управляват лобисти-съвтници под шапката на Байдън.

Лошото, че са винаги срещу нас.



Тема Re: Когато Украина изнемогванови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.05.22 18:44



Един украински телеграмист:

Коллеги, отличные заявления (https://t.me/ZeRada1/8957) нашего Президента и его функционеров на предложение Киссинджера пойти на уступки и отказаться от части украинских территорий.
Только если отбросить эмоции и ура патриотизм, и осознать это более экспертно, то можно сразу выявить несколько нюансов.
1. На западе всё больше расширяется тезис, что надо принести в жертву Украину, чтобы спасти Европу и мир от надвигающегося масштабного кризиса, голода, хаоса.
2. Наезд на западную элиту от нашего ОП, может сыграть злую шутку с Зеленским и всей власти, когда на западе снимут условный запрет на публикации критического материала в адрес украинской власти. Возможно, теперь стоит ожидать больше негатива в адрес Зеленского в западной прессе





Тема Re: Когато Украина изнемогванови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.05.22 18:45



Пак от същия телеграмист:

Коллеги (https://t.me/rezident_ua/12469), запад просто уже не может потянуть увеличение санкционного кейса против России, а также все мировые игроки понимают, что украинский кризис тянет все рынки вниз, а это очень опасная вещь. Потери будут исчисляться сотнями миллиардов долларов.
Добавьте сюда социальные и политические потрясения, которые потянет за собой усиливающейся мировой кризис.
При таком сценарии уже удерживать общественное мнение на акценте, что виновата Россия, будет тяжело. Многие из обычных граждан запада будут винить всех в этом кризисе, что может сказаться на всех политических фигурах, а многие в ЕС могут лишиться своих кресел
, а к власти придут более условные пророссийские силы, которые начнут трек с послаблением санкционного кейса, чтобы спасти экономику своих стран.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано26.05.22 22:40



"Друг ветеран в Давос казва..."

Жалко за изкуфелия дядка! Проблемът обаче не е голям. Утре е 98 годшният му рожден ден. Пожелавам му 110-я такъв! Едва ли в аналите ще се обръща особено внимание на тези старчески разсъждения. Освен това, няма от какво толкова да се срамува - има доста по-млади келеши, които разсъждават по същия начин.

***
Слава Україні!



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано26.05.22 23:16



"и?"


That's all, folks. Goog night!

***
Слава Україні!


Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: Amateur]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано27.05.22 14:44



не ми се губи време да коментирам всеки маргинален тип изразяващ абсолютно недоказуеми, абсолютно абсурдни и неадекватни твърдения /и разбира се, с напълно манипулативни цели/.
между другото стана модно напоследък разни /платени/ манипулатори да се опитват да окалят напълно праведни неща (като ветото) като ги свържат по някакъв начин с путинизма.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано28.05.22 22:32



точно така професоре, кажи им го на дайновци-миндилите, които се все още гузни от комунистическо-номенклатурното си минало:

Тој нагласи дека нема ништо заедничко меѓу позицијата на Бугарија и руските интереси, а тезата е несериозна и непријатна: „РСМ е држава која е генетски поврзана со Србија и со Русија. И не може или не сака да им сврти грб. Затоа, навестувањата за бугарска позиција во служба на Русија или Србија се апсурдни. Бугарија силно ја поддржа евроатлантската интеграција на РС Македонија за да и помогне да излезе од старата југословенска комунистичка орбита. Треба да се биде внимателен со вакви евтини политички мантри кои ја дискредитираат нашата земја“, додаде тој.

https://tribuna.mk/dimitrov-rs-makedonija-go-prifakja-dogovorot-so-bugarija-formalno-kako-bilet-za-eu-a-ne-kako-crvsta-politichka-opredelba/

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: cumanich126454]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.06.22 16:35



И пак Дайнов. Мазни се най-цивилизпвано и европейски на македонската редакция на Дойче веле.
"Не съм специалист и нямам представа какво се е случвало в Северна Македония по този въпрос. Знам обаче какво се случваше в България: ...

Най-тъмните български инстинкти бяха събудени и в рамките на няколко месеца над 60 процента от българите застанаха против членството на РСМ в ЕС, макар преди ветото 80 процента да подкрепяха това членство.

Не знам всичко, но от това, което знам, е очевидно, че отговорността и вината за влошаване на отношенията между двете държави е на Република България, което личи от гореизброените от мен събития. Проблемът е, че тъмната страна на българската душевност продължава да е разбунена и не допуска никой български политик да се върне към нормално поведение към РСМ."




