Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Честито на победителите.  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.11.21 10:02



Чакаме дела.
Защото " по тях ще ги познаете."

Чакам осъдени и вкарани в затвора ,и разкрити доказано големи далавери.
Очаквам по-качествен и бърз строеж на пътища, по-голям икономически растеж и повече инвестиции.

Спирам до тук. И чакам.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.11.21 10:23



Надай се!
За първото вероятно много ще се постараят, друг е въпроса ще има ли осъдени.
За второто свързано вече с икономиката... опасявам се, че вместо да се опитат да привлекат повече българи от чужбина, чрез подобряване благосъстоянието, те ще ги прогонят...



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано22.11.21 10:28



Няма да е лошо и да се обърне малко повече внимание на висшето образование. Щото като знам каква калинщина е в някои университети...





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано22.11.21 10:43



Чакам осъдени и вкарани в затвора ,и разкрити доказано големи далавери.

---

Хубаво чакаш, но изборите бяха за президент и преди това за Народно събрание, а не за главен прокурор. Там са си гербаджии, депесари и масони и своите няма да подгонят. Там ще е много трудно да се бръкне, а без действащи прокуратура и съд ще продължим да живеем в кочина.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.11.21 10:58



Очаквам бойка нота да не ни се бъркат във вътрешните работи





https://dnes.dir.bg/obshtestvo/sasht-s-ostra-reaktsiya-na-izyavlenieto-na-rumen-radev-za-krim



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано22.11.21 11:15



Ако бе станало обратното, т.е. мненията на двамата по въпроса да бяха разменени, всичко щеше да е О'к.
Само че Радев забрави, че за разлика от Герджика, който е никакъв, т.е. просто един кандидат за президент, той самият е не само кандидат, но и действащ президент.
Но иначе нямало драма...!!!



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: kuduger965O6]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.11.21 11:24



Ами няма драма... Посолството на САЩ не е отправило някаква нота, (или Бог знае какво) а само статус във Фейсбук. И Радев ще напише един фейсбук отговор и въпросът приключва дотук.




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано22.11.21 11:28



Очаквам бойка нота да не ни се бъркат във вътрешните работи
------------------
Нота ще има, но не бойка, а румена (по понятни причини). А посланието и' ще бъде "Крим не е нито руски, нито украински. Крим е съветски! Нещо като БЮРМ на Изтока..."

И ми се струва, че ще хване дикиш!





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.11.21 12:06



Ами честито да им е. Да видим.



Тема Ще чакаменови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.11.21 12:21



Но преди това, едно хубаво описание на спечелилите вчера, копирано от FB, Нидал Алгафари:

честита победа на всички, гласували за победителя.
Благодаря на всеки направил избора си.
Благодаря на всички участвали в дискусиите на стената ми.
Добър или лош, макар и с най-ниска избирателна активност, изборът е сторен.
Защо не спечелиха професор Герджиков и госпожа Митева?
Първата причина е, че професорът заяви кандидатурата си много късно. Единият участник бе изтичал голяма част от трасето, когато професорът застана на стартова линия.
Втората причина. Професорът не успя да разгърне предизборната си кампания. Не успя да изгради правилна и навременна стратегия и тактика за кризисно действие.
Трета причина. В кампанията си заложи на интелект и мъдрост. Потърси подобни нему за симпатизанти. Не отчете щабът му, че интелектуалците, преподавателите, студентите и хората на духовността са малцинство в обществото ни.
Четвъртата причина. Професорът игра по правилата. Той не притисна нито една възрастна жена. Негови симпатизанти не нахлуха в нито един офис да принуждават, да сплашват, да унижават.
Петата причина. Професор Герджиков не използва в кампанията си плосък популизъм и не ни скара с никоя съседка или държава. Можеше, за да се хареса, да сътвори международни, етнически и религиозни конфликти, но се опази да не се хлъзне от тази низка и опасна плоскост.
Шестата причина. Професорът спазваше стриктно законите на страната и най-вече конституцията.
Седмата причина. Не закачи като брошка на ревера си вандализма, рушенето, хулиганството, простащината и простотията.
Осмата причина. Не дестабилизира и разруши нито една политическа партия, движение или формация. Подкрепилите го за кандидат постигнаха добри резултати, даже добавиха подкрепа.
Деветата причина. Не допусна в екипа си нито един предател, слугуващ на чужди служби и интереси.
Десетата причина. Не разполагаше с нужните финансови средства да залее екраните, социалните мрежи, улиците и сокаците.
Вероятно има и още причини за загубата на професор Герджиков и госпожа Митева. Вероятно и всички ние, които се опитвахме да имаме президент с различна визия за тази институция не успяхме да допринесем максималното.
Изборите отминаха и имаме избран президент. Президент, който ще остане в историята на България, като единственият нарушил Конституцията.



