Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови  
Автор mulcho ()
Публикувано07.12.21 21:45



Нашите съюзници в грижата си да отворят по-бързо Кауфланд и Лидъл в бановината:



Тези хора ги бива да произвеждат машини и да воюват, но в политическо отношение са ниска топка, не случаино си губят войните.

Редактирано от mulcho на 07.12.21 21:43.



Тема подзаглавиетонови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.12.21 22:46



България не признава македонско малцинство, а нейни войски изпратиха македонски евреи в Треблинка, посочва авторитетен германски вестник

Остава да сложат снимката с надпис БДЖ и ни лук яли, ни лук мирисали. Македонското малцинство в България, от 9 кладенеца вода да носиш, не е плод на демократичен режим. Дали статията е поръчкова, или не е, при всички случаи е абсурдна.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: mulcho]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.12.21 07:08



Този Мартенс не за пръв път публикува грозна антибългарска статия. Не помня дали преди е била по същия въпрос, но помня името му и усещането за гнус, свързано с него.
Това е чисто северняшката пропагандна теза, дори няма опит за сверка със западни източници. Добре, а нашата позиция по всички въпроси къде е - не желаят да я публикуват, или ние нехаем? Какъв е редът за някакво становище от българска страна, подкрепено, разбира се, с доказателства - има ли изобщо вестникът такъв ред?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 08.12.21 07:07.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: MupaM]  
Автор mulcho ()
Публикувано08.12.21 09:40



Прегледах набързо какво излиза като досегашни работи на Мартенс, не видях нещо открито антибългарско, изглежда автора добре познава политическия живот и ситуацията тук и за да пусне такава едностранчива и просеверняшиа статия мисля не е свързано с лични чувства, а има поръчка от по-високи нива в Германия/САЩ или нещичко от парите за пропаганда от СМ му е полепнало по пръстите. Но публикацията е в сериозно издание, едва ли биха пуснали толкова рязка статия срещу страна в ЕС без това да е обсъдено от редактори, шефове, та мисля е първия вариант, на автора е възложено.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: mulcho]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.12.21 10:08



И аз прегледах, исках да се сетя по мк въпроси ли е писал, или общо за Бг - второто, както и ми се въртеше в ума. Материалите му съдържат доза завоалирана, но забележима неприязън към България. Пристрастно критикуване с високомерно-презрителен поглед на всич-ко тук. Колко сме корумпирани от горе до долу и т.н. Е, не е по-критичен от хора, българи, като тези от българската редакция на Дойче веле примерно, предполагам. ;)
Определено с неприятен спомен е свързано името му за мен.

Е, така, де, прав е оня северен, цитиран във вчерашната тема - големите батковци не ги обичат българите и споко, братя, те ще ни защитят и ще ги набият.

Да допълня. В сайта на ФАЦ не я виждам тази статия при търсене по името на Мартенс. Най-късната е от 5.12. и е по друга тема.



Може би нашите са я чели в хартиения вариант на вестника, а в онлайн изданието може да излизат на другия ден, не знам.

. Заглавието е: "Sofias Geschichtsklitterung". Гешихт е история, "Sofias" е "на София" (както на английски, но без апостроф), само клитерунг го намирам като мозайка, пачуърк, но цялата дума гешихтсклитерунг наистина според Гугъл преводач означава "фалшификация на историята", вкл. на английски така го превежда, т.е. цялото заглавие се превежда като "Софийската фалшификация на историята", ни повече, ни по-малко.

В прав текст, поне според превода, Мартенс казва, че ние сме искали от Македония (от Заев) да фалшифицира историята си. Обвиняваме ги, явно несправедливо според него, във фалшификация, а такава щяло да има, ако те изпълнят нашите искания.
Утре или когато качат статията, ще си я преведа с речник, колкото мога, макар и да ми причинява болка и гнус; сега разчитам на превода.

- [2] bildungssprachlich, abwertend: (historische Sachverhalte) aus dem Zusammenhang reißen und verfälscht wiedergeben. Гугъл преводач: [2] Образователен език, унизителен: (исторически факти) извадени от контекста и фалшифицирани

Ми кво да говориш. Не, никак не е настроен срещу България този човечец, не. Нали се подиграва на ББ в другите си статии, значи всичко е наред.

Росен Плевнелиев, завалията, и той в кюпа на българските националисти фалшификатори. Плевнелиев не е ли от уж "малцинството" в Пиринско (според тези, дето НЕ фалшифицират, а ние им извиваме ръцете да приемат нашите фалшификации) и с корени от Беломорска Македония? Предавник ниеден!

Редактирано от MupaM на 08.12.21 11:38.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано08.12.21 11:48



Каквото и да си пишем, ония 20 милиона за "лобиране" са си свършили работата. От наша страна- нищо, нула. Сал едн Ковачев на честна дума не върши работа.
Неслучайно Радев каза, че чак сега започва да се разбира в Европа какво всъщност искаме от тях. Но с гербаджийските калинки и еднокнижника, фен на Ивана и Цеца- толкова.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за спора [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.12.21 11:52



А самият Радев къде спа пет години?



Иначе да, дори Екатерина Захариева, която ми изглежда общо взето адекватна, такива ги пляскаше, че... Тито, комунизъм, простотии пълни...

А има какво да се каже, бе, майка му стара! С тонове има, на всяка крачка има.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 08.12.21 11:52.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: MupaM]  
Автор mulcho ()
Публикувано08.12.21 12:14



Напълно е възможно Мартенс да не ни долюбва, но това не е текст от негов блог, Фейсбук или подобно, а публикация в един от сериозните германски вестници, няма как само от автора да е зависело да се пусне подобна гнусотия, това е съгласувано и по-нагоре в редакцията. За мен автора е обслужил поръчка и тя не е дошла от към Вардара.



Тема Re: Франкфуртер Алгемайне Цайтунг за споранови [re: mulcho]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.12.21 12:39



За съгласуването - сигурно е така, но все пак "специалистът" по Балканите в редакцията е той, надали някой редактор знае или може да провери дали са верни и обективни нещата, които пише. Незапознат, бил той редактор или какъвто и да било, може да има усет само за две неща - едното е общата политика "Македония да не се спира", второто е неприязънта на Мартенс към България, евентуално, но какво пък, това е журналистика, допустимо е.
За поръчката - възможно е, но можем само да предполагаме. Аз по-скоро вярвам на това за лобирането и милионите - директно или недиректно. Пак само да предполагаме можем.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Величков мисли същото...нови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано08.12.21 13:09



в емоционална статия в неговия "Трибуна":

Последниот пример е од вчера, а имено текстот објавен во ФАЦ во кој се вели дека ако Бугарија се буни за бугарски фашистички окупатор, значи не Скопје, а таа самата ја фалсификува историјата. Ќе си помисли човек дека некој фрла многу јаки пари за тоа… За лажно јакнење на позиции, во стилот гледај народе и германските новинари пишуваат како Јасминка од „Нова Македонија“…

Не иде така работава…







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.