Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: А можеше ли Русия да победи? —Комита, ако позволишнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано12.05.22 06:56



Препоръчвам ти този ю-туб канал на Оръжейнният майстор:



Кратка (около 5 мин.) ежедневна сводка с добра илюстрация. За Солохи той твърди, че има един загинал и три ранени.



Тема Re: А можеше ли Русия да победи? —Комита, ако позволишнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано12.05.22 07:08



И "Фонтанка.ру":

Число пострадавших после обстрела со стороны Украины села Солохи в Белгородском районе увеличилось до шести. Об этом в своём Telegram-канале сообщает губернатор Белгородской области Вячеслав Гладков.

Согласно записи от 11 мая, число погибших не изменилось — в результате инцидента скончался один человек.

«Федеральные телеграм-каналы пишут о ещё одном погибшем, 14-летнем мальчике. Сообщаю, что это не так. Мальчик жив и находится в областной больнице. Ему оказывается вся необходимая медицинская помощь», — добавил Гладков.



Тема Re: А можеше ли Русия да победи? —Комита, ако позволишнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано12.05.22 07:32



Слава Богу 15 годишното момче се оказа живо. Записан съм на Белгородска Телеграм. Просто не ми се редактираше. 1 дете пак е много



Тема Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: nikolayds]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 00:30



ето от извора. Готови били, ала бала.

До седмият ден, всеки ден е излизал “на смърт”.
Зеленски е искал да му дадат автомат да се бие.
Президентството, ГЩ са били под обстрел с леко оръжие.



Явно съвсем малко не е стигнало да свърши войната за седмица.



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 06:45



До седмият ден, всеки ден е излизал “на смърт”.
Зеленски е искал да му дадат автомат да се бие...
...Явно съвсем малко не е стигнало да свърши войната за седмица.


Арестович може да си говори каквото си иска. Няма как войната да свършила за 5 дни. Е, руснаците са очаквали да се бият армия срещу армия като през това време гражданските комитети вземат властта в своите ръце. Май си забравил, че Путин на втрория-третия ден призоваваше висшите украински военни: "Дайте да се разберем...". Ако се бяха разбрали тази касапница нямаше да я бъде. Ето едно реалистично според описание на първите дни:

Первая неделя спецоперации — откровенно облажались. Но облажались с той точки зрения, что потери могли быть на порядки меньше, как сейчас. А значит, были неверные данные. Кто за это ответит? Уверен, много генералов ищут пятый угол прямо сейчас.

Расчет был на то, что армия разбирается с армией, а в это время рабочее подполье берет полноту власти, создает городские администрации, работает полиция, суды… в общем жизнь налаживается. В реальности… ничего этого нет. Подполье есть, но с ним никто ни то что не работал, даже не общался никто, даже слухов не было таких.

Это что касается первой недели. Потом колонны начали идти с прикрытием с воздуха. А потом вовсе сменили тактику. Теперь работает ВКС и артиллерия, а потом заходят бойцы.

„Проигрывающая“ Россия имеет на Украине контингент в пять раз меньше украинского. Россия ведет наступательные бои силами меньше, чем у обороняющихся — это уже нонсенс в военной тактике.

Мало того, у России потерь примерно в семь раз меньше, чем у Украины, даже учитывая очень неудачный опыт первых недель, что тоже нонсенс, ведь обороняющиеся несут потери меньше, чем наступающие.


Источник: https://rusvesna.su/news/1652364427

П. П. Знам, че ще оспориш числеността на силите на двете страни. Между другото Оръжейния майстор твърди, че на север от Харков укрите са достигнали руската граница и се били облажили да атакуват две руски села:





Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 09:53



Куманич, няма какво да не се съгласявам.
Ако имаше толкова загуби Украйна, щеше да е пълно със снимки от гробове и погребения. А то няма, чак сега от Донбас има по—сериозни загуби и погребения.

А Виж какво става в Русия, въпреки че се връщат само част от загиналите. Между другото и аз не вярвах за вагони с починали, но без да искам гледах Ал Джазира и там без предупреждение, техен репортер влезе в един от тези вагони. Това е гавра, този път от украйнска страна.

====
А за числеността на армия, днес има статия от американец участвал в обучението на украйнската армия, какви ги разправяше за 2014 и 2015 няма да повярваш.
Говори и, че американската армия, въобще не е готова за война като в Украйна (срещу редовна армия има в предвид) и трябва да се взимат мерки. Естествено, действаш Американски военен в Политико и про—украйнски.
Може да я има на руски, или ще я потърся в отворен формат и ще я пратя, ако ти е интересно.

