Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не знам и не сакам да знам!нови  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано21.01.22 08:43



Епичен сблъсък между водещия на Сител и шефа на Дъжавния завод за статистика, който не ще да каже колко са българите в Македония соред новото преброяване.



https://www.youtube.com/watch?v=J27APFueEQc





Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: bash bugarash]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.01.22 09:35



не знае човекът



Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: bash bugarash]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано21.01.22 11:38



към момента бройката е по-голяма от залегналата в директивата. до март месец ще я намалят колкото трябва



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: tormentor]  
Автор bash bugarash (мин. на проп.)
Публикувано21.01.22 12:13



ама човекът каза, че всичко става автоматски и няма човешко влияние





Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: bash bugarash]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.01.22 20:22



Вписването на българите в конституцията може да реши проблемите между България и Северна Македония толкова, колкото налагането на ветото за преговори с Европейския съюз, а само ще създаде ново разделение по национална линия, от което никой няма нужда.

Това каза за "Дневник" основателят и председател на Български културен клуб - Скопие Лазар Младенов след срещата си с българския премиер Кирил Петков, който бе в Скопие във вторник.



Моето мнение, че опитите за вписване на българите в конституцията на РСМ е нонсенс. Дори е вредно.




Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.01.22 20:24



Пак от това интервю:

Не съм за приемането лично. Разлика между нас и хората, които се определят като македонци, просто няма. Почитаме едни и същи дейци, празнуваме едни и същи празници, пеем едни и същи песни. Разликата е схоластична. Това ще доведе само до нови разделения в македонското общество.


Защо?


- Аз и мои познати и роднини, които не са прочели една книга за историята, а само слушат приятели, колеги и история от училищата, сме една и съща кръв, но те се определят като македонци, а аз съм българин. Работата е в подхода. Процесът на ребългаризация е подобен на процеса на дебългаризация. Тя се провежда вече между 70 и 100 години; а ако искаме ребългаризация, това може да стане чрез редовни разговори между двата политически елита, чрез български медии, каквито няма в Северна Македония, чрез културен обмен - дали театър, кино, презентация на книги, да има културен обмен, спортен обмен, да идват отбори от България на приятелски мачове. Защо това да не се прави? За икономиката и инфраструктурата да не говорим.




Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.01.22 21:29



Питай го защо пристана на Заев.
Каква ребългаризация, това са пълни хуморески...

Редактирано от goga на 22.01.22 21:34.



Тема Се гледа дека Лазар многу добро ги разбиранови [re: cumanich126454]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано23.01.22 02:43



работите и много правилно расудува според мене, но е е премногу добар и даже наивен.



Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано23.01.22 12:04



Това с ребългаризацията е пълна глупост.
Ако българската държава застане зад подобна глупост - това ще означава, че ние пречим за приемането на македонците в ЕС щото не са българи, както и използваме приемането им в ЕС за превръщането им в българи.
Чудесна основа за пълноценни и сърдечни отношения и това въобще няма да се раздухва от титовистката пропаганда умело подклаждана от Белград, Москва и Атина.

Всъщност приемането на македонците в ЕС е единствения начин за нормализиране на контактите между хората в двете държави на битово ниво. Даже не е въобще важно дали българите ще ги пише в конституцията или не.



Тема Re: Не знам и не сакам да знам!нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.01.22 14:32



Всъщност приемането на македонците в ЕС е единствения начин за нормализиране на контактите между хората в двете държави на битово ниво. Даже не е въобще важно дали българите ще ги пише в конституцията или не.

Всъщност Лазар Младенов е казал ей това (което не противоречи на твоята гледна точка):

Процесът на ребългаризация е подобен на процеса на дебългаризация. Тя се провежда вече между 70 и 100 години; а ако искаме ребългаризация, това може да стане чрез редовни разговори между двата политически елита, чрез български медии, каквито няма в Северна Македония, чрез културен обмен - дали театър, кино, презентация на книги, да има културен обмен, спортен обмен, да идват отбори от България на приятелски мачове. Защо това да не се прави? За икономиката и инфраструктурата да не говорим.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.