Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: И аз като o megasнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.12.21 22:01



Колега, нямам намерение да гледам предаването на Светла Петрова. Само ще споделя, че загиналите от ковид мои познати тази седмица са трима. И по-млади от мен поне със 7 години... Докото миналата година по това време и аз се съмнявах, че това е толкова опасно.
---
П.П. А утре ще си бия и противогрипна ваксина. Бустерната доза за ковид я оставих за януари по съвет на личната лекарка. Не за друго, а заради обстоятелството, че удълженият срок на наличните така или иначе свършвал, та да докачакаме прясна партида.




Тема Re: WISPнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.21 07:37



Нали? Парцалът разболява и въди бактерии, не пази.
Море, дърво неокастрено, както е казал Платон.

Вчера пътувах с градския транспорт два пъти, и двата пъти се нагледах на такива. Двама, отделно, при двете пътувания. И млади и двамата. Едното келешче ученик на вид, явно пътува редовно. Кондукторката му вика: "омръзна ми всеки път да се занимавам с тебе". Келешчето се отваря: "ами не се занимавай".
Не е важно дори дали маската пази - за такива, дето не спазват правилата, една тояга по-дебела трябва. Лошото е, че на никой не му дреме.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: WISPнови [re: MupaM]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано02.12.21 16:46



Маската пази другите. Все го забравяме и ваксъри и антиваксъри.



Тема Re: WISPнови [re: WlSP]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.21 17:06



Не споря, не съм учен. Приемам, че пази и мен, и другите.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: WISPнови [re: MupaM]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.12.21 18:07



В отговор на:

[...] Не е важно дори дали маската пази - за такива, дето не спазват правилата, една тояга по-дебела трябва. [...]



Това си го сложи за подпис.



Тема Re: WISPнови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.12.21 20:09



Маската с клапан пази само носещия. Вчера бях на бръснар и той носеше маска с клапан и дишаше точно във врата ми. Аз бях без маска, но ми се струва, че застрашен в този случай бях аз.
---
Между другото - днес си поставих ваксината за сезонен грип.




Тема Re: WISPнови [re: MupaM]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано02.12.21 20:46



тоягата винаги има два края....



Тема Re: WISPнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.12.21 21:06



"Между другото - днес си поставих ваксината за сезонен грип."

КУманич, представи си светлото бъдеще: вакисна за всички болести, безсмъртие, 900 години живот


Всичко върви по план, както се казва в тази култова песен от моите пионерски години:



https://www.youtube.com/watch?v=y3Tpm1LyXfM



Тема Re: WISPнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.12.21 21:35



Колега, май вече споменах, че тази седмица си заминаха трима мои познати по-млади от мен? Ясно ти е от какво и дали са били ваксинирани... Иначе за протокола: за първи път си поставям ваксина за грип. Жената оня ден провери по личната лекарка дали има възможност. А тя (жената) всяка година, за разлика от мене кара поначало тежък грип. Проверила и докторката й казала че останали две дози. Само по тази причина отидох да правя компания на жената. Иначе не бих си го сторил.
---
Мое мнение: страхът и пренебрегването на рисковете от ковид са еднакво вредни. Аз съм по-скоро от вторите. Досега никога не съм употребявал гел против вируси. (изключая първак от ракиения казан). Просто си мия ръцете често и избягвам да си търкам очите или околоуститето с неизмити ръце. Нося маската в найлонова торбичка във вътрешния джоб и я слагам само когато няма начин. Днес забелязях, че маската е кирлива и помолих жената да ми даде друга по-чиста за да идем при личния доктор. Което беше излишно, защото и докторката беше без маска, така, веднага свалих моята чиста маска.






Тема Re: WISPнови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано03.12.21 00:11



Аз пък - една радостна новина: днес се завърна поредния колега-антиваксър. 10 дни в болница, още 26 дни домашен отпуск, прескочил трапа. Добре помня как преди два месеца ми обясняваше "ваксина - не е за мене тая работа, такова нещо - не!".

Сега вика "бе, аз по принцип не съм срещу ваксините, лекарката каза към пролет някъде..."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.