Тема Еба си мајката нашетонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.11.21 14:19



този ште не гони наистина до дупка. Как е заседнал здраво ... струва ми се че ви чака путинизација на БГ а нас вето до дупка.



Тема Re: Еба си мајката нашетонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.11.21 14:35



Така ти се струва.
Куче, което лае много, не хапе.



Тема Re: Ще чакаменови [re: DannyDeVito]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.11.21 14:41



Трета причина. В кампанията си заложи на интелект и мъдрост. Потърси подобни нему за симпатизанти. Не отчете щабът му, че интелектуалците, преподавателите, студентите и хората на духовността са малцинство в обществото ни.

Нидал смята едно, ама фактите говорят друго:

Прoфилът нa глacувaлитe зa Румeн Рaдeв в пo-гoлямa cтeпeн, в cрaвнeниe c тoзи нa Гeрджикoв, пoкaзвa пoдкрeпa cрeд хoрa c пo-блaгoприятнa жизнeнa пeрcпeктивa, т.e. пo-виcoкo oбрaзoвaниe, мecтoживeeнe в пo-гoлeми нaceли мecтa, принaдлeжнocт към пo-млaди групи и т.н. Тoвa в гoлямa cтeпeн кoрecпoндирa c пoдкрeпaтa зa Рaдeв oт cтрaнa нa „Прoдължaвaмe прoмянaтa“ – тoвa e фoрмaция, кoятo ce бaзирa имeннo нa икoнoмичecки aктивнитe възрacти.






Тема Re: Ще чакаменови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано22.11.21 15:15



Трета причина. В кампанията си заложи на интелект и мъдрост. Потърси подобни нему за симпатизанти. Не отчете щабът му, че интелектуалците, преподавателите, студентите и хората на духовността са малцинство в обществото ни.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано22.11.21 21:32



Бурята в чашата с вода свърши:

Съединените щати приветстват изясняването на позицията на президента на България [Румен] Радев днес, с което той потвърди, че страната стои зад териториалната цялост на Украйна и даде ясно да се разбере, че Крим принадлежи на Украйна."

Това заяви говорителят на Държавния департамент на САЩ Нед Прайс в началото на редовния брифинг във Вашингтон.



И все пак над Крим ще се вее (завинаги) руски флаг.




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.11.21 22:38



Куманич, понякога ти се чудя на младежкото дръзновение и наивност

А си мъж със солидни познания и житейски опит.

Верно ли смяташ, че тази изцепка на Радев ще мине без последствия? Най-малкото да имат едно наум за него и България, как мислиш? Или те във фейса си пишат еи-така, лаф да става.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.11.21 08:17



Верно ли смяташ, че тази изцепка на Радев ще мине без последствия?

Че какви последствия? Вече ти цитирах 2 члена от Конституцията, които казват кой какво може по отношение на външната политика. Президентът не определя, външната политика, че тези негови думи да имат някакво значение. Които думи отгоре на това са и точни ("в момента")... Ти да си чул Радев да е казал, че Крим е руски и завинаги ще остане руски?
----
И не забравяй, че Радев е американският избор. Демек - техен кучи син.




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.11.21 08:26



Мне. Американците гледат сеир. Всеки е техен, стига да слушка и изпълнява. Боко да не би да не е техен. Магнитски го подмина именно заради това.
И помни ми думата - Б.Б. ще остане незасегнат от разследвания и съдебни дела, защото е слушкал и папкал и е американска резерва.
В случая Радев се изхвърли, дръпнаха му ушичките и бързо се оправи.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.11.21 09:51



Преди 20 години мнозина очакваха Иван Костов да го вкарат в затвора, да му вземат ЛИЧНИТЕ милиарди и да им вдигнат доходите незабавно и несимволично.Сега аналогичните очаквания са за Бойко Борисов.Ще има да чакат...



