Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КСНС 10.1.22нови  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.01.22 21:51




Предлагам неизбрания Ковачевски да премисли дали ще се държи тежкарски към България, или направо да отменя всякакви срещи на 18 януари и да напалва за Белград! И там който друг остане - османи-бостани и све мекерета! Да напалват!



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: TCNQ]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.01.22 22:03



Кирчо изглеждаше леко депресиран. Какво ще обясняват с Кокорчо на Мустафата. :)



Тема Re: КСНС 10.1.22 [re: goga]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.01.22 23:07



Баш ми е през к@ра! Сега, обаче с позитивния председател на парламента, може да цъфнат и други, и среща на 18 януари да няма. Няма и нужда. Който иска - да идва в София.



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: TCNQ]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано10.01.22 23:34



Мисля че ако изначало не им бяхме ударили вето, вече щяхме да сме забравили. Щяхме да си спестим няколко годишни братоубийствени ежби + тепърва още няколко години от същото. Отненаме и последната надежда на едни изстрадали хора, изстрадали защото са българи. Насила ги обърнаха срещу нас и ние поехме подадения пас и отлично отиграхме топката. С дейното участие на полезните идиоти от ВМРО, когато бяха във властта. Избуяването на македонската тема, след 45г. прекъсване, създаде на съвременните българи гледна точка, по-близа до 1912-1918г., отколкото до 21в. Сближаване йок. Сърдим се че ни наричат татари и фашисти, ама забравяме, че се оглеждаме в криво огледало, защото ни го казват хора от нашата кръв и нашия ген. Никога няма да спре тази настървеност при тях, докато има натиск. Кирчо беше удобен да свърши мръсната работа и да ни куртулиса от тази драма. Сега ще си сърбаме попарата още много, много дълго. Пирова победа. Отчуждаването продължава. Историята си седи, никой не ни я пипа. Ние няма да напишем тяхната, не и със сила и диктат. Те сами трябва да си я напишат. С държането ни от последните години, ще добавим още злоба и злъч. Нормално е и те да се вкоравяват. Усещат подкрепата на Запада. А ние караме на инат. След десетилетия дано се роди отново нов Елин Пелин и да напише по новому Гераците, този път с национален, а не битов привкус.
Нека плюнките започнат сега...



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано10.01.22 23:47



има една приказка на английски - comfort zone. аз лично, нямам проблем да изляза от тоя обръч и да си правя каквото искам, защото чувствам, че трябва да го правя точно това нещо. не ми пука нито за примамливото чувство на рахат, нито за тия дето ще им бръкна в гъза ако се налага.
Отненаме и последната надежда на едни изстрадали хора, изстрадали защото са българи.
не съм съгласен с няколко нещо, които казваш, но да спомена поне това. това е една много разтеглива и невярна генерализация, защото важи за едно-две поколения, които вече почти са измрели /като това на бащата на никола димитров/. за младите поколения няма никаква връзка това. няма нужда да се опитваме да ги съжаляваме или патронизираме за нещо към което те нямат никаква връзка освен някаква далечна и трудно измерима генетична такава.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 04:12



Освен българи е имало цинцари и сърбомани.



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: tuzlija-179435]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.01.22 07:36



който е искал/иска, е можел/може да вземе паспорт.
Останалите - да гният по югославски. Това си е тяхно право.



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.01.22 08:03



Как щяха да се развият нещата, ако Кирчо ни беше куртулисал? Сега, в този момент?
Победа, справедливостта се възстанови, Европа и САЩ натиснаха, шамаросаха татарите, показаха им среден пръст; и нататък - като досега. Така мисля.
И на мен не ми харесва противопоставянето. Освен всичко друго, дава хляб на българофобията там, не че тя е прегладняла и немощна и без това, дава поводи и на "вуйните" и ивайлодичевците да ни сочат с пръст как светът ни презира и как ние самите сме причината "тези добри хора" (от другата тема) в СМк да ни намразят. И да, няма видим изход ситуацията по този начин, не можем ние да им напишем историята, те трябва. Но 30 години чакахме и нищо не се промени. Може би през тези 30 години ние трябваше да активизираме популяризацията на спора и на "нашата" истина по света, не конкретно с оглед ЕС, но постфактум е лесно, а времето е минало, сега сме в тази ситуация и не знам има ли полезен ход и кой е той, и дали не е по-добре при наглостта, която виждаме насреща (виждаш ли я по същия начин?) да не отстъпваме. Не знам. Има ли начин за ход в посока преговори, за който да е ясно, че не е свързан със съгласие с "мултиперспективността"? А и да има, опасявам се, че тяхната теза ще продължи да става все по-популярна, защото ние пак няма да правим нищо смислено по въпроса.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 11.01.22 11:17.



Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: TCNQ]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.01.22 08:56



Мнение на един либераст (уж с корени от Велес):

Уж ни боли за македонците. Но от позицията, формулирана от КСНС, става ясно: за македонците изобщо не ни е еня. Всъщност искаме да манипулираме и да унизим държавата Северна Македония, наша съседка и сестра по исторически съдбини.

Не е вярно това за човешките права - и всички го знаем. Така че не се самозалъгваме. Лъжем света. Това е недостойно, скъпи съотечественици.



https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/01/11/4301521_vsenarodnata_luja_oglasena_ot_ksns/#comment-44




Тема Re: КСНС 10.1.22нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.01.22 09:04



недей, ще се разплача.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.