Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 03.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Такива сме  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.22 08:45



Затова не е чудно, че чобаните на юго-запад се отрекоха от корена си



"Нападателят на Септември София – Валери Божинов, говори пред сръбското издание HotSport. Представители на медията пристигнаха в нашата столица, за да присъстват на тренировка на водения от Славко Матич отбор.

Божинов е добре познат в Сърбия, където игра за Партизан (Белград). Бившият национал на България призна пред журналистите, че се чувства сърбин.

"Аз всъщност съм сърбин, чувствам се като сърбин. Обичам този народ, ще подкрепя Сърбия на Световното първенство, защото моята Италия не се класира, което е ужасно. Имате страхотни играчи! Вчера видях Митрович, 40 гола през сезона, възможно ли е? Честито майсторе! Не е за вярване. Сърбия има страхотни играчи, можеш да избираш. Сърбия ще стане като Бразилия, не знаеш кого да повикаш", заяви Валери Божинов. "




Тема Re: Такива сменови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.04.22 09:19



То че сърболюбието вирее широко и нереципрочно у нас - вирее, ама ти нали все пак не се разпознаваш в хора като Божинката или Благо Джизъса?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Такива сменови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.22 09:57



Освен Сърбия, има Русия, САЩ и т.н.
Това ни е национален манталитет. За съжаление.



Тема Re: Такива сменови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано21.04.22 09:59



Изключително тъпа тема. Божинката бил сърбин, ама повече италианец...Глупости на търкалета.

***
Слава Україні!



Тема Re: Такива сменови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.22 10:49



За 80% от българите сега е по-важно да са руснаци или украинци: знак Z по колите, руски и украински флагове, дори злободневните теми за паркиране са пак под този знаменател: нагъл украинец или руснак паркирал на инвалидно място скъп джип. Жалка история. Но такива сме. Няма на кой да се сърдим.



Тема Re: Такива сменови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано21.04.22 10:51



https://m.youtube.com/watch?v=5Dw7pQskpfY







Тема Re: Такива сменови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.04.22 17:00



Този го обсъждахме преди време. Имаме предимство сърби с по-висок IQ да се българеят.
В противотежест на твоята "изповед", ще трябва да заявя (правил съм го и друг път), че има руснаци, украинци, американци, канадци, ирландци, холандци, японци и т.н., които се българеят. А ма такива са си народите, ако използвам твоят начин на изразяване.



Тема Re: Такива сменови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.22 20:14



И ти, и аз знаем, че не е така: някой да изпада в масов екстаз от всичко българско.
Някой умен университетски преподавател или музикант, че имат широта да признаят и харесат българското е едно. Говорим за масата. Тя тук слуша сръбско и гръцко. Обожава Путин или се възмущава какви сме неандерталци да не пращаме оръжие на Киев.

Има си причина за тази наведена, подсъзнателна, чуждопоклоническа поза. Да, стари и от място с богати исторически и културни пластове сме. Но сме без спечелена война от над 100 години, без реално сплотяващо чувство за общностен успех и бъдеще. Наши "наполеоновци" и "клайзенвизовци" избират да подражават на големите и могъщите. На нас ни остава единствената утеха: историята, която всъщност и не тачим достатъчно като народ.

Заедно с всичко хубаво, което носим като стар народ, сме си и доста нефелни. Много повече от средностатистическите в Европа.

Казвам го без някакъв песимизъм, просто констатация.

Редактирано от goga на 21.04.22 20:20.



Тема Re: Такива сменови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано21.04.22 21:24



От всичко не, както и никой не изпада в екстаз от всичко американско, френско, немско или японско, но познавах и мисля, че я давах за пример канадка, която бе идвала и се бе влюбила в България. В Канада апартамента си го бе направила в битова възрожденски стил, а когато наближи сетният и час (тя знаеше че има рак, мир на праха и), пожела да бъде погребана с българска народна носия. Участваше на всички български сбирки в Монреал и се опитваше да да играе хорцата там, които виехме, колкото можеше.
По същото време млад американец ми гостуваше там, който ми се хвалеше как се е влюбил в България, останал по свое желание повече от година, след като му изтича командировката, връща се във Вашингтон и стaва активна интегрална част от българската общноет в американската столица. Тези двама души не са изключение. Холандец скоро бяха интервюирали в една от големите телевизии. Моторист, оставил семейството си в Холандия, купил си къща в едно бълагско село и превърнал бивша неработеща хлебарница в кръчма за местните българи. Иска да остарее тук и си кани други холандци да им разказва за прелестите на България. Аз познавам друг холандец в София. Не му се връща в Холандия и от години живее в столицата ни. Дребна част от множеството западняци жевеещи у нас или по света, като част от българската общност.
Причината, която си изложил е несериозна. Какво да кажат шведи и швейцарци? А норвежци, холандци, австрийци, шотландци, ирландци, да не изброявам народите наоколо...?
Всъщност ние сме едни от малкото призвани народи, които сме имали своя звезден миг, когато цивилизованият свят ни се е възхищавал, така както го прави днес с украинците, а неотдавна с израелците.
А кой какво слуша или обожава е относително. Пък за оръжието и аз се възмущавам, че не даваме, но разбирам ако го правим завоалирано и даже съм на мнение, че така трябва да поемат натам и Миг-29 и С-300, па кой колко иска да се тръшка. Въпросът е да изведнъж да изникнат на тяхно място "Пейтриът" и Ф-16. Това ще бъде лидерство. Струва си риска, дори да им коства властта.



Тема Re: Такива сменови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.04.22 21:57



За оръжието нямах предвид теб, а една водеща по "Хоризонт", която тази сутрин 5 пъти се възмути в ефир как сме такива изостанали и не даваме оръжие.


Ти сам си се убедил - аз се отвращавам от Путин и това, което направи след 24 февруари, и симпатизирам на тези, които се защитават. Но си давам сметка, че украинските интереси са си украински, а не български.
Ние трябва да се вълнуваме от нашите си интереси, а не като възторжени комсомолци на събрание да викаме "Дайте да дадем".
Мен ме интересува в България да се живее по-добре, по-уредено, нафтата да не ми е 2 евро, да си отстояваме националния консенсус по македонската тема, а не някой от новите комсомолци да реши, че не сме достатъчно дръзновени и европейци - и да направи на своя глава нещо, което противоречи на този консенсус.
Мисля, че поначало никой не ни е предлагал Ф16 или Пейтриът и затова не си струва да се напъваме. Как да предложат на страна, чийто премиер доскоро беше Стефан Янев? Не ме разбирай погрешно . Просто гледам да съм реалист и да съдя по българската перспектива, а не по абстрактни световни или философски подбуди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.