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.11.21 10:31



Очаквам Боковите лични чекмеджета да бъдат затворени...





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.11.21 10:41



На мен това кой вярва е чекмеджетата в Бояна ми е мярка за това колко му е акълът.
Да бяха в Банкя, да допуснем, ама така...



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.11.21 11:13



Аз единствено вярвам, че думичките Боко и корупция, употребени в едно изречение си е чист нонсенс. А чекмеджетата ще ги затворят, ама дали отвътре или отвън, за мен е мерило за резултатите в борбата с корупцията в следбокова България!

Но и аз като Гогата: спирам дотук. И чакам.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.11.21 12:47



На мен това кой вярва е чекмеджетата в Бояна ми е мярка за това колко му е акълът.

Аз пък вярвам в онези 56 млн. изтеглени в брой и заминали в неизвестна посока. Вероятно голяма част от тези милиони са попълнили чекмеджето в Бояна/Банкя.

https://bird.bg/hemusgate-3/






Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.11.21 14:28



Целият зор беше да се откъснат/добавят гласове или се увеличи броят на негласуващите .
В "Бояна" личното пространство е още по-никакво, отколкото и в хотел или почивна станция.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано25.11.21 14:41



И аз чакам. Ако новото правителство направи административни реформи и намали броя на държавните служители, които са безобразно много за малка страна като нашата, ще ги получат пълната ми подкрепа. Но засега индикациите са точно обратните. Говори се за отваряне на още агенции и агенцийки. И става ясно, че ще се харчи яко следващите години, което е също тревожно. Държавния дълг май главоломно ще расте.

Между другото, погледнете тази статийка. Точно за това ви говорех. Ефективно изпълнен ИТ ценз за гласувания, с който партиите на промяната трайно намаляват изборната активност за в бъдеще и демотивират значителен сегмент от населението от участие в избори.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.11.21 14:54



Говори се за отваряне на още агенции и агенцийки.

Аз пък чувам точно обратното - ще има яка сеч на агенции и агенцийки. Начиная с една Агенция за публичните предприятия




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.11.21 19:36



За да се направи такава реформа и съкращения, заплатите на държавните служители които останат, трябва да скочат поне два пъти, а технологичното им оборудване да се обнови изцяло. Трябва тези хора постоянно да се обучават и да повишават квалификацията си. Така ще се привлекат кадърни и можещи хора. Всичко това са много пари с каквито България не разполага. Така че забрави...

ПосЪрбен Yugo-Communist Евроатлантически/Gender

Редактирано от jingiby на 25.11.21 19:36.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.11.21 19:43



Държавните служители в България, съвсем не са толкова много. Под това което се разбира като държавни служители, влиза и полиция, пожарна, детски учители, учители като цяло и прочие. От там излизат едни големи числа и хората си мислят, че всичко това са хора, които подпират някакво бюро. Съкращения може да има в разни агенции и прочие, с дублиращи функции. Джингибито е прав, че заплатите им са ниски и затова има невъзможност да се привлекат читави кадри.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.11.21 16:36



"Демократична България" предложи пътна карта за отношенията със Скопие
За Северна Македония позицията на ДБ е, че блокирането на преговорите не е в интерес на България, "която така и не успя да обясни позицията си на европейските партнаори". Времето не работи в наша полза -- колкото повече не действаме, то си минава без резултат, допълни той. "Не сме в положение да разменяме бъдеще за минало, но сега рискуваме да изгубим и едното и другото."

ДБ предлага формиране на спешна пътна карта с конкретни изисквания към Скопие - изпълними от правителството в София, годни за комуникиране в европейските столици, измерими като реализация в обозримо бъдеще, защитаващи националния ни интерес да имаме общо минало и общо бъдеще с РСМ.

Такава пътна карта, интегрирана в бъдещи преговори, би позволила блокирането им, ако не се изпълнява по график.