Не знам много-много, ама знам коя е правилната генерална линия.
Е, може ли да си такъв плужек, бе! Може ли да си такъв гъзолизач! Може ли!
Ми питай, като не знаеш, ама то не искаш и да знаеш, и акълът ти толко освен това.
Ясно е какъв отзвук имат интервюта като това в Северджания.
Реве ми се вече и на мен и малко ми остава да почна като Гогата. Не че има файда.
Хем ми писна и на мен от тва "вето" вече, да го маха Киро, както може, и да си ходи. Нямаме полезен ход, по-добре да го няма.
Но аман от нашенски "цивилизовани" гъзолизници. АМАН!
Те те чернят, плюят, злепоставят всякак, злостно, от десетки години, наглеят все повече, то вика: не знам как е, ама знам, че вие сте прави да ни плюете, ние сме виновни.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 15.06.22 16:42.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.22 19:32



Тоя и такива като него на проф.Ангел Димитров, доц.Наум аКсйчев и т.н. на малкото пръстче не могат да им стъпи.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 10:31



Дайнов квичи на умряло тази сутрин по Дарик, това ме радва


Чувствал срам като европеец от срамното вето А пък за Киро направо харакири ще си направи.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.06.22 10:39



не е срам, а комплекс на малоценност



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.06.22 10:40



Миндювчанинът е стандартно еврокомсомолче с ударение на "комсомолче", нека квичи. Иначе мен пък ме е срам от всичкия пазарлък около Славчовите хора, но то така става, като ги събереш от кол и въже. Ще мине и ще се забрави и това.

Да го махат вече тва "вето" и да се свършва - не с квичежа на миндювчанина, а с оправданията защо ни мразят, че да видим сега какво ново ще измислят за оправдание да ни чернят.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.06.22 10:41.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 10:45



А, не, първо, веднъж е имало вето, и второ, някоя пра-стринка по прадедова линия е била насилвана от бугарски фашисти.



Тема Re: Женята Дайнов:нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.06.22 10:46



Аха, и не сме дали извинение за Ваташа, евреите (на тях, на самите евреи не се брои) и за 25-те хиляди избити от нас македонци, дето където видим македонец, го трепем.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Не бива...нови [re: MupaM]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано16.06.22 11:00



Не бива да махаме ветото!
Падне ли вето то ще започнат едни фанфари на радоста от поредната победа над бугарските фашисти.
Ще има и ден на ГОЛЕМАТА македонска победа на гнасните бугари.
и ново още по-голямо сране по Бугариа!



Тема Re: Не бива...нови [re: o_megas]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.06.22 11:26



Да, и мен ме притесняват фанфарите за новата безапелационна сразяваща победа над гнасните бугари. Но и така да сме все сочени с пръст като лошите в картинката никак не е по-добре. Махане паралелно с процес на изясняване на истината да можеше... Но като ги гледам колко неразбиваеми (в техните глави) научни докази за посебност и аргументи срещу нашите аргументи са си насъбрали... трудно ще ни е и това.


Най ме е яд, че това с представянето на нашата позиция го правим неумело и че мнозина у нас, вкл. заемащи разни постове, като да не са наясно с подробностите по проблема.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 16.06.22 11:30.



Тема Re: Не бива...нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 11:31



Никакво махане на ветото, без конкретно разписани ангажименти - преговорна глава специално за договора с България.

След като веднъж има вето, трябва да се държи докрай. Иначе, ще е много по-зле. Това не разбра Киро. Или се направи, че не разбира. Разнобоят, двусмислието налива вода във воденицата на хард- македонистите и по този начин СМ няма да се промени никога.

Редактирано от goga на 16.06.22 11:33.



Тема Без комисиинови [re: goga]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано16.06.22 15:35



голяма глупост е тая историческа комисия,какво ще объсъждаме ?!..нашата история дето са я откраднали?!....те северджаните като чуят истината ще плеснат с ръце и ще се прегърнем?!....щото вече им е просветнало?!
ясни и конкретн.... условия ..като Гърция...
изпълнявате ги и махаме ветото.
само, че Гърция активира навсякъде по света лобитата си..а ние ? фактите са наша страна ,правдата е на наша страна ..ама кой я знае навън тая истина ?



Тема Re: Без комисиинови [re: o_megas]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 21:28



Ние сме поп Кръстю до поп Кръстю...



Тема Re: Без комисиинови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.06.22 22:39



Аз го възприемам в смисъл, че в масовия случай няма, както е удобното обяснение, един предател, който казва КЪДЕТО ТРЯБВА:"Хванете тогоз!", а имаме един куп народ, на които работата по принцип е мърлява.



Тема Re: Без комисиинови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.06.22 22:51



Точно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.