Естествено за сега не говори. И друго, колко войници имаш, няма значение. Важното е техниката и интегрираните съединения.



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 10:42



Естествено за сега не говори. И друго, колко войници имаш, няма значение. Важното е техниката и интегрираните съединения.


И военна компетентност и грамотност. Вчера при переправата при Белогоровка руснаците са загубили 70 бр. техника. Това предизвика гневна реакция на Юрий Подоляка към плановиците на акциите:





Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 14:42



На Украйнците, за продължаване на настъплението от Запад, им предстои точно такова форсиране. Да видим дали ще е по-добре.
Американците дълго време не пресичаха Ефрат. Чак като взеха мостове и с обход през пустинята май беше 200+ км. Можеш да прочетеш спомените на Матис.
При Басра британците са влезли с десанти. Това форсирането на пълноводна река е тежка операция, такива като нас с теб, не ни е ясно. Без да се сърдиш.

Има тел канал на разузнавач от бригадата, устроила погрома (ако не е пропаганда). Той пише за няколко опита. И за това, че реката е била 80 м широка, пълноводна. Т.е. не е проста работа. А и сега РФ вече няма превес в авиацията и артилерията (с авиационен удар са разбити, въпреки мъглата), като под Изюм.

Апропо, първите снимки бяха с 10 на камиона преди 3-4 дни



Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.05.22 15:35



На Украйнците, за продължаване на настъплението от Запад, им предстои точно такова форсиране. Да видим дали ще е по-добре.

В случая с Белогоровка руснаците са форсирали. И тези подбити 70 машини са на отсрещния бряг. Но е трудно да се каже, коя е руска, коя е украинска. Вероятно е имало насрещен бой и не се знае дали са от една единствена битка или са реализирани за повечко време. Повечето са бил БМП-1, които се ползват от ВСУ и трофейни от ЛДНР. По-долу има подробен анализ на техниката кадър по кадър:





Тема Re: Арестович: до седмият ден бях убеден, че ще умремнови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано13.05.22 16:42



Куманич, аз го “следя” от два дни.
Има няколко опита за форсиране. Поне три различни видеа (на едно и същи място) с различно количество техника.

Ако вярваш на Украйнците са били 5 опита за форсиране.

Част от руската от десантна група е все още на другият бряг. Даже са го овладели за почети ден.

Руснаците:
Почнали са с моторни лодки, прехвърлят десант, строят понтони, и започват прехвърляне първо на пехота.
Първият ден бяха само 1 танк, 7 БМП та, една понтонна група и два три камиона. Ударени. Понтона почети стоеше.
После дойде втори опит, на същият мост.
След това паралелен построиха. При първият нямаше техника от другата страна. Вторият, беше на няколко сн8мки, и нямаше общ кадър. Сега третият път се виждат толкова много от двете страни и вторият мост.

Има още една преправа, която е унищожена. Без техника, Т.е. Само понтоните.
Слуховете са за 4, ама американец писа, че е минал на сателита фото по фото от Рубежное до под Лимян и са били само две преправи.

Сложна операция. Планиране е добре за облачно, мъгливо време, точно като удариха завода и влака с ХИМ материали които димят, за да не се вижда и да не работят безпилотниците. Не е толкова ‘некъдърна’. Не го слушай този пропагандатор. Украйнците са били готови с артилерия и авиация (най вече) и слушали за моторните лодки. Като ги чуват, пращат група за наблюдение и викат авиацията. В момента е модернизирана с НАТО прицели и работи и в мъгла и отдалеч с новите ракети, авиацията на Украйнците имам в предвид. Казват можели да се различат на фюселажа. Аз немога, така че приемай го с едно на ум, дали е Верно.

Малко е било на късмет първият път. За вторият и третият, незнам подробности.
Ако слушаш американски влогери (само такива с боен опит), отбелязват колко неправилно воюват руснаците в боен ред.
Обаче офицерите признават, че въобще доста грамотно тактически действа руската армия на ниво БТГр. И те няма за какво да лъжат.

====
Апропо за неважният Змийни (от пак диванен експерт), вчера е имало опит за почистване на пристъна от потъналите катери. пак е ударен (повредил се) кораба и се върнал в Севастопол. Та явно руското командване го смята за важен. Смятам те знаят по добре от нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.