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.11.21 16:43



Не ми е много ясно как може да се изгуби миналото.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано27.11.21 18:07



Другият път и сегашните си жалки проценти могат да не вземат. В коалицията се очертава само БСП да е на твърди национални позиции, ИТН съдейки по даденото като резюме в Дневник не са говорили по темата, чифута Лорер набляга на икономика, култура и т.н. явно е склонен да ги пусне. Паси беше добър министър, този не ми вдъхва доверие.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.11.21 19:38



Големи коври се оказаха.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано27.11.21 21:17



Оставиха темата като най-щекотлива за накрая, сега тече 5 минути почивка и я зафащат.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.11.21 22:46



Падението е пълно.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано27.11.21 23:43



"Изцепката" на Радев може да има само положителни последствия за България.
Очевидно САЩ подготвят агресия спрямо Крим, и им трябва парцал който да свърши мръсната работа за тях.
Ако България твърдо защитава тезата че Крим е украински, то много лесно САЩ ще ни кажат: Сега докажете че искате Крим да се върне на Украйна и започнете военни действия срещу Русия. И в един момент те ще се измъкнат като от Афганистран и ще ни кажат: Оправяйте се, да не сте започвали!
Така че може Радев, който знае много повече по темата, е искал да покаже някакъв миниатюрен неутралитет, в случай че се заформи военен конфликт. Но за САЩ неутралитет означава враг, явно.

Всъщност, СМакедония също е била част от България и то много повече години, отколкото Крим е бил украински. Не чувам от САЩ да твърдят, че СМакедония е българска. А уж приятели, съюзници. Той май с такива приятели врагове не ни трябват.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: sofijanec]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано27.11.21 23:46



Прав си, ще бъдат затворени Боковите, но за сметка на това ще бъдат отворени Харвардските гардероби.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Orphey]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.11.21 23:46



Рядка глупост.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Orphey]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.11.21 11:15



Тук знаеш, че понякога изразяваме симпатия към този или онзи, защото трудно човек може да избяга от това, но се сдържаме от очевидно пропагандни клишета...



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: kuduger965O6]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано28.11.21 22:14



По твоята логика всеки коментар, който изразява мнение в сфери различни от битовизми, клюки, жълтини ... е пропагандно клише?

Ако "ВИЕ" сте някаква секта, която не понася мнение различно от вашите клишета, то по-добре и аз да се махам като о_мегас.

В случая изразявам различно мнение за изказването на Радев за Крим и обяснявам защо. Ако това е пропаганда, ами да се върнем в комунизма, когато нямахме право на друго мнение.

Друг е въпросът, че пропаганда се прави пред голяма маса хора, които не са запознати с темата, а в случая аз пиша на малък брой изключителни професионалисти по Политика и в частност Македония.

Между другото, преди един-два месеца изказах друго "пропагандно клише" че нашите политици ще предадат българските интереси. Това за оня момент изглеждаше нежъзможно "клише", при положение, че всички хора и партии бяха против. И също получих много критики.
Сега виждаме че съм бил прав. Вече и на децата е ясно, че ще предадем българските интереси по харвардски.

Как обаче успях преди вас (всезнаещите сектанти) да разбера че ще се подчиним на Македония. Ами много просто. Това го искат американците! А защо го искат?
Тук пак ще навлезем в неприятната ти "пропагандна" област. Факт е че САЩ изобщо не ги интересуват нито българи нито македонци. Защо обаче толкова искат да угодят на Македония? Защо не ги интересува по същия начин Бангла Деш или Аржентина или Бряг на слоновата кост? Ще се върна пак към "пропагандното клише" като единстван възможен отговор: Искат да си подсигурят тила за военни действия срещу техен враг, който и да е той.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Orphey]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано28.11.21 23:12



Много си докачлив си, но това в крайна сметка е твой проблем!
Не съм видял предаване на българските интереси, за сега.
Има време да коментираме...
О_мегас струва ми се пише до момента!
Що се отнася до последното ти изречение, то разбира се е вярно и определено този път не звучи клиширано.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: kuduger965O6]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано30.11.21 10:37



Няма проблем.
Знам че мненията ми изглеждат крайни, но е добре да се видят всички гледни точки.
Здраве да е!
Щото
И без Меркел и с Макрон
идва Омикрон.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано05.12.21 13:50



Човекът ви го казва много добре - иде ляво популистко управление, ще се харчи без сметка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.