Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Честито на победителите.нови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.11.21 10:41



На мен това кой вярва е чекмеджетата в Бояна ми е мярка за това колко му е акълът.
Да бяха в Банкя, да допуснем, ама така...



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.11.21 11:13



Аз единствено вярвам, че думичките Боко и корупция, употребени в едно изречение си е чист нонсенс. А чекмеджетата ще ги затворят, ама дали отвътре или отвън, за мен е мерило за резултатите в борбата с корупцията в следбокова България!

Но и аз като Гогата: спирам дотук. И чакам.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.11.21 12:47



На мен това кой вярва е чекмеджетата в Бояна ми е мярка за това колко му е акълът.

Аз пък вярвам в онези 56 млн. изтеглени в брой и заминали в неизвестна посока. Вероятно голяма част от тези милиони са попълнили чекмеджето в Бояна/Банкя.

https://bird.bg/hemusgate-3/






Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.11.21 14:28



Целият зор беше да се откъснат/добавят гласове или се увеличи броят на негласуващите .
В "Бояна" личното пространство е още по-никакво, отколкото и в хотел или почивна станция.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор Buyer (ентусиаст)
Публикувано25.11.21 14:41



И аз чакам. Ако новото правителство направи административни реформи и намали броя на държавните служители, които са безобразно много за малка страна като нашата, ще ги получат пълната ми подкрепа. Но засега индикациите са точно обратните. Говори се за отваряне на още агенции и агенцийки. И става ясно, че ще се харчи яко следващите години, което е също тревожно. Държавния дълг май главоломно ще расте.

Между другото, погледнете тази статийка. Точно за това ви говорех. Ефективно изпълнен ИТ ценз за гласувания, с който партиите на промяната трайно намаляват изборната активност за в бъдеще и демотивират значителен сегмент от населението от участие в избори.





Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.11.21 14:54



Говори се за отваряне на още агенции и агенцийки.

Аз пък чувам точно обратното - ще има яка сеч на агенции и агенцийки. Начиная с една Агенция за публичните предприятия




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано25.11.21 19:36



За да се направи такава реформа и съкращения, заплатите на държавните служители които останат, трябва да скочат поне два пъти, а технологичното им оборудване да се обнови изцяло. Трябва тези хора постоянно да се обучават и да повишават квалификацията си. Така ще се привлекат кадърни и можещи хора. Всичко това са много пари с каквито България не разполага. Така че забрави...

ПосЪрбен Yugo-Communist Евроатлантически/Gender

Редактирано от jingiby на 25.11.21 19:36.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: Buyer]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано25.11.21 19:43



Държавните служители в България, съвсем не са толкова много. Под това което се разбира като държавни служители, влиза и полиция, пожарна, детски учители, учители като цяло и прочие. От там излизат едни големи числа и хората си мислят, че всичко това са хора, които подпират някакво бюро. Съкращения може да има в разни агенции и прочие, с дублиращи функции. Джингибито е прав, че заплатите им са ниски и затова има невъзможност да се привлекат читави кадри.



Тема Re: Честито на победителите.нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.11.21 16:36



"Демократична България" предложи пътна карта за отношенията със Скопие
За Северна Македония позицията на ДБ е, че блокирането на преговорите не е в интерес на България, "която така и не успя да обясни позицията си на европейските партнаори". Времето не работи в наша полза -- колкото повече не действаме, то си минава без резултат, допълни той. "Не сме в положение да разменяме бъдеще за минало, но сега рискуваме да изгубим и едното и другото."

ДБ предлага формиране на спешна пътна карта с конкретни изисквания към Скопие - изпълними от правителството в София, годни за комуникиране в европейските столици, измерими като реализация в обозримо бъдеще, защитаващи националния ни интерес да имаме общо минало и общо бъдеще с РСМ.

Такава пътна карта, интегрирана в бъдещи преговори, би позволила блокирането им, ако не се изпълнява по график.




Тема Re: Честито на победителите.нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.11.21 16:43



Не ми е много ясно как може да се изгуби миналото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.