Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 16:44



И още нещо, някъде мернах, че руснаците сами потапят техника в реката (сигурно повредена), за да качат на нея понтоните по лесно. Беше обяснение, защо се виждат полу потънали машини. За друг понтон беше. Незнам колко е правилно и вярно.



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 17:45



Куманич, аз го “следя” от два дни.
Има няколко опита за форсиране. Поне три различни видеа (на едно и същи място) с различно количество техника


Рибарят е изнесъл подробна разбивка по дни (в три части, като интересна е втората):

https://t.me/rybar/32641





Засега може да се приеме за недостоверно (направо фейк) защото не е подкрепено с нищо освен изявление на говорителя на областния губернатор на Одеса. Иначе има спътникови снимка на руски плаващ кран, който се опитва да извади потънал украински десантен катер



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 18:13



Дали е ударен е врирестеоенен въпрос. Важното е, че е (бил) там. Значи смята острова за важен.



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано13.05.22 19:16



И още едно от Рибаря (след твоя линк):



По поводу уничтожение техники батальона ВС РФ на переправе через Северский Донецк неподалёку от населённого пункта Белогоровка, в дополнении всех разборов, как, например, у Рыбаря, хочется с сожалением отметить, что у противника артиллерия работает зачастую качественней нашей.

***
Слава Україні!


Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 19:21



Ми то е ясно, че Русия воюва с НАТО. Украйна доставя само пушечно месо:

Наш источник в ОП рассказал, что благодаря точным спутниковым данным и координатам от западной разведки, ВСУ используют эффективнее артиллерию, которая точно уничтожает российскую технику.
В Генштабе создана специально группа, в которую вошли инструкторы НАТО, они в режиме реального времени работают со спутниковыми снимками и данными разведывательных беспилотников, которые 24/7 находится в небе у границ Украины. Эффективность этой работы видео в боях за Северодонецк, где точные удары артиллерии разрушили несколько переправ российских войск через реку и уничтожали почти сотню единиц техники. Использование спутниковых данных позволяет быстро и точно составлять координаты противника.



Резидентът е украински телеграмист.



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано13.05.22 19:32



Ами, след като е ясно, значи е ясен и изходът на войната.

***
Слава Україні!



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: Amateur]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано13.05.22 19:40



Русия ще излезе в нокдаун от войната и ще изпадне в нокаут след това. Ще й трябват поне 10 години да се възстанови.

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 19:41



Ами, след като е ясно, значи е ясен и изходът на войната.


Ясен е изхода - пълна и безусловна капитулация на Зеленски. Жалко, че ще стане по трудния начин. Впрочем вчера е пленена първата титанова гаубица М777



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано13.05.22 19:59



За Зеленски не знам, но путин едва ли ще доживее края на тази година. И не е задължително да е по здравословни причини.

***
Слава Україні!



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 20:04



Русия ще излезе в нокдаун от войната и ще изпадне в нокаут след това.

Колега, та Русия все още загрява... Да си чул за всеобща мобилизация? А пушечното украинско месо вече е на привършване.

Ще й трябват поне 10 години да се възстанови.

Русия и в тази ситуация е в добра кондиция... Но, Украйна? Това е вече съсипана държава със съсипана икономика (то такава на практика няма). Що й требаше НАТО? Сега иска от цивилизования свят (в т. ч. и от нас) 150 млрд. дол. за да може да продължи да води войната. Ще й ги дадем де... (но не на принципа "Дари заплата, купи граната")




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.