Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано05.05.22 23:29



Мене кучетата ме яли. Но специално за Кудугер една дума не можеш да имаш, тъпчо! Най-толерантният на този форум. Чак и мене ме дразни.

***
Слава Україні!



Тема Re: рускиянови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.05.22 23:38



За Драма не съм попадал на видео. Но виж конюктурата, до какви други неща е довела. Тук с турците заедно бием румънци и руснаци:





Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано05.05.22 23:57



Има ли въобще доказателства за разрушения в Драма, или е една жена каза.
Видях евентуална заповед да се открие демо огън, заради Лерин. Не мисля, че биха пропуснали да снимат, ако имаше разрушено нещо.

Но малко преди това, си не срещат гърците в драма с хляб и сол. И то според техният свещеник. В Кавал също.



Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано06.05.22 00:02



Абе това добре, сми днес А. Дуда даде пример как украйнци и поляци само бъдеще имат. Бандера, волинската резня — в миналото.
Сега чакам и Киро у нас да каже П. Мелас и той герой и той в миналото, даже некоя улица да му кръсти. Конюктура викаш.



Тема Re: рускиянови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано06.05.22 00:10



Леринската операция и окупацията на Серес, Драма и Кавала от неутрална тогава Гърция, съвпада по време, втората половина на август 1916г., но знам, че там гърците не оказват съпротива. Бием се с англо-френци там. В настъплението участва и 3 артилерийски полк, заедно с 21 средногорски и 43 полк. Та щом е имало артилерийски полк, сигурно сме и пушнали някъде.



Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.05.22 06:46



ХУЙвенбин се пише...





Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.05.22 06:53



Преходен говор...



Тема Re: руския фашизъмнови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано06.05.22 09:39



Ники, тук и по Македония имаме различни мнения и се делим в някаква степен нали. Има колеги, които не пишат често, но в техните мнения през годините съм забелязал много нюанси, които доста ги различават във визията им, дали да вдигнем ветото или не, дали наистина има македонска нация или не и .т.н.
Иначе комитата е прав за това, че в случай на война емоциите взимат връх на разума и човек може лесно да изпусне нервите си.
А мод, че трябва да има, трябва, но аз чакам все още аргументите на gomora, защо трябва да е точно той и защо да не може да го сменим с гласуване?



Тема Re: Как се самоизмислят "велики народи"?нови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.05.22 14:33



Разликите обаче ги има. Русия , в колониалната си политика , се е напълнила с народи , в които не малка част се е измесила . Украйна е по запазена в това отношение.
В българският случай идващите народи са се настанявали по цялата и ‘ територия, включително сегашна СМ. От инвазиите на други Североизтока и Изтока са доста обезбългарени към 18 Век. Едно от селата на моя братовчедка са бежанци от татарите от Шуменско .



Тема Re: рускиянови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано06.05.22 19:15



и аз си мисля, че няма добро оправдание за това от чисто човешка гледна точка, но от военна такава това има много просто обяснение. и за това писаха и многото западни военни анализатори, че и украинската страна официално го споменаваше. английският термин е pin the enemy forces. pin като глагол би се превел буквално като закърфичване - не че това е точната дума на български но идеята е такава - една по-малка войскова сила ангажира една неколкократно превъзхождаща я вражеска сила, която поради тази причина не може да бъде използвана в друга точка на фронта, където би имало много по-голяма полза от нея. сега тия няколко хиляди украински войски пинваха два месеца 14 хил руска войска, която можеше да се бие на много други места. разбира се, нещата са поприключили вече и 10 хиляди от тях вече са предислоцирани, но сериозното забавяне може да е от стратегическо значение.
руснаците между другото правят нещо подобно в харков-пинват украинските войски там, за да не могат последните да се използват в други направления.
а и вторичния момент - пропагандния ефект е отново изцяло в полза на украинците - каквото и да е било пак ще го отнесе страната агресор. даже още по стръвно ще я нарочат

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.